Teraz jest 28 marca 2024, o 10:07

Woski i świeczki, czyli czym nam w domu pachnie

Dom i okolice: nasi domownicy, kulinarne opowieści, dekorowanie, ciuchy, szycie i dzierganie, domowe ogrody
Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 13 czerwca 2018, o 17:58

Lucy, jesteś wielka!!!

Autumn Pearl brzmi bardzo zachęcająco dla mnie.
Z zimowych tylko Winter Wonder ma u mnie szansę.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 13 czerwca 2018, o 18:07

:smile:

Na pewno kupię Winter Wonder i Glittering Star. Winter kojarzy mi się z Nowym Rokiem :wink: ,natomiast jestem też ciekawa Glitteringa :mysli: Składniki wybitnie nie kojarzą mi się ze świętami ,ale może mnie zaskoczy.

Autumn Pearl niestety nie dla mnie. Nie lubię, kiedy w wosku jest dużo kwiatów ,a róża to już w ogóle.

Może mi ktoś napisać ,czym pachnie ''Autumn Night'' ? ''Autumn Glow'' bardzo lubię i muszę sobie dokupić w stosownym czasie ,ale kłuje mnie ten Night :mysli:
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 13 czerwca 2018, o 18:16

Nie znam Autumn Night (możliwe, że wąchałam go na zimno, ale nie pamiętam), a z opisu nie brzmi dobrze. Męski zapach, świeży, stanowiący połączenie spadniętych liści i lawendy. Raczej mnie to nie przekonuje.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 13 czerwca 2018, o 20:46

Spadające liście i lawenda ? Może być ciekawie :mysli:
Jeszcze się zastanowię nad nim ,trochę czasu mam :wink:


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Jestem zła na siebie, że tak długo zwlekałam z kupnem Tropical Jungle. :shit:

Bujna mieszanka słodkich, tropikalnych owoców, kwiatów i zielonych liści dżungli.
nuty głowy: pomelo, limonka
nuty serca: nektar z papai, kwiat hibiskusa, liście palmy
nuty bazy: trzcina cukrowa, wanilia


Wosk idealny na lato. :bigeyes: Jest świeży ,orzeźwiający i wchodząc do pokoju ma się wrażenie ,że znajdujemy się w pomieszczeniu wypełnionym świeżymi owocami. Na sucho pachnie trochę jak napój owocowy ,a po zapaleniu jest po prostu obłędny.
Z racji mojego wybrzydzania :hyhy: nie mam dużo pewniaków do palenia w lecie i ten na pewno znajdzie się na mojej liście must have. :cheer:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 14 czerwca 2018, o 01:37

Też brałam go pod uwagę, ale w końcu nie kupiłam. Możliwe, że to był błąd i trzeba było jednak kupić.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 17 czerwca 2018, o 11:26

Moje wczorajsze zakupy w sklepie "Yankee":
Verbena - Ten zapach powinien być połączony z kolorem jasnozielonym lub cytrynowym, a jest bordowy. Bardzo mnie to zaciekawiło.
Summer Peach - Pachnie jak pychotka.
My Serenity - Kupiłam, żeby sprawdzić, jak pachnie na ciepło i porównać z opinią z forum, ale nie spodziewam się, że mi się spodoba.
Sunset Breeze - Pomyliłam się, bo już tę świeczkę kiedyś miałam, a co gorsza, nie byłam z niej zadowolona.

Zamiast Sunset Breeze, jako czwartą powinnam kupić Turquoise Sky. No trudno, może następnym razem będę mądrzejsza.

Nie kupiłam, ale wąchałam w sklepie Autumn Night. Zapach jest bardzo męski, ale dla mnie raczej przyjemny.

Nowych zapachów na jesień i zimę jeszcze nie było. To znaczy jeden był, ale nie mogłam go powąchać, bo nie było go oddzielnie w sprzedaży, a tylko w ozdobnym kartonie z pięcioma innymi zapachami. Te pięć innych należą do tych, które mi się nie podobały, więc na pewno nie kupię sześciopaka.

Na dwóch najważniejszych stołach do prezentacji kolekcji stały świeczki dobrane kolorystycznie do flagi niemieckiej, czyli czarne, czerwone i złote/żółte. Na obu stołach były inne zapachy, ale nie pamiętam, jakie. Wydaje mi się, że to nie były nowości, tylko dobrano tak kolory ze stałego asortymentu.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 17 czerwca 2018, o 11:35

Ciekawe czy polubisz My Serenity :hyhy: Dla mnie był straszny.


**************************************


Zapaliłam w końcu FIJI - Country Candle i normalnie raj na ziemi :love:

Odkryj zapach jakiego jeszcze nie było..świeży, egzotyczny,relaksujący.
Przenieś się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki na rajskie wyspy Fiji, gdzie czuć woń nagrzanego od słońca złocistego piasku, świeżą morską bryzę lazurowych wód, dojrzałe w słońcu kwiaty kiwi,soczystego ananasa zmieszanego z nutami zielonego kokosa i słodkiej mandarynki. To wszystko zwieńczone odrobiną bursztynu i elegancką nutą wanilii. Istna kwintesencja pięknego rajskiego zapachu.


Po zapaleniu najbardziej wyczuwam ananas i mandarynkę. Trudno dokładnie opisać zapach ,ale mam też ''wrażenie'' rannego powietrza na plaży. Zawsze mam dziwne skojarzenie ,więc wiecie. :roll: Wydaje mi się ,że bursztyn też dużo daje :mysli: spójnie łączy wszystkie zapachy i całość mimo iż owocowa ,jest jednocześnie elegancka.
Jeżeli chodzi o intensywność ,to powiedziałabym ,że średnia. Paliłam dopiero raz i możliwe ,że będzie tak jak z RIVIERA ESCAPE -YC. Tam też na początku było średnio i dopiero po kilkukrotnym zapaleniu robiło się intensywniej.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 17 czerwca 2018, o 11:38

Nie, nie sądzę, że polubię My Serenity. Nic na to nie wskazuje.

Bardzo zazdroszczę FIJI - Country Candle. Też bym chciała trafić do takiego raju.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 17 czerwca 2018, o 11:41

Nie masz u siebie jakiś fajnych promocji na te świece ? Może by ci się opłaciło.
Dla mnie to paranoja dawać 100 zł za dużą świece :zalamka:
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 17 czerwca 2018, o 11:56

Nie wiem, czy mam. Jeśli szukałam w internecie jakichś świeczek, to tylko z powodu opisu i zdjęcia, a na cenę nawet nigdy nie patrzyłam.
Na eBayu szukałam kiedyś Amber Moon, to nie było wcale, zapach został wycofany.

W tamtym roku kilka razy spotkałam duże słoje "Yankee Candle" w "TK Maxxie" za połowę normalnej ceny. Myślałam, że one są tam zawsze i że mam dużo czasu na podjęcie decyzji, który zapach wybrać. No jednak nie mam, bo świeczki sprzedawały się natychmiast, a od pół roku już więcej nie przyszły. Są przeróżne inne firmy, były nawet te, co skrzypią drewnianym knotem, ale "Yankee" nigdy więcej się nie pojawiły.
Jeszcze tam czasem zaglądam, bo może wrócą, ale już nie mam zbytniej nadziei.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 19 czerwca 2018, o 20:35

Byłam dziś w "TK Maxxie", nawąchałam się świeczek w ilościach rekordowych. Dużo mi się podobało, ale nie zdecydowałam się na zakup żadnej z nich. Boję się, że używanie "Yankee" mnie rozbestwiło i każda inna świeczka będzie mi się teraz przy paleniu kojarzyć z czymś paskudnym.
W "Yankee Candle" nawet zapachy, które mi się nie podobają, są na swój sposób przyjemne czy bez problemu do wytrzymania. Boję się eksperymentów z innymi firmami.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 19 czerwca 2018, o 23:13

Niepotrzebnie :-D powinnaś trochę poeksperymentować. Możliwe ,że odkryłabyś coś ciekawego dla siebie.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 20 czerwca 2018, o 13:07

Szkoda mi kasy na te eksperymenty, bo w "TK Maxxie" nie ma samplerów ani innych małych świeczek. Trzeba kupować duże słoiki, które są tańsze niż z "Yankee", ale i tak kilka-kilkanaście razy droższe niż samplery.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 29 czerwca 2018, o 13:58

Bałam się palić świeczkę Macaron Treats bo na zimno pachniała cynamonem, ale się szczęśliwie okazało, że na ciepło zapach cynamonu znika, a pojawia się mieszanka pachnąca cieplutkimi ciasteczkami świeżo wyjętymi z piekarnika. Cynamon prawdopodobnie sprawia, że zapach jest słodki.
Pychota.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 29 czerwca 2018, o 14:17

Mam ochotę na coś słodkiego hmmm ostatnio palę same odświeżające i letnie zapachy.

Janko, paliłaś może DREAMY SUMMER NIGHTS ? Przeczytałam recenzje i musiałam kupić :hihi: http://www.potejstronielustra.pl/2016/0 ... hts-w.html
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 30 czerwca 2018, o 11:41

Nie kojarzę. Bardzo możliwe, że tego zapachu nie ma w stałej sprzedaży.
Kiedyś mógł być zapachem sezonowym, a potem nie awansował do podstawowego asortymentu.

Ostatnio dwa czarne zapachy były w sklepie na stołach z przodu (które kolorystycznie miały tworzyć flagę niemiecką), ale obawiam się, że już je posprzątano, by nie ranić delikatnych uczuć kibiców, więc mogę nie mieć okazji tego sprawdzić. Możliwe, że jednym z tych czarnych był właśnie Dreamy Summer Nights.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 30 czerwca 2018, o 11:42

Można go normalnie kupić :-D
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 30 czerwca 2018, o 12:03

U mnie może nie być.
Na zakupy świeczkowe mam tylko jeden sklep, w którym jest bardzo mało miejsca w porównaniu do sklepów "Yankee" w Ameryce, więc na regałach ze świeczkami, które są w stałej sprzedaży, jest ok. 30-40 zapachów. A może nawet mniej, bo dużą część powierzchni zajmują inne towary, np. zapachy samochodowe, dyfuzery, inne formy zapachów, kominki i jakieś inne badziewia.
Zwykle, gdy wchodzą nowości sezonowe, to jeden z zapachów wchodzi do sprzedaży stałej, a reszta całkiem znika. Zapachy ze stałego asortymentu też po jakimś czasie znikają i robią miejsce nowym. Zniknęły mi już dawno Amber Moon i Egyptian Musk, i pewnie trzy czwarte innych zapachów, które kiedyś kupiłam.

Świeczki "Yankee" są też w księgarniach "Thalia", ale tam jest ich zawsze jeszcze mniej, max. dziesięć rodzajów, więc wybierają tylko zapachy, które się sprzedadzą bez ryzyka. A w perfumeriach "Pieper" jest jeszcze gorzej, bo tam są tylko największe słoje o najpopularniejszych zapachach.

Nie, nie jestem wcale rozpieszczana przez tę firmę. Już się nauczyłam, że jak mi się jakiś zapach podoba, to muszę szybko kupować, bo drugiej szansy mogę nie dostać.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 1 lipca 2018, o 03:06

Dreamy Summer Nights jednak był w sklepie. Długo go wąchałam, ale niczego konkretnego mi to nie dało. Oceniam go jako zapach raczej męski, przytłaczający, trochę w stylu zapachów "bursztynowych", ale od Amber Moon dużo gorszy.

Przy okazji kupiłam sobie nową świeczuszkę, tym razem jest to Vanilla Lime. Dziwne, że mi nigdy wcześniej nie wpadła w oko.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 8 lipca 2018, o 19:45

Dreamy Summer Nights
Relaksująca mieszanka wanilii z heliotropem i odrobiną drzewnych nut.

Na początku myślałam, że to będzie typowo męski zapach, ale na szczęście się myliłam. Na sucho czuć takową nutkę, ale po zapaleniu wydobywa się piękny, ciepły i otulający zapach. :drool: Nie wiem jak pachnie heliotrop,ale połączenie z wanilią to strzał w dziesiątkę.
Według mnie jest idealny na każdą porę roku. Sprawdzi się jesienno-zimową porą, ale i w lecie nie jest za ''duszny". Nigdy nie porównywałam zapachu z naklejką na wosku, ale tu wszystko idealnie do siebie pasuje. Jest coś tajemniczego w tym zapachu ...

Obrazek
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 8 lipca 2018, o 20:59

Trochę się jej boję, ale zapamiętam sobie i może kupię jesienią.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 9 lipca 2018, o 13:57

Pasowałby do zapalenia wieczorem na balkonie. :P

********************************

Na stronie Kringla do każdego zamówienia, dodają gratis wybranego daylight'a. :cheer: Jest też rabat - 30%. Jak tu nie skorzystać ? Zamówiłam wosk, który chodził za mną od jakiegoś czasu :mysli: Mam nadzieję, że świeczka też będzie ok.

Beachside
Harmonijne połączenie masła kakaowego, słonej bryzy morskiej i powiewu morskiego powietrza. Świeca o zapachu Plaży przywoła miłe wspomnienia z wakacji - ciepły piasek i fale uderzające o brzeg.

Tropical Waters
Marzą ci się wakacje na rajskiej wyspie, otoczonej piaszczystymi plażami,zielonymi palmami, gdzie woda jest krystaliczna o pięknym turkusowym zabarwieniu? Zamknij oczy i odpal Tropical Waters! Ta mieszanka pełna morskiej egzotycznej świeżości i tropikalnych owoców to raj dla zmysłów o każdej porze roku. Daj się zabrać w podróż na tropikalne wyspy w towarzystwie Country Candle!
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 9 lipca 2018, o 14:53

Lucy, zazdroszczę. Szczególnie Tropical Waters.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 13 lipca 2018, o 21:34

Mam nadzieje, że będzie czego zazdrościć :hihi: jeszcze się okaże, że to same śmierdziuchy.
Kupiłam sobie też maluszka - SPARKLING ORANGE WoodWick
Aromatyczne połączenie soczystych cytrusów, jagód goi, maków, złotego piżma oraz wanilii.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 13 lipca 2018, o 21:49

Ciekawe, jak pachną maki. Wiem tylko, jak pachnie makówka.
Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pani Domu to Ja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości