Teraz jest 25 stycznia 2022, o 03:39

2021: Właśnie czytam...

Moderator: Duzzz

2021: Właśnie czytam...

Post przez Liberty » 1 stycznia 2021, o 18:57

Liberty napisał(a):Nieśmiało zabieram się za to: https://www.goodreads.com/book/show/418 ... l-i-ruined ale mam sporo oczekiwania i boję się, że mi się nie spodoba. A tak chcę żeby mi się podobało.

I po co było zwlekać? Cudo :bigeyes: scena pierwszego pocałunku z gatunku ŁaŁ :inlove: Na sam koniec koszmarnego czytelniczego roku trafiła mi się książka roku.

Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 1 stycznia 2021, o 22:19

Ja mam problem z tą serią, ale to przez kontekst: powtórka Marie Antoinette, Harlots, A Rose at Midnight stuart i przygotowanie do Bridgertonów (oraz na marginesie stos nie-literaturo-pięknych źródeł o XVIII wieku w tym roku pozaromansoholicznie).
Więc proszę o recenzję, Liberty :hyhy:

Kończę ten tom własnie ;)
Sailor Moon Eternal Edition

Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Post przez Liberty » 2 stycznia 2021, o 14:30

Nie wiem czy dam radę z recenzją. Bo bardzo mi się podobało, więc przymykam oko na to co kulało, żeby nie psuć sobie przyjemności. A recenzja wymaga jako takiego obiektywizmu. Może jak odczekam kilka dni ;)

Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 2 stycznia 2021, o 15:47

Bez przesady z tym obiektywizmem w recenzji :hyhy:
Dla mnie to kwestia: co się podobało (i że nie będziesz przecież za to przepraszać :lol:

PS dla mnie recenzją jest każdy tekst, gdzie wiem, że autorka nie jest opłacana / cynicznie nie kalkuluje pod tym kątem i z grzeczności, furda obiektywizm.
Sailor Moon Eternal Edition

Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 3 stycznia 2021, o 09:50

u mnie :bigeyes:
Obrazek
Ostatnio edytowano 3 stycznia 2021, o 17:59 przez kejti, łącznie edytowano 1 raz

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 3 stycznia 2021, o 15:45

Liberty napisał(a):
Liberty napisał(a):Nieśmiało zabieram się za to: https://www.goodreads.com/book/show/418 ... l-i-ruined ale mam sporo oczekiwania i boję się, że mi się nie spodoba. A tak chcę żeby mi się podobało.

I po co było zwlekać? Cudo :bigeyes: scena pierwszego pocałunku z gatunku ŁaŁ :inlove: Na sam koniec koszmarnego czytelniczego roku trafiła mi się książka roku.

Mówisz? Bo mam to w kolejce do przeczytania i też się nie mogłam zabrać...
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Post przez Liberty » 3 stycznia 2021, o 16:26

Postaram się na dniach naskrobać parę słów ;)

Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 3 stycznia 2021, o 18:08

Na początek skusiłam się na „Happily Ever After: A Day in the Life of the HEA” J.A. Huss, czyli jak idealne HEA powinno wyglądać, a teraz w końcu „Plus One” Aleatha Romig, czyli jaśniejsza strona autorki, ale i tak wahałam się, czy ryzykować...
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot

"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 3 stycznia 2021, o 20:42

Obrazek

Zośka to dojrzała, inteligentna kobieta. Od lat kieruje pracą ludzi w hotelach, jest w tym dobra. Od dawna marzy, by objąć stanowisko menadżerki hotelu w Tatrach. Kocha góry i chciałaby móc połączyć miłość do pracy z miłością do gór.
Szczęście jej sprzyja i tuż przed świętami otrzymuje wspaniałą ofertę pracy. Bez wahania przyjmuje nią. Obejmuje nowe stanowisko, w pięknej miejscowości w Tatrach. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że jej pracodawca to człowiek, na którego „natknęła” się w pewnych gorących okolicznościach.
Konflikt interesów i namiętność walczą o pierwsze miejsce w sercach i głowach Zośki i Wojtka. Pełna humoru, zabawnych zwrotów akcji i gorących scen, a wszystko w przepięknej górskiej i świątecznej scenerii Tatr
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Ulubiona autorka/autor: Nora Roberts

Post przez aniazlipca » 3 stycznia 2021, o 21:46

Archangel’s War Nalini Singh :czyta2:
“Mercy laughed. “You have to excuse them—boys suffer from an incurable disability.”
“What?”
“Testosterone.”

Nalini Singh, Branded by Fire

Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 4 stycznia 2021, o 07:15

Wzięłam się za takie cudo (na razie całkiem przyjemnie się czyta):

Obrazek

Udręczony rockman odnajduje siebie – oraz miłość – gdy zakochuje się w kobiecie, która tymczasowo wprowadza się do mieszkania obok.
John „Jax” Blackwood, gwiazda rocka, od dwóch lat, odkąd próbował odebrać sobie życie, trwa w stanie otępienia. Aż dochodzi do incydentu z intrygującą rudowłosą, która ucieka z jego lodami.
Kiedy Stella Grey po raz pierwszy spotkała Jaxa Blackwooda, sprawy nieco wymknęły się spod kontroli. Nie wiedziała, że ma do czynienia z uwielbianym gitarzystą najlepszej rockowej kapeli świata. Kto się spodziewa takiej megagwiazdy w spożywczaku? Poza tym zbliżała się zamieć, a on chciał sprzątnąć jej sprzed nosa ostatnie pudełko upragnionych lodów. Nie mogła na to pozwolić i go pocałowała.
Stella nie może przestać myśleć o nieznajomym. Wkrótce okazuje się, że przystojniak będzie jej nowym sąsiadem i że to sam Jax Blackwood, legenda rocka.
Ona nie może mu się oprzeć, ale przeżyła już niejedną stratę i wie, że lepiej nie angażować się w związek z rockmanem. On im więcej wie o Stelli, tym bardziej się w niej zakochuje.
Żadne z nas nie wierzy w miłość, a tym bardziej w taką na całe życie. Jednak mimo to szybko się od siebie uzależniamy. Ale moglibyśmy być dla siebie kimś więcej. Moglibyśmy być dla siebie wszystkim. Wystarczy, że zaufamy na tyle, by się temu poddać.
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 4 stycznia 2021, o 08:49

Też to czytam, ale jakoś mnie nie porywa. :ermm:

Ulubiona autorka/autor: braak

Post przez Nancy » 4 stycznia 2021, o 09:19

Robb - Śmierć o północy :czyta2:

Ulubiona autorka/autor: krentz harkness howard robb Singh

Post przez fanka76 » 4 stycznia 2021, o 14:01

Puk puk.
Od lat mnie tu nie było . Mało czytałam prawie nic. Ostatnio więcej i zatęskniłam.
Co się teraz czyta? :hyhy:
Mnie wciągnęły new adult.
Skończyłam wczoraj "przyrodni Brat " Ward.
Dla was chyba staroć.
Zauważyłam że sporo jest mafijnych historii ,ale kompletnie nie moja bajka.

Post przez Lucy » 4 stycznia 2021, o 16:57

Obrazek

Czy zdarza ci się sprawdzać telefon partnera?
Czy masz do tego prawo?
I czy jesteś przygotowana na to, co tam znajdziesz?
Wszystko zaczęło się od wiadomości. Do której Rachel nawet nie chciała zajrzeć. Kocha Jacka. Spodziewa się jego dziecka. Ufa mu bezgranicznie.
Ale co się stało, to się nie odstanie. Rachel nie cofnie czasu i nie uwolni się od myśli, które nie dają jej spokoju po tym, co przeczytała.
Dlaczego Jack kłamie na temat swojej przeszłości? Co właściwie ukrywa? I czy Rachel ma prawo za wszelką cenę dociekać prawdy, zwłaszcza że sama nie gra w otwarte karty?
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 4 stycznia 2021, o 18:10

Za rekomendacją Liberty (dzięki!) zaczęłam:

Obrazek

She’s beautiful, rich, and reckless…

When Lady Constance Stonewell accidentally ruins the Earl of Apthorp’s entire future with her gossip column, she does what any honorable young lady must: offer her hand in marriage. Or, at the very least, stage a whirlwind fake engagement to repair his reputation. Never mind that it means spending a month with the dullest man in England. Or the fact that he disapproves of everything she holds dear.

He’s supposedly the most boring politician in the House of Lords...

Julian Haywood, the Earl of Apthorp, is on the cusp of finally proving himself to be the man he’s always wanted to be when his future is destroyed in a single afternoon. When the woman he’s secretly in love confesses she’s at fault, it isn’t just his life that is shattered: it’s his heart.

They have a month to clear his name and convince society they are madly in love…

But when Constance discovers her faux-intended is decidedly more than meets the eye—not to mention adept at shocking forms of wickedness—she finds herself falling for him.

There’s only one problem: he can’t forgive her for breaking his heart.

I na razie bardzo mi się podoba (podobnie jak pierwszy tom serii), BTW, lubię motyw mężczyzny od lat beznadziejnie (w swoim mniemaniu) zakochanego w kobiecie :)
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 4 stycznia 2021, o 19:17

część fanka ;)

ja lecę dalej z Kate Daniels, zbliżam się ku końcowi
Obrazek

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Ulubiona autorka/autor: J.Ward, L.Howard, K.Ashley, Krentz/Quick, S.Brown

Post przez aleqsia » 4 stycznia 2021, o 21:24

witaj ponownie fanka76 :smile: królują mafijne, polskie i zagraniczne :evillaugh: ale o młodych bohaterach też masz z czego wybierać
:czyta2:

Obrazek

Hollander "Holly" Latham nie może uwierzyć w swoje szczęście. Po niezliczonych telefonach, mailach i obietnicach w końcu udaje jej się nakłonić rodziców, by kupili plantację Spring Hill, leżącą w sąsiedztwie Belle Chere, najpiękniejszej rezydencji w Ameryce.Jako wrażliwa trzynastolatka Holly zakochała się w Lorrie Beaumoncie, spadkobiercy ogromnej posiadłości. Choć od dnia, w którym Holly po raz ostatni widziała swą młodzieńczą miłość, minęła cała dekada, uczucie przepełniające jej serce nie wygasło. Wszystko zmieniło się, gdy w jej życiu niespodziewanie pojawił się przytojny Nick Taggert i zaproponował niezapomniany weekend radości i namiętności.Holly nie może oprzeć się urokowi mężczyzny, a jednocześnie zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest on odpowiednim kandydatem na męża. Nie wie jednak, że Nick Taggert to tak naprawdę doktor Taggert, doświadczony związkami z kobietami, które interesowały jedynie jego pieniądze i pozycja społeczna. Nick postanawia poddać Holly próbie.Czy Holly ulegnie urokowi pieniędzy i pozycji Lorriego, czy wybierze zwyczajną i prostą miłość, jaką oferuje Nick?Wszystko wyjaśni się w bożonarodzeniową noc, kiedy to zderzą się ze sobą namiętność, nienawiść i chciwość, odkrywając gorzką prawdę, która na zawsze zmieni życie Holly.

na zmianę z

Obrazek

Trzy tomy przedstawiające losy kilkorga bohaterów – ich piekło rodzinne w czasach, gdy byli dziećmi, a następnie wpływ wydarzeń, których byli świadkami i uczestnikami w dzieciństwie, na ich dorosłe życie. Portrety tak zwanych dobrych, przykładnych rodzin, które do perfekcji opanowały stwarzanie pozorów, ukrywając ciągnący się latami horror przemocy domowej, zaniedbywania dzieci czy problemów alkoholowych. Wraz z powrotem Bruna do domu wracają mroczne i skrywane przez dziesięć lat sekrety. Co tak naprawde wydarzyło sie w dwóch sasiadujacych ze sobą domach?

"Pamietałam dzień, w którym Bruno nie wrócił do domu.Szukaliśmy go wszędzie. Poruszyliśmy niebo i ziemię, ale nigdzie go nie było. Z każdym dniem ludzie powoli tracili nadzieję, grupa poszukujących wykruszała się, aż pozostał tylko Henio, Ernest, rodzice Bruna i ja. Płakałam cały tydzień, a kiedy mama mówiła, żebym zaprosiła kogoś do domu, by wypełnić po nim pustkę, protestowałam i krzyczałam, że nigdy nie zapomnę Bruna. Zapomniałam."

Ulubiona autorka/autor: Jo Putney,Kat Martin,Jude Deveraux,Sandra Brown

Post przez basik » 4 stycznia 2021, o 22:12

Piąte przykazanie Hanna Greń :czyta2:

Ulubiona autorka/autor: Julia Quinn, Mary Balogh, Lisa Kleypas

Post przez kahahaha » 5 stycznia 2021, o 11:22

W pracy jak jest trochę spokoju przypominam sobie Bedwynów Mary Balogh :bigeyes:

w domu Szamanka od umarlaków Martyny Raduchowskiej :czyta2:

Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 5 stycznia 2021, o 12:52

fanka76 napisał(a):Puk puk.
Od lat mnie tu nie było . Mało czytałam prawie nic. Ostatnio więcej i zatęskniłam.
Co się teraz czyta? :hyhy:
Mnie wciągnęły new adult.
Skończyłam wczoraj "przyrodni Brat " Ward.
Dla was chyba staroć.
Zauważyłam że sporo jest mafijnych historii ,ale kompletnie nie moja bajka.

Witaj.
Tę akurat Ward czytałam i na długo zniechęciło do autorki.
Czyta się różne rzeczy, na ogół jest z czego wybierać. Na co masz ochotę? I co Ci najbardziej ostatnio podobało?
Gdyby trafiła się Ci okazja, może spróbuj „FIRMA. Wrócę po ciebie” J.A. Huss.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot

"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Post przez Nancy » 6 stycznia 2021, o 03:59

Zbrodnia po polsku :czyta2:

Post przez Lucy » 6 stycznia 2021, o 11:51

jestem ciekawa co powiesz :hihi:

Post przez Nancy » 6 stycznia 2021, o 12:24

Tez jestem ciekawa, jak na razie, nie jest zle, pechowy ten policjant :heh: i taki troche
Spoiler:
:mysli:

Post przez Lucy » 6 stycznia 2021, o 12:41

bo on jest powalony :hihi:

Następna strona

Powrót do Właśnie czytam 2007 - 2021