Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 4 lipca 2020, o 03:50

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7512 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 297, 298, 299, 300, 301
 Wizaż 
Autor Wiadomość
Literatka

Pochwały: 127
Ulubiona autorka/autor: Krentz
Klarku ja kocham wszystkie nuty Givenchy. Do tej pory Amarige był królem ale padł

Rozpisana cesarzowa

Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej
Muszę powąchać :) Ja uwielbiam Givenchy niemal w każdej postaci :bigeyes:

Pastelowa Królewna

Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich
Wzbogaciłam się wczoraj o dwa nowe lakiery do paznokci, paletkę różowawych cieni i paletkę rozświetlaczy.

Lakiery są z "trend IT UP", czyli firmy, która zastąpiła "p2" w drogeriach "dm". Mają bardzo delikatne kolory, takie dosłownie mgiełki. Pierwszy jest waniliowy, a drugi słodkoróżowy. Wyglądają bardzo landrynkowo, tylko że są z błyszczącymi drobinkami. Pasowałyby mi do ścian w salonie.

Obrazek

Pastelowa Królewna

Różowy lakier z kupionych ostatnio już wypróbowałam. Jest przepiękny. Muszę niedługo znowu sobie nim pomalować pazurki.

Dziewczynki, mam pytanie: Znacie jakiś płyn micelarny, który dobrze domywa makijaż?
Używam teraz matującego z Yves Rocher, ale nie daje mi on wrażenia, że zbiera wszystko do zera i pozostawia czystą skórę. W domu mam jeszcze drugi z tej samej firmy, tylko że nawilżający, ale obawiam się, że z nim będzie to samo.
Już je oba miałam wiele razy i dotąd byłam zadowolona, ale wcześniej używałam ich po użyciu płynu do mycia oczu z Nivea. Teraz się okazało, że to płyn do oczu robił całą robotę, a płyny micelarne tylko udawały, że dobrze myją. W tej chwili mam płyn do mycia oczu z Maybelline i przy nim się nagle wydało, że płyn micelarny z Yves Rocher jest słabiutki.
Kiedyś w Yves Rocher produkowano płyn micelarny "Trzy herbaty" i tamten był naprawdę świetny. Używałam go kilka lat i zawsze domywał mnie do czysta. Tęsknię za nim do dziś. Byłam też kiedyś super zadowolona z płynów z firm perfumeryjnych, ale one nie odpowiadają mi cenami, bo teraz, gdy jest wiele drogeryjnych odpowiedników, nie chciałabym niepotrzebnie przepłacać.

Obrazek

Sprząta i układa

Pochwały: 19
Dla mnie Bandi i Tołpa mają przyzwoite produkty myjące (w rodzinie używamy ich toników i micelarnych - ja osobiście toniki, ale ostatnio też poniższe raz na jakiś czas).
https://www.bandi.pl/sklep/plyny/kojacy ... larny-857/
https://www.bandi.pl/sklep/zestawy/zest ... monia-677/
https://tolpa.pl/tdf-hydrativ-plyn-mice ... -ml-tth009
https://tolpa.pl/tdf-physio-plyn-micela ... czu-200-ml

Pastelowa Królewna

Bardzo dziękuję za propozycje.
Nie mam do nich teraz dojścia, ale może niedługo się uda, że będę mogła pojechać na zakupy.
Szczególnie płyn pieskowy mnie zainteresował. Ciekawe, czy będzie nadal w sprzedaży.

Obrazek

Sprząta i układa

Jest faktycznie delikatny (ja w ogóle często używam do demakijażu oczy właśnie micelarnego i potrzebowałam łagodnego - i nadwrażliwość, i soczewki; normalnie używam Nacomi, który jest bardzo fajny, ale w warunkach domowych, bo jest straszliwie oleisty i wściekle zółty i w ogóle mnóstwo z nim zabawy - ale zmywa makijaż, że hej :P
Jednak ostatnio minimalny makijaż, więc nie muszę się męczyć.

Bandi jest ogólnie bardzo dobre jako marka.
Tak jak i Nacomi, ale ta to ciut niższa półka - efektywność niższa, chociaz wciąż jak dla mnie jakość dobra i bardziej nastawione też na różne zabawne efekty specjalne dla miłośników tekstur, kolorów i zapachów (w tym sporo nostalgii-wykorzystywane aromaty spożywcze z dzieciństwa znane wielu z nam :hyhy:
Szybkie też zużycie przy niższej cenie w efekcie - porównując z Bandi, a także Mokosh czy Resibo.

Pastelowa Królewna

Żadnej z tych firm jeszcze nie widziałam na własne oczy. Tylko z nazw mi się obiły o uszy.
Niedawno guglowałam firmę Resibo. Nie podobały mi się informacje, a raczej brak informacji o kraju pochodzenia kosmetyków na niemieckiej stronie ich firmy.

Obrazek

Sprząta i układa

Janka napisał(a):
Niedawno guglowałam firmę Resibo. Nie podobały mi się informacje, a raczej brak informacji o kraju pochodzenia kosmetyków na niemieckiej stronie ich firmy.

To polska firma produkująca w Polsce i jak na razie wciąż aprobowana przez ekipę wokół apki Happy Rabit (sprawdzają skład i pochodzenie składników, promują nietestowane na zwierzętach produkty oraz firmy, które także nie sprzedają na rynkach, gdzie testowanie jest obowiązkowe).
http://www.happyrabbitblog.pl/
https://blog.resibo.pl/cruelty-free-wsz ... ierzetach/

PS ekhm, przyznaję, że aktualnie 99% tego, co polecam, jest produkcji polskiej oraz nietestowane na zwierzętach, a także najczęściej wegańskie i niesprzedawane na rynkach takich jak chiński ;)

a na przykład używam rewelacyjnych szczoteczek :bigeyes: serio, prawie popłakałam się z błogości, jak użyłam za pierwszym razem, ale mam opory przed reklamą :niepewny:

Pastelowa Królewna

Resibo pojawiło się u polskich youtuberek, więc się spodziewałam, że to będzie polska firma. Na polskiej stronie firmy jest to podkreślone bardzo wyraźnie, a na niemieckiej informacja jest albo bardzo dokładnie ukryta, albo wcale jej nie ma.

Przerzuciłam się na domywanie twarzy po demakijażu specjalnymi szmatkami lub myjkami zbierającymi wszystko łącznie z make-upem. Na razie sprawdzam ściereczki z różnych firm. O dziwo, wszystkie łatwiej zmywają tusz do rzęs niż puder. Jestem tym zaskoczona, bo myślałam, że to właśnie tusze są najtrwalszym kosmetykiem.

Obrazek

Literatka

Ulubiona autorka/autor: Krentz
Frin- och lubie twoje polecenia bo tez w tej chwili mam większość polskich produktów, naturalnych. nie wszystko wegańskie ale zmierzam ku temu.

jeśli chodzi o wybór kosmetyków to zależy czego w danej chwili potrzebuję. niestety do skóry najpierw patrzę na skład i pochodzenie. problemy skórne córki. ale pocieszające jest to, ze można znaleźć dobre polskie lub europejskie naturalne dermokosmetyki.
W przypadku pozostałych to lokalność, testowanie i skład. taka kolejność. Zauważylam też, że często produkt wybierany jest droższy niż tzw. sieciowy, marka powszechna. Ale jest potem zdecydowanie bardziej wydajny. Nawet dwukrotnie. więc w sumie nie droższy. takie są mydła z 4 szpaków - od grudnia używam węglowego.

Sprząta i układa

[EDIT MODERATORSKI]
Dyskusja o antykoncepcji została przeniesiona do tematu Szlachetne zdrowie
viewtopic.php?p=1214074#p1214074

szuwarek napisał(a):
Frin- och lubie twoje polecenia bo tez w tej chwili mam większość polskich produktów, naturalnych. nie wszystko wegańskie ale zmierzam ku temu.

Ja się paru rzeczy tu na forum dowiedziałam, żeby nie było, nieopatrznie zaglądając do tematy jutuberek :lol:

Ja w ogóle kosmetykami czysto użytkowo się interesuję, więc im mniej czasu poświęcę, tym mniej, i dobre źródła info są ważne - stąd apka Happy Rabbit o nietestowanych na zwierzętach produktach.

Dłuższy rant;)
Spoiler:

Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7512 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 297, 298, 299, 300, 301