Teraz jest 29 marca 2024, o 06:44

Ulubione romanse filmowe 2018 (Fringilla)

Alfabetyczny spis ESEJÓW, PODSUMOWAŃ I PRZEMYŚLEŃ
Avatar użytkownika
 
Posty: 28308
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Ulubione romanse filmowe 2018 (Fringilla)

Post przez Fringilla » 7 stycznia 2019, o 21:42

Moje subiektywne zestawienie Romansowych Filmów, które Zapamiętałam w 2018 roku.

Doszłam do wniosku, że nie ma dla mnie lepszego miernika dla "Czy to wart obejrzenia film" niż "Po 48 godzinach wciąż pamiętam, o czym był".

Nie wszystkie produkcje są z 2018 roku - to moja subiektywna lista "Obejrzane i zapamiętane".
Nie ma tu także filmów z mocnym watkiem romansowym, ale jednak nie stricte romansowych.
A lista "Do Obejrzenia" wciąż długa - chętnie przyjmuję sugestie jednak ^_^

Kolejność przypadkowa.
HEA gwarantowane, chociaż w niektórych przypadkach w lekko słodko-gorzkiej wersji!


Opowieść o dwójce bystrych asystentów z wymagającymi szefami:
Swatamy swoich szefów / Set It Up bo główni bohaterowie są rozkosznie przeciętni, a fabuła dla mnie jako widza spełnia podstawową funkcję: HEA nie oznacza, że "wszyscy wiążą się w pary, bo tylko w parze moga byś szczęśliwi" tylko "dajemy sobie szansę i przesłanki, aby sobie ją dać, są całkiem sensowne".
Takie cholernie wyzwalające.

Opowieść o dziewczynie, która nie jest za bardzo podobna do swojej znanej jako była Miss matki:
Kluseczka / Dumplin' bo to chyba pierwszy młodziezowy film, który porządnie i w miarę wiarygodnie stawia pytanie "czy niczego sobie chłopakowi może podobać się faktycznie grubiutka dziewczyna" i udziela sensownej odpowiedzi - twórcy dobrze przemyśleli wszystkie aspekty opowieści. Ponadto lubię opowieści, w których nie ma złych kobiet - konflikt "piękna matka - inna córka" z Jennifer Aniston bardzo ładnie pokazany.
Bonus: wreszcie też fajne pokazanie, dlaczego środowisko Drag Queen (i w ogóle "queerowe - dziwaczne") dla tak wielu osób jest faktyczną ostoją, w ramach której mogą być sobą.
Takie cholernie budujące.

Opowieść o wychodzeniu z szafy z wykonaniu nastoletniego chłopaka w całkiem niezłej sytuacji ekonomicznej i towarzyskiej:
Twój Simon / Love, Simon najbardziej cenię za pokazanie, jakie faktycznie ryzyko dla wszystkich wokół (i paradokosalnie dla "normalnych dziewczyn" w szczególności) niesie ze sobą sytuacja, gdy młode osoby nieheteronormatywne są zmuszone do ukrywania się ze swoją orientacją.
Takie cholernie edukacyjne.

Opowieść o niebezpieczeństwie powierzania poufnych informacji papierowi, gdy masz naście lat:
Do wszystkich chłopców, których kochałam / To All The Boys I've Loved Before bo fabuła vel twórcy stawia bohaterkę w okropnej sytuacji towarzysko, a zarazem ani przez chwilę nie jest wobec niej okrutna - a fabuły z niezrozumiałych powodów lubią bez powodów w sumie znęcać się nad swoimi bohaterkami w młodzieżowych filmach i niewiele w sumie robią na koniec oprócz "zaakceptuj, że jesteś w sumie beznadziejna".
Takie cholernie miłe.

Opowieść o zwykłych lekko zmęczonych ludziach po 40stce wcale nie szukających niesamowitych emocji:
Weselne przeznaczenie / Destination Wedding bo bardzo na spokojnie snuje historię osób na tyle doświadczonych, że są w stanie na dłuższą metę się znosić wzajemnie, wbrew pozorom. To duże osiągnięcie w każdym w sumie wieku.
Takie cholernie uspokajające.

Opowieść o naprawdę wielkiej różnicy perspektyw:
Jutro spotkam wczorajszego ciebie / Tomorrow I Will Date With Yesterday's You bo to chyba najlepsza fabuła rozmansowa z elementem zaplątania w czasie (bardziej niż całkiem dobry Czas na miłość) dla wielbicieli "filmów, gdzie niewiele się dzieje".
Uwaga: HEA jest... trochę problemowe, ale dla mnie wciąż jest: jak to było... Robią wszystko, co mogą w swoim wieku najlepszego z czasem, jaki im dano.
Takie cholernie miło-smutne.

Opowieść o tym, jak sobie radzić z dziedziczną niegroźną potencjalnie chorobą genetyczną:
Czas na miłość / About timebo to najbardziej rozczulająca i dająca się lubić para w komedii romantycznej, jaką od dawna spotkałam, chociaż sama opowieść nie jest tylko historią ich romansu.
Takie cholernie przeurocze.

Opowieść bardzo klasyczna o mężczyźnie wynajmującym wsparcie w zdobyciu uwagi kobiety, w której się zakochał:
Moja wyczekiwana historia miłosna / Watashi ni Unmei no Koi Nante Arienaitte Omottetabo nie ma jak dobrze rozegrana stereotypowa do bólu fabuła "Nie widział, baran, co ma pod samym nosem" z całkiem rozsądnymi postaciami rolach głównych - krótko i na temat, przebija wszelkie hallmarkowe produkcje pod tym względem.
Takie cholernie konkretne.

Opowieść o pozytywach amatorskiego tenisa stołowego:
Mix bo nie ma jak nostalgia za japońskim anime sportowym oglądanym w dzieciństwie w połączeniu z pokracznym lekko romansem osób po przejściach odreagowujących przy tenisowym stole - ładne studium charakterów.
Takie cholernie inspirujące (do gry).

Opowieść o wiernym mężczyźnie:
Ośmioletnie narzeczeństwo / The 8-Year Engagement bo czasami zdarzają się wiarygodne historie o ludziach będących w stanie faktycznie być ze sobą(lub obok siebie) "na dobre i na złe".
Takie cholernie krzepiące.
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 6738
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 8 stycznia 2019, o 10:07

Kluseczka to też mój faworyt.
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 8 stycznia 2019, o 10:15

Strasznie mi się podobało Do wszystkich chłopców, których kochałam :bigeyes:

Avatar użytkownika
 
Posty: 4673
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 8 stycznia 2019, o 10:34

szuwarek napisał(a):Kluseczka to też mój faworyt.


Też polecam ten film.
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 13067
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 8 stycznia 2019, o 12:16

"Do wszystkich chłopców, których kochałam" - nie oglądałam filmu, ale czytałam książkę.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 9 stycznia 2019, o 21:20

To tak jak ja...
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.


Powrót do Eseje, streszczenia, przemyślenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości