Teraz jest 16 kwietnia 2024, o 19:27

Podróżujemy: porady i opowieści

Zdrowie, pielęgnacja, edukacja, zakupy, podróże
Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Podróżujemy: porady i opowieści

Post przez Duzzz » 19 lipca 2014, o 19:44

Podróże i wszystko co z nimi związane.

Nasze wrażenia po wycieczkach. Ciekawe miejsca, które warto polecić i odwiedzić, ale i takie które najlepiej omijać szerokim łukiem. Nasze uwagi, rady dotyczące podróży. Co zabrać, a co jest zbędne? Czy potrzebne nam są szczepienia czy nie? Czy wybrać samolot, autobus, a może pociąg? Miejsca noclegowe sprawdzone, polecane? Gdzie puszczą nas z torbami, a gdzie jest tanio i przystępnie?
To tylko kilka propozycji o czym w tym temacie ;)

PS. Mile widziane fotorelacje z wyjazdów. :)

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 19 lipca 2014, o 20:27

Ja wszystkim polecam Grecję, zakochałam się w tym kraju. Jak tylko będę mogła to na pewno tam wrócę jeszcze nie raz.
Jedyne co mnie rozczarowało to Ateny (oprócz Partenonu).

Avatar użytkownika
 
Posty: 20831
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 26 lipca 2014, o 22:01

Hello, skoro jest już konkretny temat z podróżami to nie wklejam tego w "oko w oko".

Nasza dzisiejsza wycieczka do Oslo. Najpierw skocznia Holmenkollen, a potem park Vigeland. Hasło takie samo jak w poprzednich galeriach: Norge2014

http://s740.photobucket.com/user/bandit ... t=3&page=2
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 2384
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez Vienna » 27 lipca 2014, o 08:41

Zazdroszczę wrażeń, Norwegia marzy mi się od lat...

Avatar użytkownika
 
Posty: 20831
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 29 lipca 2014, o 11:24

Vienno nie ma co zazdrościć - po prostu wziąć wolne, trochę kaski i jechać zwiedzać.

A tu skromniutki dorobek z wczoraj. Byliśmy przejazdem w Rjukan i Kongsbergu.

Hasło: Norge2014

http://s740.photobucket.com/user/bandit ... t=3&page=1
Ostatnio edytowano 29 lipca 2014, o 11:28 przez Kawka, łącznie edytowano 1 raz
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 29 lipca 2014, o 11:27

Tylko, że to będzie więcej niż trochę kaski, przynajmniej jak się ogląda oferty biur podroży, to ceny wycieczek do Norwegii powalają. Tak samo niestety jest ze Szkocją i Irlandią :smutny:

Kawko, śliczne widoki i super wyglądacie :bigeyes:

Avatar użytkownika
 
Posty: 20831
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 29 lipca 2014, o 11:37

Dzięki. Zawsze można zrobić wersję oszczędnościową - czyli wypad pod namiot. Latem w południowej Norwegii jest podobnie jak w Polsce pod względem temperatur. Na zorganizowany przez biuro wypad to bym nawet jechać nie chciała. Nie znoszę przewodników, którym się gęba nie zamyka, psują tylko wycieczkę. Najlepiej samemu się wybrać albo w jakiejś dobranej ekipie - jedziesz gdzie chcesz, kiedy chcesz, bez ględzenia, bez stresu, że musisz coś robić, żeby się dostosować do reszty wycieczki lub do planu podróży. My z Pawłem wsiadamy w auto i jedziemy gdzie mamy ochotę.
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 15876
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick

Post przez joakar4 » 29 lipca 2014, o 11:54

Ja chyba jestem za strachliwa i za wygodna. Lubię jak mnie zawiozą, zarezerwują hotel i wszystko po polsku wyjaśnią :hyhy:

Avatar użytkownika
 
Posty: 2018
Dołączył(a): 29 lutego 2012, o 22:05
Lokalizacja: Tam gdzie mnie zawieje.
Ulubiona autorka/autor: Barbara Kwarc

Post przez bandit » 29 lipca 2014, o 21:58

Nie ma się czego bać, do odważnych świat należy... podobno, a ja jestem jednym z nich !

:D

Avatar użytkownika
 
Posty: 28338
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 30 lipca 2014, o 00:33

fajnie faktycznie Norwegię samodzielnie obejrzeć ;)
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 6740
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 30 lipca 2014, o 08:47

Ja zwiedziłam dużą część Europy a i tak co roku wracam do Augustowa. cała rodzina moja uwielbia tam jeździć. Przy pogodzie raj, przyt braku pogody rowery, lasy, statki, wycieczki. I to jedzenie!!!!! Smaki naturalne, proste i tak kuszące...
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 31 lipca 2014, o 22:45

joakar4 napisał(a):Tylko, że to będzie więcej niż trochę kaski, przynajmniej jak się ogląda oferty biur podroży, to ceny wycieczek do Norwegii powalają. Tak samo niestety jest ze Szkocją i Irlandią :smutny:

Niestety...
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 16 sierpnia 2014, o 12:01

Kawko, Bandit widać, że dobrze się bawiliście. Piękne widoki :)

Pielgrzymowiec wrócił. :cheer: Jak mnie nogi bolą to szok. Nabawiłam się zapalenia w jednej, ale żyję. Doczłapałam na Jasną Górę i qrczę jestem z siebie okropnie dumna. Nie przeczę, że 3 dnia miałam kryzys i ostatni odcinek jakiś 6 km jechałam już na nocleg służbą medyczną we łzach i zagryzaniem warg z bólu, ale jednak trasy ponad 30 km i czasem 40 robią swoje. Satysfakcja jednak dotarcia na Górę ogromna. Każdemu polecam. Czy poszłabym jeszcze raz? TAK! Nawet już pewne przymiarki zaczynam robić na przyszły rok. Wciąga niesamowicie :) Spanie w namiotach, niektórzy po stodołach, spartańskie warunki mycia uczą troszkę pokory. A jak się docenia prysznic i ciepłą wodę, nie mówiąc już o łóżku z mięciutkim materacem. :)

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 15591
Dołączył(a): 10 lutego 2013, o 12:44
Lokalizacja: za górami...za lasami...morzami
Ulubiona autorka/autor: l.carlyle, a.quick, m. brook, j r. ward, SEP, Eco

Post przez Desdemona » 16 sierpnia 2014, o 16:29

Duzzz...to jak w przyszłym roku będziesz pielgrzymować to daj znać i wpadasz do mnie... :evillaugh: :cheer:
Niektórzy ludzie pojawiają się w naszym życiu, by dać Nam lekcję,
a niektórzy po tą lekcję właśnie przyjdą do Nas...

ObrazekJestem niewiastą, która fantazjuje o byciu przypadkowo zamkniętą na noc w bibliotece...


http://dlaschroniska.pl/ ...pomaganie zwierzakom jest fajne...

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 17 sierpnia 2014, o 11:36

Kochana, bardzo chętnie :lol:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 15591
Dołączył(a): 10 lutego 2013, o 12:44
Lokalizacja: za górami...za lasami...morzami
Ulubiona autorka/autor: l.carlyle, a.quick, m. brook, j r. ward, SEP, Eco

Post przez Desdemona » 17 sierpnia 2014, o 12:45

super Duzzz :cheer: :cheer: :cheer: ....ja blisko pomieszkuje od centrum...wiocha moja cudna a tylko ale 15 minut jazdy.... :smile:
Niektórzy ludzie pojawiają się w naszym życiu, by dać Nam lekcję,
a niektórzy po tą lekcję właśnie przyjdą do Nas...

ObrazekJestem niewiastą, która fantazjuje o byciu przypadkowo zamkniętą na noc w bibliotece...


http://dlaschroniska.pl/ ...pomaganie zwierzakom jest fajne...

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 18 sierpnia 2014, o 15:31

Szkoda, że się wcześniej nie zgadałyśmy. 15 plątałam się bez celu przez połowę dnia, mogłyśmy wyskoczyć na jakąś kawę ;)
Teraz już wiem, jak coś dam znać w odpowiednim czasie.
Nie wiem czemu, ale jakoś kojarzyłam bardziej Cię z Białymstokiem i okolicą, a nie Częstochową :P

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 8 września 2014, o 19:55

Nie wiem jak u was, ale u mnie dziś lało. No to trochę zdjęć z cieplejszych klimatów wykacyjnych. Na pierwszy ogień fotki z bazy, tzn z miejscowości Igrane :)
(Kurczę, zmniejszyłam zdjęcia, ale chyba i tak za duże wyszły... Jeśli mam resztę zmniejszyć, to proszę o info.)

A oto i rzeczona baza:

Obrazek

Obrazek

Widok z balkonu:

Obrazek

Miejska plaża (rano :lol: ):

Obrazek

Dzika plaża i masyw Biokovo (a to z kolei po południu ;) ):

Obrazek

Cóż, po prostu Adriatyk ;)

Obrazek

A w tle majaczą wyspa Hvar i półwysep Peljesac:

Obrazek

Połów ryb w Adriatyku - zdjęcie szpiegowskie:

Obrazek

Najlepsze były łódeczki...

Obrazek

Obrazek

Mój ulubiony domek z żółtymi okiennicami:

Obrazek

Kolory kamienistej plaży ;)

Obrazek

I ruiny, opuszczone domy, jak wszędzie...

Obrazek

W ogóle nie wygląda to na zdjęcie z czerwcowej Chorwacji, a jednak :)

Obrazek

Kicia igrańska! Higiena to podstawa.

Obrazek
Ostatnio edytowano 8 września 2014, o 20:34 przez Agrest, łącznie edytowano 2 razy
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 29633
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:17
Lokalizacja: Pozostanę tam, gdzie jestem.
Ulubiona autorka/autor: Margit Sandemo

Post przez LiaMort » 8 września 2014, o 20:15

:bigeyes: cudne zdjęcia.
RM 

"But at the same time we still know the shit happens everytime, so I think c'est la vie, that's life. "

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 8 września 2014, o 20:37

coś... wyludnione miejsce hmmm
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 8 września 2014, o 20:43

Mówisz o plażach czy ruinach? Zdjęcia z plaż są spoza godzin szczytu tak jak napisałam, jak dla mnie ładniejsze niż zdjęcia opalającego się tłumu ;) Natomiast co do ruin i pustych budynków - w Chorwacji jest wiele opuszczonych domów, budów przerwanych w połowie (albo takich, które na takie wyglądają ;) ) itd.
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 8 września 2014, o 21:05

Aż mi się łza w oku zakręciła ;)
Cudnie :bigeyes:

Avatar użytkownika
 
Posty: 21223
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15

Post przez Agrest » 8 września 2014, o 21:08

Wrzucę jeszcze fotki z paru wycieczek ;) Chociaż te oddają ten relaksacyjny klimat urlopowej codzienności :lol: Zdjęcie z tarasu obejmuje prawie całą miejscowość - od cypelka do cypelka (poza cypelkami są dwie plaże, jedna pokazana jako dzika na zdjęciu). Więc widać, jakie to kameralne miejsce ;)
"I read a story to-night. It ended unhappily. I was wretched until I had invented a happy ending for it. I shall always end my stories happily. I don't care whether it's 'true to life' or not. It's true to life as it should be and that's a better truth than the other."

Emily Byrd Starr

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 8 września 2014, o 21:20

Oj, wyciągnęłam swoje albumy z Chorwacji. Pół nocy z głowy :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 8 września 2014, o 23:11

Agrest napisał(a):Mówisz o plażach czy ruinach? Zdjęcia z plaż są spoza godzin szczytu tak jak napisałam, jak dla mnie ładniejsze niż zdjęcia opalającego się tłumu ;)

Zdecydowanie zgadzam się z tym.
Rewelacyjne zdjęcia i ciekawe podpisy.

A moje z Chorwacji przepadły.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Następna strona

Powrót do Kącik Porad Wszelakich

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość