Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 18 grudnia 2017, o 23:25

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
 Praca, szukanie pracy, problemy i rady ;) 
Autor Wiadomość
Historyczna dama

Pochwały: 127
Ulubiona autorka/autor: Dżuli Stefa Dżulja MeryDżoł Gejlen Maja Kristin...
Post Praca, szukanie pracy, problemy i rady ;)
7 kwietnia 2014, o 12:29
Pozwoliłam sobie założyć nowy wątek, ponieważ nigdzie nie znalazłam takiego, w którym mogłabym zasięgnąć Waszej porady na temat pracy. Myślę, że będzie to dobre miejsce na pytania i rozwiązanie problemów związanych z pracą bądź szukaniem jej, z rozmowami kwalifikacyjnymi, podaniami i całą tą otoczką, która jest niezbędna podczas starania się o stanowisko. Można będzie tutaj pogadać o problemach tych, które już tę pracę mają ;) o awansach, podwyżkach i ich brakach, słowem - wszystko, co związane z codzienną harówką. :)

Przejdę do tematu, który mnie skłonił do założenia wątku.
W mojej okolicy powstaje nowy Szpital, do którego mają być przyjęcia do pracy. Pracowałam kiedyś w Szpitalu i jest to praca, w której się odnajduję, a co ważniejsze - którą bardzo chciałabym dostać. Straszliwie zależy mi na dostaniu tej pracy.
Jako, że to nowy szpital, więc ludzi potrzebują do wszystkiego, a ja w liście motywacyjnym muszę wskazać stanowisko, o które się staram. Nie ma jakiejś listy dokładnych stanowisk, z informacji, które zdobyłam wynika, że mailem należy wysłać cv i list motywacyjny i czekać na ewentualny telefon. Postanowiłam, że docelowym stanowiskiem będzie takie, w którym już pracowałam, mianowicie statystyk medyczny. Czy oni takie przewidują? Powinni, bo w każdym szpitalu statystyka medyczna istnieje, a w każdym razie tak myślę. :roll:
Szczerze - wzięłabym każdą pracę, którą by mi zaoferowali. Włącznie z portierką czy inną pomocą. I teraz zastanawiam się jak (i czy w ogóle mogę) zaznaczyć to w liście motywacyjnym?
Wydaje mi się, że list, który mam, jest napisany starym sposobem, że teraz pisze się inaczej i zupełnie nie mogę sobie z tym poradzić. :(
Wiem, że dużo z Was pracuje, są i takie dziewczyny, które szukają pracy - wszystkie pisałyście lub piszecie takie listy - w związku z czym mam ogromną prośbę o doradzenie mi, czy to, co ja mam nadaje się do śmieci, czy cokolwiek można z tego zrobić :wryyy:

Mogłabym Wam wkleić treść tego listu i poznać Wasze zdanie? :prosi:

Forumowa baronowa

Pochwały: 1
Dawaj Tajemna ;) Ja pewnie niewiele pomogę, ale inne dziewczyny się wypowiedzą :) Swój motywacyjny to pisałam na wzór z internetu i z tego co zauważyłam to nawet go nikt nie przeczytał, także wiesz, dla mnie to zbędny papier, ale jak chcą. Coś wspólnie wymyślimy i na pewno jakoś wkleimy w Twój list to, że możesz też na innych stanowiskach pracować :D

Historyczna dama

Próbowałam sama coś wymyślić i wrzuciłam tam jedno zdanie, które wytłuściłam:

Cytuj:
Zwracam się z prośbą o przyjęcie mnie do pracy w Szpitalu Chirurgii Mikroinwazyjnej w Nieborowicach na stanowisko statystyka medycznego.

Posiadam wykształcenie średnie, ukończyłam Policealne Studium w Knurowie
o specjalności technik ekonomista, jednak przez ponad 7 lat pracowałam jako statystyk medyczny.
Pragnę pracować na stanowisku zgodnym z moimi kwalifikacjami zawodowymi
i zdobytym doświadczeniem, co pozwoliłoby mi wykorzystać je w pełni.
Chętnie i z wielką otwartością porozmawiam o takim miejscu pracy, które Państwa zdaniem jest dla mnie odpowiednie, i które da mi sposobność zastosowania umiejętności dla dobra szpitala.
Moje doświadczenie nauczyło mnie pracy w zespole, jak również samodzielnego wykonywania obowiązków, efektywnie i uczciwie.
W trakcie pracy jako statystyk medyczny w Szpitalu Chorób Płuc w Pilchowicach posiadłam wiele przydatnych umiejętności w biurze. Biegła obsługa komputera, obsługa urządzeń biurowych, czy radzenie sobie z interesantami to tylko niektóre z nich.
Ponadto pracując czasowo w sekretariacie oraz w Izbie Przyjęć i Poradni Przyszpitalnej nabyłam doświadczenia w sprawnym załatwianiu pilnej korespondencji, wystawianiu faktur VAT, a także radzenia sobie w sytuacjach stresowych.
Prowadziłam archiwum szpitalne, księgę główną chorych, rejestr nowotworów, współpracowałam z oddziałami szpitala, apteką, pracownią rtg i usg, i innymi działami szpitalnymi. Pracowałam w komputerowym systemie Start-Szpital i Start-Przychodnia poczynając od przyjęcia pacjenta, aż do wypisu ze szpitala wraz z całym pobytem i wszystkimi procedurami wykonywanymi podczas niego.
Uczestniczyłam w przygotowaniach do ubiegania się o certyfikat ISO oraz akredytacji szpitala.
Praca w środowisku lekarzy i pacjentów nauczyła mnie systematyczności
i cierpliwości.
Z przyjemnością spotkam się z Państwem, aby przedyskutować możliwość mojego zatrudnienia.

Z poważaniem

Wydaje mi się że to elaborat, i te rzeczy, które robiłam (zaznaczyłam kursywą) lepiej wyglądałyby chyba w punktach, mniej więcej jak tutaj, na przykładowym liście:
Do moich obowiązków należało:
- zarządzanie zakupami dla 115 placówek
- zarządzanie 75 kontraktami na lekarstwa, sprzęt, meble, uniformy, automaty do sprzedaży i dystrybucję
- zarządzanie 15-osobowym zespołem dostawców, pracowników zaopatrzenia, analityków i obsługi.

Jak myślicie?
Zresztą mam wrażenie, że ten mój list to porażka w całości. :?

Sokół Millenium

Nie jest porażką, tylko ja bym zamieniła kolejność niektórych informacji. Nie zaczynaj od faktur i obsługi ksera, bo to będzie miało wiele osób. Ty masz doświadczenie w pracy konkretnie w szpitalu i to jest twój ogrooomny atut - więc od razu ich olśnij tym, że pracowałaś na programach szpitalnych, z dokumentacją medyczną itd.

Mogę się nawet pobawić w małego redaktora, ale dopiero późnym wieczorem.

"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Rozpisana cesarzowa

Pochwały: 17
i jakby się dało ciut krótsze... ;)

If ridiculed for your enthusiasm over romance arcs in a game, for your ships both shy and shameless, take heart and draw courage and inspiration from one Cassandra Pentaghast - Seeker of Truth, Right Hand of the Divine, Warrior of the Inquisition, Slayer of Dragons, Bane of Bears, Passionate Fan of Trashy Romance Novels.
Feel no remorse for what you enjoy. Feel only fierceness.

via afragmentcastadrift

Historyczna dama

Agreście, Fringillo - skorzystam z każdej pomocy i rady, dziękuję :*
Postarałam się uporządkować i trochę skrócić i wygląda to tak:

Cytuj:
Zwracam się z prośbą o przyjęcie mnie do pracy w Szpitalu Chirurgii Mikroinwazyjnej
w Nieborowicach na stanowisko statystyka medycznego.

Przez ponad 7 lat pracowałam jako statystyk medyczny w Szpitalu Chorób Płuc
w Pilchowicach.

W trakcie tej pracy posiadłam doświadczenie i wiele przydatnych umiejętności:
- obsługa programów Start-Szpital i Start-Przychodnia rozpoczynając od przyjęcia pacjenta aż do wypisu, wraz z całym pobytem i wszystkimi procedurami wykonywanymi podczas niego,
- prowadzenie księgi głównej chorych, rejestru nowotworów i innych wykazów statystycznych,
- udział w przygotowaniach do ubiegania się o certyfikat ISO oraz akredytację szpitala,
- współpraca z oddziałami i pracowniami szpitala oraz prowadzenie archiwum, w tym dbanie o prawidłowe prowadzenie dokumentacji medycznej,
- załatwianie pilnej korespondencji, wystawianie faktur Vat (liczne zastępstwa w Izbie przyjęć, poradni oraz sekretariacie),

Moje doświadczenie nauczyło mnie pracy w zespole, jak również samodzielnego wykonywania obowiązków, efektywnie i uczciwie oraz radzenia sobie z sytacjami stresowymi.
Praca w środowisku lekarzy i pacjentów nauczyła mnie systematyczności
i cierpliwości.

Chętnie i z wielką otwartością porozmawiam również o takim miejscu pracy, które Państwa zdaniem jest dla mnie bardziej odpowiednie, które da sposobność zastosowania moich umiejętności dla dobra szpitala.
Z przyjemnością spotkam się z Państwem, aby przedyskutować możliwość mojego zatrudnienia.

Historyczna dama

No więc dziewczyny mój list motywacyjny już gotowy. :cheer: :cheer: :cheer: Dzięki Agrest, która ogarnęła i nadała formę dużo bardziej profesjonalną, niż to, co ja stworzyłam. Jeszcze raz wielkie DZIĘKUJĘ :*
Teraz dopieszczam CV, a potem wysyłam. :smile:

Rozgadana księżna

Pochwały: 32
Ulubiona autorka/autor: l.carlyle, a.quick, m. brook, j r. ward, SEP, Eco
super Tajemna i powodzenia..... :cheer: :cheer: :cheer:

ObrazekJestem niewiastą, która fantazjuje o byciu przypadkowo zamkniętą na noc w bibliotece...

http://dlaschroniska.pl/ ...pomaganie zwierzakom jest fajne...

Forumowa baronowa

Pochwały: 1
Powodzenia Tajemna :hyhy:

Szara Eminencja

Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd
powodzenia :)

Fanatyczka

Pochwały: 17
Ulubiona autorka/autor: SEP/Long/Stuart/Quinn/Enoch/Balogh
Trzymam bardzo mocno kciuki :D

Julia Quinn, The Duke and I

Gwiazda klawiatury

Pochwały: 7
Ulubiona autorka/autor: krentz harkness howard robb Singh
Tajemna super trzymamy kciuki oczywiscie drugi list o wiele lepszy .

Celtycka Harfa

Powodzenia Tajemna :)

Łowczyni Sukcesów

Ulubiona autorka/autor: Margit Sandemo
Tajemno powodzenia. :D

Postowa księżniczka

Pochwały: 92
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick
trzymam kciuki :)

Rozpisana cesarzowa

Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews
Trzymam kciuki Tajemna.mam nadzieje,że dostaniesz te pracę

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Rozpisana cesarzowa

Pochwały: 107
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej
tajemna, będzie dobrze :)

Historyczna dama

Nie wiem, czy mam dziękować, czy może nie żeby nie zapeszyć :smile:
Zobaczymy, na pewno będę Was informować. Oby było o czym. ;)

Pulitzer w kieszeni

Pochwały: 15
Ulubiona autorka/autor: Diana Palmer :)
A kiedy jakaś reakcja może być?

Historyczna dama

Ponoć do czerwca ma być zakończona budowa i szpital ma zacząć działalność. Ale jak to będzie w rzeczywistości to nie wiadomo. :bezradny:

Rozpisana cesarzowa

Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa
Powodzenia, a list wygląda dobrze.

"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Historyczna dama

No więc jak do tej pory nikt nie zadzwonił i nie dał innego znaku zainteresowania. Spodziewałam się, chociaż nadzieja we mnie ciągle się tli, gdzieś baaardzo głęboko pochowana. ;) Będę jeszcze dzwonić.
Dziewczyny mam pytanie. Znowu.
Wydaje mi się, że nie mam wielkiej szansy na zatrudnienie, jest to związane z tym, że nie mam wyższego wykształcenia, chociaż mam prawie 8 lat doświadczenia w pracy biurowej to jest prawie niemożliwym zatrudnienie mnie na stanowisko "biurowe". A ze względu na moją otyłość mam jeszcze mniejsze szanse, przez to też nie nadaję się do pracy fizycznej, chociaż bardzo nadawać bym się chciała. Do czasu, jak wygram walkę z kilogramami i pękającym kręgosłupem jestem skazana na bezrobocie, na co nie mogę sobie już pozwolić dłużej, bo z finansami coraz ciężej.
Bądźmy szczerzy, mało kto zatrudni osobę z obciążeniami jak ma stado osób młodych, ambitnych, z wyższym wykształceniem i ładną aparycją do biura.
Dlatego myślę o założeniu czegoś własnego. Wiem, że to wielka niewiadoma i właściwie sama nie wiem co mogłabym robić, ale to chyba jedyna jak na razie szansa dla mnie na jakiś zarobek.
Musiałabym się zastanowić co u mnie w okolicy jest nieosiągalne, czego jeszcze nie ma, a ludzie tego potrzebują, a może pomyśleć o pobliskim mieście, wiadomo - więcej ludzi, więcej potencjalnych klientów.
Do tego potrzebny wkład własny, a ja oczywiście goła jak święty turecki, dlatego pomyślałam o dotacji unijnej. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
Na razie przymierzam się i myślę, ale żeby podjąć jakąś decyzję muszę znać plusy i minusy takiego wyjścia, a na radę kogo lepszego mogę liczyć, jak nie na Was? :prosi:
Wybaczcie że się tak rozwlekłam :zalamka:

Pulitzer w kieszeni

Pochwały: 15
Ulubiona autorka/autor: Diana Palmer :)
Kochana, nie ma co panikować :) Niesłusznie zakładasz, że wszystko Cię dyskwalifikuje. Ja bym radziła Ci wysłać swoje CV do większych zakładów, jako aplikację ogólną. Niech wiedzą, że jesteś obecna na rynku pracy :) A 8 lat doświadczenia to coś bezcennego :)

Własna działalność - nie miałam nigdy, ale moje koleżanki już tak. Jedna wzięła pożyczkę z Urzędu Pracy i musiała się utrzymać minimum rok żeby pieniędzy nie zwracać. Miała jednoosobową szkołę językową :) Generalnie udzielała korepetycji, tyle że podpisywała z każdym umowę.
Inna znajoma zaczynała "na lewo". Handluje dziś biżuterią ściąganą z zagranicy i idzie to na tyle dobrze, że ma zarejestrowaną działalność. Na początku robiła to bez firmy.

Fanka

Pochwały: 22
Ulubiona autorka/autor: Jane Austin, Mary Balogh
Podstawą każdej dotacji jest dobry biznesplan. Ja odradzam wszystkim własne działalności. Mój chłop bardzo długo prowadził firmę i praktycznie doprowadziła nas do bankructwa. Dopiero praca w korporacji dała stabilizację i dużo większą satysfakcję. Chociaż może po prostu to kwestia kryzysu, który dotknął branżę.
Przede wszystkim musiałabyś bardzo dobrze wiedzieć co chcesz robić i na co jest zapotrzebowanie na twoim lokalnym rynku. Na początek też dobre są sklepy internetowe. Koszty utrzymania i księgowości-dużo mniejsze, chociaż spora konkurencja. Warto mieć pojęcie na ten temat.

"Jeśli kochasz kwiat, który znajduje się na jednej z gwiazd, jakże przyjemnie jest patrzeć w niebo. Wszystkie gwiazdy są ukwiecone"

Sokół Millenium

Tajemna, zadzwoń do nich, żeby się przypomnieć. Może to nic nie da, ale ponieważ oni nie prowadzą żadnej oficjalnie ogłoszonej rekrutacji, to możliwe, że mają w tym bałagan, albo się nie śpieszą, albo co tam jeszcze.

"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Odpowiedz w wątku   [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona