Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 5 czerwca 2020, o 09:59

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ] 
 Konkurs z okazji piątych urodzin forum. 
Autor Wiadomość
Diamentowe Pióro

Pochwały: 94
Post Konkurs z okazji piątych urodzin forum.
11 kwietnia 2016, o 16:15
Dziewczyny, bardzo was przepraszam, że ogłaszam ten konkurs dopiero teraz, choć miał być ogłoszony już jakiś czas temu, ale naprawdę sporo miałam na głowie i byłam zakręcona jak ruski termos. :facepalm: Ale już się poprawiam i w ramach przeprosin dołożę parę zakładek magnetycznych od siebie. A teraz przejdźmy do rzeczy.

Ogłaszamy konkurs z okazji piątych urodzin forum pod nowym adresem, w którym do wygrania są zakładki magnetyczne [10 sztuk], przypinki [3 sztuki] i zakładki papierowe.
Zakładki magnetyczne i przypinki ufundowała osoba prowadząca epikboxa, która zna nasze forum i nas lubi.

Zasady są proste:
•odpowiadacie na trzy proste pytania.
•odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy forum, który jest zamieszczony w Regulaminie Forum.

Oto i pytania:
- czym jest dla mnie forum romansoholiczki.pl?
- moje pierwsze dobre wspomnienie forum...
- czytanie romansów jest dla mnie...

Życzymy powodzenia
Zarząd Romansoholiczek

Regulamin:

1. Konkurs trwa od 11 kwietnia 2016 do 17 kwietnia 2016 [do godziny 23,59].
2. Organizatorami konkursu są forum Romansoholiczki.pl, a fundatorem nagród http://epikbox.pl/sklep/
3. W konkursie mogą brać udział tylko osoby posiadające konto na naszym forum, mieszkające w Polsce. Nie wysyłamy nagród za granicę, ale zawsze możecie podać adres w Polsce, na który będziemy mogły nagrodę wysłać. W konkursie wszyscy mogą brać udział, zarząd też, bo w sumie i tak dziewczyny z zarządu wkładają sporo pracy w forum, a zabawa ma być dla wszystkich [ja odpadam, bo swoje zakładki już mam i więcej mi nie potrzeba].
4. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w ciągu trzech dni od zakończenia konkursu.
5. W mailu należy podać:
a) swój nick z forum;
b) odpowiedzi na pytania konkursowe oraz informację, które z zakładek lub przypinek chciałybyście dostać [prosimy o podanie kilku, bo może się tak zdarzyć, że kilka osób będzie miało ochotę na tę samą nagrodę] i zastrzegamy sobie prawo wyboru, co komu przypadnie - w razie wybrania tych samych przypinek czy zakładek przez kilka osób będzie decydować także kolejność wpływu e-maila.
6. Nagrodami są:
http://i66.tinypic.com/27xh5y.png - zakładki papierowe [z krakowskich Targów Książki]

http://i66.tinypic.com/11tpu0k.png - zakładki magnetyczne

http://i65.tinypic.com/2cx80hl.png - naklejki dla dzieci [jako dodatek]

http://i68.tinypic.com/30n9gmr.png - przypinki

http://i63.tinypic.com/2i8el2o.png - zakładki magnetyczne

http://i65.tinypic.com/2qiy8hi.png - przypinki

http://i67.tinypic.com/23uu8g3.png - zakładki magnetyczne z "Dumy i uprzedzenia".

Tu na stronie epikbox.pl możecie dokładnie zobaczyć jak wyglądają te zakładki magnetyczne i przypinki: http://epikbox.pl/sklep/

Każda z nagrodzonych osób dostanie zakładkę papierową, a do tego zakładkę magnetyczną albo przypinkę

7. Do zwycięzców, którzy najciekawiej odpowiedzą na pytania i których odpowiedź najbardziej nam (Zarządowi Forum) się spodoba, wyślemy maila z informacją o wygranej i prośbą o adres do wysłania przesyłki. Jeśli nie dostaniemy odpowiedzi w ciągu tygodnia, nagroda przechodzi na kolejną osobę.
8..Lista wygranych wraz z odpowiedziami zostanie opublikowana na forum, w tym temacie.
9. Nagrody nie można wymienić na jej równowartość pieniężną.
10. Nagroda jest wysyłana na koszt naszego forum.
11. Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzania zmian w regulaminie w trakcie konkursu.

Ostatnio edytowano 13 kwietnia 2016, o 08:00 przez Dorotka, łącznie edytowano 1 raz

Enchantress words

Pochwały: 127
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh
Wysłałam, ale o mało co sie nie rozmyśliłam.

Zobacz profil WWW
Diamentowe Pióro

O mało się nie rozmyśliłaś? Dlaczego?

Enchantress words

Bo jak przeczytałam, co napisałam. To pomyślałam że majaczę. Ale co tam, najwyżej sie posmiejesz :smile:

Zobacz profil WWW
Rozpisana cesarzowa

Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej
Czy planowana jest publikacja odpowiedzi dziewczyn na pytania?

Diamentowe Pióro

A chcecie żeby była? Bo ja nie widzę problemu, sądzę, że inne dziewczyny też nie. Ale jeśli ktoś nie będzie sobie życzył, to też nic się nie stanie.

Enchantress words

Nie widzę problemu, najwyżej poczytacie trochę bzdur. :smile:

Zobacz profil WWW
Pastelowa Królewna

Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich
Dorotka napisał(a):
Jeśli nie dostaniemy odpowiedzi w ciągu 48 godzin, nagroda przechodzi na kolejną osobę.

Łoj, jak groźnie.

Diamentowe Pióro

Tu nie chodzi o to, by kogoś straszyć, tylko żeby rozsyłania zakładek nie przeciągać w nieskończoność.

Pastelowa Królewna

Wiem, ale to można łatwo przegapić, bo 48 godzin to krótki termin. Nie każdy zagląda na forum i do maili codziennie.
Może mogłabyś podać dokładną datę, kiedy trzeba sprawdzić maile?

Diamentowe Pióro

A ile tego czasu potrzebujecie?

Pastelowa Królewna

Mnie się wydaje, że tydzień byłby bardziej "humanitarny".

Szara Eminencja

Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd
Dlaczego nie widzę zgłoszeń konkursowych??? Co się tak lenicie? Nikt nie chce tych pięknych zakładek? Nie odkładajcie wysłania maila na ostatni dzień :!:

Pulitzer w kieszeni

Pochwały: 15
Ulubiona autorka/autor: Diana Palmer :)
A ja się zgłosiłam, mimo iż mam spore zaległości na forum ^_^

Diamentowe Pióro

I to ci się chwali. :wink:

Pulitzer w kieszeni

Życzę miłego oceniania :)

Szara Eminencja

Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd
Nikt więcej się nie zgłasza?

Pulitzer w kieszeni

Nie ma z czego wybierać??

Sprząta i układa

Pochwały: 19
a ja mogę tak poza konkursem się podzielić?
bo jako element moderatorski mam wgląd do treści Dorotki i czuje się zainspirowana bardzo (a zarazem to taki mętlik jest, co nawypisywałam sobie po nocach... lol)

przepraszam, jest tak bardzo blogowo i jak to zwykle u mnie... trudno napisane... że kto dotrze do końca, ten chyba bonusową nagrodę ode mnie otrzyma lol
kiedyś to poprawię i zatytułuję Oda do Romansoholiczek lol

Ok, to będzie relatywnie krótki efekt mojej już ponad 2-miesięcznej bezsenności ; )
A chcę popełnić parę słów o naszej społeczności i wyrazić tym samym (uwaga: spoiler!) głęboki podziw i wdzięczność za Waszą romansoholiczną działalność na naszym forum (i nie tylko! tu macham wszystkim na Goodreads i Facebooku - akurat tam jestem, a zarazem wiem, że Romansoholiczki intensywnie bujają też w innych przestrzeniach społecznosciowych :D

Wstęp 1 - podziękowania: Dzięki internetom za fandomy i meta-dyskusje o sensie wspólnot internetowych skupionych wokół konkretnych zainteresowań.
Wstęp 2 - wytłumaczenie: Zdecydowanie mniej ostatnimi czasy komentuję/piszę w sekcjach stricte literackich na Forum, a powód jest prosty - faktycznie czytam zdecydowanie więcej fandomowej twórczości (wciąż romansowej w 100% w sumie!) aktualnie niż klasycznego romansu w rozumieniu naszego Forum (aczkolwiek - i to jest szalenie fajne - i u nas definicja jest w miarę elastyczna i się dostosowuje do rzeczywistości).

Klu: Moje peregrynacje czytelnicze zapędziły mnie głębiej w FF.net i Ao3 (anglojęzyczne w większości fanfikowe dzieła) a co za tym idzie - bardziej w Tumblr, Pinterest, Deviantart itp.
A także w intensywne życie online twórców - tych aktywnych - i konsumentów fanfików.
Wiem, i u nas mamy Twórczynie, ale przyznam, że nie zawsze śledziłam z uwagą aktywność ze względu na - szczerze powiedziawszy - trochę inne preferencje tematyczne.
Ale podziwiam Was bardzo!
W sumie podziwiała zawsze, ale szczególnie ostatnio nauczyłam się dostrzegać parę rzeczy (właśnie dzieki ww. miejscom w sieci), które od samego początku mojej z Wami znajomości na Romansoholiczkach były tutaj obecne: jak fajnie jest mieć miejsce, w którym można rozmawiać o swoich zainteresowaniach czytelniczych (i odlotach ; ) paradoksalnie bez zwracania uwagi na... płeć LOL
Paradoks tkwi właśnie w tym, że chociaż bardzo często w naszych rozmowach (szczególnie tych bardziej, hm, konwenansowych - to jest fajne i ciekawe! - czyli towarzyskich a nie głębszych dyskusjach) uciekamy się do używania sformułowań "my kobiety" i "literatura kobieca (ekhm, tak, też jestem winna ; ) to jednak na koniec rozmawiamy po prostu jako my - bo po prostu pewne tematy i ich ujęcia nas interesują i nie przepraszamy, że akurat te ("kobiece") a nie inne (i nie usprawiedliwiamy na dłuższą metę - serio, poczytajcie archiwa postowe - tego tym, "że jestem kobietą, i dlatego powinnam się interesować romansami").

Niejasno?
Piszę o tym w następstwie mojego śledzenia ostatnimi tygodniami dyskusji 9poza Forum ; ) "czy fandom [np. filmu Mad Max] wyklucza mężczyzn, bo przecież większość tam obecnej twórczości jest a) romansowej i b) dużo tam slashu".
To oznacza, że w domyśle opowieści, które nie traktują o a) romansie i b) slashu są uniwersalne z założenia.
Reakcje jak najbardziej sensowne, jak mi się wydaje, są wyrażane przez osoby mówiące prosto: nie musimy wcale na siłę dostosowywać naszych zainteresowań do zainteresowań uniwersalnych czyli męskich - nie musimy być "inkluzywne" i non stop dbać, czy aby mężczyźni (ci teoretyczni, nie konkretne osoby, które po prostu pojawiają się w fandomie bo lubią dane podejście).
Jeszcze raz: zdecydowana większość tego, co widzimy jako neutralne twórczo wokół - filmy, literatura, szeroko pojmowana kultura - jest dominowane przez mężczyzn (szczególnie wśród twórców! ale i bohaterów) i częściej pojawiają się tematy uniwersalne, gdzie to mężczyźni je ilustrują.
Jak to zostało ładnie gdzieś (zgubiłam źródło :/ powiedziane: w dzisiejszej kulturze uważa się, że jeśli dzieło jest tworzone w 50% przez kobiety i odbierane w 50% przez kobiety, to jest... kobiece... "uniwersalność / dla każdego" musi miec w sobie parytet kobiecy maksymalnie 30% :/ nie brzmi to... źle?
popatrzcie na mainstreamowe seriale, filmy, książki... jest taki test na sprawdzenie, czy fabuła filmu jest ok: czy w ramach opowieści rozmawiają miedzy sobą co najmniej 2 kobiety? a także test: jak brzmi opis w scenariuszy bohaterki - czy skupia się na wyglądzie przede wszystkim? (porównajmy: "do pokoju wchodzi piękna, seksowna blond 20stka" vs "do pokoju wchodzi mężczyzna pewnym krokiem, sylwetka żołnierza, spojrzenie inteligentne i czujne" etc.)
Obserwacja z przestrzeni romansoholicznej: a) bohaterki są często opisywane z góry w kontrze do wyjścia "aha, spodziewacie się opisu urody? a my idziemy o krok dalej - przechodzimy od razu do elementów drugoplanowych") oraz b) to bohaterowie sa opisywani na wstępie pod katem urody i ciuchów (no ok, niesprawiedliwe, nie chcę zamieniać jednego stereotypu na drugi ; )

co mają do tego Romansoholiczki?
Mnie cieszy jedna rzecz, jak śledzę - i czasem się włączam w - dyskusje tutaj.
Jesteśmy tutaj po prostu w gronie osób zainteresowanych taką a nie inną rzeczywistością i twórczością wokół (czyli bo istnieją książki - romanse) - a to, że są tu jednak prawie same kobiety, to... bo są :D
po prostu przychodzi każdy, kto ma ochotę, i nawet jeśli zdarza się wybuch emocji, bo "rodzynek na forum" (a z biegiem czasu, serio, emocji bywało coraz mniej... ; ) to na dłuższą metę znowu - chodzi o wspólne zainteresowania.
nawet nie o wspólny język. czasami komunikowanie się ze sobą nawzajem jest bardzo trudne, bo zwracamy uwagę na zupełnie inne aspekty i - tak, jak najbardziej, czasem trudno jest, i tu patrzę na siebie ; ) zrozumieć, co innych w danym elemencie naprawdę podnieca (Grey, Zmierzch... In Death LOL tu ja się skarżę na moją nieumiejętność włączenia się często w dyskusję lol
uniwersalność, parytet, równość... kurcze, uważam, że to wszystko u nas jest (łącznie z poglądami wielu z Was, z którymi ja się w sumie nie zgadzam, acz w pełni akceptuję, jeśli chodzi o definiowanie bohaterek i bohaterów, HEA itp. lol)
nie zawsze pewnie idealnie dla wszystkich i dla niektórych są pewnie w historii Forum momenty fajniejsze i mniej fajne ; ) ale "rozmawia się" :D

wiecie doskonale, ze mamy "przemiany pokoleniowe" - ja jestem autentycznie dumna, że te przemiany mają miejsce, że należę do wspólnoty, gdzie jest to możliwe :)
i nie chodzi choćby o załozenie tematu romans + lgbtq (w 2007 roku, gdy dołączałam do Forum, się zastanawiałam, kiedy się go doczekamy LOL
szalenie mi się podoba, że to wciąż miejsce, w którym po prostu się rozmawia
bez - paradoksalnie - podkreślania non stop swojej przynależności płciowej (bo to oznacza, że po prostu czujemy się tu dobrze i bezpiecznie jako my).

(żeby nie było: nie wiem, jak wiele osób na forum ma problem z samookreśleniem płciowym, nie uważam zarazem, że powinnam o to wypytywać - wolałabym, aby pewne rzeczy były wokalizowane samodzielnie - nie jestem też bynajmniej zwolenniczką doktryny "nie mów i nie pytaj" ; )

podsumowując: jak fajnie być sobą w środowisku społecznie określanym jako kobiece bez potrzeby non stop podkreślania i usprawiedliwiania istnienia swej płci, genderu i zainteresowań LOL
dzięki!
tyle :)

Diamentowe Pióro

Wyniki:

Pragnę ogłosić, że nagrody w postaci zakładek magnetycznych, przypinek i zakładek papierowych ufundowanych przez http://epikbox.pl/sklep/ otrzymują: ... Nocny Anioł i Levanda. :cheer: :cheer: :cheer:

Szkoda, że tak mało osoby wzięło udział w naszym konkursie i tym bardziej cieszę się, że Aniołkowi i Levandzie chciało się uczestniczyć w naszej zabawie. Aniołku, Levando - dziękuję, że chciało Wam się chcieć.
I oczywiście gratuluję.
I proszę przyślijcie mi swoje dane. Napiszcie też, które z przypinek, zakładek magnetycznych oraz papierowych chcecie dostać.

Enchantress words

A dziękuje bardzo i brawa dla Lev :cheer: , szkoda że tylko nam się chciało chcieć. :smutny:

Zobacz profil WWW
Pulitzer w kieszeni

Ja również dziękuję :) Brakowało mi takiej zabawy na forum więc nie mogłam przepuścić okazji :)

Brawo Nocny Aniele :)

Dorotko maila i PW prześlę jeszcze dziś :)

Brylantowa Romansoholiczka

Pochwały: 44
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn
ja przyznaję się bez bicia. Przegapiłam. Ech. a Chcałam bardzo.

Brawo dziewczyny :wesoły:

Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]