Teraz jest 7 czerwca 2024, o 08:30

Małgorzata Kursa

Avatar użytkownika
 
Posty: 30710
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 25 lipca 2019, o 17:39

Właśnie przeczytałam ostatnia powieść Kursy czyli Wiedźmy na wakacjach i czuję sie trochę rozczarowana.Owszem,nie brakuje zabawnych bohaterów,nawet jeśli chwilami ich cechy sa nieco przerysowane,nie brak tu tez humorystycznych opisów sytuacyjnych.Są też świetne zwierzaki.Jednak sama zagadka kryminalna jest na tyle banalna,że tożsamośi sprawcy łatwo jest sie domyślić.
Mam wrażenie że autorka poszła troche na łatwiznę i zainspirowana stara dobrą Chmielewską zbyt mocno próbowała ją naśladować,przez co straciła trochę tego co u niej cenię sobie najbardziej czyli jej własny styl.Bohaterka może być zabawna niekoniecznie wymachując wałkiem czy tasakiem, czasami mniej znaczy lepej...Na plus można policzyć autorce fajne zwierzaki i fakt,że akcja powieści rozgrywa sie w małej wiosce na Podlasiu,szkoda tylko,że samo Podlasie wyszło jej mało charakterystyczne.Myślę,że cykl o wiedźmach to nienajlepsza wizytówka tej autorki...
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 18 sierpnia 2016, o 13:10
Lokalizacja: Wrocław
Ulubiona autorka/autor: Julia Quinn, Mary Balogh, Lisa Kleypas

Post przez kahahaha » 18 października 2019, o 14:47

Ja zaczęłam swoją przygodę z Małgorzatą Kursą od środka niestety :heh:
Ale przeczytałam Babską misję, i serię z kotem Belzebubem :evillaugh:
Bardzo fajnie się czytało, lekkie i przyjemne, z dużą dawką humoru :)
W "Jeszcze więcej nieboszczyków" trochę zmęczyła mnie demolka domu przez kotka :lol:

teraz w kolejce mam Miłość i aspiryna oraz Jasna sprawa, mam nadzieję na równie dobra zabawę :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 20 października 2019, o 10:15

kahahaha napisał(a):teraz w kolejce mam Miłość i aspiryna oraz Jasna sprawa, mam nadzieję na równie dobra zabawę
to się możesz nieźle rozczarować :D
Mnie te książki wyprowadzały z równowagi, a Martę najchętniej bym wyjęła i udusiła.
Mary Sue przy niej to jest zwyczajna dziewczyna z masą wad :D

Wiedźm pierwszych w ogóle nie dałam rady przeczytać. Dla mnie Kursa za mocno się sili na humor już, chce być na siłę zabawna i wychodzi to trochę... Dziwnie. Jakość jej ucieka.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 18 sierpnia 2016, o 13:10
Lokalizacja: Wrocław
Ulubiona autorka/autor: Julia Quinn, Mary Balogh, Lisa Kleypas

Post przez kahahaha » 22 października 2019, o 11:13

Sol zobaczymy, najwyżej porzucę :hihi:

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 22 października 2019, o 12:23

Ale koniecznie daj znać jak widzisz cudowną Martuniuniuńkę :D
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 18 sierpnia 2016, o 13:10
Lokalizacja: Wrocław
Ulubiona autorka/autor: Julia Quinn, Mary Balogh, Lisa Kleypas

Post przez kahahaha » 13 listopada 2019, o 22:24

•Sol• napisał(a):Ale koniecznie daj znać jak widzisz cudowną Martuniuniuńkę :D

Boszzz krzesłem na miejscu bym ubiła :zawstydzony:
Zakończyłam Miłość i aspiryna.....


Martusia matka wszystkiego i wszystkich w połowie zaczyna męczyć.... Michała podziwiam, że znosi te zmienne nastroje.... Ja bym rzuciła w pierony :disgust:
Ciekawie rysuje się wątek Wiki i Radka. Bliźniaki BB bieźle dają popalić :evillaugh: ale po przeczytaniu opinii nie wiem...nie wiem

Poprzednia strona

Powrót do K

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość