Teraz jest 13 maja 2024, o 17:14

2024: Właśnie czytam...

...o wszystkim: co nas irytuje, a co zachęca do lektury, co czytamy teraz, a co mamy w planach

2024: WŁAŚNIE CZYTAM...

Ulubieńcy roku!Ulubieńcy miesiąca!

Bonus: Nasze Liczniki Lektur w Kanonie Romansoholicznym!


Ostrzegamy! Kiepskie książki!Koszmar. Ale można przeczytaćWarto przeczytać?
Regulamin działu
Rozmowy o naszych aktualnych lekturach i książkowych inspiracjach.
Szerzej o gatunkach: dział ROMANS+ oraz dział 18+
Konkretniej o naszych listach czytelniczych: dział STATYSTYKI
Lektury wg pór roku i świąt: dział SEZON NA KSIĄŻKĘ
Avatar użytkownika
 
Posty: 1341
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 23 kwietnia 2024, o 16:34

aniazlipca napisał(a):Maas miała chyba 16 lat jak pisała 1 tom Szklanego Tron, może dlatego nie wszystkim pasuje :wink:

Łoborzewszechszumiący! To naprawdę WIELE wyjaśnia.
Ja chyba Cheola lubię, ale jeszcze pewnie wiele postaci przede mną. Choć za choinkę nie wiem jak przeczytać jego imię. ;)
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 2651
Dołączył(a): 4 sierpnia 2012, o 17:06
Lokalizacja: BB
Ulubiona autorka/autor: Nora Roberts

Post przez aniazlipca » 24 kwietnia 2024, o 17:12

Cedar ja muszę sobie powtórzyć kiedyś cały Szklany Tron :twisted: Chaol zawsze czytałam Kaol :rotfl: ale nie wiem czy dobrze :lol:
moim ulubieńcem przez całą serię był Dorian, fajnie pokazała go Maaas na przestrzeni całej serii :wink:

ja siedzę w powtórkach...skończyłam Księżycowe Miasto. Dom płomienia i cienia Maas i mam lekkiego kaca :drool:
“Mercy laughed. “You have to excuse them—boys suffer from an incurable disability.”
“What?”
“Testosterone.”

Nalini Singh, Branded by Fire

Avatar użytkownika
 
Posty: 1341
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 24 kwietnia 2024, o 21:45

A ja... rzucam wszystko...
FURYBORN WRESZCIE TRAFIŁO W MOJE ŁAPKI!!! :wesoły:
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 7610
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 24 kwietnia 2024, o 22:50

Czekam na ebooka

A w temacie z polecenia i na wyzwanie roczne do akcji w kosmosie Tess Gerritsen - Grawitacja naprawdę ciekawy kryminał medyczny z kosmosem :bigeyes:
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 4710
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 25 kwietnia 2024, o 07:45

cedar napisał(a):A ja... rzucam wszystko...
FURYBORN WRESZCIE TRAFIŁO W MOJE ŁAPKI!!! :wesoły:


Moje czeka na odbiór :-D
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 2651
Dołączył(a): 4 sierpnia 2012, o 17:06
Lokalizacja: BB
Ulubiona autorka/autor: Nora Roberts

Post przez aniazlipca » 25 kwietnia 2024, o 18:05

cedar napisał(a):A ja... rzucam wszystko...
FURYBORN WRESZCIE TRAFIŁO W MOJE ŁAPKI!!! :wesoły:

Też odebrałam z Empik i myślę kiedy zacząć :-D
“Mercy laughed. “You have to excuse them—boys suffer from an incurable disability.”
“What?”
“Testosterone.”

Nalini Singh, Branded by Fire

Avatar użytkownika
 
Posty: 39924
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 25 kwietnia 2024, o 21:52

Dacie znać czy dobre?
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 1341
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 26 kwietnia 2024, o 07:39

A w życiu, zachowamy tę informację dla siebie. ;)
A poważnie - no jasne!
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 9884
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 27 kwietnia 2024, o 07:35

Agusia napisał(a):
Agusia napisał(a):Kończę Diabeł w obrączce Elizabeth O'Roark. Pochłonęłam całą serię w mniej niż tydzień i, mimo że ta część nie jest moją ulubioną, dawno tak mi nie podpasował cały cykl. I dodatkowo odkryłam nową autorkę :wesoły: :cheer:

kejti napisał(a):mam nawet zapisane aby to przeczytać od stycznia 2023 :mysli: i to chyba slow burn?


Tak, slow burn, niby nic specjalnego, ale dobrze się czytało. Czasami trzeba trochę poczekać, aż się akcja rozwinie.

a można ogólnie czytać poza kolejnością czy jednak zacząć od pierwszej części?
cedar napisał(a):
aniazlipca napisał(a):Maas miała chyba 16 lat jak pisała 1 tom Szklanego Tron, może dlatego nie wszystkim pasuje :wink:

Łoborzewszechszumiący! To naprawdę WIELE wyjaśnia.
Ja chyba Cheola lubię, ale jeszcze pewnie wiele postaci przede mną. Choć za choinkę nie wiem jak przeczytać jego imię. ;)

Nie wiedziałam, że napisała ją w takim wieku :ohlala:
Ja też kibicowałam Chaolowi (Kaol, Czaol, Czeol? Keol? Kael? :hihi: ) ale Doriana było mi szkoda
gosiurka napisał(a):A w temacie z polecenia i na wyzwanie roczne do akcji w kosmosie Tess Gerritsen - Grawitacja naprawdę ciekawy kryminał medyczny z kosmosem :bigeyes:

też będę to raczej słuchać pod wyzwanie :)

u mnie mała przerwa, lekkie problemy i nie jestem w stanie się skupić na słuchaniu ani czytaniu :smutny: może coś dzisiaj

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

 
Posty: 314
Dołączył(a): 11 czerwca 2019, o 21:58
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Laurens/Krentz/Quick/Castle/McNaught

Post przez Agusia » 27 kwietnia 2024, o 17:40

kejti napisał(a):a można ogólnie czytać poza kolejnością czy jednak zacząć od pierwszej części?


Jak dla mnie można czytać poza kolejnością. Wprawdzie pary z poprzednich części pojawiają się w kolejnych, ale są to wystąpienia epizodyczne.

Avatar użytkownika
 
Posty: 39924
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 28 kwietnia 2024, o 17:41

cedar napisał(a):A w życiu, zachowamy tę informację dla siebie. ;)
A poważnie - no jasne!

:dies:ale mnie nastraszyłaś :hihi:
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 151
Dołączył(a): 24 marca 2023, o 00:02
Ulubiona autorka/autor: Emily Henry, Jane Austen, Susan Elizabeth Philips

Post przez pannazlosnica » 28 kwietnia 2024, o 20:18

Obrazek

Aktualnie czytam to. Ale na razie takie to niemrawe.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28398
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 28 kwietnia 2024, o 20:53

kejti napisał(a):Ja też kibicowałam Chaolowi (Kaol, Czaol, Czeol? Keol? Kael? :hihi: )

Najlepiej sprawdzać w en audiobooku, ale są oficjalne listy :hyhy: (plus przyzwolenie na własne interpretacje tez chyba w fandomie...)
https://throneofglass.fandom.com/wiki/Pronunciations
http://throneofglass.blogspot.com/p/pronunciation.html
Czyli jak <chaos> ale z l, tylko... wg kogo :P
(tu masz chaos US i UK https://dictionary.cambridge.org/pronun ... lish/chaos)
Czyli na nasze np. Keol lub Ke(i)al :lol:

pannazlosnica napisał(a):Aktualnie czytam to. Ale na razie takie to niemrawe.

Ja coś czytałam Guillory... ale co... :yeahrite:

Ja czytam Except You Cory Rose z rozpędu, więc jakoś nie zanotowałam tytułu, a mówi wszystko i teraz czytam w stanie WTF... ale ok... dobrnę do końca tej... fantazji... :hahaha:
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 1341
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 28 kwietnia 2024, o 21:09

Frin, ale to wtf to tak pozytywnie czy raczej "no nie co tu się odjaniepawla???"?

Aniołku, skoro udało mi się cię nastraszyć teraz, to jeszcze troszkę poćwiczę... i drżyjcie w Halloween!!! :twisted:
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 28398
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 28 kwietnia 2024, o 23:29

Ten tytuł jak na razie dla mnie przynależy do podgatunku romansowego zwanego "gay for you" czyli cis-hetero zakochuje się w queerowej osobie ale (niekoniecznie) ląduje z queerową etykietą dla siebie (znaczy: czytam tutaj dalej, bo to jeszcze niepewne), częściej okazuje się, że jest osobą demiseksualną/demiromantyczną :lol:

Problematyczny. Osobiście z dużym dystansem podchodzę do tego podgatunku - to jest przestrzeń mocno zajęta przez cis-hetero-autorki budujące własne mega fantazje (kategoria omegaverse to to jeszcze nie jest, ale...) które jednak wychodzą poza moją strefę komfortu w rozumieniu queerowości (nie tylko w romansach).
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 39924
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 29 kwietnia 2024, o 08:24

cedar napisał(a):Frin, ale to wtf to tak pozytywnie czy raczej "no nie co tu się odjaniepawla???"?

Aniołku, skoro udało mi się cię nastraszyć teraz, to jeszcze troszkę poćwiczę... i drżyjcie w Halloween!!! :twisted:

Czekam z niecierpliwością :evillaugh: , a w temacie świetnie się bawię na książce, tylko czasu mi brak
Obrazek
Simon Duchesne, były pilot myśliwców, syn kongresmena z ambicjami politycznymi, a dodatkowo bogaty przystojniak o orzechowych oczach, mógłby mieć każdą kobietę. Rodzice od dłuższego czasu zresztą podsuwali mu śliczne laleczki, które powinny idealnie do niego pasować. Żadna z nich jednak nie przykuła uwagi Simona na dłużej. Bardzo się więc zdziwił, gdy poczuł ucisk w żołądku na widok twardej, mocno wytatuowanej dziewczyny z kolorowymi włosami, którą spotkał w salonie tatuażu Voodoo Ink.
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 3214
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 1 maja 2024, o 12:49

Zaczęłam:

Obrazek

What's the worst thing that can happen to a werewolf? Unable to shift for three months, Mateo Cruz knows all too well. His wolf has taken up residence in his head, taunting him night and day with vividly violent and carnal thoughts. Convinced he's cursed, he needs the help of a powerful witch before he literally goes insane.

​Evie Savoie has always obeyed the house rules of her coven — no werewolves. They're known for being moody and volatile. So, when a distempered, dangerous werewolf strolls into the bar and almost strangles one of her late-night customers, she's ready to bounce him through the door. But the desperation in his eyes when he begs her to help him softens her heart and convinces her to bend the rules.

​What Evie doesn't know is that Mateo's wolf has a mind of his own. And now that she's in his sights, he wants only one thing. Her.
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

 
Posty: 314
Dołączył(a): 11 czerwca 2019, o 21:58
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Laurens/Krentz/Quick/Castle/McNaught

Post przez Agusia » 2 maja 2024, o 21:38

Czytam teraz:
Obrazek

Czy w grze o miłość jest szansa na szczęśliwy finał?
Nowy Jork dla Hanny Dubois to spełnienie marzeń. W końcu może starać się o stypendium oraz upragnione miejsce na doktoracie. Jednak los ma dla dziewczyny zupełnie inne plany i wrzuca ją z impetem na Johna, słynnego byłego rozgrywającego, a aktualnego trenera, New York Titans.
John Brennan jest wcieleniem amerykańskiego ideału, a Hanna jego kompletnym zaprzeczeniem. Nie ma pojęcia o footballu i zamiast sławy interesuje ją polityka zagraniczna. Paparazzi zaczynają polowanie na pannę Dubois, aby pokazać byłemu rozgrywającemu, że nie będzie z nią szczęśliwy. Bezpardonowe polowanie na Hannę poważnie zagraża szczęśliwemu związkowi. Dziennikarze zapominają jednak o najważniejszym: nie można pogrywać z Johnem Brennanem, a wypowiedzenie wojny jego ukochanej to bardzo zły pomysł. W końcu w tej grze to on ustala zasady.
Miłosna dogrywka to pikantna i dowcipna opowieść o miłości, która choć nie miała prawa zaistnieć, jest jedynym, o co naprawdę warto walczyć.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9884
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 3 maja 2024, o 08:14

Nocny Anioł napisał(a):a w temacie świetnie się bawię na książce, tylko czasu mi brak
Obrazek
Simon Duchesne, były pilot myśliwców, syn kongresmena z ambicjami politycznymi, a dodatkowo bogaty przystojniak o orzechowych oczach, mógłby mieć każdą kobietę. Rodzice od dłuższego czasu zresztą podsuwali mu śliczne laleczki, które powinny idealnie do niego pasować. Żadna z nich jednak nie przykuła uwagi Simona na dłużej. Bardzo się więc zdziwił, gdy poczuł ucisk w żołądku na widok twardej, mocno wytatuowanej dziewczyny z kolorowymi włosami, którą spotkał w salonie tatuażu Voodoo Ink.

czyli autorka warta poznania? :hyhy:

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 39924
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 3 maja 2024, o 09:21

Jak na razie fajna książka
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 7610
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 3 maja 2024, o 09:39

Aniołku czekam na wrażenia, ciekawi mnie, słyszałam dobre opinie.
Przymierzam się do Nocy upadku Magdaleny Szponar, bardzo lubię autorkę, ale nie wiem dlaczego w tą książkę ciężko mi wejść, ale zobaczymy co dalej.
Obrazek

„– Oto koniec – powiedział wreszcie głosem donośnym, silnym, kipiącym jakby wrodzoną pewnością siebie, którą wielu brało za arogancję. – Oto koniec – powtórzył, by zaraz dodać: – Koniec takiego świata, jaki znaliście”.

Rasso Hatcher, Zmiennokształtny i pan niedźwiedziego Starego Pałacu, po wielu latach wraca do domu. Na skraju Ostatniego Boru odnajduje kobietę. Ta pozornie pyskata dzikuska okazuje się mieć maniery królowej i jest kimś więcej niż tylko skrzywdzoną dziewczyną. Nieustępliwy Niedźwiedź wyczuwa płynącą w niej potęgę i postanawia zrobić wszystko, by Valea pozostała u jego boku.

Podczas gdy tajemnicza kobieta dochodzi do zdrowia, z kontynentu napływają niepokojące wieści. Neneatria stoi w obliczu wojny Rodów, a bogini Natura znów przypomina światu o swojej obecności. Zmiennokształtni przygotowują się do Stormvollu – nocy, podczas której Natura pozwala im powołać na świat potomków. Władcy wszystkich pałaców czekają na to, ponieważ przedstawicieli ich gatunków jest coraz mniej.

Wkrótce o Valeę upomni się ktoś potężny. Ktoś, kto kiedyś był najlepszym przyjacielem Rassa, a teraz nie ma już nic do stracenia, ponieważ jest… Ostatnim Smokiem.

Nadchodzi czas wojny. Czas upadku bohaterów. Czas wiecznej nocy.
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 39924
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 3 maja 2024, o 09:42

Napisze słówko, jak na razie dobrze sie czyta
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 7610
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 3 maja 2024, o 09:47

Przeglądałam ostatnio, pliki i myślałam by zacząć, ale zachciało mi się motywu "ona naj, a inne be i on puszczalski nagle nie może bez niej żyć" czyli wsiąkłam w książki Joanny Chwistek, ale March zapisaną mam na najbliższy TBR
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 39924
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 3 maja 2024, o 11:44

Ja zawsze myślałam że to pani od erotyków a tu się okazuje że to sensowna książka
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 7610
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 3 maja 2024, o 12:02

Ja równeiż tak myślałam, aż koleżanka mówiła że zawsze porusza jakiś ważny problem i nie ma tylko bzykanka.
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czytamy i rozmawiamy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość