Teraz jest 18 kwietnia 2024, o 17:51

W poszukiwaniu prawdy - Nora Roberts (joakar4)

Alfabetyczny spis recenzji ROMANSÓW WSPÓŁCZESNYCH
Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

W poszukiwaniu prawdy - Nora Roberts (joakar4)

Post przez joakar4 » 19 lutego 2020, o 09:48

"W poszukiwaniu prawdy" Nora Roberts

Zane Bigelow wychował się w pozornie idealnej rodzinie. Jego ojciec był szanowanym lekarzem, a matka udzielała się w lokalnych komitetach dobroczynnych. Oboje aktywnie uczestniczyli w życiu swoich dzieci, czy to kibicując im na ważnych wydarzeniach sportowych, czy też spędzając wspólnie wakacje i ferie zimowe. Jednak tylko Zane i jego młodsza siostra wiedzieli jak naprawdę wyglądało ich życie. Ponieważ za zamkniętymi drzwiami okazałej rezydencji niejednokrotnie dochodziło do przemocy. Przemocy, której ofiarami zazwyczaj były dzieci, a zwłaszcza Zane. Dalsza rodzina, w tym dziadkowie czy ukochana ciotka, kompletnie nie zdawali sobie sprawy z tego, co się u nich dzieje. Jednak pewnego dnia, po szczególnie dramatycznych wydarzeniach, prawda o rodzinie Bigelow wychodzi na jaw i los dwójki dzieci szczęśliwie się odmienia.
Kilkanaście lat później dorosły już Zane powraca do rodzinnej miejscowości. Mężczyzna planuje osiąść w niej na stałe, otwiera nawet kancelarię prawniczą i kupuje dom. Podczas odwiedzin u ciotki poznaje atrakcyjną architekt krajobrazu, Darby. Szybko się okazuję, że kobieta również ma za sobą bolesną przeszłość.

Jak już niejednokrotnie wspominałam, uwielbiam książki Nory Roberts. Tym razem również się nie zawiodłam. „W poszukiwaniu prawdy” to idealne połączenie romansu z wątkiem sensacyjnym. Ostrzegam jednak, że jeśli spodziewacie się skomplikowanej intrygi kryminalnej, to możecie się zawieźć. Tutaj od początku bardzo łatwo domyśleć się kto za tym wszystkim stoi, ale absolutnie nie umniejsza to radości z czytania. Od tej książki naprawdę trudno się oderwać. Sama zarwałam dla niej noc, a nie zdarza mi się to zbyt często. :sweet_kiss:
To co mnie w niej urzekło, to ludzcy i normalni bohaterowie. Kto czytał chociaż kilka romansów ten wie, że autorki bardzo często pod koniec historii serwują kochankom wielką awanturę, często rozstanie, by na koniec spektakularnie ich połączyć. Przeważnie te dramaty są na tyle bzdurne, że wystarczyłaby krótka rozmowa by wszystko wyjaśnić. W tej powieści tego nie znajdziecie. Związek Zane’a i Darby jest bardzo stabilny i dojrzały, jeśli pojawiają się pomiędzy nimi jakieś niejasności, potrafią je szybko wyjaśnić.

Fani twórczości Nory Roberts z pewnością zgodzą się ze stwierdzeniem, że autorka potrafi stworzyć w swoich książkach niezwykle rodzinną i ciepłą atmosferę. Udaje jej się to uzyskać za pomocą postaci drugoplanowych. Tak jest również w przypadku tej powieści. Głównych bohaterów otacza bowiem mnóstwo wspaniałych, odważnych ludzi, którzy bardzo ich wspierają. Mówię tutaj o bliskich Zane’a, a zwłaszcza o jego ciotce i jej rodzinie oraz o sąsiadach z dzieciństwa. Wisienką na torcie jest uroczy psiak, który odegra ważną rolę w wątku kryminalnym.

Nie wiem co mam jeszcze dodać żeby Was przekonać, że to świetna książka. Po prostu musicie ją przeczytać!

Avatar użytkownika
 
Posty: 3053
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 19 lutego 2020, o 11:15

Dodatkowo jest dostepna w audiotece.... bardzo fajna pozycja solidna jak cala norka...
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 19 lutego 2020, o 11:54

Jakiś czas temu zdarzyło się, że trafiła w moje ręce. Przeczytałam i było w porządku. Równie nie przepadam za przesadnie dramatycznymi końcówkami, gdy bohaterzy odstawiają niepotrzebne kabarety.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 3053
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 19 lutego 2020, o 12:48

taaak troche przesady bylo ale i tak solidna pozycja, sama za norka nie przepadam ale wiem ze jej ksiazki zawsze mogew wziasc do reki i mimo ze nie pofrune na pewno nie uznam tego czasu za stracony....
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 2254
Dołączył(a): 17 listopada 2015, o 13:02
Lokalizacja: mazowieckie
Ulubiona autorka/autor: Montgomery, Palmer, Roberts

Post przez montgomerry » 19 lutego 2020, o 18:13

to dobrze, bo dziś ją odebrałam :shades:

Avatar użytkownika
 
Posty: 9840
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 20 lutego 2020, o 11:10

a ja właśnie szukam Norki która mi w końcu podejdzie ale się boję :P jednak zapiszę, dzięki :)

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9840
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 26 marca 2021, o 21:10

i mam za sobą ale audiobooka :)

Całkiem dobra historia, chociaż za każdym razem gdy myślałam że to koniec, znowu coś się działo. Darby mi trochę niepodeszła ale za to Zack świetny. Opisy miasteczka mnie kupiły, aż sama chciałabym tam mieszkać, pogrzebać trochę w ziemi i się zrelaksować :bigeyes:

3/5

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.


Powrót do Recenzje romansów współczesnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości