Teraz jest 2 czerwca 2024, o 08:40

2024: Właśnie czytam...

...o wszystkim: co nas irytuje, a co zachęca do lektury, co czytamy teraz, a co mamy w planach

2024: WŁAŚNIE CZYTAM...

Ulubieńcy roku!Ulubieńcy miesiąca!

Bonus: Nasze Liczniki Lektur w Kanonie Romansoholicznym!


Ostrzegamy! Kiepskie książki!Koszmar. Ale można przeczytaćWarto przeczytać?
Regulamin działu
Rozmowy o naszych aktualnych lekturach i książkowych inspiracjach.
Szerzej o gatunkach: dział ROMANS+ oraz dział 18+
Konkretniej o naszych listach czytelniczych: dział STATYSTYKI
Lektury wg pór roku i świąt: dział SEZON NA KSIĄŻKĘ
 
Posty: 321
Dołączył(a): 11 czerwca 2019, o 21:58
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Laurens/Krentz/Quick/Castle/McNaught

Post przez Agusia » 14 maja 2024, o 00:03

Liberty napisał(a):Po kilku latach przerwy wróciłam do czytania J. D. Robb i jestem na 50 tomie.



Ładnie! Ja jakiś czas temu zaczęłam 52. tom, ale to nie był ten czas. Pewnie niedługo zrobię kolejne podejście.

Obecnie czytam:

Obrazek

Fajne slow burn jeśli ktoś się zastanawia.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1364
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 14 maja 2024, o 19:17

Skończyłam "Szkarłatną ćmę", podobała mi się wielce. Czekam na dalszy ciąg (autorka ma wydać drugą część w lutym 2025, więc w Polsce chwilę później).
Najwyraźniej mój pociąg do czytania obecnie opiera się na romantasy.
Więc wzięłam sobie na tapetę to:

Obrazek

Zabrzmię jak dinozaur, ale miło zobaczyć polską autorkę, którą napisała książkę i okrasiła ją POLSKIM TYTUŁEM.
I jeszcze ta cudna okładka... :red:

:czyta2:
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 9912
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 16 maja 2024, o 14:05

słucham w ramach wyzwania ale jak na pierwszą godzinę słabe, zobaczymy jak dalej

Grawitacja Tess Gerritsen
Obrazek

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 4720
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 16 maja 2024, o 14:43

U mnie powrót do Makowa:

Obrazek

W siódmym tomie cyklu – Gorzka cena wolności – umęczeni potyczkami z nieprzyjacielem i trudami życia w leśnych obozach powstańcy wpadają w zasadzkę w wąwozie. Aleks zostaje ciężko ranny, a wiele okolicznych domostw pogrąża się w żałobie po poległych. Pod troskliwą opieką żony Klonowiecki powoli dochodzi do zdrowia, jednak wciąż nie wiadomo nic o losach Jaśka i Tadzia. Czekając na wieści o swoich bliskich, kobiety angażują się w przygotowywanie zaopatrzenia dla polskich żołnierzy. Tymczasem Nina również musi stoczyć bój – ze chciwym i odrzuconym przez nią Starewiczem o dwór w Lipieńcu. Stawką będzie nie tylko rodowy majątek, ale również ukaranie kolaboranta. Na każdym kroku czają się szpicle zaborców, których wojska pewnego dnia nieoczekiwanie zjawiają się w Zameczku. Pasmo przykrych wiadomości o brutalnie przerwanych biografiach wielu walczących rozjaśnia radosna nowina Emilki. Nikt nie ma już jednak wątpliwości, jak gorzką cenę trzeba będzie zapłacić za wolność. Niepewne jutro i niepokój o bliskich sprawiają, że młoda hrabina zaczyna darzyć ciepłymi uczuciami ciotkę Marię, która ją dawniej gnębiła. Kiedy mieszkańcom Makowa wydaje się, że chwilowo mogą odetchnąć z ulgą, los zsyła na nich kolejną tragedię, a Nina musi wyruszyć do Warszawy, by ratować więźnia Cytadeli. Czy wypowiedziane przez wojewodzinę na łożu śmierci proroctwo właśnie ma się ziścić?
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 7631
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 16 maja 2024, o 16:36

Na Legimi weszła najnowsza książka Agnieszki Brückner - 13 miesięcy i nie mogłam się powstrzymać :red:

Obrazek

Po bolesnej zdradzie ze strony ukochanego dwudziestoośmioletnia Elizabeth Evans skupia się na pracy, dzięki czemu staje się najlepszą agentką nieruchomości w New Haven. Kobieta ma jedną, najważniejszą dla niej zasadę – nie sprzedaje obiektów należących do M&H Construction.

Przynajmniej do czasu.

Trzydziestoletni Gregory Hall wraz z ojcem i jego przyjacielem prowadzą prężnie rozwijającą się firmę deweloperską. Niestety splot pewnych wydarzeń sprawia, że mężczyzna musi podjąć bliższą współpracę z byłą narzeczoną swojego kumpla. Oboje się nienawidzą, lecz dla dobra interesów postanawiają odłożyć na bok wzajemną niechęć. Jednak wszystko się komplikuje, gdy Elizabeth dziedziczy połowę firmy, a do akcji wkracza były narzeczony, próbując podważyć zapis testamentu.

Greg i Liz wchodzą w układ, który ma na celu ocalić firmę, a także zemścić się na niewiernym eks kobiety.
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

 
Posty: 321
Dołączył(a): 11 czerwca 2019, o 21:58
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Laurens/Krentz/Quick/Castle/McNaught

Post przez Agusia » 16 maja 2024, o 18:56

gosiurka napisał(a):Na Legimi weszła najnowsza książka Agnieszki Brückner - 13 miesięcy i nie mogłam się powstrzymać :red:

Obrazek

Po bolesnej zdradzie ze strony ukochanego dwudziestoośmioletnia Elizabeth Evans skupia się na pracy, dzięki czemu staje się najlepszą agentką nieruchomości w New Haven. Kobieta ma jedną, najważniejszą dla niej zasadę – nie sprzedaje obiektów należących do M&H Construction.

Przynajmniej do czasu.

Trzydziestoletni Gregory Hall wraz z ojcem i jego przyjacielem prowadzą prężnie rozwijającą się firmę deweloperską. Niestety splot pewnych wydarzeń sprawia, że mężczyzna musi podjąć bliższą współpracę z byłą narzeczoną swojego kumpla. Oboje się nienawidzą, lecz dla dobra interesów postanawiają odłożyć na bok wzajemną niechęć. Jednak wszystko się komplikuje, gdy Elizabeth dziedziczy połowę firmy, a do akcji wkracza były narzeczony, próbując podważyć zapis testamentu.

Greg i Liz wchodzą w układ, który ma na celu ocalić firmę, a także zemścić się na niewiernym eks kobiety.


Mam w kolejce :) wraz z
Kochanek z piekła rodem Melisa Bel

Avatar użytkownika
 
Posty: 39951
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 16 maja 2024, o 19:50

Gosiurko dasz znać?
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 4720
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 17 maja 2024, o 07:26

Też chętnie poczytam opinię :)
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 39951
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 17 maja 2024, o 10:35

Obrazek
Lorda Robichaux wychowała ulica. Bywało, że przed głodem ratowała go kradzież. Jednak twarda szkoła życia w Dzielnicy Francuskiej wyszła Lordowi na dobre. Stała się dziedzictwem, które wpływało na wiele jego wyborów. I w końcu coś osiągnął. Odnalazł brata i miał swój sposób na życie - lombard Chains, który stał się dla niego szczególnym miejscem w dzielnicy. Któregoś dnia na jego progu stanęła rudowłosa dziewczyna i oświadczyła, że przyjmuje posadę w lombardzie. A przecież Lord żadnej oferty pracy jej nie złożył!

Elle Snyder była z innego świata. Niewiarygodnie seksowna, świadoma swojej urody i tego, jak bardzo działa na mężczyzn. Do tego miała pieniądze. Dużo pieniędzy. Lord świetnie zdawał sobie sprawę, że Elle nie jest dla niego. Co prawda przyjął ją do pracy, ale gdyby pozwolił sobie na coś więcej, mogłoby to mieć opłakane konsekwencje. Wtedy jeszcze nie wiedział, że dziewczyna dzięki pracy w Chains chciała zakończyć kilka paskudnych spraw z przeszłości.

Byłoby dużo prościej, gdyby oboje mogli się oprzeć iskrzącemu między nimi pożądaniu. Utrzymanie dystansu było jednak niemożliwe. Pragnęli siebie codziennie coraz bardziej, aż do szaleństwa. A przecież lombard mieścił się w bardzo niebezpiecznej dzielnicy. Pewnego dnia doszło do brutalnego morderstwa, którego ofiarą była poprzednia pracownica mężczyzny. Sprawy zaczęły się komplikować. A napięcie między Elle a Lordem rosło...
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 7631
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 17 maja 2024, o 14:46

Dziewczyny 13 miesięcy od A. Brückner, jest fajna, początkowo, główna bohaterka mnie wkurzała, ale później jest jej postawa wyjaśniona, pełno jest humoru i naprawdę dobrze się bawiłam.
Teraz wracam do A. Bishop i Srebrzyste wizje a w wersji audio R. Ćwirlej Szybki szmal
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/251253/srebrzyste-wizje
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4939015/szybki-szmal
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9912
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 17 maja 2024, o 17:24

w ramach wyzwania z GR:

Świnki morskie Ludvík Vaculík
Obrazek
Pewien praski bankier z braku innego pomysłu kupuje synowi na Boże Narodzenie świnkę morską. Jak dalece to niewinne wydarzenie zmieni życie rodziny? Jakie sekrety skrywa bank narodowy? I czy przed kryzysem finansowym można schować się w beczce? Absurdalny humor i przerażające tajemnice.

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1364
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 17 maja 2024, o 19:31

Kejti, koniecznie daj później znać czy fajne. Po serii z "Arystokratką" Bočeka tęskno mi kapkę za absurdalnym czeskim humorem. :prosi:
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 9912
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 18 maja 2024, o 07:34

jasne, nawet widziałam że jest audiobook na legimi ale ogólnie czytam dla wyzwania bo tak to zapewne nigdy bym nie tknęła :hihi:

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1364
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 18 maja 2024, o 08:36

Nie wiem, czy chcę audio - "Arystokratce" w audiobooku zabito cały jej pyszny humor. :(
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 9912
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 18 maja 2024, o 08:42

dlatego trochę się waham, to tylko 200 stron więc może poczytam

edit: trochę książek napoczęłam :zalamka: na tą chwilę bohaterka mnie wkurza, strasznie się powtarza :zalamka:
okładka śliczna :bigeyes:

Wszystkie drogi prowadzą do ciebie Mariana Zapata
Obrazek
Aurora De La Torre wie, że powrót w rodzinne strony po latach nieobecności nie będzie łatwy. Teraz musi zacząć wszystko od nowa w miejscu, które kiedyś było jej domem. W miejscu, w którym nie ma już ludzi bliskich jej sercu.

Nie spodziewała się ciepłego przywitania, bo kto mógłby na nią czekać po tych wszystkich latach? Jednak nastawienie właściciela domu, który miała wynająć, i tak mocno ją zaskoczyło. Mężczyzna nie tylko zachowywał się bardzo nieuprzejmie, ale i oskarżył ją o włamanie oraz wtargnięcie na teren jego posiadłości.

Tego było już za wiele.

Jak Aurora odnajdzie się w tym wszystkim i czy uda jej się dogadać z pochmurnym Tobiasem Rhodesem? Dobrze, że mężczyzna jest przystojny, to może ukoić jej nerwy.

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28426
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 20 maja 2024, o 16:16

Kryzys mam, od ponad tygodnia czytam jedną książkę (i nie to, że słaba jest) :wryyy:

Ps chyba zacznę oglądać 3 sezon Bridgertonów... to już desperacja...
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 39951
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 20 maja 2024, o 18:21

Czasem tak bywa :przytul: :przytul:
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 1364
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 20 maja 2024, o 19:30

Oj tam, ja obejrzalam. To moje guilty pleasure (z tym ze nie robie powtorek, bo za drugim razem serial jest trudny do zniesienia). :mrgreen:

Przeczytalam ksiazke "Boze, Beata!" Mateusza Glena. Zabawne, ale nie na tyle, by miec ja w domu do powtorek - nie powtorze tej lektury.

I wzielam sobie do domu "Los zapisany krwia" Danielle Jensen. To moje pierwsze spotkanie z tworczoscia tej pani, mam nadzieje, ze bedzie dobre.
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 4720
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 21 maja 2024, o 07:33

cedar napisał(a):I wzielam sobie do domu "Los zapisany krwia" Danielle Jensen. To moje pierwsze spotkanie z tworczoscia tej pani, mam nadzieje, ze bedzie dobre.


O tak, to jest naprawdę dobre. Czytałam w oryginale, ale czekam na przesyłkę z naszym wydaniem i będę powtarzać :hihi:
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 3217
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 23 maja 2024, o 11:17

Dwie rzeczy:

Obrazek

Akceptowalna

Obrazek

Trusted surgeon. Loving wife. Murderer?

Before my world came crashing down, I had it all. The successful career I dreamed of. The beautiful red-brick home where I could relax in front of the fire. The handsome, devoted husband whose blue eyes and charming smile always made me feel safe.

As I call time of death, my voice is steady. My colleagues stand hushed around me, their eyes on me, confused, concerned.

I have never lost a patient until today.

My hands tremble inside their gloves. I slide down the cold tiled walls, my heart racing in my chest.

I have never hated a patient until today.

But what choice did I have, once I recognized him?

And what will I do to protect myself, if someone learns the truth?


Ta jest natomiast świetna, mam nadzieję, że zakończenie dowiezie :)
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1364
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 24 maja 2024, o 14:24

Karina32 napisał(a):
cedar napisał(a):I wzielam sobie do domu "Los zapisany krwia" Danielle Jensen. To moje pierwsze spotkanie z tworczoscia tej pani, mam nadzieje, ze bedzie dobre.


O tak, to jest naprawdę dobre. Czytałam w oryginale, ale czekam na przesyłkę z naszym wydaniem i będę powtarzać :hihi:

Powiedzieć, że to jest dobre to nic nie powiedzieć. Ta książka jest wspaniała, smakuję ją. Szalenie mi się podoba, chodzę jak zaczarowana... :bigeyes:
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 7631
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 24 maja 2024, o 19:31

a zakończenie?
Czy jest takie że krzyczy się z żalu, bo nie ma tomu drugiego?
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1364
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 24 maja 2024, o 19:52

Jeszcze nie wiem. Na razie cieszę się lekturą. :mrgreen:
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 7631
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 24 maja 2024, o 21:53

Ok, to czekam na wrażenia.
U mnie następny tom serii Inni A. Bishop - Naznaczona

Obrazek

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/3778022/naznaczona
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28426
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 25 maja 2024, o 01:26

Karina32 napisał(a):
O tak, to jest naprawdę dobre. Czytałam w oryginale, ale czekam na przesyłkę z naszym wydaniem i będę powtarzać :hihi:


I namówiłyście.

Ale ja serio w dołku jestem (na co wskazuje też to, że oglądam już 2. sezon Fboy Island).
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czytamy i rozmawiamy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość