Teraz jest 21 maja 2022, o 17:34

Romans + horror

Gatunki – rodzaje – typy - crossovery
Fantastyka / Paranormal — Historyczny — Współczesny — Kryminał / sensacja / thriller / mafia — Religijny — LGBTQ+
YA / NA — Dla dzieci i młodzieży — Harlekiny — Chick-lt — Komiks — Fanfiki
Poza romansem... — Polska strefa

Moderatorzy: •Sol•, kejti

Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 9 lipca 2021, o 19:09

Nie mów nikomu Harlan Coben
Obrazek
Od śmierci Elizabeth z rąk seryjnego zabójcy minęło 8 lat, ale młody lekarz David Beck nie potrafi o niej zapomnieć. Wiadomość, jaka pocztą elektroniczną przesyła mu anonimowy nadawca, zawiera niezbity dowód, że jego żona nadal żyje. Jak to możliwe, skoro jej ciało zostało zidentyfikowane? Beck ignoruje ostrzeżenie "nie mów nikomu" i próbuje dotrzeć do sedna mrocznej tajemnicy, której ślady wiodą w przeszłość. Padają następne ofiary, zagadka goni zagadkę...

Audiobook
Lektor: Jan Peszek (taki sobie)

Pokusiłam się opiniami i oceną i w sumie jestem zdania, że jeśli chodzi o książki Cobena to u mnie oceny są bardzo różne.
Bardzo dużo nazwisk, przeskoków miejsc, pogubiłam się z początku, dopiero jakoś pod koniec zaczęłam łapać kto należy do jakiej organizacji. Może to wina audiobooka ale zdecydowanie przydałby mi się spis, legenda. Jakoś nie kupiła mnie ta historia, szczerze powiedziawszy wynudziłam się trochę. Owszem, jest zagadka, jest akcja ale po prostu nie było tego czegoś.

2/5

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 10 października 2021, o 10:25

Przeczytałam Pełnik - Anny Lewickiej

Obrazek

Dom na wzgórzu nie jest pusty. Las skrywa więcej niż tylko cienie.

Emilia, warszawska prawniczka porzuca wielkomiejską karierę, aby zamieszkać w Pełniku, miejscowości leżącej w leśnych ostępach Kotliny Kłodzkiej, w której się wychowała. Odziedziczony po zmarłej ciotce dom ma się okazać wyzwoleniem, kluczem do życiowych zmian. Dziewczyna planuje odnowić dworek i prowadzić w nim pensjonat.
Nie zna jednak sekretów, jakie kryje z pozoru sielski Pełnik. Spadek ciotki Edny okaże się czymś o wiele więcej niż tylko podupadającą posiadłością, w której Emilia planuje generalny remont...
W jej nowym życiu, pełnym napięcia i dziwnych wydarzeń, pojawią się jednocześnie dwaj mężczyźni, skrajnie różni, lecz równie fascynujący. Emilia wahać się będzie między ciepłem i poczuciem bezpieczeństwa, jakie daje jej jeden, a diaboliczną namiętnością drugiego.
Czy mrok ogarnie ten świat? Co wspólnego z przeklętym dziedzictwem ma tajne stowarzyszenie Omnia Paribus? Czy miejscowe legendy kryją w sobie ziarno prawdy?

Dom na odludziu i sekret, który odmieni życie bohaterki.
Mroczne siły tylko czekają, by schwytać ofiarę w swe sidła.

Co mogę napisać . Książka jest dobrze napisana to jest spokojny horror, jakkolwiek dziwnie to brzmi, to nie jest Manitu, czy Lśnienie Kinga, ale w takiej spokojniejszej wersji, jest wątek którego nie cierpię, ale rozumiem..
Jeżeli chcesz przeczytać to pamiętaj ,że to horror.
Jak ktoś chce mogę napisać spoiler, ale już i tak sporo napisałam. :wink:
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Poprzednia strona

Powrót do Romans + ...