Teraz jest 29 września 2024, o 01:23

Diana Palmer

Avatar użytkownika
 
Posty: 246
Dołączył(a): 14 stycznia 2021, o 18:03
Ulubiona autorka/autor: Jane Austen

Post przez Irka1987 » 3 października 2021, o 11:30

Widzę,że teraz wszystkie nowości Palmerki wychodzą w częściach. :mur:
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2255
Dołączył(a): 17 listopada 2015, o 13:02
Lokalizacja: mazowieckie
Ulubiona autorka/autor: Montgomery, Palmer, Roberts

Post przez montgomerry » 3 października 2021, o 13:47

Irka1987 napisał(a):Widzę,że teraz wszystkie nowości Palmerki wychodzą w częściach. :mur:

Niestety.
Brakuje w Polsce prawdziwego, romansowego wydawnictwa i księgarni. Podejrzewam jednak, że w dobie chomika, nie utrzymałaby się. Zauważcie, że Amber i Bis przerzucili się na dziecięce bardziej...

Avatar użytkownika
 
Posty: 28599
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 3 października 2021, o 18:14

Nieprzypadkowo taka literatura opierała się koncepcyjnie na paperbackach i relatywnie niskich cenach - między innymi dlatego, że większość fanek konsumuje dużo i często. W polskich warunkach przeciętnie stać budżetowo na jakieś 30% konsumpcji miesięcznej, stąd drugi obieg i obieg prywatny. I tak się przyjęło, nawet jeśli czytelniczki "zacznie stać".
Niereklamowane książki "się nie sprzedają".
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 2255
Dołączył(a): 17 listopada 2015, o 13:02
Lokalizacja: mazowieckie
Ulubiona autorka/autor: Montgomery, Palmer, Roberts

Post przez montgomerry » 23 listopada 2021, o 15:05

9 grudzień 2021
cz.2
HQ
s. 224

Emma podejmuje pracę u Connora, chociaż wie, że to ryzykowny pomysł. Jeśli on dowie się, kim naprawdę jest jego nowa asystentka, może zamienić jej życie w koszmar. Jednak od dawna kocha szefa, w dodatku powoduje nią poczucie winy – to przez nią Connor uległ groźnemu wypadkowi. Dlatego teraz znosi jego humory i wypełnia najtrudniejsze polecenia. Kiedy prawda wreszcie wychodzi na jaw, spełniają się najgorsze obawy Emmy. Na szczęście czas leczy rany, a przebaczenie okazuje się dla nich obojga o wiele słodsze niż zemsta.

opis wydawcy
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21013
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 8 grudnia 2021, o 20:38

Diana Palmer "Splątane losy"

Melissa jako młoda dziewczyna była zakochana w Diegu – właścicielu sąsiedniej hacjendy, jednak dużo od niej starszy mężczyzna, wciąż traktował ją jak niesforne dziecko. Gdy los sprawił, że musieli wziąć pośpieszny ślub bez miłości, Diego zmienił jej życie w piekło. Zdesperowana Melissa uciekła od męża, który nią gardził i zatarła za sobą ślady. Po czterech latach Melissa ulega wypadkowi w katastrofie lotniczej. W szpitalu przy łóżku rannej zjawia się Diego.

Krótki hq Diany Palmer ale bardzo bogaty w emocje i wydarzenia. W tej niewielkiej objętości zmieściło się tyle zwrotów akcji, że można by napisać całą pełnoprawną książkę na ten temat. Jak nie przepadam za Palmer, to ta książeczka mi się podobała. Było chwilami absurdalnie ale naprawdę dobrze się to czytało, a co najważniejsze, dałam się porwać akcji.

Na plus zaskoczyła mnie bohaterka – wreszcie dziewczyna z charakterem, a nie bezwolne cielę, które potrafi tylko szlochać w poduszkę. Nawet Diego wydał mi się sympatyczny, a rzadko mi się zdarza polubić bohaterów hq, zwłaszcza tych palmerowskich.

Jest trochę tarcia między nimi, różnorodnych emocji ale cienka granica, po której stwierdziłabym, że to już przesada, nie została przekroczona. Tu wszystkie wątki wydają się być dobrze rozwiązane, fabuła jest w miarę logiczna i nie miałam podczas czytania momentów przewracania oczami nad głupotą bohaterów.

Na dodatkowy plus odnotowuję zastosowanie in medias res, na co zawsze się łapię (rozpoczęcie powieści od połowy akcji i później cofnięcie się do początku historii). Przyznaję szczerze, że zaciekawiła mnie ta książeczka.

Zaskoczenie zupełne, bo taką Palmer mogłabym czytać. Drugi, obok "Brylancika", bardzo dobry hq Palmer. Sięgnęłam po książkę na odmóżdżenie, a dostałam całkiem dobrą, trzymającą się kupy i satysfakcjonującą opowieść. Mimo że to prosta historyjka, to ode mnie leci ocena 8/10, za całokształt. Jest to dobry produkt, dobrze napisany i trzymający w ciekawości.
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 2255
Dołączył(a): 17 listopada 2015, o 13:02
Lokalizacja: mazowieckie
Ulubiona autorka/autor: Montgomery, Palmer, Roberts

Post przez montgomerry » 26 grudnia 2021, o 12:14

Obrazek

styczeń 2022
HarperCollins Polska
s.368


Dla Gretchen, dziewczyny z małego miasteczka, wakacje w Maroku miały być tylko miłym urozmaiceniem nieco monotonnej egzystencji. Nie spodziewała się, że właśnie tam spotka mężczyznę swojego życia.

Szejk Philippe Sabon, władca Qawi, nie ukrywa, że Gretchen zawróciła mu w głowie. Choć pochodzą z tak różnych światów, są pokrewnymi duszami. Liczył na to, że podczas wspólnego wyjazdu do Qawi lepiej się poznają, lecz niespodziewane wydarzenia zburzyły te plany, a Philippe znalazł się w trudnej sytuacji. Teraz bezpieczeństwo Gretchen zależy od jego bezpieczeństwa…

opis wydawcy

Avatar użytkownika
 
Posty: 7730
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 26 grudnia 2021, o 12:29

Kolejne wznowienie.
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 2255
Dołączył(a): 17 listopada 2015, o 13:02
Lokalizacja: mazowieckie
Ulubiona autorka/autor: Montgomery, Palmer, Roberts

Post przez montgomerry » 26 grudnia 2021, o 13:44

Tak... Bez sensu. Chociaż, żeby te najstarsze wydawali, co trudno dostać...

Avatar użytkownika
 
Posty: 7730
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 26 grudnia 2021, o 21:31

:roll: Wydadzą pod innym tytułem
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 23
Dołączył(a): 22 listopada 2021, o 21:15
Ulubiona autorka/autor: A.Quick, L.Kleypas, N.Roberts i wiele innych

Post przez Tyna75 » 27 grudnia 2021, o 18:25

Pytanie, tylko kiedy?
Kto czyta książki, żyje podwójnie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28599
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 12 stycznia 2022, o 21:36

Nie miałam czasu się rozejrzeć, jaki klucz wznowień...
Chodzi o DaCapo w przypadku starszych? :niepewny:
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 7730
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 12 stycznia 2022, o 22:24

Bardziej o hq.
Chociaż muszę przyznać ,że powtarzałam sobie Papierową różę w nowszej wersji i byłam mile zaskoczona, dużo lepiej zredagowana. Ktoś się przyłożył do tego by się fajnie i płynnie czytało.
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28599
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 12 stycznia 2022, o 22:55

I dlatego lubię różne poglądowe spisy w z datami wznowień ^_^
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 7730
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 13 stycznia 2022, o 00:13

Uważam ,że warto porównać . Po drugie jeżeli coś dawno temu wydano, fajnie mieć możliwość, kupienia po latach, chociażby dla nowych czytelników. Co mnie drażni wydawanie nie dwa, albo 3 razy ale po 4 i 5 razy. Po co ?
A oszukiwanie przez zmianę tytułu? Ostatnio się naszukałam polecanki, a okazało się ,że jest również pod innym tytułem :zalamka:
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 2255
Dołączył(a): 17 listopada 2015, o 13:02
Lokalizacja: mazowieckie
Ulubiona autorka/autor: Montgomery, Palmer, Roberts

Post przez montgomerry » 21 stycznia 2022, o 20:51


Słodko-gorzka zemsta
3.02.2022.
HQ Gwiazdy Romansu,
s. 224


Młodziutka Gabrielle zakochuje się bez pamięci w mężczyźnie, który obronił ją przed groźnymi napastnikami. Jednak jej rodzice uważają, że tę znajomość trzeba szybko zakończyć. Proponują Marcowi pieniądze, by zgodził się zostawić ich córkę w spokoju. Marc i Gabrielle spotykają się ponownie dopiero po dziewięciu latach. Ona jest słynną modelką, on właścicielem dużej firmy. Marc nie wie, dlaczego Gabrielle z rozmysłem uprzykrza mu życie. Jest złośliwa i celowo go prowokuje, na co on reaguje z chłodną obojętnością. Oboje prowadzą dziwną grę, zbyt dumni, by przyznać, że ich uczucie nigdy nie wygasło…

opis wydawcy
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28599
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 21 stycznia 2022, o 21:36

Czy ja dobrze widzę, że to nowość w pl? :niepewny:
Nie mogę znaleźć tłumaczenia u nas.
To Tangled Destinies z 1986 roku... (wznowiona w 2017 ;)

To a propos
gosiurka napisał(a):A oszukiwanie przez zmianę tytułu? Ostatnio się naszukałam polecanki, a okazało się ,że jest również pod innym tytułem :zalamka:

Bo już nawet nie wiem, gdzie szukać (Biblionetce zwykle ufam bardziej niż LC).

Ps praktyka niecna.
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 2255
Dołączył(a): 17 listopada 2015, o 13:02
Lokalizacja: mazowieckie
Ulubiona autorka/autor: Montgomery, Palmer, Roberts

Post przez montgomerry » 2 kwietnia 2022, o 18:00

Obrazek
7.04.2022
HQ
seria: Gwiazdy Romansu
"Sąsiedzka przysługa"
wznowienie po latach :)

King uwielbia spędzać czas w willi na Jamajce. Jednak tym razem nie daje mu spokoju myśl o wizycie przyrodniego brata z żoną. Bratowa od jakiegoś czasu coraz śmielej flirtuje z Kingiem, a on coraz bardziej jej pożąda. Nie chce ulec pokusie, więc prosi o pomoc mieszkającą po sąsiedzku Elissę. Są zaprzyjaźnieni, dlatego Elissa, wprowadzona w tajniki sprawy, zgadza się udawać przez kilka dni jego narzeczoną. Być może dzięki temu bratowa uwierzy, że King już znalazł ukojenie w ramionach innej kobiety. Niestety na pozór drobna sąsiedzka przysługa wywoła lawinę zdarzeń, które wywrócą ich życie do góry nogami.


Obrazek
27.04.2022 NOWOŚĆ :wesoły:
"Ocalona"
HarperCollins Polska
seria: Wyoming Men
s. 336


Jake McGuire ciężko pracował na swój sukces, prowadząc rancho. Jedynym zagrożeniem dla jego wygodnej egzystencji jest kobieta, której nigdy nie powinien pragnąć. Zna reputację Idy Merridan, a zasłyszane historie wystarczą mu, by trzymać się od niej z daleka. Aż do dnia, w którym los postawi ją na jego drodze. Poznawszy prawdę o Idzie, Jake nie może już przestać o niej myśleć.
Dwukrotnie zamężna i niezależna finansowo Ida niczym nie zasłużyła sobie na złą reputację. Po prostu zdarzyło jej się wybrać niewłaściwych mężczyzn na życiowych partnerów. Mieszka i uczy się w małym miasteczku, a po wszystkim, co przyniósł jej los, rozważa samotne życie. Jej plany ulegną zmianie, gdy pewnego dnia jeden namiętny pocałunek okaże się prowadzić do drugiego…

Avatar użytkownika
 
Posty: 2255
Dołączył(a): 17 listopada 2015, o 13:02
Lokalizacja: mazowieckie
Ulubiona autorka/autor: Montgomery, Palmer, Roberts

Post przez montgomerry » 24 kwietnia 2022, o 14:34

Obrazek


18.05.2022
HarperCollins Polska
"Szczęśliwa gwiazda"


Sierżant Marc Brannon prowadzi ważne i niebezpieczne śledztwo w sprawie morderstwa. Sprawa zatacza coraz szersze kręgi, narusza interesy mafii, a także wpływowych biznesmenów i polityków.

Partnerką Marca z ramienia prokuratury zostaje jego była dziewczyna Josette. Przed laty ich znajomość zakończyła się wielkim skandalem, teraz muszą jednak zapomnieć o wzajemnych urazach. Wiedzą, że morderca zaatakuje ponownie. Rozpoczynają wyścig z czasem, a także… walkę z własnymi uczuciami.
Ostatnio edytowano 16 czerwca 2022, o 07:36 przez montgomerry, łącznie edytowano 2 razy

Avatar użytkownika
 
Posty: 2255
Dołączył(a): 17 listopada 2015, o 13:02
Lokalizacja: mazowieckie
Ulubiona autorka/autor: Montgomery, Palmer, Roberts

Post przez montgomerry » 8 maja 2022, o 09:48

Obrazek

W końcu w Polsce pojawiła się jedna z najnowszych książek Diany Palmer, która została opublikowana w USA w 2020 roku. Tym razem autorka zostawiła słowo od siebie, że powieść pisze jako już siedemdziesięcioczteroletnia kobieta, ze względu na stan zdrowia oderwana od nowoczesnego świata i nie nadążająca za życiem. Prowadzi spokojny i sielankowy tryb życia w małym, podgórskim mieście w północnej Georgii. Zauważa zresztą sama, że wiele w jej powieściach jest powtórek fabuł, ale "nie jest niespełna rozumu". W ogóle bardzo podoba mi się pozostawione jej słowo przed powieścią. Autorka mimo wieku, stara się - na tyle, na ile to możliwe- „gonić” świat. Wychodzi jej to momentami dobrze, a momentami niestety źle.
Do małej miejscowości przybywa Ida Merridan. To kobieta po przejściach, bowiem za sobą ma dwa małżeństwa, dość zresztą skrajnie odmienne. Jako młodziutka dziewczyna wyszła za mąż za bogatego i znacznie starszego właściciela firmy, w której pracowała. Właściwie niczego jej nigdy nie brakowało, była otaczana opieką, podróżowała i ukończyła studia. Po paru latach została bogatą wdową i dość szybko zapałała namiętnością do kolejnego, spotkanego na swej drodze mężczyzny. Po dwóch tygodniach znajomości była już powtórnie zamężna. Bajka skończyła się jednak w noc poślubną, a po kolejnym miesiącu była już rozwódką. Były mąż nie chciał jednak dać za wygraną i zaczął nękać Idę. Kobieta postanowiła, że nigdy więcej nie podda się żadnemu mężczyźnie i w nowym miejscu zamieszkania postarała się o to, aby zbudować odpowiednią opinię wśród społeczności. Trzydziestosiedmioletni Jake McGuire tak jak wszyscy, zasłyszał to i owo o Idzie, więc wyrobił sobie o niej własne zdanie. W dodatku nie zapomniał, jak Ida omotała Corta Giera. Wszystko się zmienia, gdy kobieta potrzebuje pomocy, a Jake nie zamierza przejść obok tego obojętnie.
W stosunku do poprzednich powieści Diany Palmer mamy zauważalny: oczywiście schematyzm (nie przeszkadza mi to, każdy romans jest schematyczny), przywiązanie do tradycyjnego interpretowania zachowań, różnicę wieku (ona 26 lat, on – 37), pięknych i bogatych (tym razem obydwoje pławią się w luksusach), w tle klimat rancza (lekko jednak zarysowany) i nawiązanie do losów poznanych już bohaterów (powieść: Pozory mylą - nie pisałam na blogu o niej, ale mam i czytałam). Niektóre wątki jednak irytujące. Ciągle podkreślane było, jaka to Ida jest stara (miała 26 lat!); przez pięć lat nie ciekawiło jej, dlaczego pierwszy mąż się nią nie interesuje od strony fizycznej; niewiarygodny opis kobiety z aparycją i zachowaniem Idy budującej opinię zniewalającej uwodzicielki; tajemnicza Ida nagle zaczyna opowiadać ze szczegółami wszystkim napotkanym swoją historię (stąd też powtórzenia w tekście) oraz sprawa Bailey’a, o której mowa przez całą powieść, a która zostaje rozwiązana zupełnie w tle. Zdziwiona też byłam zaznaczeniem wieku Idy, która w powieści była bardzo młoda, a wszystko wskazywało na to, że powinna być kobietą co najmniej po 30.
Oczywiście jest zakończenie HEA, ale osobowości bohaterów jak i sam romans są niedopracowane, choć powieść porusza sporo aktualnych obecnie wątków. Mimo wszystko czułam się tak, jakbym w każdym rozdziale czytała o obsesji Jake’a na punkcie Miny, o poprzednich małżeństwach Idy, ich wewnętrznych i zewnętrznych urazach i operacjach. Szału nie ma, ale cieszę się, że w końcu mamy możliwość poznać w Polsce nowe książki Diany Palmer (oklaski dla tłumacza!). Niezależnie co napisze i tak to przeczytam po naście razy.



Diana Palmer, Ocalona, wydawnictwo HarperCollins Polska, wydanie 2022, tytuł oryg.: Wyoming True, tłumaczenie: Marian Leon Kalinowski, cykl: Wyoming Men t. 10, okładka miękka, stron 336.

https://slowemmalowane.blogspot.com/2022/05/diana-palmer-ocalona.html

Avatar użytkownika
 
Posty: 7730
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 8 maja 2022, o 11:07

Ooo dziękuję za opinię i to że napisałaś, byłam pewna ,że to powtórka, nie wiem dlaczego.
I mam tak jak ty psioczę na niedoróbki , ale i tak czytam :hihi:
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28599
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 9 maja 2022, o 00:41

Tak, te wstępniaki Palmer już od paru lat to bardzo dobre zagranie (ba, ja uważam wręcz, że całkiem szczere i to jest super na tle "odautorskich odzew") - fajnie, że wreszcie dorzucone w pl wersji!
Jej opowieści ogólnie nabierają jeszcze bardziej ludzkiego wymiaru i są też w powiązaniu w kontekście... fascynującą historią sama w sobie: o przemijaniu a zarazem przyjemności z pisania i akceptacji nieuchronnego rozsypania...
Najczęściej nadmiar zabiegów odmładzających (że o operacjach nie wspomnę ;) naprawdę szkodzi. Także fabułom. Koncept "wiecznej młodości duchowej" do mnie nigdy nie przemawiał. Co innego aktywne uczestniczenie w świecie a co innego kurczowe trzymanie się "ja" z przeszłości, tez tej literackiej.
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 2255
Dołączył(a): 17 listopada 2015, o 13:02
Lokalizacja: mazowieckie
Ulubiona autorka/autor: Montgomery, Palmer, Roberts

Post przez montgomerry » 9 maja 2022, o 13:23

Dlatego bardzo lubię Palmer - nie udaje, nic na przymus.

Avatar użytkownika
 
Posty: 2255
Dołączył(a): 17 listopada 2015, o 13:02
Lokalizacja: mazowieckie
Ulubiona autorka/autor: Montgomery, Palmer, Roberts

Post przez montgomerry » 16 czerwca 2022, o 07:33

Obrazek

Powieść, która po raz pierwszy została wydana w 2001 roku. To sprawnie połączona historia miłosna z dość ciekawie zarysowanym wątkiem kryminalnym. Niektóre elementy powieści są jednak trochę absurdalne (jak to u Palmer w wątkach miłosnych), ale nie niemożliwe (warto sprawdzić pojęcie hymenotomia), tego jednak nie zdradzam czytelnikowi. Lubię jednak u Palmer stosowanie wszem i wobec, we wszystkich odcieniach, pojęcie "tradycji" w związkach. Skupmy się na fabule.

Trzydziestoczteroletni Marc Brannon po dwóch latach pracy FBI, ponownie wraca do San Antonio i przyjmuje pracę Strażnika Teksasu. Właśnie od swojego szefa dostał nowe zadanie - poprowadzenie śledztwa w sprawie morderstwa. Od razu zostaje uprzedzony, że ze strony prokuratora stanowego została oddelegowana do tej pracy dwudziestoczteroletnia Josette Langlay. Obydwoje nie są zadowoleni z takiego obrotu sprawy, ale postanawiają współpracować na rzecz rozwiązania sprawy. Nie dość, że Marc znał Josette od jej piętnastego roku życia, to jeszcze potem był czas, gdy zacieśnili znajomość. Rozstanie okazało się bolesne dla każdej ze stron, bowiem Josette została wmieszana w sprawę o zamordowanie Hardena i co więcej oskarżyła o popełnienie zbrodni przyjaciela Marca, Boba Webba, który wówczas starał się o wysokie urzędnicze stanowisko. Marc nie wierzył wówczas w zeznania swej byłej dziewczyny, ale przez okres dwóch lat analizując ze wszystkich stron swoje zachowanie i postępowanie wobec niej, czuł się zawsze winny.

Josette po tym, co przeżyła jako piętnastolatka, postanowiła naukowo skończyć kryminalistykę i pomagać pokrzywdzonym. Po wydarzeniach sprzed dwóch lat, szansa pracy w zawodzie nadeszła jedynie od Simona. W międzyczasie straciła rodziców, a jako jedynaczka nie miała właściwie w nikim oparcia. Poświęciła się przede wszystkim pracy i głęboko w sercu zamknęła uczucia do Marca. Teraz emocje ponownie wracają. W dodatku sprawa kryminalna sprzed dwóch lat wiąże się bardzo silnie z obecną, która nasi bohaterowie mają za zadanie rozwiązać. Marc z kolei nie potrafił do końca zaufać Josette zasadniczo przeważyła tu męska solidarność, bowiem ufał bardziej przyjacielowi niż wybrance serca. To mój największy zarzut w stosunku do jego wizerunku mężczyzny. Oczywiście przychodzi czas, gdy tłumaczy swoje postępowanie, obwinia się i co najważniejsze, zdaje sobie sprawę z podjęcia pochopnych decyzji.

Josette i Marc pochodzą z Jacobsville, ale większość akcji książki rozgrywa się jednak w San Antonio. Marc prezentuje nieodpowiedni ośli upór, choć jest bardzo błyskotliwym i sprytnym w działaniu Strażnikiem Teksas. Jest też przystojniakiem, a Josette jest silną kobietą. To dobra powieść, pomimo mankamentów, a Diana Palmer pokazała, że wraz z upływem czasu, co prawda człowiek może zmienić swoje podejście do życia, ale nie jest w stanie zmienić swoich prawdziwych uczuć względem drugiego człowieka. Poza tym, jak to u Palmer, przede wszystkim liczy się miłość.



Diana Palmer, Szczęśliwa gwiazda, wydawnictwo HarperCollins Polska, wydanie 2022, tytuł oryg.: The Texas Ranger, tłumaczenie: Wiktoria Mejer, cykl: Long, Tall Texans t. 20 oraz Hutton &Co. t. 4, s. 320.


wydania w Polsce:
1. "Szczęśliwa gwiazda" (wyd. 2007) HQ, seria Gwiazdy Romansu, t. 49;
2. "Gra o wysoką stawkę" (wyd. 2013, ale to był tytuł na dwie powieści wydane w jednej- w książce widnieje już tytuł "Szczęśliwa gwiazda". Druga powieść tutaj to "Niebezpieczna pomyłka");
3. "Szczęśliwa gwiazda" (2009);
4. "Szczęśliwa gwiazda" (2016), t. 13 w serii "Sezon na miłość".

* post z 5.06 - blog Słowem malowane

Avatar użytkownika
 
Posty: 2255
Dołączył(a): 17 listopada 2015, o 13:02
Lokalizacja: mazowieckie
Ulubiona autorka/autor: Montgomery, Palmer, Roberts

Post przez montgomerry » 16 czerwca 2022, o 07:39

Obrazek
"Nagły zawrót głowy"
HQ, seria: Gwiazdy Romansu
czerwiec 2022

Amanda zbiera siły do rozmowy, która zadecyduje o jej życiu. Pragnie zachować odziedziczoną gazetę, ale wydawnictwo stoi na progu bankructwa. Katastrofy udałoby się uniknąć dzięki wsparciu współwłaściciela gazety, niestety Joshua Lawson nie jest skłonny do współpracy. Ten tajemniczy milioner prawie nie rusza się z willi na Karaibach i pilnie strzeże swej prywatności. Zdesperowana Amanda składa mu wizytę. Zrobi wiele, by zaczął ją postrzegać jako godną zaufania partnerkę biznesową. Tylko że trudno skupić się na interesach przy mężczyźnie, który zawrócił jej w głowie od pierwszego wejrzenia.

opis wydawcy

* Książka została wydana w Polsce w 1997 r. przez wydawnictwo Rebis, w serii: Pasje i Namiętności, ale pod innym pseudonimem Palmer: Susan Kyle, tytuł: "Eskapada".

Avatar użytkownika
 
Posty: 28599
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 29 sierpnia 2022, o 04:05

No dobra, ja się trochę znowu pogubiłam... to w sumie co jest najnowsze najnowsze na polskojęzycznej liście? :niepewny: czyli nie wznowienie ani wznowienie wznowienia oryginału...?
Montgomerry - może się orientujesz? Nasza lista na Forum jest uaktualniona pod tym względem? :niepewny:

Bo sobie aktualizuję twórczość lekturowo - nadrabiam nowe tytuły wydane w 2021 i tym roku :P
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do P - Q

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości