Teraz jest 19 maja 2024, o 03:36

Media: ludzie i wydarzenia

Artyści, celebryci, postacie warte uwagi, głośne wydarzenia, komentarze, plotki i skandale
Avatar użytkownika
 
Posty: 6740
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 14 grudnia 2020, o 08:51

Obrazek

Piotr Machalica nie żyje... często bywał u nas , bo pochodził z Czechowic. Zawsze uprzejmy, miły. Taki swojski, bez nadęcia.
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Avatar użytkownika
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 18 sierpnia 2016, o 13:10
Lokalizacja: Wrocław
Ulubiona autorka/autor: Julia Quinn, Mary Balogh, Lisa Kleypas

Post przez kahahaha » 14 grudnia 2020, o 09:46

Ciężki ten rok :smutny:

Avatar użytkownika
 
Posty: 13084
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 14 grudnia 2020, o 10:38

Kurde, dopiero co się ożenił. :smarkam:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 14 grudnia 2020, o 13:52

Przykre :(

Avatar użytkownika
 
Posty: 20847
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 17 grudnia 2020, o 11:39

Pokój jego duszy.
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 31 grudnia 2020, o 18:23

Zmarł ojciec Maciej Zięba

Obrazek
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28407
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 31 grudnia 2020, o 18:58

Jeszcze niedawno wciąż w przyzwoitej kondycji komentował :niepewny:

Smutne odchodzenia, ale przynajmniej wśród bliskich osób.
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 23 stycznia 2021, o 23:49

Larry King nie żyje.

Obrazek
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 16 lutego 2021, o 13:52

Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 1 marca 2021, o 19:27

Złote Globy 2021

FILM DRAMATYCZNY:

"Nomadland"

FILM KOMEDIOWY LUB MUSICAL:

"Kolejny film o Boracie"

FILM NIEANGLOJĘZYCZNY:

"Minari"

FILM ANIMOWANY:

"Co w duszy gra"

REŻYSERIA:

Chloe Zhao - "Nomadland"

SCENARIUSZ:

"Proces siódemki z Chicago"

AKTORKA W FILMIE DRAMATYCZNYM:

Andra Day - "The United States vs. Billie Holiday"

AKTOR W FILMIE DRAMATYCZNYM:

Chadwick Boseman - "Ma Rainey: Matka bluesa"

AKTORKA W KOMEDII LUB MUSICALU:

Rosamund Pike - "O wszystko zadbam"

AKTOR W KOMEDII LUB MUSICALU:

Sacha Baron Cohen - "Kolejny film o Boracie"

AKTORKA DRUGOPLANOWA:

Jodie Foster - "Mauretańczyk"

AKTOR DRUGOPLANOWY:

Daniel Kaluuya - "Judas and the Black Messiah"

SERIAL DRAMATYCZNY:

"The Crown"

SERIAL KOMEDIOWY:

"Schitt's Creek"

FILM TELEWIZYJNY LUB SERIAL LIMITOWANY:

"Gambit królowej"

AKTORKA W SERIALU DRAMATYCZNYM:

Emma Corrin - "The Crown"

AKTOR W SERIALU DRAMATYCZNYM:

Josh O'Connor - "The Crown"

AKTORKA W SERIALU KOMEDIOWYM LUB MUSICALU:

Catherine O'Hara - "Schitts Creek"

AKTOR W SERIALU KOMEDIOWYM LUB MUSICALU:

Jason Sudeikis - "Ted Lasso"

AKTORKA W SERIALU LIMITOWANYM ALBO FILMIE TELEWIZYJNYM:

Anya Taylor-Joy - "Gambit królowej"

AKTOR W SERIALU LIMITOWANYM ALBO FILMIE TELEWIZYJNYM:

Mark Ruffalo - "To wiem na pewno"

AKTORKA W SERIALU LIMITOWANYM ALBO FILMIE TELEWIZYJNYM:

Gillian Anderson - "The Crown"

AKTOR DRUGOPLANOWY W SERIALU, SERIALU LIMITOWANYM ALBO FILMIE TELEWIZYJNYM:

John Boyega - "Mały topór"
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28407
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 1 marca 2021, o 21:52

No dobra, ale Minari jako film nieanglojęzyczny... ech...

PS Złote Globy pod ostrym ostrzałem ;)
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 10 marca 2021, o 23:38

Telekamery 2021:

Aktor:
Maciej Stuhr

Aktorka:
Małgorzata Socha

Juror:
Cleo

Osobowość telewizyjna:
Przemek Kossakowski

Prezenter informacji:
Piotr Kraśko

Prezenter pogody:
Bartek Jędrzejak

Komentator sportowy:
Jerzy Mielewski

Program rozrywkowy:
Nasz nowy dom

Serial:
BrzydUla

Serial fabularno-dokumentalny:
Sprawiedliwi. Wydział kryminalny

Nagroda magazynu NETFILM:
Wataha

Produkcja roku:
Hot16Challenge

Człowiek roku:
Iga Świątek

Złote Telekamery:
Mikołaj Roznerski;
Lombard. Życie pod zastaw

Telekamery specjalne:
TVP Kultura;
Canal+ za serial Król
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 7613
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 11 marca 2021, o 15:43

Trzeba będzie się przyjrzeć temu serialowi The Crown :mysli:
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 12 marca 2021, o 13:21

Rafał Brzozowski jedzie na Eurowizję z taką piosenką. Podoba wam się?

Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 20847
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 12 marca 2021, o 14:17

Jak na niego to i tak jest dużo lepiej niż się spodziewałam. Ta piosenka jest bardziej w moich klimatach niż kilka poprzednich (Szemplińska, Tulia). Za wcześnie jeszcze, żeby powiedzieć czy się przyjmie, bo przy takich "radio friendly" kawałkach na Eurowizję liczy się też dobra wizualizacja, otoczka, taniec na scenie itp. Z dobrym szoł da radę. Śpiewać na żywo umie, więc nie powinno być tak źle, jak w przypadku Lucasa Meijera, który zepsuł Gromee'emu cały szoł i choć piosenka była lubiana, to występ nie dał się obronić. Na pewno nie jest to materiał na wygraną ale obserwując Eurowizję od lat stwierdzam, że przy dobrym wokalu na żywo, fajnej choreografii i energii na scenie może być spokojny awans i nawet niezłe miejsce w finale. Poczytam co na obcych forach piszą, może to da obraz jak ludzie odbierają tę piosenkę. Trochę szkoda, że TVP nie dała szansy Alicji ale jej zeszłoroczna piosenka była zbyt ciężka i nie dawałam jej wielkiej szansy, nie za bardzo też ją lubiłam, mimo dobrego wykonania. No i plus za to, że to nie jest kolejna mdła ballada w patetycznym tonie. Jak się ogląda skróty polskich występów eurowizyjnych to dobre 70 % są to ballady. pytanie jeszcze jak z angielskim Brzozowskiego, bo jak będzie tak dukał, jak Szpak, to trochę słabo. Tulie sobie poradziły, Moś była świetna, Lucas wiadomo - Szwed, to angielski zna, Cleo i Kuszyńska były ok, za to Gromee i Szpak to był dramat. Uszy bolały jak się słuchało ich wywiadów. A to też ma znaczenie, bo jak artysta jest komunikatywny to jakoś przychylniej dziennikarze patrzą i częściej o kimś takim piszą/mówią. No zobaczymy. Moim zdaniem mogło być znacznie gorzej.
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 29634
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:17
Lokalizacja: Pozostanę tam, gdzie jestem.
Ulubiona autorka/autor: Margit Sandemo

Post przez LiaMort » 12 marca 2021, o 15:45

Niezłe to. :P ciekawe jak na żywo wyjdzie. ;)
RM 

"But at the same time we still know the shit happens everytime, so I think c'est la vie, that's life. "

Avatar użytkownika
 
Posty: 4716
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 12 marca 2021, o 21:12

Myślę podobnie, kawko. W końcu piosenka, która wpada w ucho i nie jest pompatycznym hymnem na niewiadomo czyją cześć, jak kilka ostatnich :hihi:
Z tego co widziałam, to ludzie raczej masakrują i krytykują wybór. Zobaczymy jak będzie.
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 20847
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 12 marca 2021, o 22:00

Odkąd interesuję się Eurowizją (czyli od bardzo dawna), zawsze jest hejt po wyborze naszego reprezentanta. Zawsze. Jak Szpak wygrał preselekcje to był na niego taki hejt, że głowa mała, bo fani chcieli Margaret. A po fakcie okazało się, że Szpak nie wypadł źle. Poza tym TVP nie ma dobrej prasy ostatnio. Bez względu czy się nam piosenka i wykonawca podoba, to należy wspierać naszego reprezentanta, bo będzie występował pod polską flagą. Pisanie na zagranicznych forach o polityce w kontekście Brzozowskiego uważam za świństwo. Fakt jest taki, że kto by nie pojechał, to zawsze musi być zaakceptowany przez władze TVP. Dlaczego nie było takiego hejtu na Tulie, Moś, Gromee'ego jak jest na Brzozowskiego? Też byli zaakceptowani przez to samo TVP i dokładnie za "panowania" tego samego prezesa. Może są lepsi od niego artyści, z lepszą piosenką, może trzeba było wysłać Alicję Szemplińską ale decyzja już zapadła. Mamy to co mamy i należy wspierać naszego reprezentanta a nie srać za granicą na własnego reprezentanta i TVP. To jest strasznie słabe. Inne nacje nie hejtują własnej piosenki i wykonawcy. Większość (o ile nie wszyscy), zagranicznych komentatorów wypowiada się z szacunkiem o Brzozowskim i jego propozycji. Piosenka może się podobać albo nie ale zrzucanie winy na artystę za politykę rządu (bo takie komentarze też czytałam), to już jest lekkie przegięcie i źle świadczy o nas jako nacji. Co roku padają różne pomysły kto by mógł pojechać na Eurowizję ale wcale się nie dziwię niektórym piosenkarzom, że nie chcą brać w tym udziału, skoro wiedzą ile hejtu się przy tym wylewa. Gdyby to była konstruktywna krytyka to spoko ale z tego co widzę, zdecydowana większość komentarzy Polaków, to zwykły hejt. Zagraniczni jak już piszą, że słaba piosenka to robią to kulturalnie. Wstyd mi za tych hejtujących no ale co zrobić. Tym bardziej chciałabym, żeby się Brzozowskiemu powiodło i żeby co niektórym zrobiło się trochę łyso po występie.
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 28407
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 13 marca 2021, o 00:40

Ja nie nadążam za rodzimą polityką eurowizyjną, więc tylko od strony wizualno-muzycznej: jakby tak docisnęli jeszcze nostalgiczną stylistykę lat 80. późnych, a tak z polotem, bez przerysowań i kpiny, to by był plus plusowy :P

(Jestem na etapie nostalgicznych japońskich wstawek z lat wiadomych, więc ogólnie pozytywnie nastawiam się :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=y48ZwmVF-2M

Nie znam kompletnie kolegi, ale mam tylko po wokalu obawy, że na żywo czysto technicznie może blado wypaść, bo Eurowizja jednak lubi głosy wypełniające przestrzeń :niepewny: obym się myliła.
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 13 marca 2021, o 01:14

Ja tak humorystycznie :hyhy:
Jak Brzozowski nie zdobędzie wysokiego miejsca, to Kurski powie, że to spisek i głosy były sfałszowane. :hyhy:
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 28407
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 13 marca 2021, o 02:06

Swoją drogą może czas na porządny azjatycki model: każda stacja robi swoje eurowizje i telekamery, a nie tam udawana inkluzywność :P
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 13 marca 2021, o 02:46

Lucy napisał(a):Rafał Brzozowski jedzie na Eurowizję z taką piosenką. Podoba wam się?

Najbardziej by pomógł piosence, gdyby wystąpił z gołą klatą. Odwróciłby trochę uwagę od swoich niedociągnięć wokalnych.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 20847
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 13 marca 2021, o 18:24

Fringilla napisał(a):Ja nie nadążam za rodzimą polityką eurowizyjną, więc tylko od strony wizualno-muzycznej: jakby tak docisnęli jeszcze nostalgiczną stylistykę lat 80. późnych, a tak z polotem, bez przerysowań i kpiny, to by był plus plusowy :P

(Jestem na etapie nostalgicznych japońskich wstawek z lat wiadomych, więc ogólnie pozytywnie nastawiam się :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=y48ZwmVF-2M

Nie znam kompletnie kolegi, ale mam tylko po wokalu obawy, że na żywo czysto technicznie może blado wypaść, bo Eurowizja jednak lubi głosy wypełniające przestrzeń :niepewny: obym się myliła.


Wiesz, znam jego jedną piosenkę. Parę lat temu wyskakiwała z lodówki dosłownie. Tytuł to "Tak blisko". Zerknęłam wczoraj na jakieś wykonania live i nie było źle. Poza tym do "Voice'a" nie biorą totalnych beztalenci, a skoro gość doszedł do półfinału to coś musi umieć zaśpiewać.
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 28407
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: i keep moving to be stable
Ulubiona autorka/autor: Shelly Laurenston, Anne Stuart

Post przez Fringilla » 13 marca 2021, o 19:21

Jasne, że musi umieć, tylko czy wystarczająco, hm, mocno, aby wypełnić eurowizyjną przestrzeń, gdzie w grę wchodzi mnóstwo czynników :niepewny:
Dla dobrze zrealizowanego koncertu ekipa musi lubić wykonawcę, co najmniej... Patrz: Szpak.
A tu mamy reguły festiwalowe.

Ogólnie: trzymam kciuki, żeby nie było ^_^
Problem w tym, że mamy zły zwyczaj, kultywowany przez pedantów i snobów intelektualnych, utożsamiania szczęścia z głupotą. Według nas tylko cierpienie przenosi w sferę doznań intelektualnych, tylko zło jest interesujące
— Ursula K. Le Guin

Avatar użytkownika
 
Posty: 13084
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 13 marca 2021, o 19:42

A który z naszych piosenkarzy, piosenkarek czy zespołów waszym zdaniem miałby największe szanse na wygraną na Eurowizji? Kto byłby ją w stanie wygrać? Macie jakieś typy?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do W mediach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość