Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 18 grudnia 2017, o 11:46

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1441 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 54, 55, 56, 57, 58
 Plotki, ploteczki 3 
Autor Wiadomość
Pastelowa Królewna

Pochwały: 127
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich
Pudel zrobi wszystko, żeby skłonić swoich czytelników do hejtu.

zima: https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aq1AoOL_460sv.mp4

Pastelowa Królewna

Weszłam sobie na Pudelka, spodziewając się durnych artykulików o tym kto się jak ubrał, a tam: kilkanaście różnych informacji w związku z aresztowaniem Dody. Doda aresztowana - szokujące.

Namiętny wąchacz farby drukarskiej

Ulubiona autorka/autor: Tiffany Snow, Joanna Szarańska, Małgorzata Rogala
Te ''doświadczenie'' przyda jej się w kręconym filmie.

Pastelowa Królewna

Jeśli jest winna i naprawdę trafi do kicia, to jestem ciekawa, jak jej się ułożą stosunki z koleżankami więziennymi. Czy się polubią, czy przeciwnie.

Namiętny wąchacz farby drukarskiej

Ulubiona autorka/autor: Tiffany Snow, Joanna Szarańska, Małgorzata Rogala
https://www.pudelek.pl/artykul/120814/i ... ess_sonda/ - czy tylko ja uważam ,że te wszystkie ''afery'' szlafiarek są strasznie denne? :zalamka:

Postowa księżniczka

Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych
Nigdy nie rozumiałam i chyba już nie zrozumiem fenomenu blogerek modowych. :bezradny:

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Zobacz profil WWW
Szamanka od Umarlaków

Ulubiona autorka/autor: Andrews/SEP/Sparks i wiele, wiele innych.
ja również.
Znaczy jak jeszcze rozumiem powód pokazywania stroju dnia- komuś się może styl danej osoby podobać i chce wiedzieć gdzie sobie dane spodnie czy sukienkę kupić. Spoko.
Ale cała ta otoczka.... Meh.

Pastelowa Królewna

Lucy napisał(a):
https://www.pudelek.pl/artykul/120814/instawars_maff_czy_jess_sonda/ - czy tylko ja uważam ,że te wszystkie ''afery'' szlafiarek są strasznie denne? :zalamka:

Skoro nic innego nie budzi w nich emocji, to niech się w to dalej bawią. Są na świecie dużo gorsze "hobby" niż takie spory.

Rozpisana cesarzowa

Pochwały: 17
Po tygodniu ograniczeniu śledzenia sieci (zdrowym w sumie) zerkam do sieci, a tam: polscy tzw liberalni i lewicujący ludzie kultury właśnie podsumowali akcję #metoo listem otwartym (któż się tam nie podpisał), który spokojnie można interpretować tak:
jeśli nie masz dowodów i świadków, nie odzywaj się, że publicznie cię zgwałcono (i molestowano też).
http://list-standardy.pl/

Jest to naj-(nie wiem, czy -smutniejszy czy -weselszy) efekt tego, że w naszym kraju gwałt ściga się z urzędu...

I tak totalne zaprzeczenie całej akcji, że aż w głowie się nie mieści, że taki list (który wygląda, jakby co najmniej w połowie był pisany przez prawników) brzmi jak groźba i próba zastraszenia, udający obronę ofiar - "no bo dopóki sąd (sic!) nie wyda wyroku, wstrzymajmy się od komentarzy".
To też to samo środowisko, które broni wolności słowa.

Tak wiele teorii, co myślą i jak działają na co dzień osoby, które to podpisały, że włos się jeży na głowie.

Nie rozumiem.
(Tutaj "inny list ludzi kultury" - http://codziennikfeministyczny.pl/list- ... ne-kobiet/
ech...)

To ciąg dalszy historii oskarżenia przez parę kobiet na łamach Codziennika Feministycznego panów Dymka i Wybieralskiego o molestowanie + gwałt & molestowanie & przemoc.

Ja jeszcze rozumiem, acz nie wspieram, że Jakub Dymek chodzi po mediach i broni się bardzo nie-lewicowymi z ducha metodami przez zarzutem gwałtu - no co najmniej "z prokuraturą się spotka, aby wyjasnić".
Ale krucjata publiczna autorstwa "liberałów" pt. "nie odbierajcie mu pracy, a lewicowe instytucje są be, że go zawiesiły" w obronie mężczyzny, który szczyci się lewicową wrażliwością a zarazem bynajmniej nie wypiera się, że molestował, jest co najmniej słabe.

Abstrahując od oskarżenia o gwałt - szczerze: i wczoraj i dziś i jutro statystycznie osoba oskarżająca o gwałt, z dowodami lub nie, ma gorzej niż oskarżona o gwałt, z dowodami lub nie. Co najmniej ostracyzm społeczny spotyka więcej osób oskarżających (bez znaczenia, jaki efekt oskarżenia) niż oskarżonych (jw. - bez znaczenia, jaki efekt oskarżenia).

I szczerze: ja naprawdę wolałabym wiedzieć, czy mężczyźni, z którymi pracuję, lubią molestować lub gorzej, czy nie - wymiana informacji jest dobra: trudniej się chować drapieżnikom, ale i łatwiej promować porządnych ludzi.
Bo inaczej - ze względu na własne bezpieczeństwo - powinnam wychodzić z założenia, że molestują wszyscy i odpowiednio ich traktować (jak faceci, którzy z lubością głoszą "wszystkie kobiety to k...").

If ridiculed for your enthusiasm over romance arcs in a game, for your ships both shy and shameless, take heart and draw courage and inspiration from one Cassandra Pentaghast - Seeker of Truth, Right Hand of the Divine, Warrior of the Inquisition, Slayer of Dragons, Bane of Bears, Passionate Fan of Trashy Romance Novels.
Feel no remorse for what you enjoy. Feel only fierceness.

via afragmentcastadrift

Skryba

Pochwały: 58
Bo każda szuja ma jakichś przyjaciół co będą bronić do upadłego. Relatywizm moralny ma się dobrze.
Przy okazji "cudowny zbiór" co głupszych wypowiedzi aktorów broniących Woody'ego Allena: https://www.nylon.com/articles/woody-al ... aign=nylon

Pastelowa Królewna

Jeśli Allen jest socjopatą, to nie miał trudności, by tak je zmanipulować.

Moja znajoma poznała Romana Polanskiego na polu prywatnym i jest nim tak zauroczona, że uważa, że należy mu wszystko złe wybaczać. Skoro jest tak wielkim człowiekiem, erudytą, pełnym uroku i fantazji, to ma prawo gwałcić małe dziewczynki.

Rozpisana cesarzowa

Allen może nie być drapieżnikiem działającym poza rodziną. Zdarzają się tacy i jak najbardziej trudniej ich wykryć w populacji.
(I znów się nie powstrzymam z przypomnieniem, że to jego syn poważnie wsparł rozwinięcie całej akcji przeciw drapiezcom seksualnym).

Polański... no - aż głupio pisać - ma swoje wierne grono obrończyń z konkretnych roczników (jestem ciekawa, czy Twoja znajoma, Janko, się do nich zalicza).

PS ale serio tak cholernie smutne to, że chyba polskie środowisko liberalne (z domieszką lewicującego) to jedyne w krajach, gdzie jednak można mówić o równouprawnieniu (boję się używac słowa "cywilizowany"), które zbiorczo występuje grożąc co najmniej palcem o ile nie pięścią ofiarom...

Ja rozumiem, że się kolegów wspiera - tak, hipokryzja co najmniej oraz nasza naszość, ale ja tu jestem jednak za jej subtelniejszym wykorzystaniem (jak tak żal kolego Dymka, to niech się prywatnie zrzucą, modne w środowisku).
Hm, swoją drogą wiele osób wciąż w środowisku w szoku, przeglądając listę podpisów...
:wryyy:
A tu swoją drogą znowu ktoś traktuje ludzi, dorosłe kobiety w szczególności, jak dzieci, jakby nie rozumiały, jaka odpowiedzialność kryje się za #trzymamzkobietami i że wcale nie wyklucza zasady "uwierz i zweryfikuj" :/
A z drugiej strony, jak czytam tłumaczenia "dlaczego pod listem jest mój podpis", to jak na razie w 100% mam wrażenie, że nie czytaliśmy tego samego listu...

If ridiculed for your enthusiasm over romance arcs in a game, for your ships both shy and shameless, take heart and draw courage and inspiration from one Cassandra Pentaghast - Seeker of Truth, Right Hand of the Divine, Warrior of the Inquisition, Slayer of Dragons, Bane of Bears, Passionate Fan of Trashy Romance Novels.

via afragmentcastadrift

Pastelowa Królewna

Fringilla napisał(a):
Polański... no - aż głupio pisać - ma swoje wierne grono obrończyń z konkretnych roczników (jestem ciekawa, czy Twoja znajoma, Janko, się do nich zalicza).

Nie wiem, ile ma lat, ale nie jest młoda. Od Polańskiego jest na pewno młodsza, ale nie aż tak jak jego krąg zainteresowań seksualnych.
Jeśli dobrze zapamiętałam, to jej mama była przyjaciółką mamy Polańskiego.

Królewski Skryba

Ulubiona autorka/autor: Krentz
Frin- ja w skrócie. Myślę, że u nas dalej jest silnie zakorzenione tzw. kolesiostwo . Popatrz jak potrafimy skrytykować , ze przyjaciele odwrócili sie od oskarżanych. To nielojalne, zdrada itd.. więc jak ktoś jest naszym przyjacielem to cokolwiek nie zrobi musimy bronić. i top jest IMHO chore. Bo rozumiem matkę broniącą dziecka, to w kwestii znajomości już raczej oczekiwałabym zdrowego podejścia. do tego pewnie dochodzi strach. Że skoro jego oskarżają, to zaraz się za nas wezmą. proste. To akurat dotyczy chyba wszystkich dziedzin życia. Bronimy sąsiada, który wywala śmieci, bo zaraz się za nas wezmą itd..

tylko dlatego że na liście lektur zwolniło się miejsce, a ty umiesz składać prześcieradło z gumka i utrzymać wagę z ciąży nie oznacza że masz wydawać książkę (Katarzyna Nosowska)

Rozpisana cesarzowa

Ja wiem, ja rozumiem, ale... no kurcze, ze strony pewnych osób jednak się pewnych postaw nie spodziewasz tak otwarcie wyeksponowanych. Rozumiem, że w społeczeństwie, w którym kryje się alimenciarzy do tego stopnia, że [wiadomo, replay 2015/2016], nie powinno dziwić.

Ale jest tak cholernie smutne, że to jest posunięte do ekstremum - przecież istnieją pośrednie formy wsparcia (nie moja rzecz, kto komu prywatnie podaje rękę albo pożycza forsę / zatrudnia prywatnie). A to wygląda bardziej jak wzajemny szantaż środowiskowy "policzmy się, kto z nami" ludzi, którzy chcą uchodzić za tych etycznie bardziej poukładanych.

Nie ma w tym dobrej energii.

Nawet rodzice broniący swych dzieci miewają jednak rozsądne podejście co do granic, do jakich można się posunąć (a w efekcie: tak, aby własnemu dziecku jednak nie zaszkodzić na dłuższą metę - tu ciekawe studium prezentuje zjawisko obrony studentów amerykańskich college'ów oskarżanych o gwałt - poważna kwestia w US).

Plusem jest to, że w trybie faktycznie dynamicznym pojawiają się analizy i całkiem rozsądne przestrzenie dyskusji coraz mniej akademickie, a coraz bardziej przystępne.
(Pociesza mnie fakt, że powyższy list nie wylądował na Pudelku - to coś znaczy :P

Janka napisał(a):
Fringilla napisał(a):

Nie wiem, ile ma lat, ale nie jest młoda. Od Polańskiego jest na pewno młodsza, ale nie aż tak jak jego krąg zainteresowań seksualnych.
Jeśli dobrze zapamiętałam, to jej mama była przyjaciółką mamy Polańskiego.

To własnie grono "1975-" ;)

via afragmentcastadrift

Pastelowa Królewna

Fringilla napisał(a):
To własnie grono "1975-" ;)

Tak właśnie myślałam.

Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1441 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 54, 55, 56, 57, 58