Teraz jest 29 marca 2024, o 06:35

Vi Keeland

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Vi Keeland

Post przez •Sol• » 22 kwietnia 2018, o 13:01

Vi Keeland

Obrazek

O Autorce

Vi Keeland is a native New Yorker with three children that occupy most of her free time, which she complains about often, but wouldn't change for the world. She is a bookworm and has been known to read her kindle at stop lights, while styling her hair, cleaning, walking, during sporting events, and frequently while pretending to work. She is a boring attorney by day, and an exciting New York Times & USA Today Best Selling smut author by night!



Twórczość

Wydane u nas:

    Bossman
    Drań z Manhattanu (z Penelope Ward)
    Egomaniac
    Gracz
    Playboy za sterami (z Penelope Ward) [11.2018]

Cykl "MMA Fighter"
  1. Walka
  2. Szansa
  3. Przebaczenie


W oryginale:

Series
Cole

  1. Belong To You (2013)
  2. Made for You (2013)

MMA Fighter
  1. Worth the Fight (2013)
  2. Worth the Chance (2014)
  3. Worth Forgiving (2014)

Rush (with Penelope Ward)
  1. Rebel Heir (2018)
  2. Rebel Heart (2018)

Novels
    First Thing I See (2013)
    Worth Forgiving (2014)
    Throb (2015)
    Beat (2015)
    Cocky Bastard (2015) (with Penelope Ward)
    The Baller (2016)
    Stuck-Up Suit (2016) (with Penelope Ward)
    Bossman (2016)
    Playboy Pilot (2016) (with Penelope Ward)
    Egomaniac (2017)
    Mister Moneybags (2017) (with Penelope Ward)
    Beautiful Mistake (2017)
    Dear Bridget, I Want You (2017) (with Penelope Ward)
    Sex, Not Love (2018)

Collections
    Left Behind (2014) (with Dylan Scott)

Recenzje na forum



Strona www:
http://www.vikeeland.com/

Avatar użytkownika
 
Posty: 3456
Dołączył(a): 24 kwietnia 2017, o 10:53
Lokalizacja: Pyrlandia
Ulubiona autorka/autor: Diana Palmer, Judith McNaught, Lisa Kleypas, SEP

Post przez Ancymonek » 22 kwietnia 2018, o 14:57

Egomaniac za mną i był super :yes:

Ta seria MMA przede mną, ale widzę, że w tym roku chcą inne jej książki wydać, więc chyba się zacznę bliżej zapoznawać z tą autorką :P
"(...)Jeżeli książki, to te, które można unieść w pamięci(...)"

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 22 kwietnia 2018, o 16:00

Słucham "Bossmana" w audiobooku i już dawno bym skończyła, tylko wczoraj nie mogłam iść nad rzekę dosłuchać, a dziś jest burza za burzą.
W każdym razie uważam, że to poprawnie napisana książka. Może jest trochę za dużo dramatozowego gadania o traumach z przeszłości, bo lata lecą, a w psychice bohaterów nie zachodzą zmiany na lepsze i nadal przeżywają wszystko, jakby to było wczoraj. A poza tym jest wszystko w porządku.
Jest dość dużo myślenia i mówienia o seksie, ale nie ma nadmiaru scen, bo do pierwszego konkretnego zbliżenia doszło dopiero w połowie książki, a potem też przeplatane były scenami o zupełnie innej tematyce.
Z uwagi na to, że dla głównej bohaterki seks był ważniejszy niż uczucia, oraz z powodu jakości scen erotycznych, raczej zaliczyłabym książkę do gatunku powieści erotycznych niż zwykłych romansów współczesnych.
Nie licząc końca książki, którego nie znam (i małego kawałka w środku, gdy przez pomyłkę przeskoczyłam do następnej części i jeszcze nie wróciłam by dosłuchać), wszystko było dla mnie w porządku i myślę, że dla osób szukających książki, w której będą ładne opisy seksu, ale zawierającej też treść pomiędzy nimi, będzie miła w czytaniu.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 22 kwietnia 2018, o 16:48

Recenzje na forum:

[w toku]

Avatar użytkownika
 
Posty: 9802
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 22 kwietnia 2018, o 17:48

Ja przeczytałam Gracz, bardzo mi się podobało, bohaterowie byli bezpośredni, co bardzo lubię :yes:
Cały Cykl MMA Fighter, wszystko super, niestety (chociaż książka fajna) w trzeciej części był mój z nielubiany motyw "dziennikarstwo" :P
Muszę się wziąć za resztę książek tej autorki, jest świetna :)

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 22 kwietnia 2018, o 18:09

Kejti jak Ty taka doświadczona z autorką, to czy uważasz że na którąś z jej książek trzeba uważać bo nie jest wcale taka super? ;) czy raczej pisze równo? ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 9802
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 22 kwietnia 2018, o 18:22

jak na razie dla mnie te 4 książki co czytałam to są na tym samym poziome :) czytałam z zaciekawieniem i nie chciałam rzucić w kąt :)

edit: kurczę, walnęłam się, druga część serii MMA Fighter Szansa była z motywem "dziennikarstwa" a trzecia część była słabsza od wcześniejszych (za dużo seksu) chociaż dialogi nadal miały sens i dobrze się je czytało. Aczkolwiek z tego co teraz zajrzałam na LC to byłam lekko rozczarowana tą częścią :bezradny:

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 22 kwietnia 2018, o 19:04

dzięki ;)
Egomaniac miał dużo seksu, albo odniesień do, ale jeszcze w granicach dobrego smaku i ogólnej tolerancji ;)
Ale tak, kilka słów czy scena więcej i już by się niebezpiecznie ocierało o przesadę.

Czyli mogę spokojnie ją sobie czytać :hyhy:
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 9802
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 22 kwietnia 2018, o 19:07

to to Przebaczenie (trzecia część) także taka była. Także tak, możesz śmiało czytać :D

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 23 kwietnia 2018, o 20:17

Janka napisał(a):Słucham "Bossmana" w audiobooku i już dawno bym skończyła, tylko wczoraj nie mogłam iść nad rzekę dosłuchać, a dziś jest burza za burzą.
W każdym razie uważam, że to poprawnie napisana książka. Może jest trochę za dużo dramatozowego gadania o traumach z przeszłości, bo lata lecą, a w psychice bohaterów nie zachodzą zmiany na lepsze i nadal przeżywają wszystko, jakby to było wczoraj. A poza tym jest wszystko w porządku.
Jest dość dużo myślenia i mówienia o seksie, ale nie ma nadmiaru scen, bo do pierwszego konkretnego zbliżenia doszło dopiero w połowie książki, a potem też przeplatane były scenami o zupełnie innej tematyce.
Z uwagi na to, że dla głównej bohaterki seks był ważniejszy niż uczucia, oraz z powodu jakości scen erotycznych, raczej zaliczyłabym książkę do gatunku powieści erotycznych niż zwykłych romansów współczesnych.
Nie licząc końca książki, którego nie znam (i małego kawałka w środku, gdy przez pomyłkę przeskoczyłam do następnej części i jeszcze nie wróciłam by dosłuchać), wszystko było dla mnie w porządku i myślę, że dla osób szukających książki, w której będą ładne opisy seksu, ale zawierającej też treść pomiędzy nimi, będzie miła w czytaniu.

U mnie więcej wyszło podobnie.

A „Gracz” był nudny, nawet już nie pamiętam, o czym to było. Tyle że nieco to mnie przystopowało i przestało ciągnąć do autorki.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 23 kwietnia 2018, o 23:53

Zgadzam się! Gracza przeczytałam jako pierwszego i mnie odstraszył. Niby miało to jakiś tam sens, ale jak dla mnie było niedopracowane. Urywała się nagle jakaś scena, a tu już bohaterka helikopterem leci. Jakby autorka nie umiała tego ze sobą posklejać i wypełnić czymś sensownym luki między interakcjami bohaterów.
Spoiler:


Moim zdaniem Egomaniac, to zupełnie inna liga :P

Ancymonek napisał(a):Ta seria MMA przede mną, ale widzę, że w tym roku chcą inne jej książki wydać, więc chyba się zacznę bliżej zapoznawać z tą autorką :P

Ciekawe, czy wszystkie te MMA są spoko :mysli: Lucy pisała pozytywnie o nich. Będę musiała dopytać ją dokładniej.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 24 kwietnia 2018, o 00:07

Coś w tym stylu.
Jedną z tego cyklu pewnie sprawdzę, bo mam…
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 24 kwietnia 2018, o 00:11

Jaki sport oni uprawiają? Czy chodzi o tych, co się napieprzają pod nazwą "Mieszane sztuki walki"?
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 24 kwietnia 2018, o 00:14

Mnie się kojarzy to, co ogląda mój mąż - jeden siedzi na drugim, a tamten obejmuje go nogami w pasie :rotfl:
Ale cholera wie :evillaugh:

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 24 kwietnia 2018, o 00:20

Bym wolała hokeistów albo futbolistów, bo wprawdzie też się biją, ale nie w tak oczywisty sposób jak bokserzy i inni fighterzy.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 24 kwietnia 2018, o 00:23

Też bym chciała hokeistów i jakąś taką seksi historię z nimi :moe:
W sensie z kobietą też, a nie między hokeistami samymi :evillaugh:

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 24 kwietnia 2018, o 00:37

Very, ślicznie dziękuję, ale się uśmiałam.

Tak, jakiś fajny przystojny hokeista byłby lepszy niż zawodnik sztuk walki. Przynajmniej mialabym możliwość uwierzyć, że historia miłości dobrze się skończy, a nie że trzy minuty po ostatniej stronie książki bohaterka wyląduje w szpitalu ze złamanym nosem i ręką i cała w ranach i siniakach.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 24 kwietnia 2018, o 11:52

Autorka robi się strasznie płodna :hyhy: ostatnio wyszedł ''Egomaniac'', a reszta przedstawia się tak :

czerwiec- ''Bossmana'' ,''Drań z Manhattanu''
lipiec-''Show''
październik- ''Tylko twój''
listopad- ''Playboy za sterami''

Moja pierwsza książka to ''Gracz'' i niestety nie dostrzegłam w tej historii niczego ciekawego,a bohaterowie byli papierowi i mdli :wink: Miałam wrażenie,że autorka mało się postarała. Później była "Walka" i to już całkiem inna liga ,tak samo jak ''Egomaniac''. Mam nadzieję,że kolejne książki będą tak samo dobre, ponieważ nie mam jakoś w czym wybierać, jeżeli chodzi o autorki typowych romansów.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 24 kwietnia 2018, o 12:55

Papaveryna napisał(a):Mnie się kojarzy to, co ogląda mój mąż - jeden siedzi na drugim, a tamten obejmuje go nogami w pasie
Janka napisał(a):Jaki sport oni uprawiają? Czy chodzi o tych, co się napieprzają pod nazwą "Mieszane sztuki walki"?

tak to je to. Może nie że wrestling czyli reżyserka i kostiumy ale naparzanie się bez opamiętania.
Niestety mój chłop się w to bawi :zalamka:

Lucy, skoro stawiasz Walkę na poziomie Egomaniaca to lecę na to :P Będę czytać zara moment :D
A to Show i Tylko twój to jakie ma tytuły w oryginale? Kojarzysz?
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 24 kwietnia 2018, o 13:01

Niestety nie :bezradny:

Ten facet z Walki jest bardziej taki macho :hyhy: Do Drew bym go nie porównała ,ale mi się podobał :hihi:
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 24 kwietnia 2018, o 13:03

a skąd masz te informacje, pamiętasz? ;) bo mnie to zaintrygowało :P jest jedna książka Keeland na którą jestem potwornie napalona :P

Ale jest ciekawy to ważne :P
nęcisz :hyhy:
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 24 kwietnia 2018, o 14:06

Lucy napisał(a):to już całkiem inna liga ,tak samo jak ''Egomaniac''.

Z tego co mogłam wywnioskować z Waszych opinii o "Egomaniaku", ma on wiele cech wspólnych z "Bossmanem", dlatego myślę, że "Bossman" powinien Ci się jednakowo spodobać.
Lucy napisał(a):Mam nadzieję,że kolejne książki będą tak samo dobre, ponieważ nie mam jakoś w czym wybierać, jeżeli chodzi o autorki typowych romansów.

"Bossman" nie ma podstawowych cech romansu, więc na pewno nie jest typowym romansem.
Prędzej jest to powieść erotyczna.
Bardzo silnie podejrzewam, że pozostałe książki Vi Keeland również nie są typowymi romansami.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 24 kwietnia 2018, o 14:13

Janko, wydaje mi się że masz rację, Keeland lubi erotyzm ;)
Egomaniac też był mocno erotyczny. Ale czy ja wiem czy to erotyki czy romanse erotyczne... Po jednej książce nie umiem ocenić. No i pozostaje też kwestia czy ona zawsze daje po równo tych seksów ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 24 kwietnia 2018, o 14:19

Romans jako gatunek literacki musi posiadać pewne wymagane cechy, których książki Keeland nie spełniają. Czyli nie są romansami.
Są więc czymś innym, ale po jednej książce nie mam szans zgadnąć, czym.
Ponieważ okładki, blurby i zakwalifikowanie przez wydawnictwa i księgarnie wskazują, że to są powieści erotyczne, to przyznaję im rację, dopóki nikt nie udowodni czegoś innego.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 24 kwietnia 2018, o 15:32

•Sol• napisał(a):a skąd masz te informacje, pamiętasz? ;) bo mnie to zaintrygowało :P


Bazuje na LC :P
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4846483/tylko-twoj
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4847016/show

Szczerze powiedziawszy ,to zaczyna już mi się mylić romans z erotykiem. Mam wrażenie,że pod kategorię erotyku wrzucają wszystko .
Egomaniac dla mnie nim nie jest. Tam nie szlajają się i nie bzykają wiecznie po kątach.
Taka np.''Wysłuchaj Mnie'' -Kristen Proby (Bestsellery literatury erotycznej). Do erotyka to wcisnęli :zalamka: To nie jest historia rodem z Greya ,Crossa, czy rodziny Donovanów.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Następna strona

Powrót do K

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości