Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 6 sierpnia 2020, o 02:20

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1266 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51
 Dramy 
Autor Wiadomość
Literatka

Pochwały: 71
Skończyłam Meteor Garden :too_sad: i zaczęłam Korean Odyssey, boziu jakie to dobre :bigeyes: :inlove: :love:

Sprząta i układa

Pochwały: 19
Proszę o argumenty :hyhy:

Lady Butterfly

Pochwały: 127
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata
"Meteor garden" niezłe :D Chociaż w pewnym momencie z lekka mi się zaczęło dłużyć :bezradny:

“Women are not short. They’re petite. They also are never middle-aged. They’re mature.”
― Kristen Ashley, Soaring

“It’s never too late to reach for happiness and no matter what life has done to you, it’s never too late to find it.” ― Kristen Ashley, The Will

“Never give up. Never quit dreaming. Because dreams had a way of being. You just had to keep hold.” ― Kristen Ashley, Walk Through Fire

Literatka

Ha!
Pierwszy i najważniejszy: Lee Seung-gi bardzo ale to bardzo podoba mi się jak gra i generalnie śliczny jest, a jak patrzy na bohaterkę :hyhy: :bigeyes: . No piękne ma oczęta. I uśmiech. I głos :P
Drugi: fajna, niegłupia bohaterka, taka mało dramowa, choć po melancholijnej stronie. Ale bez przegięcia, za to z ikrą ;)
Trzy: przegięte, kiczowate poczucie humoru, które mi odpowiada, choć w życiu bym siebie o to nie podejrzewała. Sceny z Ma Wangiem super i w ogóle fajna plejada drugoplanowych bohaterów, np. fajny pomysł na zombie :P
Cztery: cały pomysł na fabułę i historię miłosną i cały pokręcony związek Oh-gong i Sam-jang (czy to się odmienia? :niepewny: ) totalnie mnie zachwyca choć czuję, że
Spoiler:
. Ale póki co chłonę jak jak gąbka. Tak, bezkrytycznie. Po co sobie psuć przyjemność :-D

Skończyłam Korean Odyssey, wypłakałam się za wszystkie czasy. Jak nic będzie milion powtórek gdyż :bigeyes: :inlove:

Rozpisana cesarzowa

Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej
Moja pierwsza drama. Dziecko mnie w nią ubrało podstępem. Ale przyznaję, że to całkiem niezły promyk jak na to, co dzieje się za oknem, w domach i w naszych głowach.
Strong Woman Do Bong Soon - chyba tak to szło ;)

Miss klawiatury

Ulubiona autorka/autor: McNaught/Howard/Brown/Andrews/Robb
klarek napisał(a):
Moja pierwsza drama. Dziecko mnie w nią ubrało podstępem. Ale przyznaję, że to całkiem niezły promyk jak na to, co dzieje się za oknem, w domach i w naszych głowach.
Strong Woman Do Bong Soon - chyba tak to szło ;)

Sympatyczne to, ale mi się zawsze nie wiem czemu myli z Weightlifting Fairy Kim Bok Joo, co też jest dość fajne.

Z tego co widzę to na Netfliksie powrzucali trochę starszych dram, całkiem niezłych więc można korzystać. I coś z nowszych też się pojawia

Sprząta i układa

Obie mają bardzo podobną estetykę -taką rozpromienioną :hyhy:

PS jestem ciekawa wrażeń po całości...

Oglądam Welcome oczywiście, wbrew prawie sobie. Wstyd mi za siebie, ale ciekawość mnie zżarła :]
Alternatywny tytuł tłumaczy wszystko.

Literatka

faris napisał(a):
Z tego co widzę to na Netfliksie powrzucali trochę starszych dram, całkiem niezłych więc można korzystać. I coś z nowszych też się pojawia

Z nowych obejrzałam Itaewon Class i fajne toto. Bez przesłodzonych, piszczących bohaterek; raczej psychopatki jeśli już :lol: A w ten weekend mam nadzieję, że zacznę Hyenę też dla głównej bohaterki, która to jest tytułową hieną. Prawniczą. Więc małe porównanie z Chyłką :hyhy:

Miss klawiatury

Liberty napisał(a):
Z nowych obejrzałam Itaewon Class i fajne toto. Bez przesłodzonych, piszczących bohaterek; raczej psychopatki jeśli już :lol: A w ten weekend mam nadzieję, że zacznę Hyenę też dla głównej bohaterki, która to jest tytułową hieną. Prawniczą. Więc małe porównanie z Chyłką :hyhy:

Do tych przymierzam się. Ja lubię historyki. Widziałam Rookie Historian Goo Hae-Ryuang, moje klimaty, ale nie jest tak dobre jak inne. Pewnie zrobię sobie kilka powtórek, bo kilka lubianych przez mnie dram jest dostępnych, wiec mi pasuje :)

Sprząta i układa

W ogólnym rozliczeniu uważam The Tale of Nokdu za lepsze od Rookie Historian, chociaż to drugie w sumie ma ciekawszy pomysł na fabułę ^_^

Miss klawiatury

O, tego to nie widziałam.

Rozpisana cesarzowa

Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej
Już obejrzałam dwie :)
Wybór mam mocno ograniczony bo towarzyszę mojej Małej, która to w tym jakże szczęśliwym roku ma/miała pisać maturę. Może inne dzieciaki inaczej reagują na sytuacje, ale moje dziecię "ginie w oczach" z dnia na dzień. Mimo próśb, gadania, wszelkich racjonalnych i mniej racjonalnych argumentów, kiepsko sobie z tym radzi i średnio to wygląda w jej przypadku. W ramach odstresowania wymyśliła wspólne oglądanie :smile: Tak więc lecimy po tym co na oglądała i lubi najbardziej ;)
I przyznam, że obojętnie co i jak, to, przynajmniej to co widziałam, jest całkiem niezłym lekiem na "zło".
Do Strong Woman Do Bong Soon doszło What’s Wrong With Secretary Kim?
Taaaa :hyhy:
Podejrzewam, że jurto zasiądziemy do jakiegoś historyka. I trochę mnie to przeraża hmmm

Sprząta i układa

faris napisał(a):
O, tego to nie widziałam.

W sumie polecam w ramach lekkich ale nie za lekkich historycznych...
Jakbym miała przyporządkowywać wg klucza "Atmosfera jak u [podaj nazwisko autorki romansowej]", to bym wybrała coś między Putney i Stuart ;)

"Historyczną" dramą jest też When the Camellia Blooms :hyhy:

A Hienę też mam na liście, bo główna aktorka :hyhy:

klarek napisał(a):
Mimo próśb, gadania, wszelkich racjonalnych i mniej racjonalnych argumentów, kiepsko sobie z tym radzi i średnio to wygląda w jej przypadku. W ramach odstresowania wymyśliła wspólne oglądanie :smile:

No dzieciaki w tym wieku źle znoszą wybicie także z rytmu fizycznego i się wszystko nakłada... :niepewny:
Cytuj:
Podejrzewam, że jurto zasiądziemy do jakiegoś historyka. I trochę mnie to przeraża hmmm

Tak długi, jak nie jest to Arthdal Chronicles... :rotfl: To już nawet The Scholar Who Walks the Night bardziej ;)

Literatka

Fringilla napisał(a):
A Hienę też mam na liście, bo główna aktorka :hyhy:

Główna bohaterka to najmocniejszy punkt tej produkcji, a zaraz po niej bohater i ich popaprane stosunki. Niestety konwencja, w której serial jest zrobiony trochę mnie denerwuje i wg mnie obniża poziom. Choć może tylko ja marudzę, bo liczyłam na coś bardziej mrocznego i nie tak powierzchownego.

Sprząta i układa

No patrząc na zwiastuny, pachnie nostalgią za dramami sprzed 15 lat... ten typ humoru i relacji między bohaterami :niepewny:

Literatka

Moja znajomość dram nie sięga tak daleko. Ale gryzie mi się poważna, brutalna tematyka tj. przemoc wobec dzieci i kobiet z może nawet nie samym humorem, bo ten odpowiednio wprowadzony mógłby być. Kłopot mam z tym, że wszystko jest grą, kto kogo przechytrzy. I gdyby to było jak w Suits to ok. Ale tu mamy np. sytuację w której
Spoiler:
I jak szykowałam się na bohaterkę po ciemnej stronie mocy, tak to jest zwyczajnie niesmaczne. Lubię zabawę konwencjami, stylami itp. ale jak jest to dobrze zrobione.

Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1266 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51