Teraz jest 29 marca 2024, o 07:19

Praca: kariera, poszukiwanie, problemy i rady

Zdrowie, pielęgnacja, edukacja, zakupy, podróże
Avatar użytkownika
 
Posty: 7560
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 3 stycznia 2015, o 09:17

Bo tak to wygląda wg prawa polskiego :/
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 20 stycznia 2015, o 19:43

Od początku roku chodzę na rozmowy i już na jednej mi odmówili bo brak doświadczenia. wybrali dziewczynę która posiadała doświadczenie w telemarketingu, a to była praca w agencji pracy tymczasowej.
Wczoraj i dzisiaj miałam już 3 rozmowy. Powiedzieli, że oddzwonią czy mnie przyjmą. Najgorsze jest to czekanie i niepewność. Byłam już na wielu rozmowach ale dalej mam wrażenie że mówię i robię coś źle. A po rozmowie przezywam co mogłam powiedzieć lepiej.
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 21 stycznia 2015, o 12:30

Sun :przytul: :glaszcze:
okropne to jest. Wiem jak się czujesz, doskonale wiem.
Jedyne co Ci mogę poradzić, co się u mnie sprawdziło to dzwonić a nie pisać maile, jeśli tylko numer jest podany i jak najszybciej umawiać się na rozmowę.
Tę robotę dostałam dzięki temu że byłam pierwsza, a kolejna osoba mimo że miała doświadczenie, w przeciwieństwie do mnie, odpadła. Bo druga.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 23 stycznia 2015, o 18:18

Sol a gdzie pracujesz? :)
z ciekawości pytam :)

wiesz ja i tak wysyłam maile bo tak sobie życzą w ogłoszeniu, ale wysyłam od razu do pracodawcy a nie przez te różne strony typu praca.pl. lutym znowu wracam do mojej piekarni :P
a potem ide juz gdziekolwiek. Juz bedzie pół roku jak jestem bezrobotna. A kasa i przebywanie z ludźmi jest mi bardzo potrzebne!
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 23 stycznia 2015, o 20:39

Sun, tak najprościej mówiąc w antykwariacie numizmatycznym ;) robię zdjęcia, zajmuję się allegro i innymi sklepami internetowymi, czasem składam zamówienia, czasami stoję na kasie. Zależy co akurat jest ;)

Masz rację i kasa i kontakt z żywym ludziem są ważne. Trzeba szukać i kombinować, fajnie że chociaż na trochę wracasz do piekarni ;) zawsze coś wpadnie.
No i będziesz mogła na spokojnie szukać a nie z nerwem.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 25 stycznia 2015, o 18:50

Oja fajna robota :smile:

ano wróce na te dwa tygodnie a potem zobaczymy, ale CV wysyłam dalej. Aczkolwiek już nie mam na to siły.
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 25 stycznia 2015, o 20:24

całkiem ;)
nie narzekam. Zwłaszcza że czasem płacą za siedzenie na forum :P

Sun, nie poddawaj się ;) jak szukałam, koleżanka powiedziała mi żebym dzwoniła tam gdzie chciałabym pracować nawet jak nie ma ogłoszenia. Robiłaś tak?
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 26 stycznia 2015, o 19:21

Ja chyba sama nie wiem co chcę :bezradny:
chcę pracować w biurze, coś pisać, wysyłać, dzwonić itp

ale nawet na sekretarkę chcą doświadczenie. Niby mam minimalne w urzędzie miasta....
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 26 stycznia 2015, o 19:25

sun, a w urzędach są u was Wydziały Obsługi Mieszkańców, czy coś podobnego? tam jest nawet u nas spora rotacja pracowników :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 26 stycznia 2015, o 19:31

Nie ma takiego wydziału :mysli:

chyba że inaczej się nazywa :D
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 26 stycznia 2015, o 19:40

Taki najniższy z najniższych. Ale to nie o to chodzi. Często z takiego wydziału można pójść dalej. Dają podstawy pracy kancelaryjnej, a w urzędach to jest bardzo ważne :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 26 stycznia 2015, o 19:42

Hm muszę to sprawdzić :)
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 26 stycznia 2015, o 19:43

Zobacz, to później jest całkiem niezły start :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 26 stycznia 2015, o 19:48

sunshine napisał(a):Nie ma takiego wydziału :mysli:

chyba że inaczej się nazywa :D

biuro podawcze, punkt kancelaryjny

jakby co u mnie w urzędzie za 2 m-ce będzie nabór na takie stanowisko ^_^

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 26 stycznia 2015, o 19:48

U mnie w mieście nie ma.

A to nie jest tak że też jest konkurs?
Z tego co widzę to wszędzie w budżetówkach sa konkursy.

Joakar u Ciebie :D
za daleko kurde :D
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 31 stycznia 2015, o 22:00

Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 7560
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 31 stycznia 2015, o 22:05

Niezłe :evillaugh:
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 29632
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:17
Lokalizacja: Pozostanę tam, gdzie jestem.
Ulubiona autorka/autor: Margit Sandemo

Post przez LiaMort » 31 stycznia 2015, o 22:25

eh... od początku trzeba było idiotkę zgrywać.. gupia ja.xD
RM 

"But at the same time we still know the shit happens everytime, so I think c'est la vie, that's life. "

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 31 stycznia 2015, o 23:14

Mimo wszystko nie każdy tak da radę, czyli trzeba mieć ku temu odpowiednie predyspozycje.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 6 lutego 2015, o 15:54

“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 9 lutego 2015, o 20:14

Brak słów........... :wryyy:
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 kwietnia 2011, o 20:45
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Julie Garwood

Post przez ania1992 » 11 lutego 2015, o 13:10

Pisania CV można się nauczyć, jest sporo stron na ten temat czy kursów.

Jak już pójdziesz na rozmowę, to najważniejsze, żeby tam dobrze wypaść. Jeśli rekrutuje Cię osoba, z którą będziesz pracować, to musi Cię polubić. Pierwsze wrażenie robi się raz, więc elegancki strój (warto rozjaśnić go jakimś pozytywnym kolorem - czerwonym, zielonym, jasnoniebieskim itp.), żeby nie wyglądać ponuro, dodatkowo ładna fryzura, zadbane dłonie i twarz. Potem: swobodna postawa, wyprostowana sylwetka, uśmiech i optymizm. Nie siada się na rogu krzesła i nie ściska kurczowo torebki, nie wyłamuje dłoni i nie kładzie łokci na stole. Jeśli masz chwilę i czekasz na rozmowę, to w łazience umyj dłonie, żeby nie były wilgotne od potu przy podawaniu ręki - taki uścisk to pierwszy krok (ani za mocni ani za słaby). Na koniec uśmiech i, jeśli nie jest to budżetówka i pracy nie dostaje się po znajomości, to powinno być ok :)

Warto mówić o tym, co możesz dać z siebie: zaangażowanie, chęci, efektywność, pozytywne nastawienie.

Uważaj na to co mówisz - pytania typu: gdzie widzisz siebie za kilka lat, jakie masz ambicje itp. Zastanów się czego oczekują - jeśli to dobre stanowisko, to powiedz, że "już w szkole wiedziałam, że chcę... pracować z ludźmi, sprzedawać, zarabiać dużo pieniędzy, rozwijać się, tworzyć, pracować przy komputerze..." albo, że potrzebujesz stałej pracy z dobrymi dochodami, żeby mieć zdolność kredytową na kupno np. mieszkania (nic tak nie przywiązuje pracownika jak kredyt). "Polecono mi tę firmę" ""Nie jestem konfliktowa, przyjazna atmosfera w pracy jest dla mnie ważna i staram się ją utrzymywać" Standardowe pytania się powtarzają: ile chcesz zarabiać? co wiesz o firmie? Twoje słabe i mocne strony? itp. Przygotowanie do rozmowy to podstawa. Dukanie, przerwy, cisza w rozmowie brzmią kiepsko.

Też miałam sporo rozmów i wiele skończyło się propozycją, zdarzało się, że nie mogłam się zdecydować, którą ofertę wybrać. Teraz pracuję w biurze sprzedaży mieszkań u dewelopera. Na mojej pierwszej rozmowie przede wszystkim zrobiłam miłe wrażenie i dużo wiedziałam o rynku (potrafiłam odpowiedzieć na pytania dot. nieruchomości i cen, które mi zadano). Nie miałam dużego doświadczenia, tylko roczne i to w rynku wtórnym, a nie pierwotnym, ale potrafiłam się wybronić (na drugiej rozmowie, po angielsku, w pewnym momencie atmosfera zmieniła się i szef zaczął mnie naciskać - a jak sobie poradzisz z tym czy z tamtym? będzie potrafiła sprzedawać? znasz prawo? - sprawdzał mnie), a potem znów było miło :)

Niestety faktem jest, że zaczyna się od prac ciężkich, niewdzięcznych (telemarketing, użeranie się z petentami i ich zażaleniami, sprzedaż kredytów itp.), ale po pół roku, roku się awansuje i potem już jest dużo łatwiej i więcej się zarabia, dlatego szkoda marnować czas na pracę typu wykładanie towaru, bo jeśli chcesz pracować w biurze, to takie doświadczenie Ci się nie przyda.

Mam nadzieję, że w końcu znajdziesz coś dla siebie :) Powodzenia!
Sen jest dobry. Ale książki są lepsze.

"Aby znaleźć miłość, nie pukaj do każdych drzwi. Gdy przyjdzie twoja godzina, sama wejdzie do twego domu, w twe życie, do twego serca.
- Bob Dylan."

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 11 lutego 2015, o 19:20

Myślę że większość tych punktów spełniam ;)
tylko juz byłam na wielu rozmowach i zero efektów. Minęło pół roku i nic.
Dlatego nie mam już ochoty szukac takiej pracy.
Myślę ze nawet na to wykładania towarów bym poszła :bezradny:

czekam teraz do poniedziałku na iinformację z jednej firmy, miałam tam już dwie rozmowy ;)
może się uda! pracownik biurowy w dziale kontrolingu.
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 kwietnia 2011, o 20:45
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Julie Garwood

Post przez ania1992 » 11 lutego 2015, o 20:01

To świetnie, dobra praca na początek - nie wiem jak to wygląda w praktyce, ale na papierze na pewno będzie dobrze wyglądać :) Trzymam kciuki!
Sen jest dobry. Ale książki są lepsze.

"Aby znaleźć miłość, nie pukaj do każdych drzwi. Gdy przyjdzie twoja godzina, sama wejdzie do twego domu, w twe życie, do twego serca.
- Bob Dylan."

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 11 lutego 2015, o 20:33

Mam ogromną nadzieję! :)

bo ja nie to depresja murowana....
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik Porad Wszelakich

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość