Teraz jest 19 kwietnia 2024, o 04:48

Young Adult + New Adult

Gatunki – rodzaje – typy - crossovery
Fantastyka / Paranormal — Historyczny — Współczesny — Kryminał / sensacja / thriller / mafia — Religijny — LGBTQ+
YA / NA — Dla dzieci i młodzieży — Harlekiny — Chick-lt — Komiks — Fanfiki
Poza romansem... — Polska strefa

Avatar użytkownika
 
Posty: 4713
Dołączył(a): 15 października 2013, o 11:50
Ulubiona autorka/autor: krentz harkness howard robb Singh

Young Adult + New Adult

Post przez fanka76 » 25 października 2014, o 16:18

Young Adult + New Adult

YA - Young Adult, książki z bohaterami z przedziału wiekowego 14 - 19. Akcja książek dzieje się najczęściej w szkole średniej.

NA - New Adult, czyli młodzi dorośli. Wiek bohaterów to 20-26 lat, czyli okres obejmujący studia i rozpoczynanie życia zawodowego.




Właśnie przeczytałam Crownover "zaryzykuj ze mną i zaryrykuj miłość muszę napisać że spotkało mnie miłe rozczarowanie. Sama nie wiem czego sie spodziewałam na pewno nie tak mile spędzonych 3godzin. Historia taka jaką lubię dziewczyna po przejściach i fajny facet któremu zależy. Jest to książka o miłoście i związku dwojga ludzi. ksiązka napisana jest w pierwszej osobie ale wystepyuje zmienna narracja raz Jet raz Ayden . musze stwierdzić że czyta sie płynnie i ciekawie spojrzeć na niektóre sytuacje ze strony faceta a na inne kobiety.
Ayden to grzeczna dziewczyna z południa studiująca w Colegu tak ja poznajemy i tak widzi ja Jet nic bardziej mylnego Ayden ma swój sekret i przeszłość ...była kiedyś kimś kim obecnie nie jest i nie chce być
Spoiler:

Jet to taki bad boy ale o gołębim sercu lubię taki typ chociaż w życiu chyba nie występuje :hyhy:
Jet to zdolny muzyk ma swoj zespół ale nie tylko pracuje również w studio nagraniowym ktorego jest włascicielm i pomaga nieznanym zespołom zaistniec z ich pierwszymi płytami dlatego nie rozumiem jego spojrzenia na własną osobę że nie ma planu na życie i że jest nieodpowiedni dla Ayden która szuka porządnego gościa. na początku są przyjaciółmi Jet spotyka się co noc z inną a Ayden ma chłopaka który ubiera się w bezrekawniki z dzianiny . wszyskich dziwi wybór Ayden ona uparcie tgwierdzi ze jej wybór jest dobry . nie mozna nie zauwazyć iskrzenia międzu Jetem a Ayden widzą to ich przyjaciele i wyczuwa czytelnik. oczywiście w końcu obydwoje przyznają się do tego że coś ich do siebie przyciaga i wiążą się z sobą . koniec pierwszego tomu. lekko tak jakoś słodko dopiero tom drugi czyli druga część książki to zawirowania w ich związku tajemnice z przeszłośći. jest dużo wszystkie emocji również. Jet kocha i nie wie jak to wyznać ayden chroni jeta i.....

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 25 października 2014, o 17:02

nie wiem czy nie pożałuję, ale wrzuciłam sobie tytuł do schowka :)
fanko będzie na ciebie ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 4713
Dołączył(a): 15 października 2013, o 11:50
Ulubiona autorka/autor: krentz harkness howard robb Singh

Post przez fanka76 » 25 października 2014, o 20:24

klarek napisał(a):nie wiem czy nie pożałuję, ale wrzuciłam sobie tytuł do schowka :)
fanko będzie na ciebie ;)

Klarku zobaczymy. Jak przeczytasz daj znać. Mi przeszkadzał podział na 2 tomy. Książkę należy traktować jako jedno, nie powinna być dzielona i autorka na pewno nie miala takiego zamiaru . A i jest to seria New adult wiec wiek bohaterów jest hmmm. Ale nie przeszkadza tak bardzo jak myślałam dlatego polecam i czekam na opinie

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 26 października 2014, o 00:23

fanka76 napisał(a):
klarek napisał(a):nie wiem czy nie pożałuję, ale wrzuciłam sobie tytuł do schowka :)
fanko będzie na ciebie ;)

Klarku zobaczymy. Jak przeczytasz daj znać. Mi przeszkadzał podział na 2 tomy. Książkę należy traktować jako jedno, nie powinna być dzielona i autorka na pewno nie miala takiego zamiaru . A i jest to seria New adult wiec wiek bohaterów jest hmmm. Ale nie przeszkadza tak bardzo jak myślałam dlatego polecam i czekam na opinie

Fanko, sprobuje. Nie mowie ze skoncze ale zerkne. Moze mi podejdzie. Zachecilas mnie a u mnie z tym nie jest zbyt latwo :hyhy:

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 26 października 2014, o 12:54

Fanko, dzięki, pomyślę nad tym :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 2644
Dołączył(a): 4 sierpnia 2012, o 17:06
Lokalizacja: BB
Ulubiona autorka/autor: Nora Roberts

Post przez aniazlipca » 26 października 2014, o 18:25

Fanko zgadzam się dokładnie :D ja ostatnio miałam fazę na new adult (chyba ciągle mam :evillaugh: ) i Crownover jest jedną z moich ulubionych pisarek tego nurtu :wink: kocham wytatuowanych bad menów :bigeyes:
Klarku - polecam zacząć od 1 części - Buntownik (szkoda, że wydawnictwo nie pozostawiło oryginalnych tytułów!!! :evil: ) - to chyba najlepsza część z tej serii jak dotąd :D chociaż czekam na Nasha :twisted:
“Mercy laughed. “You have to excuse them—boys suffer from an incurable disability.”
“What?”
“Testosterone.”

Nalini Singh, Branded by Fire

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 26 października 2014, o 20:45

fanka76 napisał(a):Klarku czekam :]

Tylko musisz uzbroić się w cierpliwość, bo ostatnio mam zniżkę formy czytelniczej ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 4713
Dołączył(a): 15 października 2013, o 11:50
Ulubiona autorka/autor: krentz harkness howard robb Singh

Post przez fanka76 » 26 października 2014, o 23:50

Skończyłam Buntownika Crownover :bigeyes: :bigeyes:
Muszę powiedzieć że cieszę się iż pierwszy przeczytałam 2 tom serii ponieważ Buntownik powala mnie napewno :evillaugh: . a chodzi mi o to że jest lepszy od pierwszej przeczytanej przezemnie co stwierdzam z przyjemnością
Tekst noty wydawcy
Bad boy, który wciąż obwinia się o śmierć brata.
Zakochana w nim grzeczna dziewczyna, która wciąż zmaga się ze skrywaną bolesną tajemnicą…


Trzy lata temu dziewiętnastoletni Remy Archer zginął w wypadku. Od tego dnia Rule, jego brat bliźniak, czuje się winny. Gdyby tylko nie zadzwonił wtedy do Remy’ego… Remy był jego drugą połową, jego jasnym, lepszym odbiciem. Był doskonały. Kochali go wszyscy – rodzice, którzy zawsze żałowali, że Rule nie jest taki jak Remy. I kochała go jego dziewczyna – Shaw.

Remy nie żyje, lecz Shaw jest nadal częścią rodziny Archerów, która ofiarowała jej bezwarunkową miłość, jakiej nigdy nie zaznała od własnych rodziców. Ta piękna, dobra dziewczyna jest im bliższa niż Rule, wieczny buntownik z tatuażami. Śmierć Remy’ego zdruzgotała ich i jeszcze bardziej oddaliła od Rule’a, lecz Shaw jest zdecydowana połączyć tę rodzinę na nowo. Dla nich i dla siebie. Bo tylko ona wie, że zawsze kochała tylko Rule’a. I tylko ona zna sekret, który wreszcie musi wyjawić… Sho


Hmm blurp w miare zbliżony do faktów
Owszem Rule to bad boy ale nie wini sie za śmierć brata wie że to był wypadek a Shaw moze to i panienka z dobrego domu a raczej biedna bogata dziewczynka i nigdy nie była dziewczyną Remego.
Mamy do czynienia ze zmienną narracją co bardzo mi się podoba jest ona płynna i super pozwala wejrzeć w gołąb Rula jak i Shaw . Znają się od zawsze my ich poznajemy w chwili gdy ich życie się zmienia. Rule to bad boj i męska zdzira jak mowi o nim Shaw . Zawsze taki był niepokorny i stający okoniem wzgledem rodziny śmierć brata nic pod tym względem nie zmieniła a dziewczyny łatwe i na jedną noc to u niego norma. Shaw kocha go od zawsze ale pogodziła się z faktem że Rule nigdy nie będzie jej bo nie widzi w niej kobiety seksownej a lodową panienkę. Wszystko zmienia się podczas jej 20 urodzin seksowne ciuchy morze alkoholu i przypadkowe spotkanie wszystko zmienia. Shaw ośmielona alkoholem postanawia że Rule będzie jej urodzinowym Prezentem. No cóż on jest tylko facetem i seksownej Shaw nie jest trudno zrealizować swój spontaniczny plan. Seks jest dla Rula niesamowity a ranek objawieniem. Nie musi przejmować się jak potraktować Shaw- czy jak zwykle i krzyżyk na droge czy porozmawiać bo ona znika zostawiając liścik że dziekuje za niesamowity seks ]ktoś się poczuł wykożystany :happy1: czy ździrowato evil1
kibicowałam zachowaniu Shaw która nie żałowała swojego czynu ale i nie chciała być kolejną laską chodzącą za Rulem . ... Moje zaskoczenie to on ją odnalazł aby porozmawia co dalej .Zaskoczył nie tylko Shaw ale i mnie Książka jest bardzo fajnym studium związku. Rule po raz pierwszy z kimś z kim uprawia seks spotyka się a nawet chodzi a Shaw jest z kimś kogo kocha . Dla tego bad boya wszystko jest nowe i czasami dziwne Shaw jest szczęśliwa ale.......
Zawsze jakieś jest ...jej rodzina namawia ją na związek z porządnym Gabem który ją nachodzi a to prowadzi do pierwszego zgrzytu miedzy nimi ,Rule nie wierzy w miłośc wogule ani że może być kochany ani że może kochać skoro nawet jego matka go nienawidzi jej słowa na pogrzebie brata to powinieneś być ty to szczyt góry lodowej. Podoba mi się jak Rule chce i zmienia się dla Shaw oraz jak niektóre zmiany które sprawiają że stara się być kimś kto wydaje mu się że zasługuje na Shaw denerwują ją.Gdyż ona kochała go takim jaki był. Oczywiście są zawirowania we związku które ranią jego i ją a nawet prowadzą do tragedii. Zakreciła mi się t łezka w oku podczas rozmowy matki i syna Nie mogłam się oderwać i na pewno sięgnę po kolejny tom :smile: .a ten polecam. Jesli ktoś by się pytał to sceny seksu są nawet kilka ale fajnie opisane nie wulgarnie i pasują do historii bo Dla Rula z początku słowo związek to seks z jedną osobą więcej niż raz :zalamka: to on sprawia że zwraca uwage na Shaw i ona sprawia że nie zauważa iż zaczyna się zakochiwać w Shaw ....
Może moja recenzja nie jest taka jaka chciałabym aby była ale może kogoś zachęci:]

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 27 października 2014, o 12:26

Wiesz, skoro tak ci się podoba twórczość tej pani i tak prowadzona fabuła, bardzo polubiłabyś tę dylogię https://www.goodreads.com/series/109782-into-the-deep Wiem, że masz problem z tą autorką, ale fabuła jest inna niż ci znana.
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 4713
Dołączył(a): 15 października 2013, o 11:50
Ulubiona autorka/autor: krentz harkness howard robb Singh

Post przez fanka76 » 27 października 2014, o 12:49

Lilia napisał(a):Wiesz, skoro tak ci się podoba twórczość tej pani i tak prowadzona fabuła, bardzo polubiłabyś tę dylogię https://www.goodreads.com/series/109782-into-the-deep Wiem, że masz problem z tą autorką, ale fabuła jest inna niż ci znana.

Lilia ale to nie ja mam z nią problem :P ja bardzo ja lubię to chyba z very mnie pomylilaś :]
I mysle ze spodobalaby mi sie ale nie czytam w oryginale :zalamka: żałuje ale cóż :bezradny:

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 27 października 2014, o 13:25

Pomyliło mi się :wstyd: Chyba więcej osób narzekało i zlało mi się w jedno.
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 27 października 2014, o 13:30

Się zdarza :) Fanka nawet ostatnio broniła Young przede mną :hyhy:

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 27 października 2014, o 14:18

fanko dzieki Co za recenzje ;)

musze dorwać tego Buntownika :hyhy:
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 4713
Dołączył(a): 15 października 2013, o 11:50
Ulubiona autorka/autor: krentz harkness howard robb Singh

Post przez fanka76 » 27 października 2014, o 17:20

sunshine napisał(a):fanko dzieki Co za recenzje ;)

musze dorwać tego Buntownika :hyhy:

Sun polecam buntownik jest super. Polecam :bigeyes: . Chciałam szczelić super recenzje wyszlo jak zwykle :evillaugh: nie potrafię znaleźć umiaru między streszczeniem a opisaniem książki :zalamka: i albo wychodzi za szczegółowo lub za ogólnie. Ale warto sięgnąć po nią i następne.

Avatar użytkownika
 
Posty: 2644
Dołączył(a): 4 sierpnia 2012, o 17:06
Lokalizacja: BB
Ulubiona autorka/autor: Nora Roberts

Post przez aniazlipca » 27 października 2014, o 18:56

fanko świetna recenzja :D cieszę się, że Buntownik Ci się podobał :D :D
W ogóle to bardzo fajna seria, chociaż póki co 1 jest najlepsza (ah ten Rule :bigeyes: ).
Z tego ci widziałam 4 będzie o Nashu, później Rowdy i nawet Asa - czyli długa seria :D
“Mercy laughed. “You have to excuse them—boys suffer from an incurable disability.”
“What?”
“Testosterone.”

Nalini Singh, Branded by Fire

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 27 października 2014, o 22:06

fanka76 napisał(a):
sunshine napisał(a):fanko dzieki Co za recenzje ;)

musze dorwać tego Buntownika :hyhy:

Sun polecam buntownik jest super. Polecam :bigeyes: . Chciałam szczelić super recenzje wyszlo jak zwykle :evillaugh: nie potrafię znaleźć umiaru między streszczeniem a opisaniem książki :zalamka: i albo wychodzi za szczegółowo lub za ogólnie. Ale warto sięgnąć po nią i następne.


wg mnie bardzo dobrze napisałaś :)
wiesz poniosło Cię to znaczy że dobra książka :hyhy:

a czytał ktoś z tej serii zaczekaj na mnie Lynn?
Ostatnio edytowano 27 października 2014, o 22:12 przez sunshine, łącznie edytowano 1 raz
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 14 czerwca 2014, o 14:04
Ulubiona autorka/autor: KA/Wylde/Jewel/Evanovich/Mitchell/Kleypas..

Post przez Lestat » 27 października 2014, o 22:11

Mam to w oryginale ale jakoś infantylnie wydaje mi się napisane :mur:

Może jeszcze raz muszę zacząć :mysli:
Obrazek
and in the and .. love doesn't conquer all..

"YOU? You hate me! You once told me that calling me Satan was an insult to Satan!" - D.S. evil1

Freakin' Book Lover ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 2644
Dołączył(a): 4 sierpnia 2012, o 17:06
Lokalizacja: BB
Ulubiona autorka/autor: Nora Roberts

Post przez aniazlipca » 27 października 2014, o 22:59

Sunshine - ja przeczytałam całą serię :D czyli póki co 1, 1.5 (z perspektywy Cama :bigeyes: ) i 2 (okropnie podzieloną przez Amber). Lynn pisze bardzo ciekawie, jak zwykle 1 książka jest najlepsza, chociaż ja z utęsknieniem czekam czy będzie historia Olliego :bigeyes:
Sama seria jest o młodszych bohaterach (koło 19), ale naprawdę miło się czyta - chociaż widać różnicę w 1 i 2.
“Mercy laughed. “You have to excuse them—boys suffer from an incurable disability.”
“What?”
“Testosterone.”

Nalini Singh, Branded by Fire

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 29 października 2014, o 16:17

fanka76 napisał(a):Klarku czekam :]

Jak napisałam wcześniej w temacie Własnie czytam - jestem sama zaskoczona tym, że Buntownik mi się spodobał. Przyznam, że nie dawałam mu zbyt wiele szans, bo wyczytanych tu achach i ochach, ale cóż. Była interesująco, ciekawie, z odpowiednią ilością dramatu, ale i szczęścia. Seks niezły i mocno inspirujący. Zdziwiona jestem indywidualizacją, bo tu jest, a chyba tego nie oczekiwałam. To miłe rozczarowanie. Super pomysł na książkę.
Z perspektywy wieku powiem, że bardzo życzyłabym sobie i innym, aby młodzi ludzie byli tak mądrzy i tak dojrzali. Obawiałam się trochę pseudożycia, a tutaj było i mocno i realnie. Duży plus.
Zastanawia mnie jedynie, na ile podobne są kolejne opowieści. Czy to powielenie schematu, czy można wyszukać coś nowego, bo podejrzewam że linia jednak będzie ta sama.
Jestem zaciekawiono mocno, ale z powodu tych obaw zastanawiam się czy nie odczekać jakiegoś czasu.
Na razie jestem na TAK :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 4713
Dołączył(a): 15 października 2013, o 11:50
Ulubiona autorka/autor: krentz harkness howard robb Singh

Post przez fanka76 » 29 października 2014, o 17:09

Klarku cieszę ze ci się podoba obawiałam się troszeczkę :hyhy:
Według mnie nie ma powieleń każda jest na swój sposób inna inne postaci po innych przejściach z innymi problemami chociaż buntownik najlepszy ale tylko odrobinę od następnych. Warunek nie traktój tomów ambera jako książki dwa tomy to jedna książka i razem mają sens .szkoda że tylko buntownik jest cały . A resztę poszatkowali . Czytam tom trzeci i cofam poprzednia ocenę ze taki sobie. Również mi się podoba

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 29 października 2014, o 17:14

fanko, bardzo
Nawet nie pomyślałam, aby się przyczepić ;)
Trzeci jest o bracie? Ten przeczytałabym chętnie :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 4713
Dołączył(a): 15 października 2013, o 11:50
Ulubiona autorka/autor: krentz harkness howard robb Singh

Post przez fanka76 » 29 października 2014, o 17:23

Tak o Romie i Corze
Ale 2 równiez myślę że ci się spodoba. Ayden i Jet są super . I Rom i Cora też ale najpierw czytaj 2
Ja kończę 3 i nie mam przesytu. I atut akurat są wydane 3 pełne tomy. Dla mnie również to było miłe zaskoczenie .

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 29 października 2014, o 17:24

fanko, ale w razie czego będzie na ciebie ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 4713
Dołączył(a): 15 października 2013, o 11:50
Ulubiona autorka/autor: krentz harkness howard robb Singh

Post przez fanka76 » 29 października 2014, o 17:38

Będę obgryzac paznokcie. Ale trzymam kciuki aby ci się podobało tak jak mi . Ze zniecierpliwieniemczekam na następne

Avatar użytkownika
 
Posty: 2644
Dołączył(a): 4 sierpnia 2012, o 17:06
Lokalizacja: BB
Ulubiona autorka/autor: Nora Roberts

Post przez aniazlipca » 29 października 2014, o 18:10

fanko już niedługo kolejny tom :D :D o Nashu :D lubię tego gościa więc może być ciekawie :bigeyes: ale jestem zła na Ambera, że tak dzieli te książki :evil:
Klarku super, ze Ci się spodobało. Rule (bo taki jest oryginalny tytuł Buntownika) jest najlepszy, ale pozostałe tomy są na bardzo dobrym poziomie (i tak jak radzi Fanka nie oceniaj po 1 tomie bo Amberowe dzielenie niszczy trochę te książki)
“Mercy laughed. “You have to excuse them—boys suffer from an incurable disability.”
“What?”
“Testosterone.”

Nalini Singh, Branded by Fire

Następna strona

Powrót do Romans + ...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość