Teraz jest 16 kwietnia 2024, o 06:27

Media: ludzie i wydarzenia

Artyści, celebryci, postacie warte uwagi, głośne wydarzenia, komentarze, plotki i skandale
Avatar użytkownika
 
Posty: 6740
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 3 września 2018, o 07:53

ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 7 września 2018, o 10:30

Burt Reynolds nie żyje
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 6740
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 10 września 2018, o 09:24

a ogladałam ostatnio film z nim - https://www.filmweb.pl/film/The+Last+Mo ... 017-794724. cudny, powolny i On tam taki prawdziwy.. ech
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Avatar użytkownika
 
Posty: 20831
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 10 września 2018, o 12:48

Ja go pamiętam z cyklu filmów o mistrzu kierownicy.
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 10 września 2018, o 13:23

ja tez, ostatnio do obrzydzenia chyba na tv4 powtarzali (przed jego śmiercią jeszcze)

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 14 września 2018, o 12:22

tajemna napisał(a):Na fb znalazłam taką informację o śmierci Margit Sandemo: https://www.facebook.com/miloscdoczytan ... 09/?type=3

Bardzo szkoda.
Niczego nie czytałam, ale współczuję jej fankom, które liczyły na nowe książki.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 14 stycznia 2019, o 17:20

Zmarł Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. Wczoraj podczas finału WOŚP, został zaatakowany nożem.

Obrazek
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 14 stycznia 2019, o 18:04

Nie mogę w to uwierzyć. Strasznie mi przykro. [*]

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 14 stycznia 2019, o 18:09

Mówili o tym w niemieckich wiadomościach.
Do końca miałam nadzieję, że zostanie uratowany.
Straszne to bardzo.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 4688
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 14 stycznia 2019, o 18:11

Straszne [*]
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 28338
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 14 stycznia 2019, o 18:13

Koszmarne pod każdym względem :(
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 14 stycznia 2019, o 19:32

Janka napisał(a):Do końca miałam nadzieję, że zostanie uratowany.


Też miałam nadzieję, że się uda.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 14 stycznia 2019, o 20:35

Orkiestra zawsze była taka radosna, dawała wiarę w ludzi, że jednak można, że nie nienawidzimy się tak strasznie i coś takiego przed samym światełkiem do nieba. Okropne, brak słów, wściekłość, smutek :(
Podejrzewam, że nie będzie już Orkiestry skoro Owsiak odchodzi

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 14 stycznia 2019, o 20:58

Powiem ci, że takie emocje we mnie buzują, że gdyby mi się wylało ... Dzisiaj w ogóle nie czytam komentarzy pod artykułami, ponieważ wczoraj zerknęłam i normalnie mi mowę odjęło. Np. pewna posłanka, która jest dla mnie zwykłą
Spoiler:
, tak nadawała na Owsiaka, że to jego wina ,że szerzy nienawiść, dzieli ludzi ...
Prezydent walczył o życie, a ta pluła żółcią i nienawiścią. Ten rząd, to kompletne dno, skoro pozwala na takie zachowanie swojej posłanki. To nie pierwsze szokujące wypowiedzi i ta osoba powinna już dawno zniknąć z życia publicznego.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 17382
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Jo Putney,Kat Martin,Jude Deveraux,Sandra Brown

Post przez basik » 14 stycznia 2019, o 21:33

Niepotrzebna śmierć, która wywołuje we mnie wściekłość i smutek. I pewnie okaże się, że morderca to wariat i nie wiedział co robi.

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 14 stycznia 2019, o 22:52

Spoiler:

basiku już mówią, że ponoć ma schizofrenię, jeden policjant dobrze powiedział: który chory psychicznie człowiek tak dokładnie wszystko zaplanuje?
Ostatnio edytowano 15 stycznia 2019, o 13:14 przez giovanna, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 14 stycznia 2019, o 23:37

giovanna napisał(a):Panią P. to powinni zamknąć w psychiatryku


Zastanawiam się nad ludźmi, którzy na nią głosowali. :puke: Powstrzymam się i nie napiszę , co o nich sądzę.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28338
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 15 stycznia 2019, o 00:22

basik napisał(a):Niepotrzebna śmierć, która wywołuje we mnie wściekłość i smutek. I pewnie okaże się, że morderca to wariat i nie wiedział co robi.


W poprzednim przypadku sprawca jednak dostał wyrok bez stwierdzenia niepoczytalności, a mówiono o nim w mediach "wariat" praktycznie od razu.
Trudno dziś przesądzać cokolwiek i jedyny plus, że sprawca zatrzymany.
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 15 stycznia 2019, o 16:49

I w tej chwili skupia się na wszystkim, co negatywne. Jeden tragiczny incydent i to, co dobre, idzie w zapomnienie. I nie sądzę, aby sam pan Adamowicz chciał, aby to tak się skończyło. Mimo wszystko.
A politycy wygodnie dla siebie zapominają to wszystko, co Owsiak zrobił dla innych. Przecież jego działalność nie byłaby aż taka potrzebna, gdyby politycy zadbali o wyposażenie szpitali itp. Tyle że sami nic nie robią i jeszcze innych, którzy niejako za nich wykonują pracę, krytykują. A ci, co najwięcej krzyczą, zwykle g*** robią.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28338
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 15 stycznia 2019, o 18:32

W interesie mediów i ludzi u władzy nie jest, aby cokolwiek ktokolwiek pamiętał - negatywnego lub pozytywnego.
Bez wiedzy i pamięci łatwiej zarządzać emocjami oraz łatwiej na nich zarabiać.

I to u mnie wzbudza gniew: że po prostu ktoś cynicznie zarabia na naszych niefajnych emocjach.
Akceptuję, gdy ktoś zarabia na pozytywnych.

Ach, gdyby był taki fajny świat: ignorować, nie klikać, nie lajkować (ani nie "nie-lajkować"/minusować), nie oglądać produktów tworzonych jednak przez bardzo niewielką grupę (jak się policzy osoby faktycznie aktywne w sieci i mediach) osób...
Nie dawać zarabiać na produkcji nienawiści, ktokolwiek ja tworzy i rozpowszechnia.

Ale się nie da :(
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 15 stycznia 2019, o 20:18

Ludzie za bardzo są podatni na manipulację, czyli dobrze nie będzie.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 15 stycznia 2019, o 20:24

Powiem tak: już długo żyję na tym świecie, bo ponad pól wieku, żyłam w "ciekawych czasach" bo urodziłam się jeszcze w "Komunie", pamiętam tamte czasy: wybór Polaka na papieża, upadek ZSRR, Muru Berlińskiego potem katastrofa Smoleńska, ale nawet za tej ciemnej i siermiężnej Komuny nie było takiej nienawiści i nietolerancji dla drugiego człowieka, nie pamiętam takiej nienawiści, szczucia ludzi na siebie nawzajem: bo jest niewierzący, bo jest wierzący, bo inny kolor skóry, bo jest innej narodowości (nie popieram żadnej strony politycznej bo dla mnie obie są siebie warte), jak włączę publiczną telewizję i są akurat wiadomości to mi się wszystko w żołądku przewraca, bo przypominają mi się dawne czasy kiedy: kto nie jest z nami jest przeciwko nam, a najgorsze jest to, ze czuję się tak jakby mnie ktoś miał za takiego półgłówka który własnego rozumu nie ma i trzeba mu wszystko dokładnie wytłumaczyć po swojemu (np program W tyle wizji, nie wiem czy on jeszcze jest, ale kilka razy przez przypadek widziałam i czułam się jak dziecko z podstawówki). A to samozadowolenie na każdym kroku ... Boję się żeby do czegoś złego nie doszło :(

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 15 stycznia 2019, o 23:32

Już doszło i nie sądzę, żeby było lepiej.
"Zginął Adamowicz, zginie Tusk, do widzenia"
https://dziennikbaltycki.pl/zginal-adam ... r/13810362

Każdy po tragedii mówi o jedności, zmianie i zawsze jest tak samo.
Kuriozalne jest śledztwo, które toczy się od kilkunastu miesięcy, a które dotyczy wieszania na szubienicy zdjęć polityków PO. Tam twarze są widoczne jak na dłoni, a wyroku nie ma. Osoba, która powiedziała że : "Dostawić szubienice i powiesić całe PO", też nie poniosła kary, tylko śledztwo umorzono. A słynny już Akt Zgonu i umorzenie w grudniu? https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka ... za/1942g9r
O czym my tu mówimy?
Wczoraj z Wiadomości można się było dowiedzieć, że za mowę nienawiści odpowiada PO. Nic o mordercach, zdradzieckich mordach, krwi na rękach, komunistach i złodziejach, gorszym sorcie, Polakach kochających Polskę mniej. Jak naiwniaczka włączyłam TVP, ponieważ myślałam, że będzie inaczej.
Po kilku minutach wyłączyłam, bo rzygać się chciało.
I to w takim dniu... moralne dno.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 16 stycznia 2019, o 00:54

To strasznie przygnębiające, co gorsza, pewnie będzie tylko gorzej...
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 6740
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 16 stycznia 2019, o 08:07

giovanna napisał(a):Powiem tak: już długo żyję na tym świecie, bo ponad pól wieku, żyłam w "ciekawych czasach" bo urodziłam się jeszcze w "Komunie", pamiętam tamte czasy: wybór Polaka na papieża, upadek ZSRR, Muru Berlińskiego potem katastrofa Smoleńska, ale nawet za tej ciemnej i siermiężnej Komuny nie było takiej nienawiści i nietolerancji dla drugiego człowieka, nie pamiętam takiej nienawiści, szczucia ludzi na siebie nawzajem: bo jest niewierzący, bo jest wierzący, bo inny kolor skóry, bo jest innej narodowości (nie popieram żadnej strony politycznej bo dla mnie obie są siebie warte), jak włączę publiczną telewizję i są akurat wiadomości to mi się wszystko w żołądku przewraca, bo przypominają mi się dawne czasy kiedy: kto nie jest z nami jest przeciwko nam, a najgorsze jest to, ze czuję się tak jakby mnie ktoś miał za takiego półgłówka który własnego rozumu nie ma i trzeba mu wszystko dokładnie wytłumaczyć po swojemu (np program W tyle wizji, nie wiem czy on jeszcze jest, ale kilka razy przez przypadek widziałam i czułam się jak dziecko z podstawówki). A to samozadowolenie na każdym kroku ... Boję się żeby do czegoś złego nie doszło :(


Gio ja również pamiętam.
mam czasem wrażenie, ze w dużej mierze sami sie nie szanujemy. Wyzywamy od nierobów, sprzedawczyków Niemcom itd. Polaryzacja społeczeństwa jest coraz większa, i na tym bazują politycy. zamiast łagodzić, godzić, to sami dodatkowo eskalują. podjudzają biedniejsze regiony (nikt was nie szanuje, jesteście wyzyskiwani itd) a bogatszym przypinają łatkę sprzedawczyków, masonów, złodziei. Druga strona odwrotnie : własnie wy pracujecie a oni nic nie robią. Pracuję z takimi fizycznymi i słyszę, ze mam auto bo kradnę, że ma wakacje bo im nie płacę itd...
I jeszcze ciągle słyszę o ONYCH - oni chcą nas rozkraść, oni chcą nas zniszczyć, oni nas truja itd... nie wiem kim są oni ale w umysłach są. A tworzenie wroga musi doprowadzić do eskalacji. Tak było z faszyzmem - przecież wskazano wroga i powód nieszczęść. Każda krwawa rewolucja miała ONYCH.

zgadzam się z Frin - bazują na naszych emocjach, wykorzystują je bez skrupułów. Okropne. Niczego dobrego nie chcą dla kraju, dla nas tylko dla siebie.

Ja przerabiam własnie osobiście reformę szkolnictwa i powiem wam jedno - żal tych dzieci. Płacza, mają nerwice, sa znerwicowane. a Pani minister sie uśmiecha. Taki mam obraz reformy.
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do W mediach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość