Teraz jest 22 stycznia 2022, o 04:28

Romans + LGBTQ

Gatunki – rodzaje – typy - crossovery
Fantastyka / Paranormal — Historyczny — Współczesny — Kryminał / sensacja / thriller / mafia — Religijny — LGBTQ+
YA / NA — Dla dzieci i młodzieży — Harlekiny — Chick-lt — Komiks — Fanfiki
Poza romansem... — Polska strefa

Moderatorzy: •Sol•, kejti

Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 21 kwietnia 2021, o 18:47

tak, w romansie jak jest za dużo seksu to kartkuje, jakieś tam 10/20% na książkę jeszcze ujdzie ale jak już jest więcej to męczarnia bo tylko ciągle o tym :lol: ja się tyle tego naczytałam że już mnie chyba nic nie zaskoczy :evillaugh:

a co tam dokładnie czytałaś? :hyhy:

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 21 kwietnia 2021, o 19:03

Ja czasem przezywam właśnie zaskoczenie, że to tak ładnie można opisać :lol:
(ładnie to znaczy: umiejętnie, dopasowane do rodzaju fabuły, wedle potrzeb narracyjnych etc. :hyhy:

Jeśli chodzi o m/m to jednak po latach (ba, dekadach) widzę poprawę i w nurcie głównym i fandomowym pod względem... no, wszystkiego.

Sądzę, że wiele dobrych rzeczy się pojawia dzięki kolejnym pokoleniom mieszającym różne kulturowe podejścia...
To delikatna sprawa: spotkanie ciskobiecych fantazji szczególnie z przestrzeni yaoi (i rzadziej yuri) z twórczością z kręgu queerowego, bazującego na realnym doświadczeniu ;)

PS Rany, nadrabiam Marvela pewne mega popularne wątki, których latami unikałam :evillaugh:
A serio: oglądam The Falcon & The Winter Soldier, co, jak okazuje się, zachęca do poznania kontekstu budowanego solidnie od 10 lat lub więcej przez twórców i przez fandom (kanon + fanon + cala reszta).
Sailor Moon Eternal Edition

Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Post przez kejti » 21 kwietnia 2021, o 21:51

ja ostatnio czytałam świetny w Mój szef Darwood, byłam zdziwiona że czytałam z zaciekawieniem :shock:

co do m/m to w sumie nie wiem dlaczego tak lubię wracać do nich co jakiś czas. Może dlatego, że to dla mnie jakby powrót do początków czytania romansów? Coś świeżego, coś nowego :P

jeśli chodzi o Marlvela itd to też mnie to czeka, kiedyś sobie zrobię listę i obejrzę wszystko. Pominę oczywiście te które widziałam i dobrze znam :p

.
.

Ulubiona autorka/autor: J.K. Rowling

Post przez Dandyl » 18 października 2021, o 19:01

Nie wiem, czy warte wspomnienia w tym wątku, ale nowy Superman (syn Clarka) będzie biseksualny. Tak samo Tim Drake (Robin).

Poza tym coś ciekawego się pojawiło? :smile:

W grudniu pojawi się nowy odcinek Given. Nie mogę się doczekać.

https://www.youtube.com/watch?v=sXnMeTX1jzY

Ktoś śledzi mangę?

Post przez Fringilla » 18 października 2021, o 22:48

Zawsze procentowo poszerza możliwości opowieści od strony romantycznej ;)

Na marginesie: szukam dobrego romansu z aseksulnym demiromantycznym bohaterem płci dowolnej :hyhy:

Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 18 października 2021, o 22:50

Słyszałam o nowym Supermanie.
Ciekawe, co dalej...
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot

"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Post przez Fringilla » 19 października 2021, o 17:05

Ten wyścig między DC a Marvelem zabawny jest: "tak, aby nie biec za szybko, ale jednak wygrać"...
Tu DC serialowe wyprzedziło o długie dystanse, więc w sumie małe zaskoczenie co do dwóch powyższych ;)

I tak pr-owo Marvel bardziej nakręci wyścig na swoją korzyść przy premierze Eternals.

A, polecam filmowo jako dobry romans: Shelter.
Bardzo sympatyczna i ciepła opowieść.
https://www.filmweb.pl/film/Shelter-2007-399865

— Ursula K. Le Guin

Post przez Liberty » 22 listopada 2021, o 19:25

Post przez Fringilla » 22 listopada 2021, o 20:26

Dzięki, nie czytałam żadnej, parę kojarzę - Heartstrong choćby...

— Ursula K. Le Guin

Post przez kejti » 8 stycznia 2022, o 11:16

Heartstopper. Alice Oseman
Obrazek

Pokusiłam się na ten komiks głównie dlatego, że u nas to jest mało spotykane i dlatego że ma być serial na Netflixie.
Czytałam może max godzinę, to chyba najszybciej przeczytana "książka" w moim życiu.
Komiks jest bardziej dla nastolatków, dla osób które odkrywają swoja seksualność - przyznanie się, zaprzeczenie, społeczność itd.
Jest to dosłownie początek historii więc mało co tam się dzieje, czuje niedosyt. Jeśli mam być szczera, to trochę żałuje wydanych pieniędzy. Ludzie się zachwycają kreską, a mnie w ogóle nieprzypadła do gustu (wszystko takie krzywe), może dlatego że czytam czasami mangę czy manhwę, a tam już jednak widać ten poziom.

naciągane 2/5 bo jednak porusza według mnie ważną kwestię

.
.

Poprzednia strona

Powrót do Romans + ...