Teraz jest 7 grudnia 2021, o 18:59

2021: Właśnie czytam...

...o wszystkim: co nas irytuje, a co zachęca do lektury, co czytamy teraz, a co mamy w planach

2021: Właśnie czytam...
Ulubieńcy miesiącaUlubieńcy roku
Ostrzegamy! Kiepskie książki!Koszmar. Ale można przeczytaćWarto przeczytać? (wznowienie)

Moderatorzy: Duzzz, kejti

Post przez Fringilla » 19 listopada 2021, o 12:39

Ja za stara jestem, aby czytać niewciągające książki, więc porada raczej wiadoma, ale:
zrób może test - otwórz 30 stron dalej, przeczytaj stronę-niespodziankę, i jeśli Cię zaintryguje, daj szansę.

PS Nie wskażę winnych tego zamieszania, ale zamiast kończyć Death Thalassy to kończę Him Bowen & Kennedy :]
Sailor Moon Eternal Edition

Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Ulubiona autorka/autor: Jane Austen

Post przez mdusia123 » 19 listopada 2021, o 12:40

Fringilla napisał(a):Ja za stara jestem, aby czytać niewciągające książki, więc porada raczej wiadoma, ale:
zrób może test - otwórz 30 stron dalej, przeczytaj stronę-niespodziankę, i jeśli Cię zaintryguje, daj szansę.

PS Nie wskażę winnych tego zamieszania, ale zamiast kończyć Death Thalassy to kończę Him Bowen & Kennedy :]

Ej, to wcale nie jest takie głupie. Dzięki za radę. Możliwe, że właśnie tak zrobię :).

Uwaga Moderatorska:
mdusiu, proszę, skracaj cytowania, szczególnie w odpowiedziach, gdzie post, do którego się odnosisz, jest bezpośrednio przed Twoim.
W tym wypadku nawet nie musisz cytować, aby było wiadomo, do czego/kogo się odnosisz ^_^
Ewentualnie forma:
Kod: Zaznacz cały
[quote]otwórz 30 stron dalej, przeczytaj stronę-niespodziankę, i jeśli Cię zaintryguje, daj szansę[/quote]

Fringilla

Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 19 listopada 2021, o 21:08

Fringilla napisał(a):PS Nie wskażę winnych tego zamieszania, ale zamiast kończyć Death Thalassy to kończę Him Bowen & Kennedy :]

Zrozumiałam aluzję. :hihi: No cóż, myślę, że książka jest tego warta.

Aniołku - to ma sens, problemy inne niż w związku hetero.
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Ulubiona autorka/autor: Nora Roberts

Post przez aniazlipca » 19 listopada 2021, o 22:43

Wyzwanie Elle Kennedy :czyta2:
“Mercy laughed. “You have to excuse them—boys suffer from an incurable disability.”
“What?”
“Testosterone.”

Nalini Singh, Branded by Fire

Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 20 listopada 2021, o 00:33

Kawka napisał(a):
Fringilla napisał(a):PS Nie wskażę winnych tego zamieszania, ale zamiast kończyć Death Thalassy to kończę Him Bowen & Kennedy :]

Zrozumiałam aluzję. :hihi: No cóż, myślę, że książka jest tego warta.

Aniołku - to ma sens, problemy inne niż w związku hetero.

dla mnie czytanie o gejach jest, że tak powiem odświeżające, nie ma tego dużo ale jak już coś fajnego dorwę to czuję się jak za początków czytania romansów

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 20 listopada 2021, o 01:14

Nareszcie i mam wielka nadzieje ze nie bede mogla oddychac.... juz wkrotce...
Obrazek
No turning back now, Sassenach.

Ulubiona autorka/autor: Margit Sandemo

Post przez LiaMort » 21 listopada 2021, o 18:56

Dorwałam kolejną część Cory Reilly na Legimi, więc idę czytać. :P
Our memories make us. Even the darkest of them all. — Archangel Raphael
Nalini Singh

Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 21 listopada 2021, o 22:06

Quasi polecanka od KKawy i SOL:

Obrazek
No turning back now, Sassenach.

Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Korepetytor - Joanna Balicka

Post przez Lucy » 22 listopada 2021, o 03:37

Obrazek

Nowa elektryzująca powieść autorki „Miss Independent”!
Dla fanów zakazanych relacji, romansów z różnicą wieku i „Birthday Girl”!
Spotkanie dziewiętnastoletniej Isabelli z seksownym, starszym od niej mężczyzną w sklepie z erotycznymi zabawkami wprawia jej serce w niespokojne i nieznane dziewczynie do tej pory drżenie.
Nie sądziła jednak, że zobaczy go ponownie…
Zaskoczona Isabella natrafia na niego we własnym domu. Okazuje się, że Jason Hogan jest prokuratorem, który prowadzi z jej ojcem sprawę jej kolegi Troya podejrzanego o handel narkotykami.
Isabella wyczuwa, że prokurator wyraźnie czegoś od niej chce i nie jest to związane z informacjami mogącymi pomóc w śledztwie. Każda ich wymiana spojrzeń wydaje się stąpaniem nad przepaścią. Z pewnością doświadczony prawnik mógłby przekazać młodej kobiecie swoją wiedzę. Jednak korepetycje, których zacznie jej udzielać, nabiorą innego znaczenia.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 22 listopada 2021, o 06:41

Zaczęłam:

Obrazek

He's a heartless cad. A relentless rake. Dangerous to know. As cruel as can be.

He's the Duke of Carlisle, leader of a secret branch of the Home Office charged with keeping the peace amidst great peril and upheaval. By day, he hunts anarchists and murderers with savage intensity. By night, he rules over London's darkest, most depraved souls.

But he's about to meet his match in his latest prisoner.

She's a strong, independent woman. Fearless and determined. Unlike any lady he's ever known. As unfettered and plucky as can be.

She's Bridget O'Malley, a trusted member of the underground organization to gain Irish independence. By day, she is a respectable young woman of modest means, attempting to make her way in the world through honest employment. By night, she is embroiled in a world so treacherous and dangerous that even she finds her own life at risk. To save herself, she will commit any sin.

When the heartless duke and the fiery rebel clash in a fierce battle of wills, unexpected passions flare to life. Threats lurk at every turn, and no one is as they seem. Will they be each other's ruin? Or is love enough to become their salvation?
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Post przez kejti » 22 listopada 2021, o 10:32

tully napisał(a):Quasi polecanka od KKawy i SOL:

Obrazek

też to mam od Kawy ale boję się bo wydaje się smutne :P a akurat tutaj mamy odwrotnie, ja takich unikam :hihi:

--------
Archangel's Light Nalini Singh :czyta2:
Obrazek

.
.

Wild and Free Kristen Ashley

Post przez Nocny Anioł » 23 listopada 2021, o 07:17

Obrazek
Abel Jin and Delilah Johnson have lived their lives with a hole in their soul, yearning for something they don’t understand.

Until one night Delilah is in mortal danger and a man who’s otherworldly strong and supernaturally fast saves her. Delilah is then cast into a world where fiction comes to life in the form of Abel, her destined mate, a vampire/werewolf hybrid who claims her at first breath as his.

But Abel knows the danger isn’t done. He’s dreamed for centuries that his mate will perish and he will stop at nothing to keep her safe.

For Delilah, she’s not only coping with fantasy come to life, but a mingling of very different families. Not to mention, she has on her hands a man who doesn’t understand his true nature and has lived his long life thinking he’s a monster.

Abel and Delilah together fills the hole that has been clawing at them for decades. But finally finding each other, it also tips their destinies as the last of The Three. They must unite with the other destined lovers, who with Abel and Delilah, are fated to save the world.
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 23 listopada 2021, o 07:59

U mnie nowa Maas. Z tego, co widziałam sporo niezbyt przychylnych opinii, więc zobaczymy

Obrazek

Nesta Archeron od zawsze była dumna, wybuchowa i niezbyt skłonna do wybaczania. Odkąd zmuszono ją do wejścia do Kotła i została Fae wbrew swojej woli, walczy o znalezienie własnego miejsca dla siebie w zabójczym i niebezpiecznym świecie. Co gorsza, wojna i wszystko, co w niej straciła, wypaliły w jej duszy niezatarte piętno.Jedyną osobą, która rozpala ją bardziej niż ktokolwiek inny, jest Kasjan, tajemniczy i twardy wojownik na Dworze Nocy Rhysanda i Feyry. Między Nestą a Kasjanem płonie prawdziwy ogień. Żar jednak może spalić lub oczyścić.Tymczasem zdradzieckie ludzkie królowe, które powróciły na kontynent podczas ostatniej wojny, zawarły nowy niebezpieczny sojusz, zagrażający kruchemu pokojowi, który zapanował w królestwach. Klucz do powstrzymania kolejnej wojny dzierżą wspólnie właśnie Nesta i Kasjan. By jednak ocalenie pokoju było możliwe, te dwa żywioły muszą zacząć ze sobą współpracować. Czy będzie to możliwe?
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Ulubiona autorka/autor: Julia Quinn, Mary Balogh, Lisa Kleypas

Post przez kahahaha » 23 listopada 2021, o 09:17

Karina32 napisał(a):U mnie nowa Maas. Z tego, co widziałam sporo niezbyt przychylnych opinii, więc zobaczymy
bardzo jestem ciekawa jak wypadnie :-D

:czyta2: Pierwsza część poszła szybko i gładko :)
Obrazek
"Dokonywanie wyboru nigdy nie jest łatwe. Są dobre i złe opcje, ale najbardziej niebezpieczne jest niewybranie żadnej z nich”.
Klątwa nareszcie została złamana, lecz to nie znaczy, że książę Rhen będzie mógł wieść spokojne życie. Krążą plotki, że to nie on jest prawdziwym następcą tronu, a zakazana magia czai się w mroku. Rhen ma u swojego boku Harper, jego strażnik Grey zaginął.
Grey musi uciekać. To właśnie o nim mówi się, że jest następcą tronu. Jednak mężczyzna nie zamierza podważać pozycji Rhena. To może się zmienić, bo Karis Luran po raz kolejny grozi, że zdobędzie Emberfall siłą. Jej córka, Lia Mara, nie jest zachwycona brutalnym planem matki, ale czy będzie w stanie przekonać Greya, żeby przeciwstawił się Rhenowi, nawet w imię dobra Emberfall? "

Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 23 listopada 2021, o 19:14

Rozglądam się za czymś.
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Post przez kejti » 23 listopada 2021, o 19:15

Kulti Mariana Zapata
Obrazek

.
.

Post przez Nocny Anioł » 24 listopada 2021, o 07:20

kahahaha napisał(a):
Karina32 napisał(a):U mnie nowa Maas. Z tego, co widziałam sporo niezbyt przychylnych opinii, więc zobaczymy
bardzo jestem ciekawa jak wypadnie :-D

:czyta2: Pierwsza część poszła szybko i gładko :)
Obrazek
"Dokonywanie wyboru nigdy nie jest łatwe. Są dobre i złe opcje, ale najbardziej niebezpieczne jest niewybranie żadnej z nich”.
Klątwa nareszcie została złamana, lecz to nie znaczy, że książę Rhen będzie mógł wieść spokojne życie. Krążą plotki, że to nie on jest prawdziwym następcą tronu, a zakazana magia czai się w mroku. Rhen ma u swojego boku Harper, jego strażnik Grey zaginął.
Grey musi uciekać. To właśnie o nim mówi się, że jest następcą tronu. Jednak mężczyzna nie zamierza podważać pozycji Rhena. To może się zmienić, bo Karis Luran po raz kolejny grozi, że zdobędzie Emberfall siłą. Jej córka, Lia Mara, nie jest zachwycona brutalnym planem matki, ale czy będzie w stanie przekonać Greya, żeby przeciwstawił się Rhenowi, nawet w imię dobra Emberfall? "

Ja czekam na zamówienie i tez będę czytać.

Ulubiona autorka/autor: Julia Quinn, Mary Balogh, Lisa Kleypas

Post przez kahahaha » 24 listopada 2021, o 08:37

Nocny Anioł napisał(a):Ja czekam na zamówienie i tez będę czytać.
powiem szczerze, że jakoś szybciej idzie mi ta część :-D

Bo tylko czarne oczy... - Agnieszka Kowalska-Bojar

Post przez Lucy » 24 listopada 2021, o 16:57

Obrazek

Julia zostaje porwana przez seksownego i tajemniczego Javiera. Zostaje uwięziona na jego wyspie i… Jeśli spodziewacie się super romansu, gdzie on to twardziel o nieciekawej przeszłości, a ona to płochliwa dziewica, zdolna rozkochać w sobie nawet najbardziej niedostępnego faceta, to grubo się mylicie. Po pierwsze Javier porwał Julię nie z miłości, a przez przypadek. Po drugie, Julka jest krnąbrna, zwariowana, szalona i bezczelna. Działa mu na nerwy na każdym kroku, podpala dom, atakuje kokosami, rzuca kotem w jego eks żonę, pyskuje, prowokuje i nieoczekiwanie… fascynuje! Ale gdy już w końcu nasz mafiozo dochodzi do wniosku, że pora działać, Julkę znów ktoś porywa!
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Post przez Nocny Anioł » 25 listopada 2021, o 07:19

kahahaha napisał(a):
Nocny Anioł napisał(a):Ja czekam na zamówienie i tez będę czytać.
powiem szczerze, że jakoś szybciej idzie mi ta część :-D

w pierwszej gdzieś w połowie mi się dłużyło

Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 25 listopada 2021, o 20:08

:czyta2: „W moim śnie” Joanna Gajewczyk i jest zaskakująco.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot

"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 25 listopada 2021, o 20:30

Zaskakująco dobrze, czy zaskakująco źle?
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 25 listopada 2021, o 20:55

Po ostatnich polskich papkach to jest dobrze napisane, konkretna i przemyślana historia, ciekawy romans i sporo tajemniczości, szczególnie na początek; jeśli trafi się okazja, spróbuj.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot

"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Bimber - Agnieszka Kowalska-Bojar

Post przez Lucy » 26 listopada 2021, o 12:58

Obrazek

Konrad jest płatnym mordercą, bezlitosnym, niezwykle skutecznym i równie seksownym, co okrutnym. Pewnego dnia przyjmuje zlecenie, które nie należy do typowych w tej branży. Zgadza się na nie, bo zleceniodawcy oferują niezwykle atrakcyjne wynagrodzenie. Przed zlikwidowaniem obiektu, ma przeprowadzić śledztwo, które ma na celu wyłonienie ofiary. Trafia więc do wioski na końcu świata, przebrany za młodego aspiranta. Tam poznaje Julię… Stop! Wpierw zawiera bardzo bliską znajomość z patelnią prababci, którą Julka wymierza mu ogłuszający cios. I tak rozpoczynają się jego perypetie z nader pechowym zleceniem. Uwaga! Nie czytać w miejscach publicznych, bo grozi to kompromitacją. Nie czytać podczas posiłków, bo grozi to zadławieniem. Podczas czytania nie leżeć na skraju łóżka, bo można z niego zlecieć.

Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 26 listopada 2021, o 16:11

Kawo dziękuję, zapisałam. :*
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czytamy i rozmawiamy