Teraz jest 11 maja 2024, o 02:28

Książka na wakacje

Literatura romansowa wedle pory roku, nastroju i specjalnych okazji
Avatar użytkownika
 
Posty: 3214
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Książka na wakacje

Post przez Viperina » 22 lipca 2015, o 08:41

Książka na wakacje - edycja 2015


Jak w temacie, co polecamy i co planujemy przeczytać urlopowo/wakacyjnie w 2015 roku.

Moje plany:

Laura Lee Guhrke - seria Abandoned at the Altar
1. Obrazek
2. Obrazek
3. Obrazek

4. Susan Elizabeth Phillips: Arena
Obrazek

5. Kristan Higgins: Too Good to Be True
Obrazek

6. Kristan Higgins: Until There Was You
Obrazek

7. Kristan Higgins: My One and Only
Obrazek

8. Kristan Higgins: All I Ever Wanted
Obrazek

9. i może wreszcie: Meljean Brook: Żelazny książę
Obrazek

Oprócz tego polecam na wakacje przeczytane już przeze mnie:
Kristan Higgins - seria Blue Heron:

10. Obrazek
11. Obrazek
12. Obrazek

A Wasze plany? :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 22 lipca 2015, o 08:47

Vip, rzadko mi się trafia taka lista, ale z twojej 11/11 mam przeczytane :D

Ja lektury urlopowe mam już za sobą... To może taką listę post-urlopową przygotuję ;)
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 3214
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 22 lipca 2015, o 08:49

Daj post-urlopową :)
A z ciekawości, czego nie czytałaś z mojej listy i czego nie polecasz?
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 22 lipca 2015, o 08:56

Wróć, 12/12 czytałam ;) Miałam na mysli wszystko i nie wiem, czemu mi się tam 11 uwidziało.

Z Guhrke najbardziej mi się podobała dwójka, Meljean oczywiście na tak, za Areną nie przepadam, a w każdym razie nie przepadałam, jak ją czytałam te kilka już ładnych lat temu...
Z Higgins to przyznaję się bez bicia, że już nawet nie pamiętam, które mi się podobały bardziej, a które mniej. Czytałam wszystkie jej książki i już mi się pozlewały nieco.
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 3214
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 22 lipca 2015, o 09:15

Agrest napisał(a):Wróć, 12/12 czytałam ;) Miałam na mysli wszystko i nie wiem, czemu mi się tam 11 uwidziało.


Bo edytowałam :) Jedna Higgins mi umknęła.
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 6740
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 22 lipca 2015, o 09:17

Żelazny książe - co roku czytam...
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 22 lipca 2015, o 09:51

Moja lista urlopowa:

Obrazek
True North Liora Blake - kupione w ostatniej chwili przed wyjazdem, nawet nie wiedziałam wcześniej o istnieniu tej książki i tej autorki. Romans gwiazdy rocka i powieściopisarki. Niby nie było źle i czytało się bardzo sprawnie, ale raczej nie jest to nic, czego nie można sobie odpuścić. W co ubiera się bohaterka i co też on jej luksusowego zasponsorował - who cares? Choć jak ktoś ma ochotę poczytać o romansie z gwiazdą, czemu nie. No i kolejna część mnie nęci, bo para obiecująca...


Obrazek
A Compromising Situation Shannon Donnelly - tradycyjna regencja, bardzo średnia.


Obrazek
Sweet Dreams Kristen Ashley - fetyszyzacja ubermaczyzmu rozciągnięta na 13000 kindlowych lokacji. Co kto lubi. Ja nie bardzo.


Obrazek
Crossed Quills Carola Dunn - kolejna tradycyjna regencja. Na tę książkę to już od lat się nastawiałam :lol: On po kryjomu pisze romanse, ona - również po kryjomu - tworzy polityczne manifesty. Czego chcieć więcej? Cóż, ja chciałabym, żeby było choć trochę mniej słodko i miło! Ale jeśli ktoś lubi, żeby było bardzo słodko i bardzo miło, i do tego bezkonfliktowo, powinien być zadowolony.


Obrazek
After Hours Cara McKenna - romans na oddziale psychiatrycznym. Ona jest pielęgniarką, on sanitariuszem. Klimat, rzekłabym, chwilami wręcz gotycki. Elementy BDSM, których jakość ciężko mi relatywnie ocenić, jako że rzadko takie motywy spotykam w swoich lekturach, ale wydaje mi się, że dość ciekawie wplecione w rozwój związku. Wplecione, bo owo BDSM nie rozciąga się na całą książkę i na całe ich seksualne pożycie, ale stanowi własciwie punkt wyjścia dla tego pożycia). Dobrze napisane, wciągające i godne polecenia.


Obrazek
Sam E.J. Rath - humorystyczne dzieło równo sprzed stu lat. Może nie powala, ale kombinacje bohaterki próbującej uniknąć blamażu całkiem zabawne.


Obrazek
Barbie and Ruth: The Story of the World's Most Famous Doll and the Woman Who Created Her Robin Gerber - biografia twórczyni Mattel i ich flagowej zabawki. Bardzo ciekawe.


Obrazek
One Crazy Summer Rita Williams-Garcia - książka niby dla dzieci (obsypana nagrodami w tej kategorii), ale spokojnie nada się i dla dorosłego odbiorcy. Wycinek afroamerykańskiej historii (m.in. działalność Czarnych Panter) oczami jedenastolatki. Bardzo dobre.


Obrazek
I'll Catch You Farrah Rochon - futbolista i agentka sportowa. Czytałam trochę dobrego o Rochon, ale ta konkretna książka zupełnie przeciętna. Ale mam jeszcze dwie jej pozycje, więc pewnie dam jej kolejną szansę.


Jak widać, jakościowo moje urlopowe czytanie wypadło średnio. Ale to chyba dlatego, że wszystkie autorki były mi wcześniej nieznane, więc z kiepskimi strzałami musiałam się liczyć. Mogłam oczywiście iść w pewniaki i czytać pozycje autorek znanych mi i lubianych, ale tak sobie tym razem wymyśliłam czytanie w ciemno i całkiem fajny był to eksperyment ;)
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 6862
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:21

Post przez Alias » 22 lipca 2015, o 10:51

To i ja się dołączę.
Nie mam pojęcia ile z tego wypali (oby przynajmniej połowa), ale to mam w planach na lato:

K. Halle:
Obrazek

Kolejna Halle:
Obrazek

S. Kane:
Obrazek

I. Andrews:
Obrazek

K. Callihan
Obrazek

A. Lee Huber
Obrazek
:mysli: chociaż tego nie jestem pewna, trzy części były super, ale para jest juz razem, więc... :roll:

Na pewno jeszcze jakiś historyk wskoczy na listę i nieplanowana nowość.


Z przeczytanych do tej pory letnich lektur najlepiej wspominam (kolejność przypadkowa):
K. Halle The Offer
P. Morsi Runabout
T. Holmes The Darkest Frost
L.H. Cosway King of Hearts
“I always knew I would fall in love with you, but you were never supposed to love me back"

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 22 lipca 2015, o 11:15

A z Aliasowej listy to tylko Morsi czytałam ;) Jeszcze chciałam napisać, że Cosway mam i czytać będę, ale to jednak nie ta książka - nie King w tytule, a Six...
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 6862
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:21

Post przez Alias » 22 lipca 2015, o 11:24

Six czyli pierwsza z serii.
Z twojej listy tylko też jedną czytałam: After Hours (też dobrze wspominm, a ten BDSM chyba w łagodniejszej wersji był :mysli: ), plus Ashley, ale tej nie dałam rady skończyć ;)
Od Vip tylko Arenę chyba.
“I always knew I would fall in love with you, but you were never supposed to love me back"

Avatar użytkownika
 
Posty: 3214
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 22 lipca 2015, o 11:28

Ashley mam dwie książki z serii Dream Man (Mystery Man i Wild Man), ale jakoś nie mogę się zabrać za nią...
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 22 lipca 2015, o 11:31

Tak jak pisałam, trudno mi ten element BDSM w After Hours w relacji do innych książek ocenić... W każdym razie to nie jest taki teatralny BDSM z gadżetami, że tak powiem. Bardziej takie psychologiczne podejście.
A swoją drogą nie dziwi mnie, że ci się podobało - jakoś mi to pasuje do ciebie ;) Nie że te seksy, ale ta swoista mroczność ;)
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 22 lipca 2015, o 11:42

ale fajny pomysł ;)
pomyślę i też coś sobie wypiszę :hyhy:
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 6862
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:21

Post przez Alias » 22 lipca 2015, o 11:43

Agrest napisał(a):Tak jak pisałam, trudno mi ten element BDSM w After Hours w relacji do innych książek ocenić... W każdym razie to nie jest taki teatralny BDSM z gadżetami, że tak powiem. Bardziej takie psychologiczne podejście.
A swoją drogą nie dziwi mnie, że ci się podobało - jakoś mi to pasuje do ciebie ;) Nie że te seksy, ale ta swoista mroczność ;)

;)
Ja się raczej z dala trzymam od tych mocniejszych bdsmowych seksów, chyba, że jestem nieświadoma ich istnienia :lol: , więc bywam czasmi zaskoczona ich obecnością w niektórych tytułach ;)
W After Hours podobał mi się rozwój znajomości pary bohaterów...ta zwyczajność w ich codziennych relacjach...
“I always knew I would fall in love with you, but you were never supposed to love me back"

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 22 lipca 2015, o 14:18

Nie robię jakiś wielkich planów ,ponieważ zazwyczaj i tak nic z tego nie wychodzi . :P
Mam zamiar dokończyć serię Sawickiej ,poczytać o otwarciu baru na Teneryfie.
Przypomnę sobie zeszłoroczne wakacje w Zakopanym ,tylko z trupem w tle. :shades:
Poczytam o organizacji ślubów i o miłości .
Taki plan ,zależy co z tego wyjdzie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 22 lipca 2015, o 17:29

W zasadzie może być różnie, ale na pewno „Łzy diabła” Magdaleny Kozak, „Tajemnica diabelskiego kręgu” Anny Kańtoch, gdyż to w końcu dorwałam. Poza tym „Demony czasu pokoju” Adam Przechrzta i od kilku dniu krążę wokół „Losing Control” Jen Frederick. I mam ochotę na Cheryl McIntyre. Resztę zobaczy się.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 22 lipca 2015, o 17:45

List co mam przeczytać wakacyjnie nie układałam. Raczej patrzyłam na stosik i wybierałam to i to. Jak na razie wakacyjnie przeczytałam:
Cukiernia Pod Amorem: Tom 3: Hryciowie - Gutowska-Adamczyk Małgorzata
Cukiernia Pod Amorem: Tom 2: Cieślakowie - Gutowska-Adamczyk Małgorzata
Cukiernia Pod Amorem: Tom 1: Zajezierscy - Gutowska-Adamczyk Małgorzata
Dobranoc, aniołku - Murphy Margaret
Głos - Thornton Elizabeth
Koniec lata - Krentz Jayne Ann
Świt nad zatoką - Krentz Jayne Ann
Ostre krawędzie - Krentz Jayne Ann
Długi spacer - Krentz Jayne Ann
Elita - Cass Kiera
Jedyna - Cass Kiera
Rywalki - Cass Kiera
Nie ma tego złego - Higgins Kristan
Nie mów nic - Freethy Barbara
Dopadnę Cię - Novak Brenda
Powstrzymaj mnie - Novak Brenda
Pocałunek księcia - James Eloisa
Zaufaj mi - Novak Brenda
Idealna Para - SEP
Jakoś tak się złożyło, że większość to polecanki.
A na urlop oprócz całkowicie przypadkowych książek dorzucanych w ostatnim momencie zabiorę na pewno:
1. Obrazek 2. Obrazek 3. Obrazek 4. Obrazek 5. Obrazek 6. Obrazek 7. Obrazek 8. Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 3214
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 22 lipca 2015, o 18:24

No właśnie, mam na liście też Nele Neuhaus i jak mnie na wakacjach najdzie na kryminał, to zacznę ten jej cykl.
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 22 lipca 2015, o 18:34

Zaczniesz od początku czy od najbardziej chwalonej Śnieżki?

Avatar użytkownika
 
Posty: 3214
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 22 lipca 2015, o 18:54

Chyba od początku, ale nie wiem jeszcze :) Co do zasady, staram się zaczynać serie od początku.
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 30710
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 22 lipca 2015, o 19:12

Osobiście troche książek z mojej listy przeczytałam.Na pewno dokończę serie o Harrym P.,zostało mi 3 części,corocznie zreszta go czytam w wakacje,poza tym planuję przeczytać nową Raduchowską,świeżo kupioną,chcę też skończyć serię o Dorze Wilk i przeczytać Dochodzenie Hewsona.Poza tym sama nie wiem co jeszcze.Myślalam o powtórce Żelaznego księcia i jego kontynuacji,ale to juz zależy od mojego nastroju.Mam w planie jeszcze kilka innych książek,ale to juz kwestia tego,czy wróca do biblioteki...
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 22 lipca 2015, o 22:03

Major Pettigrew :) Pokarany nie wiadomo za co polskim blurbem...
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 3214
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 22 lipca 2015, o 22:51

ewa.p napisał(a):Na pewno dokończę serie o Harrym P.,zostało mi 3 części,


Och, Harry... Harry'ego mam przeczytanego od lat, zawsze czytałam natychmiast, jak wychodził :)
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 22 lipca 2015, o 23:44

U mnie na bieżąco i na półce do czytania w najbliższym czasie są:

  1. Dante na tropie - Agnieszka Olejnik
  2. Zaklęty w cień - Nora Roberts
  3. Muchachas - Katherine Pancol
  4. Mała zagłada - Anna Janko
  5. Na uwięzi - Mishima Yukio
  6. Smoleńsk - Teresa Torańska
  7. Dymna - Elżbieta Baniewicz
  8. Szczygieł - Donna Tartt
  9. Nie chcesz wiedzieć - Lisa Jackson
  10. Śmierć frajerom - Grzegorz Kalinowski
  11. Jak w niebie - Julia Quinn
  12. Bez pamięci - Lisa Kleypas
  13. Bez skrupułów - Lisa Kleypas
  14. Sebastian - Anne Bishop
  15. Srebrzyste wizje - Anne Bishop
  16. Kaszmirowy szal - Rosie Thomas
  17. Kroniki Nicka - Sherrilyn Kenyon
  18. Mroczne umysły - Alexandra Bracken
  19. Rebeliant - Marie Lu
  20. The Bat - Jo Nesbo
  21. Hrabina. Tragiczna historia Elżbiety Batory - Rebecca Johns
  22. Długa noc - Jayne Ann Krentz
  23. Razem będzie lepiej - Jojo Moyes
  24. Absolutnie, bezwzględnie - Jayne Ann Krentz
  25. DAMA. Opowieść biograficzna o Marii Kaczyńskiej - Maria Dłużewska
  26. Dziewczyny z Syberii - Anna Herbich
  27. Rublowka - Walerij Paniuszkin
  28. Pierwiastek Zero - Ewa Barańska
  29. Marsjanin - Andy Weir
  30. Ci, którzy przeżyli - Ałbena Grabowska
  31. Ci, którzy walczyli - Ałbena Grabowska
  32. Láska nebeská - Mariusz Szczygieł

Mało romansowo czasami, ale pewnie pomiędzy wejdą e-booki, ale tu zawsze raczej rządzi przypadek(lub lista polecanych przez was) ;) A na listę wyżej mam czas do końca września, bo tak sobie narzuciłam, ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu :wink:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 23 lipca 2015, o 00:01

Myślałam, że już przeczytałaś „Mroczne umysły”.

Agrest napisał(a):Major Pettigrew :) Pokarany nie wiadomo za co polskim blurbem...

Nie czytałam opisu, ale nie ten jeden został schrzaniony na potęgę.


Pewnie jeszcze coś Sylvii Day, gdyż ona ostatnio za mną chodzi.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Następna strona

Powrót do Sezon na książkę...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość