Teraz jest 12 maja 2024, o 23:49

Warto przeczytać?

...o wszystkim: co nas irytuje, a co zachęca do lektury, co czytamy teraz, a co mamy w planach

2024: WŁAŚNIE CZYTAM...

Ulubieńcy roku!Ulubieńcy miesiąca!

Bonus: Nasze Liczniki Lektur w Kanonie Romansoholicznym!


Ostrzegamy! Kiepskie książki!Koszmar. Ale można przeczytaćWarto przeczytać?
Regulamin działu
Rozmowy o naszych aktualnych lekturach i książkowych inspiracjach.
Szerzej o gatunkach: dział ROMANS+ oraz dział 18+
Konkretniej o naszych listach czytelniczych: dział STATYSTYKI
Lektury wg pór roku i świąt: dział SEZON NA KSIĄŻKĘ
Avatar użytkownika
 
Posty: 11887
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Hellfire

Warto przeczytać?

Post przez Kat » 27 czerwca 2007, o 01:06

Co warto przeczytać: Wasze refleksje i inspiracje czytelnicze - z naciskiem na te pozytywne!

Tu można umieścić własne okresowe listy ulubionych lektur:
Ulubieńcy miesiąca (miesięczne podsumowania) (oraz Ulubieńcy roku)

Mamy też oddzielne tematy na narzekania ;)
Ostrzegamy! Kiepskie książki!
Koszmar. Ale można przeczytać

... oraz cały dział do umieszczania obszernych RECENZJI!

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 29 czerwca 2007, o 14:59

Właśnie jestem na świeżo po lekturze "Książę i ja" Julii Quinn. Mogę z czystym sumieniem polecić tę książkę wszystkim miłośniczkom romansów, szczególnie historycznych. Nie jest do końca tak, jak jest napisane w opisie.



Książę rzeczywiście nie chce się ożenić, ponieważ jako dziecko został odrzucony przez swojego ojca i nie zaznał wcale rodzinnej miłości. Ona z kolei wychowywała się w dużej rodzinie (7 rodzeństwa!) i chce założyć rodzinę, ale jakoś nie może znaleźć odpowiedniego kandydata, bo wszyscy odpowiedni mężczyźni traktują ją raczej jak przyjaciółkę niż ewentualną partnerkę.

Zawiązują więc spisek: on dzięki temu nie będzie musiał znosić tych wszystkich panien, a ona będzie miała więcej adoratorów (jest tam tak celna uwaga: gdzie pójdzie jeden baran, pójdą za nim inne Obrazek ).

Co prawda początkowo nie ma zbyt wiele pikanterii, bo książę jest przyjacielem najstarszego brata Daphne i nie chce jej uwodzić. Jednak nie nad wszystkim można zapanować.

<Teraz zaleci patosem Obrazek >

W tej książce możemy obserwować, jak pod wpływem miłości dorosły mężczyzna uwalnia się z chłopięcych lęków, dzięki czemu zmienia się życie dwóch osób i znajdują one szczęście, nawet jeśli go nie szukali.



Szczerze polecam.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21173
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: z Doliny Muminków
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...

Post przez Jadzia » 1 lipca 2007, o 20:17

Zapomniałam jeszcze dodać, że jest w tej książce mnóóóóóstwo humoru, a jednocześnie nie przyćmiewa on treści.

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 11 lipca 2007, o 15:14

Nora Roberts

Taniec Bogów

Tytuł oryginału: Dance of the Gods



Data wydania: 12 lipca 2007

Cena detaliczna: 29,90 zł

Liczba stron: 216



Odważna wojowniczka Blair Murphy jako ostatnia dołącza do grupy śmiałków wybranych przez boginię Morrigan, aby uratować świat przed siłami zła. Do tej pory działała zawsze w pojedynkę, niszcząc demony w świecie, który nie wierzy w ich istnienie. Teraz musi się nauczyć polegać na innych i walczyć w drużynie. Pomoże jej w tym Larkin, przystojny i czarujący rycerz z przeszłości. Żaden z wielu poznanych przez Blair atrakcyjnych facetów nie może się równać z tym dzielnym księciem z Geallii. Blair musi dokonać trudnego wyboru. Czy będzie walczyła ze swoim uczuciem, czy też zaryzykuje wszystko w imię miłości? Zbliża się chwila ostatecznego rozstrzygnięcia; niebawem grupa wybranych zmierzy się z armią Lilith.



Druga część trylogii Nory Roberts, najpopularniejszej autorki bestsellerów nie tylko dla kobiet.



Polecamy także książkę Magia i miłość, pierwszy tom trylogii.

Ostatnia część „Dolina Ciszy” ukaże się już wkrótce.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1379
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post przez Patitih » 11 lipca 2007, o 18:24

W Empiku jeszcze nie ma, miałam nadzieję, że coś przedpremierowo.



Patitih@

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 11 lipca 2007, o 20:22

<span style="font-weight: bold"><span style="color: black">Zmarła słynna autorka romansów



Zmarła Kathleen E. Woodiwiss, pionierka nowoczesnego romansu historycznego z silnymi bohaterkami, szczegółowym opisem epoki i odważnymi scenami erotycznymi. Miała 68 lat.

Woodiwiss, której pierwsza książka, "Kwiat i płomień", stała się z miejsca bestsellerem w 1972 roku, zmarła w piątek w szpitalu w Princeton.



Autorka przez 35 lat opublikowała 13 powieści. Wszystkie znalazły się na liście bestsellerów "New York Timesa". W swych książkach opisywała związki bezbronnych kobiet z bohaterami, którzy je ratowali. Lubiła długie fabuły, kontrowersyjne sytuacje i postaci oraz pełne namiętności sceny miłosne. Napisała m.in. "Na zawsze w twoich ramionach", "Popioły na wietrze" i "Wilka i gołębicę". Mówi się, że Woodiwiss zrewolucjonizowała powieść romansową. Wcześniej książki z tego gatunku były znacznie krótsze i prostsze. Tymczasem Woodiwiss opisywała ze szczegółami wszystkie etapy rodzącego się związku.



Autorka, która otrzymała nagrodę za osiągnięcia życia od Romance Writers of America w 1988 roku, urodziła się jako Kathleen Erin Hogg w 1939 roku w Alexandrii w stanie Luizjana. Swojego męża, porucznika lotnictwa Rossa Woodiwissa, poznała w wieku 16 lat. Jego praca zmusiła ich do przeprowadzki do Japonii, a ostatecznie do Minneapolis. Ross Woodiwiss zmarł w 1996 roku.



Mimo choroby - Woodiwiss walczyła z rakiem - zdołała dokończyć swoją powieść "Everlasting", która ukaże się w październiku.



</span></span>

Avatar użytkownika
 
Posty: 1379
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post przez Patitih » 11 lipca 2007, o 23:24

[*]



Patitih@

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 26 lipca 2007, o 00:15

Ja ostatnio czytałam "Obietnicę łotra" Peggy Waide. Muszę powiedzieć, że bardzo mi się podobała. Romans historyczny [tak jak lubię Obrazek ], pełen humoru, bohaterowie z charakterkami :lol: , zmiany akcji. Długo by mówić. Polecam.



Przed laty ojciec Joanny Fenton znalazł w sercu chińskich gór bezcenną statuetkę. Posążek miał zapewniać szczęście, lecz lady Joannie przyniósł cierpienie i stratę. Teraz Joanna musi odzyskać to, co utraciła. Poszukiwania wiodą ją w najbardziej mroczne zaułki Londynu, do portowych tawern i podejrzanych spelunek. Właśnie tam znajdzie sojusznika, który przysięga jej pomóc, nie zważając na własne ryzyko. Czyż jednak można polegać na obietnicy łotra?

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Potter

Post przez Lilia ❀ » 8 sierpnia 2007, o 15:23


 

Post przez Gość » 8 sierpnia 2007, o 15:32

Dzięki serdeczne Lilia

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 8 sierpnia 2007, o 15:37

nie ma za co Obrazek

 

Post przez Gość » 8 sierpnia 2007, o 18:34

do tego HP7 trzeba mieć hasło???

Avatar użytkownika
 
Posty: 11887
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Hellfire

Post przez Kat » 8 sierpnia 2007, o 19:16

tak. jesli chcesz to podaj mi maila, to Ci wysle;D

 

Post przez Gość » 8 sierpnia 2007, o 19:36

http://picsrv.fora.pl/images/smiles/new_biggrin.gif



dzięki Kat



a tak na marginesie co się stało z ksiażkami po polsku na 4 shardzie też trzeba mieć hasło??

Avatar użytkownika
 
Posty: 11887
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Hellfire

Post przez Kat » 8 sierpnia 2007, o 19:39

tego niestety nie wiem;D a pottera zaraz wysle;D

Avatar użytkownika
 
Posty: 11887
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Hellfire

Post przez Kat » 8 sierpnia 2007, o 19:42

wyslalam w rar, masz go, zeby wypakowac pliki?

 

Post przez Gość » 8 sierpnia 2007, o 19:52

tak dzięki wielkie

Avatar użytkownika
 
Posty: 11887
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Hellfire

Post przez Kat » 8 sierpnia 2007, o 19:55

alez nie ma za co;D

 

Post przez Gość » 8 sierpnia 2007, o 19:57

już mam....Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 11887
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Hellfire

Post przez Kat » 8 sierpnia 2007, o 20:01

ciesze sie;D

 

Post przez Gość » 9 sierpnia 2007, o 22:10

Dla tych polskojęzycznych mam HP7 po polsku. Jakby co http://picsrv.fora.pl/images/smiles/new_msn-wink.gif/ Nie gwarantuję natychmiastowej odpowiedzi Obrazek



NIe wiedziałam, że już jest druga część tej magicznej trylogii. Zaraz się zabiorę albo poszukam w księgarniach.



Podoba mi się ten temat. Mogę znlaeźć nowe autorki, których jeszcze nie czytałam.

Ś.p pani Woodiwiss brzmi zachecająco.

 

Post przez Gość » 11 sierpnia 2007, o 22:23

Hej a czy ja też mogłabym dostać HP 7 po polsku ? jakoś nie idzie mi za szybko czytanie angielskiej wersji Obrazek

Buziaki

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 11 sierpnia 2007, o 22:25

link do e-booka jest wyżej

Avatar użytkownika
 
Posty: 11887
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Hellfire

Post przez Kat » 13 sierpnia 2007, o 13:23

angel fallen, a jakim rozdzialem zaczyna ci sie angieslki HP?? mozesz podac tytul?? bo ja mam, ale cos mi nie gra z polskim... a moze masz angielskiego na kompie i moglabys mi wyslac??

 

Post przez Gość » 16 sierpnia 2007, o 10:02

przeczytałam ostatnio (oczywiści oprócz harrego Obrazek) książkę Kat Martin "utracona niewinność" jak ktoś nie czytał to polecam jest super

Następna strona

Powrót do Czytamy i rozmawiamy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości