Teraz jest 13 maja 2024, o 13:29

Romans + chick lit

Gatunki – rodzaje – typy - crossovery
Fantastyka / Paranormal — Historyczny — Współczesny — Kryminał / sensacja / thriller / mafia — Religijny — LGBTQ+
YA / NA — Dla dzieci i młodzieży — Harlekiny — Chick-lt — Komiks — Fanfiki
Poza romansem... — Polska strefa

Avatar użytkownika
 
Posty: 4710
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Miłosny układ Sarah Hogle

Post przez Karina32 » 24 stycznia 2022, o 18:39

Myślę, że to będzie najlepiej pasowało tutaj:

Obrazek

"Miłosny układ" Sarah Hogle to dość nietypowa komedia romantyczna, ponieważ bohaterów, Naomi i Nicholasa, kiedy już są razem i przygotowują się do najważniejszego dnia dla większości zakochanych, czyli ślubu. Niestety wymarzony czas okazuje się koszmarem, kiedy rządy zaczyna przejmować apodyktyczna przyszła teściowa Naomi, dla której ślub syna ma być wielkim towarzyskim wydarzeniem.
Ten czas okazuje się ogromnym wyzwaniem dla narzeczonych, który zweryfikuje wszystko, co do tej pory o sobie wiedzieli i myśleli.

Podobało mi się przede wszystkim to, że mamy tutaj do czynienia z parą, która jest na innym etapie związku niż w większości romantycznych książek. Oboje się znają i kochają, ale czy na pewno. Okazuje się, że można być ze sobą, ale jednocześnie obok i zupełnie nie znać swoich marzeń. Związek Naomi i Nicholasa to również świetny przykład na to, co może się stać, jeśli ze sobą nie rozmawiamy i nie dzieli swoimi bolączkami. Tak naprawdę oboje byli nieszczęśliwi w życiu, w którym utknęli, ale nie potrafili ze sobą szczerze porozmawiać.

Książka jest przesycona humorem (czasami bardziej lub mniej szczeniackim, pomimo wieku bohaterów), dzięki czemu jest świetną odskocznią na zimowy czas. Podobało mi się również to, jak oboje ewoluowali, słuchali swoich potrzeb i zaczęli spełniać swoje marzenia i oczekiwania, a nie czyjeś.
Książka jest napisana lekko i z humorem, chociaż Naomi czasami potrafi wkurzyć swoim wycenianiem miłości na procenty. Ale jeśli patrzeć na wszystko z przymrużeniem oka, to jest to naprawdę przyjemna lektura.

Ode mnie 8/10.
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 27 stycznia 2022, o 16:14

Super, że napisałaś coś o niej, bo nie byłam pewna czy czytać. :-D
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 28 stycznia 2022, o 09:32

Karino, podrzucisz opinię do działu z recenzjami? :prosi:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 4710
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 28 stycznia 2022, o 10:00

Zrobione, duzzz.

Lucy - mam nadzieję, że będzie Ci się podobała :-D
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 9884
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 28 stycznia 2022, o 11:17

ja jakoś nadal się waham, brzmi jak film Sposób na teściową
czy to jest takie pod książkę Wiele hałasu o ciebie Samantha Young?
teraz czytam drugi typowy romans współczesny i chyba się wypalam.... nie jest źle ale mam wrażenie, że już nic nowego nie przeczytam, oklepany schemat

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 4710
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 28 stycznia 2022, o 11:46

Myślę, że ta książka ma więcej wspólnego właśnie z filmem niż z książką Young. Musisz się liczyć z tym, że jest tu sporo, czasami wręcz absurdalnego, humoru i bohaterowie potrafią zdziwić swoim zachowaniem. U mnie trafiła idealnie ta książka. Potrzebowałam z tamtym momencie czegoś w tym stylu. Czy w innym oceniłabym ją inaczej? Nie wiem, może :bezradny:
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 9884
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 28 stycznia 2022, o 12:15

czyli z przymrużeniem oka czytać, jeszcze pomyślę, dzięki za info :lovju:

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Poprzednia strona

Powrót do Romans + ...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości