Teraz jest 29 marca 2024, o 07:21

Dodatki do Gazet/W kiosku

Zapowiedzi tygodnioweZapowiedzi wydawnicze 2024!
Kupię - sprzedam - oddam - pożyczę

Avatar użytkownika
 
Posty: 17841
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Jayne Ann Krentz

Post przez Berenika » 1 stycznia 1970, o 02:00

Mam wrażenie, że o tym już było, ale nie mogę znaleźć, więc powtórzę. Dziś do Gazety wyborczej dołączono 1 tom <span style="font-style: italic">Wybranki bogów </span>Jane Mysen pt. <span style="font-style: italic">Przepowiednia</span>.



<span style="font-style: italic">Najpierw była przepowiednia. Bogowie przekazali ją Torden Torze, wolwie, średniowiecznej wieszczce, która miała zanieść ją ludziom. I właśnie nadszedł czas, by to uczynić. Przepowiednia dotyczy rodziny wikińskiego hovdinga, Asmunda Torkildssona, pana dworu Jotungard.

Ukochana żona hovdinga, Idunn, spodziewa się długo wycze­kiwanego dziecka. Torden Tora przynosi wiadomość, że Idunn urodzi bliźnięta, dwie dziewczynki, i wkrótce jej wróżba się spełnia. Jeszcze nigdy przedtem nie przyszło tutaj na świat dwoje dzieci równocześnie – mieszkańcy dworu z lękiem stwierdzają, że wolwa musi mieć wielką magiczną siłę, skoro potrafi przekazywać ludziom boskie wyroki. Przerażenie pada na wszystkich, kiedy w dzień nadania dzieciom imion wieszczka oznajmia, że z woli Odyna pierwsza z dziewczynek, Gyda, została wybranką bogów i przeznaczono jej wyjątkowy los, natomiast Gro, drugą z sióstr, należy złożyć bogom w ofierze, to znaczy wynieść do lasu i tam porzucić...



Tak zaczyna się nowa seria powieściowa norweskiej pisarki Jane Mysen. Na stronicach 30 tomów tej serii będziemy śledzić losy niezwykłych bohaterów. Akcja powieści bowiem toczy się na początku epoki wikińskiej, gdy nad światem panowali bezwzględni, budzący trwogę bogowie. To czasy, w których życie ludzi było niebywale intensywne, pełne niebezpieczeństw, podstępów, czarów i magii, wielkich miłości, zmysłowych uniesień i zdrad, zazdrości i zemsty do ostatniej kropli krwi.

Autorka pisze o tym wszystkim z wielkim znawstwem. Tło historyczne opowieści odtwarza z pieczołowitością, a sylwetki bohaterów buduje z psychologicznym wyczuciem i literackim talentem.

Wybranka bogów to wspaniała lektura na długie tygodnie, lektura, do której później długo jeszcze chce się wracać.</span>



Dla wielbicielek skandynawskich sag [img:125azeb7]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/new_biggrin.gif[/img:125azeb7]

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 1 stycznia 1970, o 02:00

amercom tez ma niebrzydkie [img:1ogqtqbu]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/new_smile.gif[/img:1ogqtqbu]





<span style="color: red">Przeniesiony offtop [url:1ogqtqbu]http://www.harlequin.fora.pl/font-color-blue-klub-dyskusyjny-font,23/ranking-ksiazek-klubowych-klasyka-rok-i,493-50.html#214421[/url:1ogqtqbu]</span>

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 1 stycznia 1970, o 02:00

Wiem, ale ostatnio nijak się mają do epoki [img:1gseilt3]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/new_dry.gif[/img:1gseilt3] historycznych strojów to ja tam nie widzę [img:1gseilt3]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/new_splash.gif[/img:1gseilt3]

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 1 stycznia 1970, o 02:00

o grymaśnica [img:26lhv30s]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/new_naughty.gif[/img:26lhv30s]

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 1 stycznia 1970, o 02:00

No wiesz, lubię się wczuwać. A wczuwanie zaczyna się od okładki [img:2i85jiok]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/new_smile.gif[/img:2i85jiok]

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 1 stycznia 1970, o 02:00

Na okładce Rzeki tajemnic na przykład to ta para na moście jest na sto procent we współczesnych, a to wiktoriańskie czasy były. Ona powinna mieć turniurę [img:2nk85kwo]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/new_splash.gif[/img:2nk85kwo]

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 1 stycznia 1970, o 02:00

o następna [img:y1cconh1]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/new_naughty.gif[/img:y1cconh1]

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 1 stycznia 1970, o 02:00

Mogę być trzecia? [img:2mu1bsgl]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/new_naughty.gif[/img:2mu1bsgl] Okładki nie są brzydkie, ale ich zestawienie z historyczną treścią mnie osłabia [img:2mu1bsgl]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/new_naughty.gif[/img:2mu1bsgl]

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 1 stycznia 1970, o 02:00

Nie jestem sama [img:2pcdcof5]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/new_splash.gif[/img:2pcdcof5]

Avatar użytkownika
 
Posty: 3066
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Warszawa

Post przez Scholastyka » 1 stycznia 1970, o 02:00

raczej krynoline...

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 1 stycznia 1970, o 02:00

może i masz rację, czasami mi się mylą te nazwy [img:2w246shh]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/new_msn-wink.gif[/img:2w246shh]

Avatar użytkownika
 
Posty: 3066
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Warszawa

Post przez Scholastyka » 1 stycznia 1970, o 02:00

niee, Wiktoria długo panowała, więc w późniejszym okresie i krynoliny były, ale do tej Quick bardziej mi krynolina pasuje...

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Dodatki do Gazet/W kiosku

Post przez Lilia ❀ » 8 lutego 2008, o 22:21

<span style="color: red">Przetrzymać tę miłość</span>

Data wydania: 2008-02-14

W kiosku do: 2008-02-14

Tytuł prasowy: Polska The Times

Cena z dodatkiem: 6.99 zł



Joe Rose (Daniel Craig) zaplanował dla swojej dziewczyny (Samantha Morton) kameralny piknik na wsi. Okazja jest wyjątkowa. Joe przyniósł wino i pierścionek. Właśnie zamierza się oświadczyć, gdy tuż obok opada napędzany gorącym powietrzem balon. W jego koszu uwięziony jest mały chłopiec. Joe i trzech innych mężczyzn instynktownie spieszy na pomoc. Kiedy próbują ratować dziecko i ściągnąć na ziemię wyrywający się balon, dramatycznie i zupełnie nieoczekiwanie ginie jeden z mężczyzn. Joe obsesyjnie stara się pojąć jak doszło do tragedii. Wraca do codziennego życia i znowu jest racjonalnie i naukowo rozumującym profesorem. Nie dają mu jednak spokoju natrętne myśli o wypadku. Nieoczekiwanie kontaktuje się z nim jeden z ratowników, Jed Parry (Rhys Ifans), i prosi o pilne spotkanie. Poważny i ponury Jed upiera się, że łączy ich specjalna więź. Coraz głębiej wkrada się w życie Joe z natarczywą desperacją, której Joe nie potra? zrozumieć i przed którą nie potra? uciec. Wkrótce zaczyna się rozpadać starannie zorganizowany świat, który Joe tak skrupulatnie dla siebie wykreował. Obsesja Jeda staje się coraz potężniejsza. Zaczyna zagrażać związkowi Joe i Claire. Wszystkie przekonania Joe zostają do głębi zachwiane. On sam bliski jest szaleństwa i morderstwa, gdy zmuszony jest zmierzyć się z tajemnicą dotyczącą nie tylko tego, co zaszło na pikniku, ale też miłości, wiary i przebaczenia.

Avatar użytkownika
 
Posty: 216
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Anya » 9 lutego 2008, o 19:53

<span style="color: red">Jestem przy tobie </span>

Data wydania: 2008-02-14

Tytuł prasowy: Pani Domu

Cena z dodatkiem: 9.90 zł



Bollywoodzki hit z Shahrukh 'iem Khanem i Amritą Rao w rolach głównych.

Major Ram Prasad Sharma nadzoruje przebieg akcji "Pojednanie", mającej zbliżyć do siebie Indie i Pakistan. Tymczasem terrorysta Raghavan, który wierzy, że Pakistańczycy zabili mu syna, nie chce dopuścić do powodzenia akcji, grożąc porwaniem Sanjany, córki dowodzącego akcją generała Bakshiego. Major Sharma zostaje wysłany w przebraniu ucznia do szkoły w Darjeelingu, w której uczy się Sanjana, by chronić dziewczynę.



<span style="color: red">Kroki w chmurach</span>

Data wydania: 2008-02-14

Tytuł prasowy: Gazeta Wyborcza

Cena z dodatkiem: 1.50 zł



Sahiba jest młodą, piękną dziewczyną, która pragnie poświęcić się nauce. Mimo sprzeciwu ojca, który chce ją jak najszybciej wydać za mąż, opuszcza dom i wyjeżdża na studia. Jednak szybko okazuje się, że życie w wielkim mieście jest pełne okrucieństwa. Sahiba jest świadkiem morderstwa i bojąc się o własne życie postanawia wrócić do rodzinnego domu. W podróży towarzyszy jej młody oficer Karan, którego Sahiba prosi o pomoc. Kiedy docierają na miejsce, rodzina dziewczyny jest pewna, że przyjechała ona z mężem i traktują chłopaka jak członka rodziny. Tylko Sahiba wie, że Karan ma narzeczoną, która na niego czeka.

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 26 lutego 2008, o 14:34

Obrazek



Data wydania: 2008-02-25

W kiosku do: 2008-03-25

Tytuł prasowy: Sukces

Cena z dodatkiem: 8.90 zł



Betty Theissen kieruje firmą budowlaną swojego teścia, od kiedy uległ on wypadkowi i znalazł się na wózku inwalidzkim. Młoda synowa z zaangażowaniem oddaje się pracy. Na drodze do szczęścia staje jednak jej własny mąż, Herbert Theissen, nadmiernie lubiący wesołe życie, drogie sportowe samochody, alkohol, młode śliczne dziewczęta i hazard. Nie widząc innego wyjścia Betty postanawia, że jej mąż musi umrzeć...





Obrazek



Data wydania: 2008-02-25

W kiosku do: 2008-03-25

Tytuł prasowy: Sukces

Cena z dodatkiem: 8.90 zł



Bohater powieści Michael Boone, australijski malarz , niegdyś rozchwytywany i

znany artysta, w wyniku serii osobistych katastrof (rozwód, utrata syna, problemy z alkoholem i pobyt w więzieniu) zostaje pracownikiem fizycznym w posiadłości własnego marszanda. Jego obrazy sprzedają się coraz gorzej, dawna rodzina nie chce go znać a farby i płótna może kupić tylko dzięki defraudowaniu pieniędzy przeznaczonych na kupno obornika. Jego życie zmienia się z chwilą pojawienia się pięknej Marlene oraz bezcennego płótna Jacquesa Leibovitza, zmarłego ojca jej "prawie byłego" męża. Historia miłosna rozwija się w sposób przewidywalny i pożądany natomiast sprawy sztuki przybierają całkiem nieoczekiwany obrót...

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 29 lutego 2008, o 21:16

2008-03-13, Pani Domu

<span style="color: red">Serce ze złota</span>

Obrazek

Data wydania: 2008-03-13

W kiosku do: 2008-03-19

Tytuł prasowy: Pani Domu

Tytuł oryginalny: Dil Ka Rishta

Produkcja: Indie

Rok produkcji: 2003

Scenariusz: Shabbir Boxwala , Naeem Sha

Reżyseria: Naresh Malhotra

Muzyka: Viju Shah , Shravan Rathod

Obsada: Aishwarya Rai, Arjun Rampal, Priyanshu Chatterjee



Jai Mehta (Arjun Rampal) sądził, że ma w życiu wszystko - jest przystojny, młody i bogaty. Bez problemu może rozkochać w sobie każdą kobietę. Jednak Jai nie chce "każdej" - chce jednej, konkretnej kobiety. Jest nią Tia Sharma (Aishwarya Rai nazywana przez hindusów The Queen of Bollywood - Miss World 1994) - młoda i niezwykle piękna nauczycielka ze szkoły dla głuchoniemych dzieci. Kiedy Jai dowiaduje się, że Tia zaręczona jest z innym, zaczyna szukać ukojenia na dnie butelki. Pewna deszczowa noc, szklanka alkoholu i rozpędzone auto zmieniają życie Jaia na zawsze. Ktoś ginie. Ktoś traci pamięć. Ktoś dostaje drugą szansę na szczęście...

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 1 marca 2008, o 15:29

<span style="color: red">Zdobywcy Statuetek (1/10) - Tajemnica Brokeback Mountain</span>



2008-03-06, Dziennik



W nowej serii Filmoteki DZIENNIKA - Zdobywcy Statuetek - nagrodzone Oscarami filmy, które stały się wielkimi przebojami kinowymi.

Obrazek

Data wydania: 2008-03-06

W kiosku do: 2008-03-06

Tytuł prasowy: Dziennik

Cena bez dodatku: 2.00 zł

Cena z dodatkiem: 6.99 zł

Język: angielski DD 5.1; polski lektor DD 5.1

Napisy: polskie

Obraz: 16:9

Czas: 134 min.

Nośnik: DVD

Opakowanie: DVD slim

Tytuł oryginalny: Brokeback Mountain

Gatunek: Melodramat

Produkcja: USA

Rok produkcji: 2005

Scenariusz: Diana Ossana, Larry McMurtry

Reżyseria: Ang Lee

Muzyka: Gustavo Santaolalla

Obsada: Heath Ledger, Jake Gyllenhaal, Anne Hathaway, Michelle Williams, Randy Quaid, Graham Beckel



Tylko w DZIENNIKU film na DVD "Tajemnica Brokeback Mountain" do kupienia w czwartek 6 marca.



Ennis Del Mar i Jack Twist poznają się w trakcie poszukiwania zatrudnienia. Ich nowy pracodawca wysyła ich do pracy na majestatyczne wzgórze Brokeback. Tam mają miejsce wydarzenia, które na zawsze odmienią ich dotychczasowe życie. Ennis i Jack postanawiają jednak zachować je w tajemnicy… Każdy z nich rozpoczyna nowe życie. Mijają 4 lata. Pewnego dnia żona Ennisa przynosi mu pocztówkę, w której Jack zapowiada swój przyjazd do Wyoming. Ennis wyczekuje przyjaciela, a po jego przybyciu przekonuje się, że rozłąka jedynie wzmocniła ich więź... Czy tajemnica ze wzgórza Brokeback wyjdzie na jaw?

Avatar użytkownika
 
Posty: 17841
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Jayne Ann Krentz

Post przez Berenika » 1 marca 2008, o 20:14

8 marca ma być prezent w Gazecie Wyborczej - kolejny bollywoodzki film - <span style="font-style: italic">Salaam namaste. Trudna droga do miłości</span>.



Obrazek



Film zapewne nie będzie w plastikowym opakowaniu, tylko w kartonowej kopertce, ale jest zabawny i jeśli ktoś lubi tego typu filmy, a <span style="font-style: italic">Salaam Namaste </span>jeszcze nie widział, polecam.





<span style="font-style: italic">Ambar pracuje w stacji radiowej "Salaam Namaste", gdzie przeprowadza kontrowersyjne rozmowy z Hindusami mieszkającymi w Australii. Pewnego razu w audycji padają krytyczne słowa na temat restauracji Nicka. Oburzony restaurator (tu powinno być raczej sze kuchni - przyp. mój) grozi dziennikarce pozwaniem do sądu. Po jakimś czasie spotykają się na ślubie wspólnych znajomych. Ambar od razu wpada Nickowi w oko. Wspólny taniec staje się początkiem gorącego romansu...</span>

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 3 marca 2008, o 17:42

<span style="color: red">Miłości nie oszukasz</span>



2008-03-01, Kino domowe. Magazyn DVD

Obrazek

Data wydania: 2008-03-01

W kiosku do: 2008-03-31

Tytuł prasowy: Kino domowe. Magazyn DVD

Cena z dodatkiem: 19.90 zł



Dushant (Shah Rukh Khan) i Jaya (Raveena Tandon) kochają się już od lat. Największym marzeniem chłopaka było zostanie sławnym piosenkarzem. Osiągnął to dzięki pomocy pięknej Jayii. Niestety szybko zapomina, co zrobiła dla niego przyjaciółka i łatwo daje się zwieść intrydze. Czy uda mu się odkryć prawdę i odzyskać swoją wielką miłość nim będzie za późno?



"Miłości nie oszukasz" to pełna śpiewu, popisów tanecznych bollywoodzka opowieść o miłości, sławie i zdradzie. W roli głównej w filmie wystąpiły gwiazdy Bollywood - Shah Ruhk Khan oraz piękna Ravena Tandon.

Avatar użytkownika
 
Posty: 17841
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Jayne Ann Krentz

Post przez Berenika » 4 marca 2008, o 01:11

To dzieło powyżej nie ma dobrych recenzji na bollywood.pl.

Przed zakupem radzę 2 x przemyśleć, czy opłaca się wydać pieniądze i przeczytać ten temat (choć może on zawierać spojlery):

http://bollywood.pl/temat.php?Id=1627&str=1

Avatar użytkownika
 
Posty: 98
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Post przez KissMisiaa » 4 marca 2008, o 01:47

Już nie długo dzień kobiet i masę dodatków będzie można zakupić. Moi kupują Super Ekspres pewnie jak co roku będzie Harlequin Obrazek Mam kilka tak kupionych Obrazek

 
Posty: 5567
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Marsha Canham

Post przez moni » 4 marca 2008, o 01:55

ja też Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 17841
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Jayne Ann Krentz

Post przez Berenika » 4 marca 2008, o 02:05

Córka D 'Artagnana, przebywa w klasztorze na południu Francji. Pewnego dnia do zgromadzenia trafia zbiegły niewolnik, a za nim jego prześladowcy. Dziewczyna jest świadkiem śmierci matki przełożonej. Podejrzewa, że zabójstwo może być częścią spisku przeciwko królowi Ludwikowi XIV. Postanawia pomścić śmierć matki przełożonej i doprowadzić do rozwiązania zagadki.



14 część Domowej Filmoteki Polska The Times.



Obrazek

 
Posty: 5567
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Marsha Canham

Post przez moni » 4 marca 2008, o 02:07

co o nim sądzisz? bo ja nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ nie oglądałam w całości.

Avatar użytkownika
 
Posty: 17841
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Jayne Ann Krentz

Post przez Berenika » 4 marca 2008, o 12:28

Całkiem przyjemnie mi się to oglądało, ale ja lubię filmy z gatunku płaszcza i szpady. Fabuła nieco naciągana, ale pojedynki były niezłe. Sama jednak nie kupię, widziałam to tyle razy w telewizji, że szkoda mi pieniędzy, a i w domu miejsca coraz mniej.

Następna strona

Powrót do Zapowiedzi, premiery, nowości, gdzie kupić bądź wypożyczyć

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość