Teraz jest 19 kwietnia 2024, o 04:50

Alex Kava

Avatar użytkownika
 
Posty: 17382
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Jo Putney,Kat Martin,Jude Deveraux,Sandra Brown

Alex Kava

Post przez basik » 14 września 2013, o 16:57

Alex Kava

Obrazek

O Autorce

Alex Kava, a właściwie Sharon Kava, pochodząca z Silver Creek w Nebrasce, to uznana autorka thrillerów psychologicznych. Wiele z jej książek gościło na listach bestsellerów.

Zaczęła pisać bardzo wcześnie, jednak jedynie brat rozumiał i podzielał jej fascynację literaturą. Rodzice nie tylko jej nie wspierali, wręcz próbowali zniechęcić do czytania książek. Nie wierzyli, że ktokolwiek jest w stanie utrzymać się z pisania.

Po ukończeniu college’u w 1982 Alex założyła firmę graficzną specjalizującą się we współpracy z sektorem reklamowym. Następnie od 1992 pracowała w swej dawnej szkole jako szefowa PR. Jednak po czterech latach zrezygnowała z tej posady i poświęciła się wyłącznie karierze literackiej.

Jej powieści szybko zyskały uznanie. Są podbudowane rzetelną wiedzą psychologiczną, a także znajomością procedur policyjnych, co dodaje im wiarygodności. Chociaż są fikcją literacką, często impulsem do ich napisania stały się prawdziwe zbrodnie.

Opierając się na konkretnych zdarzeniach, Kava konstruuje prawdopodobne rozwinięcia rzeczywistych, dotąd niewyjaśnionych wątków danego śledztwa. Słusznie uważa, że taka metoda pisarska pomaga jej uzyskać rys autentyzmu, tak bardzo ceniony przez czytelników. Nieważne, o jak okrutnych, podszytych szaleństwem zbrodniach czytamy. Jeżeli uwierzymy autorce, pozwolimy się wciągnąć w jej mroczny świat. Razem z nią próbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy zło jest nieodłączną cechą ludzkiej natury i dlaczego niektórzy z nas tak łatwo przekraczają granicę, za którą rozpościera się mrok.

Alex Kava nadal mieszka w Nebrasce. Udziela się w wielu stowarzyszeniach literackich, zwłaszcza tych zrzeszających twórców thrillerów. Jest członkiem Mistery Writers of America oraz Sisters In Crime – która zrzesza wyłącznie kobiety. Ma dwa psy.



Twórczość

Wydane u nas:

    Fałszywy krok
    Trucizna

Cykl "Maggie O'Dell"
  1. Dotyk zła
  2. W ułamku sekundy
  3. Łowca dusz
  4. Granice szaleństwa
  5. Zło konieczne
    5.5 Dobranoc, kochana mamo (w Thriller: Antologia opowiadań sensacyjnych mistrzów gatunku)
  6. Zabójczy wirus
  7. Czarny Piątek
  8. Kolekcjoner
  9. Śmiertelne napięcie
    9.5 Kto zaginął, kto przepadł (w kolaboracji Cienie nocy wraz z Spindler Erica, Ellison J. T.)
  10. Płomienie śmierci
    10.5 Elektryczny błękit (w antologii Żywioły)
  11. Ostateczny cel

Cykl "Ryder Creed"
  1. Mroczny trop
  2. Ściśle tajne
  3. Epidemia


W oryginale:

Series
Maggie O'Dell

      0.5 Before Evil (2016)
  1. A Perfect Evil (2000)
  2. Split Second (2001)
  3. The Soul Catcher (2002)
  4. At The Stroke Of Madness (2003)
  5. A Necessary Evil (2006)
    5.5 Goodnight, Sweet Mother (2006) (in Thriller: Stories to Keep You UP All Night)
  6. Exposed (2007)
  7. Black Friday (2009)
  8. Damaged (2010)
    8.5 A Breath of Hot Air (2011)
  9. Hotwire (2011)
    9.5 The Missing and The Gone (2011) (in Slices of Night - collaboration with J T Ellison and Erica Spindler)
  10. Fireproof (2012)
    10.5 Electric Blue (2012) (in Storm Season)
  11. Stranded (2013)

Ryder Creed
  1. Breaking Creed (2014)
  2. Silent Creed (2015)
  3. Reckless Creed (2016)

Novels
    One False Move (2004)
    Whitewash (2007)



Strona www:
http://alexkava.com/

Avatar użytkownika
 
Posty: 29633
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:17
Lokalizacja: Pozostanę tam, gdzie jestem.
Ulubiona autorka/autor: Margit Sandemo

Post przez LiaMort » 14 września 2013, o 17:48

czytałam jej Fałszywy krok i Truciznę. i także 4 części Maggie O'Dell jak na razie do reszty mnie nie ciągnie. :P
RM 

"But at the same time we still know the shit happens everytime, so I think c'est la vie, that's life. "

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 14 września 2013, o 19:07

Czytałam dwie i nie jestem zainteresowana.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 17382
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Jo Putney,Kat Martin,Jude Deveraux,Sandra Brown

Post przez basik » 14 września 2013, o 22:20

Te jej wcześniejsze książki z cyklu Maggie O'Dell, są jeszcze w miarę ciekawe, potem jest już trochę gorzej

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 14 września 2013, o 22:28

Trafił mi się przed laty "Fałszywy krok" i ostatnio "Czarny Piątek" - co gorsza tu praktycznie nie było żadnego romansu, tylko jakieś wspominki o innych parach.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 19 września 2013, o 20:16

Ja znam tylko "Fałszywy krok" :mysli:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 30705
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 19 września 2013, o 20:28

przeczytałam trzy lub cztery książki z serii o Maggie i Fałszywy krok.Te o Maggie mi się podobały
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 19 września 2013, o 20:31

duzzza22 napisał(a):Ja znam tylko "Fałszywy krok" :mysli:

I jak to Ci się podobało?
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 14 września 2015, o 15:09

Temat zdechł, więc może to go podbije...

Obrazek
Ulewne deszcze podmywają grunt w Karolinie Północnej. Osuwająca się ziemia i lawiny błotne niszczą wszystko, co napotkają na drodze. Rośnie liczba zaginionych i martwych. Departament Obrony wysyła na miejsce tragedii Rydera Creeda, doświadczonego ratownika. Creed ma przeszukać teren, na którym znajdowało się tajne wojskowe laboratorium. To okolica skażona śmiercionośnymi substancjami. Gdy Creed odnajduje ciało pierwszego naukowca, nie ma wątpliwości, że ten człowiek został zamordowany. FBI powierza śledztwo agentce Maggie O'Dell. Maggie dobrze zna Creeda i lubi z nim pracować. Jednak tym razem staną po przeciwnych stronach barykady. Ona ma za zadanie odkryć prawdę, on dostał polecenie, by wojskowe tajemnice nigdy nie wyszły na jaw.


PREMIERA: 21.10.2015

Avatar użytkownika
 
Posty: 7574
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 14 września 2015, o 17:45

Czyli ciąg dalszy Maggie. Mam w planie zacząć serię. Kiedyś , dawno temu zaczęłam, ale byłam za młoda i opis dzieci krzywdzonych , był dla mnie zbyt plastyczny, ale chcę spróbować po raz drugi.
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 21 września 2015, o 17:31

Nie czytałam żadnej jej książki, bo strasznie mnie do niej zniechęciło natrętne reklamowanie na dawnej stronie Harlequina. Przesadzili wtedy bardzo. Oni sami i te przekupne dziewczyny z różnych blogów.
Do kilku książek Kavy namówiłam mamę i jej się podobało, więc pewnie mnie też by mogło, ale nadal mnie nie ciągnie.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 9 marca 2018, o 19:20

Skończyłam jakiś czas temu Dotyk zła. Kava ma i dobre pomysły i niezłe pióro, czyta się więc szybko i przyjemnie o ile właściwe jest określenie do tego akurat gatunku. Książka potrafi zainteresować, przekonać do odłożenia innych zadań na bok. Pokątnie już omówiłam wątek głównych bohaterów, który nie znalazł w moim sercu pochwały, ale jestem w stanie zgodzić się z tym, że auto ma prawo do czynienia z własnymi bohaterami na co ma ochotę. Ale jednego nie przeboleję.
Spoiler:

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 9 marca 2018, o 19:50

Bo to chyba się "ciągnie" jeszcze przez dwie części, ale nie jestem pewna, bo bardzo dawno czytałam, więc nie bierz dosłownie moich słów

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 9 marca 2018, o 20:12

Chyba tak, przynajmniej tak doczytałam w jakiś blurbach. Tyle, że gdybym nie wiedziała o tym, to pewnie nie sięgnęłabym po kolejne części.
Ale muszę też przyznać giovanno, że po tej części mam obawy czy aby na pewno w tej którejś tam kolejnej coś skończy się definitywnie ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 5667
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Boulevard of Broken Dreams...
Ulubiona autorka/autor: nie sposób wymienić wszystkich ;)

Post przez Kasiag » 27 listopada 2018, o 16:23

W nawiązaniu do waszej wcześniejszej rozmowy.
Skończyłam właśnie Zło konieczne i mogę powiedzieć, że koniec jest tutaj mocno satysfakcjonujący tja
Taką sprawiedliwość to ja rozumiem i nawet wybaczam autorce, że kazała na nią czekać przez kilka części :shifty:
Całe życie jest jak oglądanie migawki, pomyślał. Tylko zawsze wygląda tak, jakby człowiek przyszedł o dziesięć minut spóźniony i nikt nie chce mu opowiedzieć, o co chodzi, więc musi sam się wszystkiego domyślać. I nigdy, ale to nigdy nie zdarza się okazja, żeby zostać na drugi pokaz.
Ruchome obrazki Terry Pratchett

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 27 listopada 2018, o 20:23

Zło konieczne niezłe było, niestety po nim już autorka zaczęła pisać o
Spoiler:

Avatar użytkownika
 
Posty: 5667
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Boulevard of Broken Dreams...
Ulubiona autorka/autor: nie sposób wymienić wszystkich ;)

Post przez Kasiag » 30 listopada 2018, o 11:36

Ja jestem ciekawa jak rozwinie się życie prywatne Maggie, a konkretnie jej relacja z Nickiem Morellim, więc na pewno sięgnę po kolejne części :-D
Całe życie jest jak oglądanie migawki, pomyślał. Tylko zawsze wygląda tak, jakby człowiek przyszedł o dziesięć minut spóźniony i nikt nie chce mu opowiedzieć, o co chodzi, więc musi sam się wszystkiego domyślać. I nigdy, ale to nigdy nie zdarza się okazja, żeby zostać na drugi pokaz.
Ruchome obrazki Terry Pratchett

Avatar użytkownika
 
Posty: 30705
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 30 listopada 2018, o 22:34

żebyś sie tylko nie rozczarowała.Ja przeczytałam sporo jej książek,moja biblioteka w Kavę zasobna,więc z dostępem nie mam problemów,gorzej,jeśli chodzi o zachowanie ciągłości.Ale w sprawach rodzinnych sporo sie dziejenie tylko na relacji magiie-Nick ale i na innych,choćby z jej mężem,czy matką...No i pojawiaja się kolejne,ważne dla niej osoby...
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.


Powrót do K

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość