Teraz jest 19 maja 2024, o 02:41

Romans historyczny

Gatunki – rodzaje – typy - crossovery
Fantastyka / Paranormal — Historyczny — Współczesny — Kryminał / sensacja / thriller / mafia — Religijny — LGBTQ+
YA / NA — Dla dzieci i młodzieży — Harlekiny — Chick-lt — Komiks — Fanfiki
Poza romansem... — Polska strefa

Avatar użytkownika
 
Posty: 4716
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 2 marca 2024, o 21:42

O, wygląda ciekawie.
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 39933
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 4 marca 2024, o 11:05

Gdzieś to kiedyś widziałam w oryginale :niepewny:
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 4 marca 2024, o 15:15

Kupiłam i jakoś mnie nie wciągnęła jak narazie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 7613
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 4 marca 2024, o 18:02

Wrzuciłam na półkę, jest na Legimi.
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 7613
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 11 marca 2024, o 20:19

Obrazek

Evan McAlister, naczelnik klanu, zostaje nakazem króla Szkocji zobowiązany do zawarcia małżeństwa z jedną z córek przywódcy klanu McGregorów. Takie rozwiązanie ma położyć kres ciągnącej się od stuleci nienawiści między tymi dwoma rodzinami.

Meg McGregor ani myśli tak po prostu poddać się królewskiemu dekretowi, który nakazuje, by ona albo jej starsza siostra wyszła za mąż za cieszącego się złą sławą McAlistera. Meg obmyśla więc szalony plan, aby dowiedzieć się, czy Evan faktycznie jest tak zły, jak o nim mówią.
Dziewczyna, podając się za kogoś innego, zostaje przyjęta do zamku McAlisterów i tam zamierza poznać prawdę. Śmiałe poczynania Meg narażają na niebezpieczeństwo nie tylko jej życie, lecz także... serce.


Wysłuchałam książkę w wersji audio (jest na storytelu)
Książkę czyta lub słucha się szybko, bo nie zawiera nadmiernych opisów, w zasadzie od pierwszych stron coś się dzieje, pod tym względem przypomina mi styl Julie Garwood. Dodatkowo to bardzo krótka, wg mnie za krótkie zakończenie, fajnie by było by trochę tam się zadziało, gdy wychodzi na jaw jej tajemnica. Tak czy siak uważam że fajna książka do przeczytania i pasuje do rocznego wyzwania 51, akcja w Szkocji.
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 2651
Dołączył(a): 4 sierpnia 2012, o 17:06
Lokalizacja: BB
Ulubiona autorka/autor: Nora Roberts

Post przez aniazlipca » 11 marca 2024, o 23:38

Niedawno również przeczytałam Po kruchym lodzie na Legimi i aż żałowałam, że było takie krótkie. Lubię te klimaty, faktycznie przypomina trochę Garwood, której chyba przeczytałam wszystko co było u nas wydane i to po kilka razy, zwłaszcza jak miałam fazę na romanse historyczne :] szkoda, że tak mało jest na Legimi podobnych książek :mysli:
“Mercy laughed. “You have to excuse them—boys suffer from an incurable disability.”
“What?”
“Testosterone.”

Nalini Singh, Branded by Fire

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 12 marca 2024, o 15:08

Też za tym się rozejrzę, jak tylko trafi się okazja.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 39933
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 13 marca 2024, o 09:50

Szkoda że nie ma tego w papierku
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 9892
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 23 marca 2024, o 08:40

na legimi też jest audiobook i ebook ;)

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28407
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 5 kwietnia 2024, o 22:44

Czy ktoś może czytał My mieliśmy szczęście Georgii Hunter? (o żydowskiej rodzinie z Radomia podczas 2. wojny światowej)

Oglądam właśnie miniserial na jej podstawie (połowa za mną, ma 8 odcinków) i doprawdy - sądzę, że wszyscy autorzy marzą, aby w ten sposób potraktować ich opowieść w procesie adaptacji...

No i jest bardzo romansowo w serialu, albo inaczej: wątki romansowe (relacje między bohaterami) są bardzo ważne dla fabuły, nie schodzą nigdy na drugi plan tylko są jej realistycznie integralną częścią - rzadkość!
Mnie się podoba.
I mam wrażenie, że jeszcze nigdy nie oglądałam "takiej" opowieści o czasach wojny i genocydu tego okresu...
Spoiler:


Jestem ciekawa, czy literacki pierwowzór ma podobnie (opinie są rozbieżne, swego czasu nie zajrzałam, bo jednak recenzje były "za słabe na literaturę piękną, za literacko-piękne na literaturę faktu" :niepewny:

Nie chcę zapeszyć, ale tak właśnie powinny wyglądać polskie seriale historyczne osadzone w 1. połowie ubiegłego wieku ;)
(a jestem po świątecznym obejrzeniu odcinka Matylda w TVP :hyhy:
Równie dobre jak Światełko (o ludziach, którzy ukrywali rodzinę Anny Frank).

PS Radom i Lwów (chyba, ale niekoniecznie...) są tam grane przez Bukareszt :czeka: ale wciąż ekipa zrobiła scenograficznie świetną robotę, a jak na zachodnią produkcję w ogóle jest rewelacyjnie z mnóstwa powodów (znaczy: na razie... zobaczymy, co dalej).
Jeśli do końca jakość będzie zachowana (nie zapeszam...), to pewnie będę się zachwycać długo.
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 9892
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 7 kwietnia 2024, o 07:48

gosiurka napisał(a):Obrazek

Evan McAlister, naczelnik klanu, zostaje nakazem króla Szkocji zobowiązany do zawarcia małżeństwa z jedną z córek przywódcy klanu McGregorów. Takie rozwiązanie ma położyć kres ciągnącej się od stuleci nienawiści między tymi dwoma rodzinami.

Meg McGregor ani myśli tak po prostu poddać się królewskiemu dekretowi, który nakazuje, by ona albo jej starsza siostra wyszła za mąż za cieszącego się złą sławą McAlistera. Meg obmyśla więc szalony plan, aby dowiedzieć się, czy Evan faktycznie jest tak zły, jak o nim mówią.
Dziewczyna, podając się za kogoś innego, zostaje przyjęta do zamku McAlisterów i tam zamierza poznać prawdę. Śmiałe poczynania Meg narażają na niebezpieczeństwo nie tylko jej życie, lecz także... serce.


Wysłuchałam książkę w wersji audio (jest na storytelu)
Książkę czyta lub słucha się szybko, bo nie zawiera nadmiernych opisów, w zasadzie od pierwszych stron coś się dzieje, pod tym względem przypomina mi styl Julie Garwood. Dodatkowo to bardzo krótka, wg mnie za krótkie zakończenie, fajnie by było by trochę tam się zadziało, gdy wychodzi na jaw jej tajemnica. Tak czy siak uważam że fajna książka do przeczytania i pasuje do rocznego wyzwania 51, akcja w Szkocji.


Po przeczytaniu wciąż zastanawiałam się czego brakuje tej książce aby porównać ją w 100% do książek Julie Garwood i ostatecznie olśniło mnie że chodzi o głównego bohatera, brakowało mu tego czegoś, tylko najlepsze jest to, że nie potrafię stwierdzić co to mogłoby być :evillaugh: ale tak, polecam, świetna bohaterka, relaks murowany :smile:

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 11 maja 2024, o 02:00

Historia trochę niedopracowana, ale szybko się czyta.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Poprzednia strona

Powrót do Romans + ...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość