Teraz jest 29 września 2024, o 01:25

Ekranizacje filmowe i serialowe

Romantyczne – ale nie tylko – opowieści filmowe, serialowe i teatralne
Od filmów kostiumowych po azjatyckie dramy
Na co czekamy, co polecamy, co odradzamy...

Avatar użytkownika
 
Posty: 4770
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 16 września 2020, o 13:09

giovanna napisał(a):
Janka napisał(a):
Chyba tak, bo innego wytłumaczenia nie widzę, tylko, że Poldark jest chyba produkcji BBC, a oni raczej wszystkie filmy i seriale BBC wydają kompletne. Z książkami też szał jest, taki przykład https://allegro.pl/oferta/gabaldon-obca ... 9493358286


O tak, na "Obcą" jest mega szał. Ktoś gdzieś wstawiał aukcję, gdzie cała saga kosztowała chyba 1500 zł :evillaugh: Może wystawię swoją, to jeszcze sobie zarobię hmmm :hyhy:
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 16 września 2020, o 20:08

emily temple napisał(a):Dumę i uprzedzenie z 1995 to samo u mnie bylo! z kolezanka na spółę polowały w kazdym empiku na to i pamietam jak ostatni egz w na "zakopiance" w empiku przed szkolą :P

a po latach dawali do gazet i mam 2 komplety teraz :bezradny: :P

ja pamietam polowania na starer wydania SEP i klasyczne RSL numer 99 jak sie pojawil za mniej niz 100 zł z bibloteki to byl interes zycia :hyhy:


Dumy i uprzdzenia nie kupiłam, dopiero jak wzowienie było, ale na wszelki wypadek mam dwa egzemplarze i Północ Południe też ( to jest zboczenie :hihi: ). Oj tak niektóre książki Nory Roberts też miały wysokie ceny.

Karino zawsze sprówbować można jak bieda przyciśnie :lol:

Avatar użytkownika
 
Posty: 2698
Dołączył(a): 19 kwietnia 2011, o 19:31
Ulubiona autorka/autor: .brak.

Post przez emily temple » 14 października 2020, o 18:45

na dniach ma sie pojawić infor/ zwiastun/ data premiery Bridgerton cyklu ekranizacji. Po zakladali na mediach społecznościowe oficjalne konta, obsada serialu tez przekazuje info ze juz w tym tygodniu BIG NEWS .. Po 2 latach czekanie sie dzieje.

czuje ekscytacje co jest dobrym znakiem bo a po ostatnich wywiadach. artykułach spisała to na straty.. Mam swiadomosc ze to bedzie piekna katastofa. mam nadzieje ze sie myle..

Glównie czekam na Jonathan Bailey jak Anthony Bridgerton. Moj Antek :bigeyes:

Trzeba zauwazyc ze na niektorych stronnach pojawila sie info ze serial bedzie +16 czyli sceny przemocy i innych czynosci seksualnych.. Ja nadal sie smieje Julia quinn i pikatnę scenny milosne :evillaugh: . okropna jestem

https://www.instagram.com/bridgertonnetflix/?hl=pl

Twitter konto też maja
Ostatnio edytowano 14 października 2020, o 20:19 przez emily temple, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

Perhaps I became a magic user so I can touch his heart

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 14 października 2020, o 19:10

będzie serial Bridgertonowie???
Rety. Będę oglądać!

A wiadomo, gdzie będzie dostępny?
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 2698
Dołączył(a): 19 kwietnia 2011, o 19:31
Ulubiona autorka/autor: .brak.

Post przez emily temple » 14 października 2020, o 19:37

https://www.netflix.com/pl/title/80232398


ludzie mowia ze bede na poczatku grudnia... w tym tyogdniu napewno bedziemy wiedzieć
Obrazek

Perhaps I became a magic user so I can touch his heart

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 14 października 2020, o 19:56

netflix :lovju:

Mój B. się ucieszy, że w końcu coś będe oglądać, bo biedny narzeka, że nic nie mogę sobie znaleźć na Netflixie

Dzięki Emily :lovju:
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 14 października 2020, o 20:00

Byłam strasznie napalona na serial, ale chyba jestem rasistką, bo mi się odechciało oglądać jak się dowiedziałam, że księcia Hastingsa ma grać ciemnoskóry aktor (chyba bardziej mulat). Możecie mnie bić teraz ...

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 14 października 2020, o 20:02

trudnooo i tak obejrzę.
I dołożę - LGBT też będzie, bo u Netflixa nie ma pół serialu ani filmu bez tego.

Ale czy Hastings nie miał pochodzenia jakiegoś takiego latynoskiego? To może nie będzie taka drama ;)
Ale na przykład czarnoskórego Benedicta to bym nie chciała...
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 2698
Dołączył(a): 19 kwietnia 2011, o 19:31
Ulubiona autorka/autor: .brak.

Post przez emily temple » 14 października 2020, o 20:03

ja musze załozyć konto :czeka: .. dzis mam powiedzialm ze na dniach jedzie info.. ciekawa jestem czy będa dostepny lektor. choc aktorka z serialu stwierdzila ze to nie serial do gladania z babcia if you know what i mean ... Sexyyy bedą :P

Wiesz z tego co czytałam i widzialam serial bedzie miec w książkami nie wiele wspólnego .. Kochał ze zaczeli od okreslenia tego jako ekranizacja pozniej na ispirowane ksiazkami a spadlam jak pojawily sie .. luzno oparte na :P


Gio.. mi tez wyszlo ze jesetm rasista, i bede uzywać kart do kazdej ujowej decyzji scenariuszowej. Nie podoba sie bo rasista

Ale obczailam aktora i stwierdzilam widze blysk bede spoko.. i sie okazalo pozniej ze casting byl slepy czyli nie okreslano do roli koloru skory.
I nadal obstaje jesli bedzie season 2 i Kate zagra WOC /Asiatka .. nie chce miec z tym nic wspolnego

A gay to bedzie Benedykt B .. mark my word :P

•Sol•, patrzac sie na inne seriale producetów. gay musi być by byl ulubiencem widzów choc czy chce by byl tylko dla dramy i sad endingu .. Ogolnie te serial bede drama dla dramy.. ale czekam na piekne panie w kostiumach i sexy panow
Obrazek

Perhaps I became a magic user so I can touch his heart

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 14 października 2020, o 20:10

Pewnie też obejrzę, ale mnie wkurza, że teraz wszędzie wpychają czarnoskórych czy pasuje do epoki czy nie, tak jak czarny ksiądz w Pięknej i Bestii i jeszcze gdzieś byli, ale nie mogę sobie na szybko przypomnieć.

•Sol• napisał(a):Ale czy Hastings nie miał pochodzenia jakiegoś takiego latynoskiego? To może nie będzie taka drama


No nie pamiętam, może dziś powtórzę. Lord Belzebub miał włoskie :hihi:

Avatar użytkownika
 
Posty: 2698
Dołączył(a): 19 kwietnia 2011, o 19:31
Ulubiona autorka/autor: .brak.

Post przez emily temple » 14 października 2020, o 20:16

mi sie wydaje ze Simon nie posiadał . Glownie chodzi o nasza strefe komfortu i obraz postaci.. Ja np Lubie czarna Hermione w Przekletym dziecku wiec :bezradny:
y
Ale pamietam do dziś dnia krytyke castingu i nie moge byc ten aktor bo Simon mial niebieskie oczy :ermm:
I julia nawet stwierdziła " girl nie pamietam jakie on mial oczy i to na jego charackter nie wplywa" Co innego jak u Colina

I z tego co widzę i czytała bardzo bede sie skupiać/chcieli by nasza ulubiono bohaterka została .. Penelopa. wiemy czemu choć jak czytałam z tamtym roku nie moglam jej znieść w nadmiarze :ohlala:

niestety jak mowilam czuje ze kazdy bezensowymy twist usprawiedliwią na hate/ krytykę ze jestem rasista :bezradny:
Obrazek

Perhaps I became a magic user so I can touch his heart

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 14 października 2020, o 20:33

Też mi się wydawało, że Simon miał niebieskie oczy. Moją ulubioną parą byli Kate i Anthony może dlatego, że od tej książki zaczęłam dopiero potem przeczytałam inne, Simona i Dafne też lubię i pewnie obejrzę serial, ale to już nie będzie to :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 14 października 2020, o 20:47

a może i prawda, że nie i już mylę tych facetów :D

Mnie na przykład czarna Hermiona doprowadza do szału :bezradny:
I w romansie historycznym z Anglii czarnoskóry też będzie wku... Bo realiów historycznych to to nie widziało na oczy. Nie żeby książkowe widziały, ale one chociaż umieją udawać.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 14 października 2020, o 21:28

Mnie kiedyś dziewczyny tutaj uświadomiły, że któraś z księżniczek miała afrykańskie korzenie, nie mogę teraz znaleźć. Ale też mnie to bardzo wkurza. Jak kiedyś była dyskryminacja innych ras tak teraz w drugą stronę i mam już dość Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 14 października 2020, o 21:44

No jak miała, to okej, jak to ma sens, to ja nie mam nic przeciwko, ale zmienianie rasy na siłę (Hermiona, której naprawdę nie przeżyję) to jest debilizm.
Usilne próbowanie, żeby zrobić komuś dobrze, bez patrzenia, czy to ma jakikolwiek sens.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 14 października 2020, o 21:48

Co to za cykl?
Tak pytam, bo mi się coś kołacze, że jeden z aż dwóch czytanych przeze mnie romansów historycznych w życiu mógł należeć właśnie do takiego cyklu.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 59464
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 14 października 2020, o 21:51

Bridgertonowie Julii Quinn, to jest dokładnie to, co czytałaś Janko ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 14 października 2020, o 21:54

No właśnie! Chciałam napisać, że autorka chyba nazywała się Quinn lub Queen.
Jeszcze pamiętam, że tom, który czytałam, miał wcześniej inny tytuł i możliwe, że brzmiał "Książę i ja" albo jakoś tak.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 14 października 2020, o 21:58

•Sol• napisał(a):No jak miała, to okej, jak to ma sens, to ja nie mam nic przeciwko, ale zmienianie rasy na siłę (Hermiona, której naprawdę nie przeżyję) to jest debilizm.
Usilne próbowanie, żeby zrobić komuś dobrze, bez patrzenia, czy to ma jakikolwiek sens.



No właśnie, a tym bardziej, że serial niby jest oparty na serii książek gdzie jest opisane jak bohater wyglądał, nie musi być idealnie podobny, ale zmiana koloru skóry to już przesada i z tego co widzę to jeszcze kilka osób ciemnoskórych będzie.

Janko właśnie na podstawie tej ksiązki ma być serial

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 14 października 2020, o 22:02

Jak do tego czasu nie zapomnę, to może też rzucę okiem, gdy już się pojawi gotowy.
Może być interesujące takie doświadczenie.
Będę pilnować, co tu piszecie, to pewnie się dowiem, że już jest.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 28599
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 14 października 2020, o 23:07

Ja obstawiam, że z polskiej perspektywy mamy inny punkt widzenia niż główny target widzów serialu na n-platformie o Bridgertonach ;)
Po prostu historia, jakiej nas powszechnie uczono, wybielana była mocno.
I znane powszechnie "realia historyczne" są... no, różnie tu bywa.

No ale parę dekad temu kłótnie olbrzymie miały miejsce w ramach "szatynka czy blondynka" ;)

Ja jestem ciekawa o tyle, czy zrobią z tego fusion ekranizację w typie Wielkiej - sam w sobie romans historyczny jest postmodernistyczny :P czy też pójdą w szkołę tradycyjną BBC albo ostatniej Emmy :niepewny:
A może pójdą w coś a la współczesna Dynastia :D

PS
Swoja drogą sami lubimy podkreślać polskie pochodzenie znanych osób w innych krajach, często irytując się, gdy większość wzrusza ramionami i stwierdza, że to nieistotne i do pominięcia (kto to ostatnio sporządzał oficjalny raport, jak często w produkcjach na n-platformie się wspomina o Polakach? :P

Przez tyle dekad (znaczy: stuleci, ale tu liczę czas popkultury filmowej i telewizyjnej) było wymazywanie osób kolorowych z historycznych i współczesnych opowieści, że teraz ciężko przyjąć do wiadomości, iż historia społeczna była inna niż znamy nawet nie tyle z literatury pięknej co podręczników do historii (np. jak wyglądał typowy tłum londyńskich doków np. w późnym XVII wieku, kto studiował na europejskich uniwersytach - chocby Anton Wilhelm Ano - lub jak wyglądali muzycy w XVIII wieku w Europie albo jak wyglądał Józef Holender czy Aleksander Dynis, a to wszystko jeszcze przed XIX wiekiem :D

No i tak jak nam wybielanie w popkulturze dekadami nie przeszkadzało w sumie, tak teraz multikulturowym społecznościom widzów z Europy i nie tylko obsadzanie osób kolorowych tak samo nie razi. Dla dzisiejszego chocby brytyjskiego dzieciaka ciemnoskóra Hermiona jest maksymalnie naturalnym zagraniem - takich dziewczyn wokół jest mnóstwo.

Dziś to ostra bitwa o wyobrażenia i przywiązanie do literackiego pierwowzoru to się odbywa w przypadku Straży na podstawie Pratchetta, a nie Bridgertonów Quinn :rotfl:

A wspomniana księzniczka to pewnie Charlotte of Mecklenburg-Strelitz, znana u nas jako Zofia Charlotta z Meklemburgii-Strelitz ;)
Ale można wspomnieć jeszcze o rodzinach Dumasów czy Puszkinów i ich różnych krwenych poupychanych w arystokratycznych rodzinach, a to tylko wierzchołek góry lodowej :P

Bousowo: chociaż nie rozumiem, gdzie tutaj jest odwrotny rasizm i dyskryminacja :niepewny:
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 2698
Dołączył(a): 19 kwietnia 2011, o 19:31
Ulubiona autorka/autor: .brak.

Post przez emily temple » 14 października 2020, o 23:11

"może pójdę w coś a la współczesna Dynastia " ja czuje ze to może być tooo . a ostatnio starali sie sprzedac serial
jako Jane Austen x Gossip Girl :P

Głownym targetem B jest.. USA i Ameryka łaciśnka. Najwiekszy "fandom" jest w Brazyli sooo

Intragram gada ze jutro ważne wydarzenie.. Kurcze chyba mam ciarki :)
Obrazek

Perhaps I became a magic user so I can touch his heart

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 15 października 2020, o 14:36

W spoilerze książę Hastings


Spoiler:

Avatar użytkownika
 
Posty: 2698
Dołączył(a): 19 kwietnia 2011, o 19:31
Ulubiona autorka/autor: .brak.

Post przez emily temple » 15 października 2020, o 14:55

Ja szczerze się przyzwyczaiłam..chyba koło 2 lat od castingu
Jak ja zobaczyłam pierwsze zdjęcia Antoniego tylko myślałam że wygląda jak Latino lover

Twitter/Instagram na tagu trwa nerwowe czekanie
.jak myślę że nie dowiem się wiele.. pewnie teaser lub data premiery
Obrazek

Perhaps I became a magic user so I can touch his heart

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 15 października 2020, o 15:04

Daj znać jak się czegoś dowiesz :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oglądamy!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości