Teraz jest 29 marca 2024, o 06:36

Czatowanie...

Gdzie możecie gadać, o czym tylko Wam się podoba, a na co nie ma miejsca w innych działach?
Tutaj!
Avatar użytkownika
 
Posty: 28308
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 2 maja 2021, o 17:54

W realu nie ma takich osiedli: nikt by nie chciał mieszkać w takim miejscu :hyhy:

PS patrz Ibiza :lol:
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 9802
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 3 maja 2021, o 13:57

wczoraj zrobiłam sobie przerwe od czytania... nie sądziłam jakie życie wydaje się nudne jak nie ma się czym zająć, wychodzę z siebie :niepewny: także wracam do czytania :hihi:

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28308
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 3 maja 2021, o 18:22

Tak działa także uzależnienie :shades: :P
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 31 maja 2021, o 21:08

Dziewczyny, ma któraś sprawne oko i powiedziałaby mi, czy to jest coś warte? Znalazłam w piwnicy przy okazji próby porządków. Okazało się że należało do babci i z około 30 lat u nas jest.

https://images92.fotosik.pl/507/ac3e5b793bbcff13gen.jpg
https://images90.fotosik.pl/507/e1f3d01190546021gen.jpg
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 1 czerwca 2021, o 00:12

Lucy, weź szkło powiększające i obejrzyj dokładnie z każdej strony, czy nie znajdziesz jakichś stempli, prób metalu, znaczków producenta, roku produkcji lub monogramu projektanta.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 1 czerwca 2021, o 11:40

nie ma nic :bezradny:
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 11 czerwca 2021, o 23:50

Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 14642
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Tychy

Post przez Lorelei » 12 czerwca 2021, o 00:01

Chyba sobie nawet daruje wchodzenie w te linki :evillaugh:

Avatar użytkownika
 
Posty: 449
Dołączył(a): 13 czerwca 2014, o 11:46
Lokalizacja: KTW
Ulubiona autorka/autor: SEP Garwood Sandemo Lindsey Maas

Post przez Hobbitka » 12 czerwca 2021, o 08:55

Lucy napisał(a):Słyszeliście o kolejce eutanazyjnej? :evillaugh:
https://gadzetomania.pl/62559,kolejka-g ... as-urbonas


O matko (żeby nie było, brzydkie słowo mi się cisnęło na usta) :zalamka:
It's never too late - never too late to start over, never too late to be happy. - Jane Fonda

We should all start to live before we get too old. Fear is stupid. So are regrets. - Marilyn Monroe

Avatar użytkownika
 
Posty: 39814
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 13 czerwca 2021, o 10:36

Cholera a myślałam że na śmierci to tylko zakłady pogrzebowe potrafią zarabiać.
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 13 czerwca 2021, o 13:00

Kolejka śmierci brzmi nieziemsko :hyhy:
Ciekawi mnie humanitarność takiej metody eutanazji :mysli:

A FB dla katolików...
Ale... Po co? To taki niepotrzebny w dzisiejszych czasach kolejny podział społeczeństwa...
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 4673
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 14 czerwca 2021, o 11:21

Hobbitka napisał(a):
O matko (żeby nie było, brzydkie słowo mi się cisnęło na usta) :zalamka:


Miałam tak samo :hihi: Czego to ludzie nie wymyślą...
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 20818
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 14 czerwca 2021, o 12:04

•Sol• napisał(a):
A FB dla katolików...
Ale... Po co? To taki niepotrzebny w dzisiejszych czasach kolejny podział społeczeństwa...


Wyobrażam sobie, że jest to pomysł dla ludzi, którzy chcą być obecni na mediach społecznościowych ale nie chcą się natykać na treści ideologicznie im obce. Da mnie normalna sprawa. Na tej samej zasadzie - jesteśmy na forum o romansach, bo chcemy czytać o książkach i dyskutować o nich, a niekoniecznie interesuje nas np. mechanika pojazdowa i motocross. A czy takie nowe medium się przyjmie, to inna sprawa. Ja tam do życia nie potrzebuję nawet zwykłego FB, a co dopiero sformatowanego na katolików. :P
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 14 czerwca 2021, o 16:23

Kawko, spojrzałaś na to od zupełnie innej strony, dziękuję ;)
Chociaż fejs umożliwia takie zabiegi poprzez grupy tematyczne, więc to też nie do końca tak, ale ma to jak najbardziej sens.

Nadal nosi to znamiona podziału, ale może i faktycznie jest to ludziom potrzebne? :bezradny:
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 28308
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 14 czerwca 2021, o 17:49

W sumie bardziej nienaturalne jest zjawisko ujednolicenia wszystkiego w ramach jednego narzędzia / jednej platformy :hyhy:
To ujednolicanie i zbieranie nas w konglomeraty platformowe służy agencjom i reklamodawcom na nas zarabiającym.
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 28308
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 24 lipca 2021, o 00:17

Tak sobie siedzę przy otwartych oknach i słyszę huk pędzących minimum 180 km/h na godzinę trasą wzdłuż Wisły juz od godziny.
Serio, niesie się.
W kontekście wypadku w Warszawie na Marszałkowskiej, gdzie kierowca porsche, jadąc pewnie minimum 150 km/h, dosłownie rozniósł na strzępy przechodzącą o kulach o osobę w nieoznakowanym miejscu (inny kierowca jakoś zdołał się zatrzymać i przepuścić ją zgodnie z zasadami)... Dobrze, że kolega nie zatrzymał się po wypadku na innych przechodniach / kierowcach.
Niestety na zimno i cynicznie acz ze smutkiem: życzę eliminacji osobom stwarzającym w przestrzeni publicznej świadomie niebezpieczeństwo tego typu. I fanom tego typu popisów. Bo koegzystencja z nimi we wspólnej przestrzeni jest bardzo niebezpieczna. Eliminacja za samą potencjalność, przed a nie zanim kogoś zabiją / skrzywdzą.
Czy to eliminacja przez zgon, inwalidztwo czy oświecenie (nagle przestają tak robić) - co te osoby wolą (i na co je i nas stać - rehabilitacja to koszty).
Ale serio: niech znikną.
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 13067
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 24 lipca 2021, o 14:52

Mieszkam przy Grójeckiej i latem niemal noc w noc mamy tu wyścigi motocyklowe. Huk jest okropny, co przy otwartych oknach jest jeszcze bardziej uciążliwe. I nikt nic z tym nie robi. Policja nie reaguje. Na protestujące kobiety z pałkami to idą, ale żeby zrobić porządek z bandytami jednośladów to już odważnych nie ma.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 28308
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 24 lipca 2021, o 16:07

Dźwięk raz (ja dlatego nie spacerują nad Wisłą w śródmieściu - to jest obrzydliwe w sumie miejsce wieczorami szczególnie pod względem hałasu zewsząd), ale kurcze - no po prostu niebezpiecznie na takich ulicach jak Grójecka czy Marszałkowska, gdzie są przejścia naziemne i normalnie ludzie chodnikami chodzą także w nocy.

No więc wczoraj było naprawdę najgłośniej i najintensywniej - jakby ktoś sobie pogrywał po tym straszliwym wypadku.
Do 4 w nocy w sumie.
I też mnie zastanawia, czy policja nie reagowała z zasady czy może była jednak jakaś akcja (nic nie słyszę w plotkach lokalnych).
:niepewny:

Chyba czas na dużą skalę zgłaszać i zawalić po prostu system zgłoszeń policyjnych oficjalny i społecznościowy pod tym względem - niech to wreszcie stanie się widocznym problemem wszystkich.
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 28308
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 25 listopada 2021, o 02:18

Ale wiecie co?
Piotr Adamczyk w wielkiej amerykańskiej produkcji streamingowej z Imperium Myszy wymachujący bronią w scenie (i Mówiący po Polsku)
[Do Bohatera] You're our hostage! Rozumiesz mnie?
[Do Kolegów w Dresikach]He's criticising me!

to jest piękne na tak wielu poziomach...

Dawno nie byłam tak dumna ^_^
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 449
Dołączył(a): 13 czerwca 2014, o 11:46
Lokalizacja: KTW
Ulubiona autorka/autor: SEP Garwood Sandemo Lindsey Maas

Post przez Hobbitka » 11 stycznia 2022, o 13:12

Hehe, też mnie to w pewnym sensie napawa dumą. Nie mogę się doczekać aż to obejrzę, a póki co czasem mówię do męża przedrzeźniając Adamczyka "You're our hostage, rozumiesz to?" strasznie mnie bawi ta kwestia :D
It's never too late - never too late to start over, never too late to be happy. - Jane Fonda

We should all start to live before we get too old. Fear is stupid. So are regrets. - Marilyn Monroe

Avatar użytkownika
 
Posty: 28308
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 11 stycznia 2022, o 14:23

Bo ta postać ma sens z użyciem backgroundu polskiego w scenariuszu, detal ale cieszy czysto estetycznie ^_^
Dlatego mam słabość do korposeriali Myszy z MCU - no ładnie to spinają po prostu...
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 30704
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 15 stycznia 2022, o 00:28

też widziałam,uśmiałam się
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 18 sierpnia 2016, o 13:10
Lokalizacja: Wrocław
Ulubiona autorka/autor: Julia Quinn, Mary Balogh, Lisa Kleypas

Post przez kahahaha » 26 stycznia 2022, o 09:47

Fringilla napisał(a):Bo ta postać ma sens z użyciem backgroundu polskiego w scenariuszu, detal ale cieszy czysto estetycznie ^_^
Dlatego mam słabość do korposeriali Myszy z MCU - no ładnie to spinają po prostu...
żałuję że nie posiadam, miałabym co oglądać :-D

Adamczyk wymiata :hihi:

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 21 lutego 2022, o 15:59

Najgłupsze pokolenie, też tak sądzicie? :lol:

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/5862 ... -doroslosc
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28308
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 21 lutego 2022, o 21:53

Nie ^_^

Nic się nie zmieniło: W efekcie bogatsi uczniowie mają lepsze wyniki, a biedni gorsze...Współcześni „inżynierowie dusz” wypuszczają więc na rynek produkty, przed którymi chronią własne dzieci.....
A przeświadczenie "młodzieży", że Wystarczy zburzyć naszą odziedziczoną cywilizację i zastąpić ją utopijnymi aspiracjami. liczy sobie co najmniej 2000 lat ;)
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O wszystkim innym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości