Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 22 marca 2019, o 15:58

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 376 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna strona
 2019: Zapowiedzi wydawnicze 
Autor Wiadomość
Pastelowa Królewna

Pochwały: 127
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich
giovanna napisał(a):
Janko może Ci się spodoba, ja mam taki gust, że tutaj mało komu odpowiada to co mi :hihi:

Mój gust jest bardzo mocno mainstreamowy, ale nie zawsze, bo czasem podoba mi się coś, na co, oprócz mnie, nie spojrzy nawet pies z kulawą nogą.

Miss gaduł

Pochwały: 75
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard
Wiem, że większość z Was nie przepada za tym cyklem, ale Gabriel S. Reynarda będzie miał kontynuację. W grudniu ukaże się 4 część, a w marcu przyszłego roku na Passionflix będzie można obejrzeć film :wesoły:

https://www.hypable.com/sylvain-reynard ... ease-date/

Władczyni Klawiatury

Pochwały: 44
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)
Ja przeczytałam dwie, mam trzecią muszę się kiedyś za nią zabrać. Może i tę nową też przeczytam. Film też obejrzę jak będzie dostępny u nas :hyhy:

Miss klawiatury

Ulubiona autorka/autor: J.Ward, L.Howard, K.Ashley, Krentz/Quick, S.Brown
Miłość z błekitnego nieba
Krystyna Mirek
Wydawnictwo: Edipresse Polska SA 13.02

Obrazek

Walentynkowy Kraków to dla wielu zakochanych jedno z najbardziej romantycznych miejsc na ziemi. Tu właśnie przybywa Angelika, która ma do podpisania najważniejszy kontrakt w karierze. Nie zawaha się przed niczym, byle tylko osiągnąć cel. Dla niej Kraków to miasto, z którego kiedyś uciekła i nie zamierza wracać do niełatwych wspomnień. Jest skoncentrowana na pracy i nie pozwala sobie na żadne sentymenty.
Po drugiej stronie barykady stoi właściciel prężnie rozwijającej się firmy, prywatnie niepoprawny kobieciarz, choć z zasadami. On też chce podpisać ten kontrakt, ale na swoich warunkach. I również nie ma oporów, by korzystać ze wszelkich sposobów, które mogą do tego doprowadzić.
Co się stanie w mroźną walentynkową noc? Kto zwycięży w biznesowych negocjacjach i w jaki sposób zakończy się próba osiągnięcia niemożliwego kompromisu? Z pozoru niewinny splot wydarzeń sprawi, że życie wielu osób zmieni się bardzo mocno.

Zmiana kursu
Maureen Sherry
Prószyński 29.01

Obrazek

Jest rok 2008. Isabelle, trzydziestokilkuletnia wysoko postawiona pracownica Wall Street, z pozoru ma wszystko: wielkie mieszkanie na Upper West Side, trójkę zdrowych dzieci, przystojnego męża, stanowisko dyrektora zarządzającego w dużym banku inwestycyjnym. Rzeczywistość jednak wygląda inaczej. Jej środowisko pracy przypomina męski akademik, mąż uważa, że podjęcie jakiegokolwiek zatrudnienia jest poniżej jego godności, a logistyka opieki nad dziećmi spada w głównej mierze na jej już mocno obciążone barki.
Wtedy pojawia się Henry, były narzeczony, z którego nigdy się do końca nie wyleczyła, dziś magnat branży hedgingowej. Zostaje jej największym klientem i Belle ma okazję się przekonać, jak mogłoby wyglądać jej życie, gdyby wciąż byli razem. Podczas gdy Henry dąży do odzyskania Belle, seksualnie napastowane kobiety z jej biura podejmują działania na rzecz poprawy warunków pracy i werbują Belle do sekretnego "klubu szklanego sufitu", którego celem jest zmiana zdominowanej przez mężczyzn kultury bankowej i walka o równą płacę za równą pracę. W tym samym czasie Belle wyczuwa, że rynki finansowe zmierzają ku, jak się wkrótce okaże, historycznemu krachowi, kiedy zaś dojdzie do nieuchronnego tąpnięcia, zmieni się wszystko: jej małżeństwo, kariera, stan jej konta bankowego i męsko-szowinistyczne zachowanie współpracowników.
Prawa do sfilmowania powieści wykupiła Reese Witherspoon, która nazwała ją książką "mądrą, ciętą i szczerą". Zabawna, na czasie i często szokująca opowieść.

Ezekiel
Sara Ney
Cykl: Jak poderwać drania? (tom 2)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece 27.03

Obrazek

Prawdziwych drani niełatwo pokochać. Niektórych jednak warto!
Zeke Daniels działa na kobiety jak magnes. Taka góra mięśni i kasy przyciąga uwagę prawie wszystkich dziewczyn w kampusie. Wszystkich oprócz Violet, cichej studentki, która woli zejść mu z oczu.
Violet udziela korepetycji. Szkolna biblioteka przydziela jej nowego ucznia, którym oczywiście jest… zadziorny Zeke. Jeżeli mu nie pomoże, chłopak straci swoje miejsce w drużynie zapaśniczej i nie zaliczy roku.
Czy okropny charakter drania sprawi, że dziewczyna zrezygnuje? Może za płytką powierzchownością kryje się serce, w którym Zeke ma miejsce dla Violet?

Kołysanka z Auschwitz
Mario Escobar
Wydawnictwo Kobiece 13.03

Obrazek

Historia inspirowana życiem Helene Hannemann, matki, która poświęciła wszystko dla rodziny i dzieci, które miała nadzieję uratować.
Helene Hannemann, rodowita Niemka, mieszka z mężem romskiego pochodzenia, z którym ma piątkę dzieci. Pewnego poranka 1943 roku do ich życia wkracza niemiecka policja nasłana przez SS. Najbliżsi Helene mają opuścić mieszkanie i zostać zesłaniu do obozu Auschwitz-Birkenau. Kobieta nie wyobraża sobie życia bez rodziny i dobrowolnie decyduje się na zesłanie do obozowego piekła.
Gdy doktor Mengele zleca założenie przedszkola, wyznacza Helene do opieki nad obozowymi dziećmi. Mają zająć baraki obok jego laboratorium. Kobieta nie ma złudzeń co do jego okrutnych intencji.
Wspólnie z innymi więźniarkami zaczyna rozpaczliwą walkę o obozowe dzieci. Każdego dnia próbuje złagodzić ich cierpienia, chociaż wie, że los jej podopiecznych jest z góry przesądzony.
KOŁYSANKA Z AUSCHWITZ TO WZRUSZAJĄCA OPOWIEŚĆ O WYTRWAŁOŚCI, NADZIEI I SILE W JEDNYM Z NAJBARDZIEJ PRZERAŻAJĄCYCH OKRESÓW W HISTORII ŚWIATA.

Dom nad jeziorem
Tasmina Perry
Wydawnictwo Kobiece 27.03

Obrazek

zy da się zapomnieć o pierwszej miłości?

Ujmująca opowieść w scenerii rodem z Przeminęło z wiatrem!
Rok 1994. W Savannah jest upalne lato, które niesie ciepłą bryzę i zapach różaneczników. Kiedy młody student Jim spędza tam ostatnie przed wyjazdem na studia wakacje, nawet nie przypuszcza, że tak bardzo odmienią jego życie. Poznaje uroczą Jennifer Wayatt, córkę właściciela sąsiedniej posiadłości. Zakochują się w sobie bez pamięci, ale wspólne marzenia i plany rozpadają się jak domek z kart przez tragedię, która na zawsze zmieni życie spokojnego miasteczka.
Rok 2008. Jim odnosi spektakularne sukcesy w branży hotelarskiej i pnie się po szczeblach kariery. Nigdy nie wracał do miejsca, w którym spędził najważniejsze lato życia, choć jego myśli czasem krążą wokół tych wspomnień. Jego uczucia zostaną wystawione na próbę, kiedy jego szef zleca mu wykupienie dom nad jeziorem, w którym kiedyś mieszkała rodzina Jennifer. Kiedy ponownie ją spotyka, zaczyna rozumieć, że nigdy nie przestał jej kochać.
Czy powrót do przeszłości pomoże wyleczyć złamane serce i naprawić błędy młodości?

Rok w Pensjonacie Leśna Ostoja
Joanna Tekieli
Wydawnictwo: Filia 13.02

Obrazek

Zapraszamy do pięknego pensjonatu położonego wśród wysokich, starych drzew, w którym każdy może znaleźć to, czego szuka. Wystarczy tylko chcieć.
W niedawno wyremontowanym pensjonacie Leśna Ostoja sezon trwa cały rok. Oddelegowani przez szefa pracownicy Konsultraku, muszą kolejno opiekować się hotelikiem i jego gośćmi. Niektórzy z nich traktują to zadanie z entuzjazmem, inni ze złością, a jeszcze inni wiążą z nim duże nadzieje. Jedno jest pewne: każde z nich wyjedzie z uroczego Drzewia bogatsze o nowe doświadczenia, niezwykłe wspomnienia i… wiedzę o sobie.
Usiądźcie wygodnie w fotelu z filiżanką herbaty i spędźcie parę wspaniałych chwil w Leśnej Ostoi. Rozkoszujcie się jej zielonym sąsiedztwem i chłońcie niepowtarzalne zapachy przytulnego domu, który po remoncie stał się przystanią dla poszukujących ciepła i spokoju osób.

Serce z szuflady
Agnieszka Jeż
Cykl: Dom „Pod trzema lipami” (tom 1)
Wydawnictwo: Filia 27.02

Obrazek

Pierwszy tom serii Dom „Pod trzema lipami”
Na palcu błyszczał diament, w szafie wisiała piękna sukienka, a serce Klary przepełniała radość. Jeszcze chwila i zmieni marzenie w rzeczywistość – uda jej się ułożyć życie, przez które pójdzie pod ramię ze swoim idealnym mężem. Nie to co mama. I babcia. I prababcia. Kobiety z jej rodziny nie miały szczęścia do mężczyzn. I do małżeństwa.
Gdy Paweł tuż przed ślubem „zwraca jej wolność”, Klara uznaje, że to coś więcej niż przypadek lub pech. To musi być fatum. Jak inaczej bowiem wytłumaczyć fakt, że od stu lat żadna Majewska nie wyszła za mąż?
Wyjeżdża do Krakowa, by zająć się mieszkaniem po niedawno zmarłej prababci Emilii. Kamienicę „Pod Trzema Lipami” w 1907 roku wybudował prapradziadek Jan Majewski, ostatni mężczyzna w rodzie. Podróż, która miała być zamknięciem pewnego etapu, nieoczekiwanie staje się niezwykłą wyprawą w miniony czas. Klara odkrywa kolejne tajemnice w rodzinnej historii, próbując spleść z tych złapanych nitek odpowiedzi na dręczące ją pytania.
Czy zanurzona w przeszłości nie przeoczy tego, co los jej teraz podsuwa?

Ścigana
Lisa Harris
Cykl: Akta Nikki Boyd (tom 3)
Wydawnictwo: Dreams 14.03

Obrazek

Lot Nikki Boyd do Nashville przebiegał rutynowo... do czasu lądowania awaryjnego.
Gdy sytuacja na lotnisku zostaje opanowana, Nikki orientuje się, że zaginęła kobieta, która w samolocie siedziała obok niej. Nikt nie chce potwierdzić jej obecności na liście pasażerów. Kiedy Nikki dowiaduje się, że Erika Hamilton leciała do Nashville pod opieką generała sił powietrznych, by zeznawać przed sądem przysięgłych jako kluczowy świadek, zaczyna się zastanawiać, czy jej zniknięcie z miejsca katastrofy oznacza ucieczkę przed kłopotami czy przeciwnie - wpadnięcie prosto w nie. Zanim Nikki zdąży po podróży zobaczyć się z rodziną, zostaje wraz ze swoim zespołem wciągnięta w śledztwo w sprawie zaginionej, w którym motywy są równie niejasne jak podejrzani.
Kilkakrotnie nagradzana autorka Lisa Harris naszpikowała niebezpieczeństwami każdy zakręt tej trzymającej w napięciu, ekscytującej podróży, która wprawi was w prawdziwe osłupienie

Sieć
Lilja Sigurdardóttir
Cykl: Reykjavik Noir (tom 2)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece 12.03

Obrazek

Samotna matka w świecie narkotykowych bossów
Drugi tom serii islandzkich kryminałów Reykjavik Noir
Po ucieczce z synem na Florydę, Sonja wierzy, że udało się jej ukryć przed byłym mężem i narkotykową mafią. Jednak kiedy Tomas zostaje porwany, kobieta uświadamia sobie, że dalej tkwi w pułapce i musi dalej spełniać swoje zadanie jako przemytniczka. Wraca do zimnego Reykjaviku.
Agla, partnerka Sonji, czeka na wyrok. Może odetchnąć z ulgą – prokurator nie zdołał odkryć całej prawdy. Jednak kobieta ma znacznie większy problem. Jest dłużniczką bardzo wpływowego i niebezpiecznego człowieka, który upomina się o swoje pieniądze.
Obie kobiety wpadają w przestępczą sieć. Sonja wie, że musi podjąć kolejną próbę wyrwania się z narkotykowego biznesu. Postanawia odzyskać syna i zniszczyć ludzi, którzy zmienili jej życie w piekło.

Nasze własne piekło
Natalia Nowak-Lewandowska
Wydawnictwo: Pascal 14.02

Obrazek

Namiętność, która zwycięża uprzedzenia.
Kiedy pewnego dnia Nina zadzwoniła po taksówkę, nie spodziewała się, że to zapoczątkuje ważne zmiany w jej życiu. Również Artur nie mógł przewidzieć, że kobieta, która właśnie zamówiła u niego kurs, zostanie w jego myślach na dłużej.
Życie Artura nie jest ani oczywiste, ani proste. Trudne dzieciństwo zaowocowało mroczną teraźniejszością.
Wbrew zdrowemu rozsądkowi dwoje tak różnych ludzi zaczyna łączyć coraz silniejsza więź. Czy poradzą sobie z przeciwnościami? Czy Nina odważy się przeciwstawić najbliższym i zawalczyć o swoje uczucie? Czy Artur zdoła odciąć się od przeszłości?
I czy przeciwieństwa naprawdę się przyciągają?

Szczęście
Wioletta Gocoł
Wydawnictwo: Novae Res 13.02

Obrazek

Szczęście pachnie lasem, mokrą trawą i chlebem pieczonym o poranku.
Wiktoria wie, że przemoc domowa jest jak stygmat, który na zawsze chciałoby się ukryć przed światem. Bita i poniżana przez swojego męża, w końcu decyduje się na radykalny krok i ucieka przed swoim oprawcą. W górskiej miejscowości Szczęśliwce, gdzie mieszka jej babcia, powoli odzyskuje spokój i wewnętrzną równowagę. Wkrótce poznaje leśniczego Krzysztofa, który, tak jak ona, próbuje na nowo poukładać sobie życie po bolesnym rozstaniu. I kiedy okazuje się, że tych dwojga zaczyna łączyć coś znacznie więcej niż tylko zamiłowanie do przyrody i długich spacerów po lesie, budzą się duchy przeszłości, o których woleliby na zawsze zapomnieć...
„Szczęście” to poruszająca opowieść o poplątanych rodzinnych losach, skrywanych przez pokolenia tajemnicach i odwadze, która pozwala na przerwanie tragicznego fatum. To również historia o miłości i o tym, że warto na nią czekać, a gdy się pojawi – walczyć o nią do utraty tchu.

Forumowa romantyczka

Ulubiona autorka/autor: Jo Putney,Kat Martin,Jude Deveraux,Sandra Brown
Miłość z błękitnego nieba Mirek to niestety wznowienie tylko pod innym tytułem Miłość z jasnego nieba

Złote Pióro

Pochwały: 94
No tak mi się właśnie wydawało, że to wznowienie. Tylko po jaką cholerę zmieniają tytuł? Żeby sprzedać dwa razy to samo? Przecież to ordynarne oszustwo.

Władczyni Klawiatury

Ponoć coś tam ma być pozmieniane, też mnie to denerwuje, bo ile można kupować tą samą książkę. Ale nikt nie przebije Lingas Łoniewskiej i jej Szóstego chyba trzy czy cztery razy była wydawana ze zmianami :hihi:

Miss klawiatury

Trzy, cztery razy zmieniana? :evillaugh: ciekawa czy już zadowolona z poprawek czy za jakiś czas nie dowiemy się o kolejnej wersji

Władczyni Klawiatury

Trzy, sprawdziłam. Najpierw był taki króciutki, potem normalna książka pod tym samym tytułem, a w tamtym roku Szósty po latach http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4816773/szosty-po-latach

Rozpisana cesarzowa

Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa
Czytałam „Szóstego”, tylko którą wersję? :hyhy:

"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Rozpisana cesarzowa

Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

16 stycznia 2019, o 15:12
Ścigana :wesoły:

Szamanka od Umarlaków

Ulubiona autorka/autor: Andrews/SEP/Sparks i wiele, wiele innych.
a ja się na Drania Ezekiela skuszę :hyhy:
Sebastian mi się podobał nawet, więc jestem ciekawa ;)
Karina32 napisał(a):
Wiem, że większość z Was nie przepada za tym cyklem, ale Gabriel S. Reynarda będzie miał kontynuację. W grudniu ukaże się 4 część, a w marcu przyszłego roku na Passionflix będzie można obejrzeć film :wesoły:

https://www.hypable.com/sylvain-reynard ... ease-date/
kiedyś nawet planowałam to czytać, ale stosunek (lubię używać tego słowa w takim kontekscie :evillaugh: ) seksów do treści odmiennej mnie nie satysfakcjonuje ;)

Miss gaduł

Pochwały: 75
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard
Akurat w pierwszej części nie ma aż tak dużo seksu, bo dopiero pod koniec. Dalej jest więcej, ale według mnie to jedne z lepszych romansów. Bardzo żałuję że w Polsce na razie nie wydano najnowszej książki autora. Jest świetna i widać, że ma on coraz lepszy warsztat.

Szamanka od Umarlaków

to nie wiem skąd mi się to przekonanie wzięło ;)
no i nie zapominajmy o jakże zachęcającym pawiu :hyhy: jakoś nigdy się nie składa bym po to sięgnęła i sama sprawdziła ;)

Pogromczyni klawiatury

Pochwały: 7
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh
jak ja widzę tego kolesia od Lipińskiej na okładkach innych książek to :puke:

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Szamanka od Umarlaków

Nawet nie zauważyłam :P
Może nie mam aż takiego radaru bo Lipińskiej nawet czubkiem palca nie tknelam :P

Miss klawiatury

kejti napisał(a):

Ano podobny :evillaugh: widziałam filmik z nim na yt jak chwalił się że jest na okladce, taki narcyz

Namiętny wąchacz farby drukarskiej

Ulubiona autorka/autor: Tiffany Snow
Mam ochotę na ''Zmiana kursu'' :smile:

Pogromczyni klawiatury

Pochwały: 7
aleqsia napisał(a):
kejti napisał(a):

Ano podobny :evillaugh: widziałam filmik z nim na yt jak chwalił się że jest na okladce, taki narcyz

właśnie o to mi chodzi bo książki też nie czytałam ale się nieźle nasłuchałam :shit:

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Namiętny wąchacz farby drukarskiej

Ulubiona autorka/autor: Tiffany Snow
•Sol• napisał(a):
a ja się na Drania Ezekiela skuszę :hyhy:
Sebastian mi się podobał nawet, więc jestem ciekawa ;)

Hę? Ci kumple Sebastiana, to stado hien. :moe: Palcem tego nie tyknę.

Rozgadana księżna

Pochwały: 103
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick
Ja może zerknę, ale zastanawiam się czy tam każda część jest oparta na schemacie uczeń - korepetytorka?

Szamanka od Umarlaków

Kejti, myślałam, że czytałaś i stąd to obrzydzenie ;)
nasłuchać to jakoś nie mimo, że swego czasu lc było zalane recenzjami ;) puszczałam mimo oczu i uszu, szkoda nerwów ;)
ale facet taki zbyt wygłaskany,
Spoiler:
taki.

Lucy, mnie się nawet podobało :evillaugh: kumple to jest banda chamów, ale chcę się dowiedzieć jak ich panny ustawią :hyhy:

Enchantress words

17 stycznia 2019, o 17:12
Idealny mężczyzna
Kristen Ashley
Obrazek
Cztery lata temu Mitch Lawson wprowadził się do mieszkania naprzeciwko Mary Hanover, a ona od pierwszego wejrzenia zakochała się w wysokim, przystojnym i świetnie ubranym detektywie. Wie, że Mitch nigdy nie odwzajemni jej uczucia, jest przecież z innej ligi. Co nie zmienia faktu, że to mężczyzna jej marzeń. Niespodziewanie Mara zostanie opiekunką dwojga dzieci, a detektyw zaoferuje swoją pomoc… choćby w postaci cudownego masażu stóp. Mara pamięta o tym, kim jest i skąd pochodzi. Ma bolesną świadomość, że Mitch jest po prostu dla niej za dobry. On jednak uważa inaczej; spróbuje przekonać Marę, żeby odcięła się od swojej przeszłości. Chciałby stworzyć z nią rodzinę, ale odkryje, że musi chronić ją przed zupełnie nieoczekiwanymi zagrożeniami i groźnymi przestępcami, którzy będą próbować ich rozdzielić.

Muza 20 lutego 2019

Zobacz profil WWW
Miss klawiatury

Nie pozwól mu odejść
Kathryn Croft
Wydawnictwo: Burda Książki 27.02

Obrazek

Bestsellerowa autorka thrillerów: "Córeczka", "Tylko jedno kłamstwo", "Nie ufaj nikomu", "Nigdy nie zapomnisz" przeszła samą siebie. Mistrzowsko stopniuje napięcie i zwodzi czytelników.

Każda rodzina ma sekrety. Sekrety rodziny Zoe wstrząsną jej światem.

Trzy lata temu czternastoletni Ethan, syn Zoe i Jake’a, wraz z przyjacielem Joshem wymknął się w nocy z domu. Doszło do nieszczęśliwego wypadku i obaj chłopcy utonęli. Pogrążona w żałobie rodzina przeprowadziła się do Londynu i próbuje zacząć życie na nowo. Czy jednak matka może się pogodzić z odejściem swojego dziecka?
Gdy wydaje się, że wszystko powoli się układa, Zoe zaczyna otrzymywać anonimowe wiadomości. Ich nadawca sugeruje, że Ethan nie zginął w wypadku. Czy to tylko okrutny żart? A jeśli tkwi w tym ziarno prawdy?
Wbrew radom męża i przyjaciółki kobieta podejmuje śledztwo. Jednak zamiast odpowiedzi znajduje tylko kolejne pytania. Co ukrywają rodzice Josha? Czy chłopcy mogli się pokłócić o dziewczynę? A może Ethan wcale nie jest ofiarą, tylko sprawcą…? Kim naprawdę był jej syn?
Wraz z upływem czasu Zoe odkrywa, że jej życie było oparte na kłamstwach. Choć śledztwo może zaprowadzić ją dalej, niżby chciała, nie cofnie się przed niczym, by poznać prawdę o śmierci Ethana.
Mroczny thriller o ludzkich sekretach, które nigdy nie powinny wyjść na jaw.

Wypadek na ulicy Starowiślnej
Lucyna Olejniczak
Wydawnictwo: Replika 30.03

Obrazek

Pełna wdzięku i lekkiego dowcipu opowieść o dwóch obliczach Krakowa – tego współczesnego i z… 1900 roku, kiedy pod Wawelem można było zbierać poziomki, a serca biły zdecydowanie mocniej
W momencie, w którym Lucyna znajduje w Internecie notatkę o swoim pradziadku, sierżancie krakowskiej straży ogniowej, jej życie zmienia się nie do poznania. Kobieta rusza tropem rodzinnej tajemnicy w poszukiwaniu niesfornego przodka, jednak – jak się okazuje – śledztwo przyniesie jej znacznie więcej niespodzianek, niż przypuszczała.
Jedna z nich ma na imię Tadeusz i jest niezwykle pociągająca. Wzruszenie, humor, wyjątkowe miejsce akcji i przesympatyczni bohaterowie. […]

Kolor nieba nad fiordem
Wioletta Leśków-Cyrulik
Wydawnictwo: Replika 12.03

Obrazek

Nawet w surowym klimacie kwitną gorące uczucia
Bohaterowie książki wiodą na pozór spokojne życie, ale przy bliższym poznaniu okazuje się, że każdy z nich boryka się ze swoimi demonami. Agnieszka nie potrafi zapomnieć o traumatycznym wydarzeniu z przeszłości. Małgorzata wciąż cierpi po nagłej śmierci męża, lecz tragedia, zamiast zbliżyć ją do syna, który przeżywa żałobę na swój sposób, sprawia, że między nią a Janem wyrasta mur. Rinke i Hanna bardzo się kochają, ale nad ich małżeństwo zaczynają nadciągać czarne chmury i coraz mniejsza jest nadzieja, że ich związek przetrwa. Z kolei Tomi, porzucony przez ukochanego, cierpi coraz bardziej, szukając zapomnienia w ramionach przypadkowych partnerów.
Losy bohaterów splatają się ze sobą, a oni sami próbują znaleźć wewnętrzną równowagę, bez której życie na tej niewielkiej wyspie, gdzie zimą prawie nie wschodzi słońce, jest niemalże niemożliwe.

Chodzi lisek koło drogi
Hanna Greń
Cykl: Śmiertelne wyliczanki (tom 2)
Wydawnictwo: Replika 26.03

Obrazek

Kiedy do gry wkracza zespół bielskich policjantów, oznacza to, że zabawa się skończyła.
W okolicach Bielska-Białej ktoś w niezwykle brutalny sposób morduje prostytutki. Narzędziem zbrodni okazuje się skórzany pas z ciężką klamrą, jednak tym, co szczególnie zwraca uwagę podkomisarz Marioli Koniecznej, jest mała figurka lisa, zostawiana przy zwłokach jako swego rodzaju „podpis” sprawcy.
Podczas śledztwa Mariola odkrywa, że pierwsza z ofiar uczestniczyła krótko przed śmiercią w imprezie urodzinowej odbywającej się niedaleko miejsca zbrodni. Policjantka bierze na cel pozostałych gości tej imprezy, jednak sytuacja komplikuje się, kiedy wychodzi na jaw, że jest wśród nich dwoje policjantów. Konieczna przy pomocy komisarza Sokołowskiego wpada na trop, który prowadzi ją do trudnego wyboru pomiędzy przyjaźnią a obowiązkiem.

Wdowinek
Anna Fryczkowska
Wydawnictwo: Świat Książki 13.02

Obrazek

Aniela, po dziesięciu latach nieobecności, wraca do rodzinnego miasteczka na pogrzeb dorosłego brata. Wpadła tu tylko na chwilę, ale pechowy zbieg okoliczności sprawia, że będzie musiała zostać na dłużej i stawić czoło demonom przeszłości i własnej rodzinie.
Co się stało, że Aniela opuściła rodziców? Skąd ta dwudziestoośmiolatka ma w sobie tyle gniewu? Dlaczego przez dziesięć lat nie kontaktowała się z domem i udawała, że jest znikąd?
Z jakiego powodu większość kobiet w jej rodzinnym miasteczku obywa się bez mężów? Jaką tajemnicę skrywa trzymający się od lat razem klub kobiet, do którego należy matka Anieli, zwany Sobótkami? Dlaczego dziesięcioletni syn sąsiadów, Mareczek, wiecznie stoi pod płotem? I do kogo należy czaszka, którą pies wykopał w lesie?
Narracja prowadzona jest przez kilka osób w różnych planach czasowych. Mówią Aniela i jej matka, dziesięcioletni Mareczek i miejscowa nauczycielka. Z tego wielogłosu rekonstruujemy przerażającą tajemnicę miejsca.
Opowieść nie tylko o przemocy domowej, lecz także o relacji matki i córki. O rodzinnych tajemnicach. O kobietach doprowadzonych do ostateczności. O dojrzewaniu i przebaczeniu rodzicom.

29 sekund
T. M. Logan
Tłumaczenie: Ewa Pater-Podgórna
Wydawnictwo: Bukowy Las 13.02

Obrazek

Podaj mi jedno nazwisko. Wymień jedną osobę. Ja sprawię, że ten ktoś zniknie…
Kiedy Sarah spontanicznie wybawia z kłopotów obcą dziewczynkę, nie spodziewa się niczego w zamian. Ten odważny gest sprawia jednak, że potężny i niebezpieczny mężczyzna uważa, że ma u niej dług. Nieznajomy ma swój własny kod honorowy i wierzy, że długi należy spłacać – i to w jedyny znany mu sposób.
Mężczyzna oferuje Sarah skuteczne rozwiązanie trudnej sytuacji z szefem. Jednorazowy układ, który sprawi, że wszystkie jej problemy znikną. Bez konsekwencji. Bez odwrotu. Bez szans na wykrycie. Wystarczy 29 sekund rozmowy telefonicznej. Bo przecież każdy ma kogoś, kogo chciałby usunąć ze swojego życia.

Cena pocałunku
Linda Kage
Cykl: Forbidden Men (tom 1)
Wydawnictwo: NieZwykłe 13.03

Obrazek

Nie obchodzi mnie, co mówi moja kuzynka; nie jestem królową niemożliwych związków. To, że mój ostatni chłopak próbował mnie zabić i zostawił mi bliznę na szyi, a potem zmusił do przeprowadzki na drugi koniec kraju i legalnej zmiany nazwiska na Reese Randall, nie znaczy wcale… Okej, kogo ja próbuję oszukać? Jak na świeżo upieczoną studentkę college’u, mam okropne doświadczenia z facetami.
Nic dziwnego, że miłość to ostatnia rzecz, o jakiej myślę, gdy w moim życiu pojawia się Mason Lowe. Ale trudno zignorować chemię między nami. Nasza więź przeczy logice. A on jest po prostu diabelsko przystojny. W jego towarzystwie bardziej niż kiedykolwiek czuję, że żyję. Lubię się nawet z nim sprzeczać. Mógłby być moją bratnią duszą… gdyby nie jeden mały problem. Jest żigolakiem. Ja to mam szczęście do chłopaków.
Linda Kage tworzy romantyczne historie zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych – od obyczajowych po fantastyczne. Pisze lekkim piórem, zależy jej przede wszystkim na tym, aby dostarczyć czytelnikom rozrywki i niezapomnianych emocji.

Prawdy i tajemnice
Sylwia Trojanowska
Wydawnictwo: Czwarta Strona 27.02

Obrazek

Chociaż Magdalena godzinami wsłuchiwała się w opowieści dziadka, jego przeszłość wciąż skrywa tajemnice. We wspomnieniach Ludwika z lat wojny nie brakuje skomplikowanej miłości, strachu i cierpienia. Gdy Magdalena odkrywa niezwykłe poświęcenie Heleny dla jej bliskich, ma wrażenie, że powrót do rodzinnych historii buduje ją na nowo. Przy dźwiękach nostalgicznej muzyki czyta listy i zapiski, które nigdy nie powinny wyjść na jaw. Próba rozliczenia się z przeszłością okaże się bolesna, bo niektórych obrazów nie da się już wymazać z pamięci, a dawno podjęte decyzje wciąż przynoszą konsekwencje. Jak prawda o dziadku wpłynie na życie Magdaleny?
Prawdy i tajemnice to krok w stronę rodzinnego pojednania. Rany, przez długie lata pełne żalu, dumy i tęsknoty, jeszcze mogą się zabliźnić. Jeszcze jest na to czas…

Druga połowa nadziei
Mechtild Borrmann
Wydawnictwo: NieZwykłe 21.03

Obrazek

Druga połowa nadziei – książka nominowana do renomowanej niemieckiej nagrody imienia Friedricha Glausera (Friedrich-Glauser-Preis) w roku 2015.
Walentyna czeka na powrót córki z Niemiec. Dziewczyna od wielu miesięcy nie daje znaku życia. Wydaje się, jakby zniknęła – podobnie jak wiele innych studentek, które rzekomo otrzymały stypendium w Niemczech. Walentyna żyje natomiast w czarnobylskiej zonie, rodzinnej okolicy. Aby przetrwać mroźną zimę i rozpaczliwe oczekiwanie na córkę, a nie stracić przy tym nadziei, zaczyna spisywać historię swojego życia.
Tymczasem w Niemczech Martin Lessmann ukrywa przed prześladowcami młodą dziewczynę wschodnioeuropejskiego pochodzenia. Gdy ta wkrótce podcina sobie żyły, ratuje jej życie po raz drugi – i poznaje przerażające fakty.
Fascynująco opowiedziana współczesna historia – powieść, której nie da się zapomnieć

Swatanie dla początkujących
Maddie Dawson
Wydawnictwo: NieZwykłe 06.03

Obrazek

Bestseller "Washington Post" i list przebojów Amazona.
Marnie MacGraw pragnie prostego życia – męża, dzieci, kombi i domku na przedmieściach. Wychodzi za mężczyznę swoich marzeń, jest więc pewna, że wkrótce to wszystko dostanie. I wtedy spotyka Blix Holliday, krewką ciotkę swojego narzeczonego, która jest swatką i na dodatek umiera. Wkrótce całe życie Marnie się zmieni, dokładnie tak, jak zapowiedziała Blix.
Gdy po dwóch koszmarnych tygodniach małżeństwo dobiega końca, świat Marnie przewraca się do góry nogami. Szok pogłębia nowina, że odziedziczyła należący do Blix dom w Brooklynie wraz ze wszystkimi jej niedokończonymi „projektami”, czyli skrzywdzonymi przez miłość, czmychającymi przed szczęściem, trochę dziwacznymi przyjaciółmi i sąsiadami. Marnie nie wierzy w swoją wyjątkowość, ale jednak Blix skądś wiedziała, że to właśnie ona jest idealną kandydatką, aby kontynuować jej dzieło.
Blix wiedziała też, że Marnie musi odebrać od życia kilka trudnych lekcji: że miłość trudno dostrzec, a czasami to właśnie ci, którzy ją odrzucają, potrzebują jej najbardziej.

Szamanka od Umarlaków

Ta Cena Pocałunku brzmi ciekawie :mysli:

Odpowiedz w wątku   [ Posty: 376 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna strona