Teraz jest 29 marca 2024, o 07:22

Magdalena Kordel

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Magdalena Kordel

Post przez Duzzz » 16 sierpnia 2017, o 13:53

Magdalena Kordel

Obrazek

O Autorce

Magdalena Kordel (ur. 11.02.1978) jest autorką, m.in. bestsellerowych powieści „Uroczysko i Sezon na cuda”. Pisać zaczęła, by poradzić sobie z trudną przeszłością, ale szybko okazało się, że jej książki stały się balsamem dla duszy tysięcy czytelników.

Uwielbia podróżować, czytać i gotować. Razem z mężem i dwójką dzieci mieszka w Otwocku i kiedy tylko może ucieka w Sudety, bo marzy się jej dom gdzieś wysoko w górach. Wie, jak ważne są marzenia, dlatego pomaga spełniać je innym. Dzięki jej blogowi „Za górami za lasami” początkujący pisarze mają szansę wydać książkę…



Twórczość

    48 tygodni
    Anioł do wynajęcia
    Kogel-mogel, czyli pechowe przypadki Florentyny (w antologii Opowiadania letnie, a nawet gorące)
    Okno z widokiem
    Serce z piernika
    Serce w skowronkach (zapowiedz-maj)

Cykl "Malownicze"
  1. Wymarzony dom
  2. Wymarzony czas
  3. Tajemnica bzów
  4. Nadzieje i marzenia
  5. Pejzaż z Aniołem

Cykl "Uroczysko"
  1. Uroczysko
  2. Sezon na cuda
  3. Wino z Malwiną

Cykl "Wilczy dwór"
  1. Córka wiatrów



Strona www:
http://magdalenakordel.blogspot.com/
https://pl-pl.facebook.com/Magdalena.Kordel.Malownicze/

Avatar użytkownika
 
Posty: 17382
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Jo Putney,Kat Martin,Jude Deveraux,Sandra Brown

Post przez basik » 16 sierpnia 2017, o 20:53

Jedna z moich ulubionych polskich autorek. Przeczytałam wszystko prócz Córki wiatrów, bo czekam na dalsze tomy.
Bardzo dobry obyczajowy cykl Malownicze i Uroczysko, może trochę niedokończony, ale z tego co wiem autorka ma zamiar do Malowniczego jeszcze powrócić.
Najbardziej jednak podobał mi się Anioł do wynajęcia.

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 16 sierpnia 2017, o 21:29

Ja muszę nadrobić resztę z Malowniczego, bo tylko pierwszą przeczytałam, Uroczysko fajne było tylko denerwuje mnie, że potem w innych książkach autorka jakby zapomniała o Majce. Anioł fajny był :). Nad Córką wiatrów się zastanowię jak wszystkie części wyjdą.

Avatar użytkownika
 
Posty: 13067
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 16 sierpnia 2017, o 21:33

A ja za to nie jestem fanką tej autorki. Czytałam kilka jej powieści, ale mnie nie zachwyciły. A "Anioł do wynajęcia" miał świetny początek i naprawdę napaliłam się na tę powieść, jak szczerbaty na suchary, i dlatego dalszy ciąg był dla mnie jednym wielkim rozczarowaniem. Zresztą w pozostałych powieściach Kordel też mi czegoś brakuje i za każdym razem odnoszę wrażenie, jakby pewne fragmenty pominięto albo jakby autorka zapomniała ich rozwinąć.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 16 sierpnia 2017, o 21:35

Anioł taki troszkę cukierkowaty, ale że jest o Bożym Narodzeniu to wybaczam autorce

Avatar użytkownika
 
Posty: 13067
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 16 sierpnia 2017, o 22:19

To że był cukierkowaty nie przeszkadza mi ani trochę, bo świąteczne opowieści takie właśnie powinny być, ale czytając go odniosłam wrażenie jakby autorka w pewnym momencie doszła do wniosku, że to, o czym planowała napisać jej nie pasuje i poprowadziła akcję zupełnie innym torem - chodzi mi o ten fragment, gdy główna bohaterka trafiła do kwiaciarni i tam uzyskała pomoc. No byłam niemal pewna, że jej dalsze losy będą się przeplatały z losami właścicielki kwiaciarni, a tu nic z tego. I ta nagła miłość [ni z gruchy, ni z pietruchy] do tego chłopaka, który jej pomógł na schodach przed kościołem. :yeahrite:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 16 sierpnia 2017, o 22:21

Sporo polskich autorek tak pisze z tą miłością niestety

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 17 sierpnia 2017, o 22:44

Wiele autorek nie potrafi sobie poradzić z tym wątkiem. A Kordel twierdziła, że wątek romantyczny niespecjalnie ją interesuje; jeśli czegoś nie pomyliłam, to było przy „Okno z widokiem”.
„Uroczysko” i „48 tygodni” mi się podobały, bo mnie bawiły; pozostałe już mniej. Wydawały się bardziej obyczajowe. W sumie jeszcze „Tajemnica bzów” coś w sobie ma.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 18 sierpnia 2017, o 14:21

czytałam Uroczysko i Anioła i tak - słodycz i takie czasem... Przekolorowanie. Takie to wszystko jak z obrazka.
Przyjemnie się czyta Kordel, ale nie są to książki do których będę wracać często ;) takie lekkie do poczytania i za jakiś czas do zapomnienia ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 21 sierpnia 2017, o 00:20

Nie jest to autorka,która zapisała mi się jakoś szczególnie w pamięci.Czytałam "Uroczysko" i nic z niego nie pamiętam.Zerknęłam na LC i dałam tylko 3 gwiazdki.
Jedyne książki jakie mi pasowały,to dwie pierwsze części z cyklu Malownicze. Mam w planach kolejne części ,ale mimo wszystko autorka nie należy do moich ulubionych.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.


Powrót do K

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość