Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 18 grudnia 2017, o 23:17

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Byłam w teatrze i… 
Autor Wiadomość
Rozpisana cesarzowa

Pochwały: 87
Ulubiona autorka/autor: Jayne Ann Krentz
Post Byłam w teatrze i…
21 kwietnia 2011, o 20:25
Temat dla opisania na gorąco wrażeń po jakimś spektaklu, na którym właśnie byłyśmy :)

Rozpisana Waćpanna

Pochwały: 80
Ulubiona autorka/autor: chyba jednak Krentz/Quick/Castle...
Ja nie byłam w teatrze, ale na mikołajki mojej mamie i cioci sprawiliśmy bilety do lubelskiego Teatru Muzycznego na Carmen i na początku kwietnia była (miały bilety już na zeszły rok, ale spektakl został odwołany, bo to miało być w sobotę po Smoleńsku. A zastanawiałyśmy się z siostrą - na sobotę, czy na piątek wziąć :roll: ), no więc były na tej Carmen i średnio im się podobało. Znaczy muzyka jak muzyka, śpiewy, to było super, ale Carmen grała stara aktorka i taka mało energiczna (widziałam w jednej galerii handlowej tutaj zdjęcia z różnych spektakli z teatru muzycznego, m.in. tą Carmen właśnie, nijak ona cyganki nie przypominała....), wszystkie kostiumy i scenografia takie szare i nijakie a do tego jak Carmen się w którymś momencie rzuciła na ziemię (nie wiem, czy jak ją zabił czy kiedy), ale się rzuciła, sukienka się podwinęła i pokazało się... piękne oczko na rajstopach :hyhy: Oko nawet. zamazane czerwonym lakierem. Na czarnych rajstopach :hyhy:

Moja mama stwierdziła, że to oczko to pewnie jedyne, co niektórzy będą z całego przedstawienia pamiętać :hyhy:

Smoki były idealnym środkiem antykoncepcyjnym, ponieważ raz skonsumowana dziewica już nigdy nie była płodna.

ObrazekObrazek
by Agrest

Zobacz profil WWW
Rozpisana cesarzowa

Ale to takie realistyczne, wszak Carmen biedna była ;) No, ale młoda i raczej energiczna :D

Miss postów

W niedzielę 12 czerwca wybraliśmy się z mężem do Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. Trochę było to wariackie, bo mieszkamy jakieś 350 kilometrów od Warszawy, ale co tam, raz się żyje. Byliśmy na musicalu Les Miserables. Francuskojęzycznym nie muszę tłumaczyć, ale reszcie już mówię, że jest to musical na podstawie powieści Wiktora Hugo "Nędznicy". Jesteśmy zachwyceni. Majstersztyk. Dopracowane w każdym szczególe. Ogląda się od początku do końca z zapartym tchem. Dekoracje, muzyka, kostiumy i oczywiście obsada wspaniałe. Polecam! W tym sezonie grają tylko do 22 czerwca, ale z tego co wiem w przyszłym sezonie też jeszcze będą grali. Niezapomniane chwile, a na koniec owacje na stojąco.

Rozpisana cesarzowa

Pochwały: 17
a byłaś na upiorze lub kotach i możesz porównać realizację?

If ridiculed for your enthusiasm over romance arcs in a game, for your ships both shy and shameless, take heart and draw courage and inspiration from one Cassandra Pentaghast - Seeker of Truth, Right Hand of the Divine, Warrior of the Inquisition, Slayer of Dragons, Bane of Bears, Passionate Fan of Trashy Romance Novels.
Feel no remorse for what you enjoy. Feel only fierceness.

via afragmentcastadrift

Szafirowa Literatka

Pochwały: 8
niech mi kto powie czemu oni to zamykają po mniej więcej 3 latach- przy pełnej widowni :wink:

Rozpisana cesarzowa

Pochwały: 17
jest mnóstwo sensownych powodów. ja niestety nimi nie dysponuję ^_^

If ridiculed for your enthusiasm over romance arcs in a game, for your ships both shy and shameless, take heart and draw courage and inspiration from one Cassandra Pentaghast - Seeker of Truth, Right Hand of the Divine, Warrior of the Inquisition, Slayer of Dragons, Bane of Bears, Passionate Fan of Trashy Romance Novels.
Feel no remorse for what you enjoy. Feel only fierceness.

via afragmentcastadrift

Miss postów

Niestety nie było mi dane zobaczyć Upiora w Operze i bardzo żałuję, ale mam nadzieję na jakieś wznowienie. Widziałam Phantoma w Operze Śląskiej i byłam zachwycona, ale po obejrzeniu Les Miserables stwierdzam, że Opera Śląska nie odrasta Romie do pięt. Wiem na pewno, że w Les Miserables udoskonalili pracę sterowanych komputerowo platform, a wprowadzono je już w Upiorze. Rewelacyjna sprawa. Platformy pracują bezszelestnie, wjeżdżają na scenę z gotowymi dekoracjami, nie trzeba co chwilę opuszczać kurtyn. Muszą mieć tam ogromne kulisy. Podobało mi się to.
A spektakl jeszcze nie zostaje zakończony, to sezon się kończy. Od 22 września znów ruszają przedstawienia i już można robić rezerwacje i kupować bilety. Polecam!

Szafirowa Literatka

Pochwały: 8
Fringilla napisał(a):
jest mnóstwo sensownych powodów. ja niestety nimi nie dysponuję ^_^

i Westend zapewne też :big:

Rozpisana cesarzowa

Zgadzam się z Kasią. Spektakl Les Miserables jest przygotowany perfekcyjnie od strony technicznej (aktorsko i wokalnie też robi wrażenie) - platformy poruszają się bezszelestnie, świetnie wykorzystano grę świateł i dźwięk - scena deszczu - rewelacja, a rozwiązanie sceny z samobójstwem Javerta ociera się o genialność. Rozumiem, że to pomysły przeniesione z oryginału, ale i tak robią wrażenie.

Byłam na Upiorze i bardzo mi się podobało - tu z kolei świetny pomysł na przejście do lochów. Zresztą, cała scenografia i kostiumy były rewelacyjne, ale mimo wszystko Nędznicy są bardziej imponujący.

A co do drugiej sprawy - z jednej strony rozumiem, że trudno pojąć, czemu zdejmuje się popularne i dochodowe przedstawienie, a z drugiej, gdyby tego nie robili, to wciąż oglądalibyśmy jeden spektakl i nie byłoby co marzyć o takich Nędznikach chociażby. Inne sceny jakoś nie kwapią się do niesienia musicalu w lud.

Postowa księżniczka

Pochwały: 127
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych
Byłam dziś w teatrze. Pierwszy raz od czasów liceum. Wtedy poszliśmy z klasą na coś potwornie nudnego. Dziś byłam ze znajomymi. Interaktywny spektakl pt "Szalone nożyczki" w teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Ubawiłam się. Widownia śmiała się co chwila. Nawet nie zauważyłam, jak szybko minęły dwie godziny. Aktorzy dobrze przygotowani, fabuła wciągająca. Taka komedia kryminalna z zakończeniem, na które wpływ mają widzowie. Polecam każdemu. Nie sądziłam, że sztuka teatralna może mi się tak spodobać.

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Zobacz profil WWW
Miss postów

Teatr to super sprawa... hm.
22 kwietnia zabraliśmy naszego syncia do Warszawy. Znów TM Roma, oczywiście. Tym razem Aladyn JR. Pełen teatr dzieciaków, a i spektakl super, Robert Rozmus w roli Gina genialny. Latający nad publicznością dywan też robi wrażenie. Świetnie. Polecam. :D

Rozpisana cesarzowa

W marcu ponownie odwiedziłam Romę. Tym razem Mamma Mia! - było energetycznie, kolorowo i ledowo (siedziałam w loży, więc tak bardzo to nie przeszkadzało, ale jestem ciekawa, czy ci z pierwszych rzędów nie mieli poczucia przepikselowania obrazu) , ale przede wszystkim z dobrym towarzystwem, więc zabawa była przednia.

Królewski Skryba

Pochwały: 127
Ulubiona autorka/autor: Krentz
Jan Peszek Podwójne solo

Spektakl składa się z dwóch części: pierwsza to Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego autorstwa Bogusława Schaeffera, który powstał w 1963 roku i stworzony przez Jana Peszka na 70-e urodziny Dośpiewanie. Autobiografia.
Zacznę od tego , że twórczość Schaeffera uwielbiam bezkrytycznie. A już spektakle grane przez tych, dla których je pisał -- no miód .
Nie będę tu streszczała filozoficznego monodramu o roli artysty, celebryty, sztuki we współczesnym świecie. Pomimo, że napisany 38 lat temu jest ciągle aktualny i gorzko prawdziwy. A równocześnie jest to kpina ze współczesnych "Artystów".
Druga część to 30 scen z życia Aktora. Zamruczanych, odegranych, odtańczonych - to nie opis szczegółowy ale urywki, mgnienia, uczucia jakie tkwią w pamięci.
Prosta scenografia i on - każde jego wejście, każda scena odegrana z pasją, talentem... znakomicie. Ale czego innego można by się spodziewać !
wspaniałe 2,5 godziny.

tylko dlatego że na liście lektur zwolniło się miejsce, a ty umiesz składać prześcieradło z gumka i utrzymać wagę z ciąży nie oznacza że masz wydawać książkę (Katarzyna Nosowska)

Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ]