Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 14 grudnia 2018, o 15:57

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 A Promise of Fire (Kingmaker Chronicles) - Amanda Bouchet (Liberty) 
Autor Wiadomość
Królewski Skryba

Pochwały: 66
Post A Promise of Fire (Kingmaker Chronicles) - Amanda Bouchet (Liberty)
2 grudnia 2018, o 15:45
Załącznik:
27015399.jpg

A Promise of Fire - seria Kingmaker Chronicles
Autorka: Amanda Bouchet
Romans fantastyczny

https://www.goodreads.com/book/show/270 ... se-of-fire

Fantastyczna lektura. Dosłownie. Czyta się ekspresowo, trudno się oderwać a rozrywka zapewniona jest do ostatniej strony. W tej książce jest wszystko, co zapewnia satysfakcjonującą lekturę: inteligentną, zabawną, pewną siebie bohaterkę z tendencjami psychopatycznymi, która nawet użala się nad sobą z humorem; seksownego, wojowniczego ale nie pozbawionego mózgu bohatera, który zrobi dla bohaterki wszystko; cudownie zabawną i zgraną grupę wojowników, przesympatyczną rodzinę głównego bohatera; kompletnie szurniętą, żądną krwi rodzinę bohaterki, z mamusią na czele; cudownie ożywioną mitologię starożytnej Grecji, dzięki czemu strony książki i przygody bohaterów wypełnione są starożytnymi bogami, stworzeniami, przepowiedniami i artefaktami. A to wszystko ujęte w ramy powieści przygodowej okraszonej zdrową dawką wielkiej historii miłosnej.

Powieść rozpoczyna się wielobarwną sceną w cyrku, w którym to główna bohaterka - Cat - pracuje jako wróżka przepowiadająca przyszłość. Szybciutko dowiadujemy się, że to tylko przykrywka pod którą główna bohaterka od lat chowa swoją prawdziwą tożsamość i umiejętności, w obawie że odnajdzie ją rodzina, od której uciekła jako 15-latka. Zamiast rodziny odnajduje ją Griffin, do niedawna zwykły watażka bez magii, któremu udało się obalić jedną z głównych magicznych rodzin królewskich, przejąć władzę i posadzić na tronie siostrę. A że głupi nie jest, szybko zorientował się, że nie uda mu się utrzymać władzy bez własnego maga i to nie byle jakiego, bo takiego, który mam moc powoływania królów (kingmaker). I tu na scenę wkracza, a właściwie zostaje wrzucona Cat, którą porywa i wywozi do swojej twierdzy. Oczywiście ani samo porwanie ani dalsza droga do twierdzy Griffina nie przebiegają w spokoju. Niemal natychmiast okazuje się, że nie tylko ktoś czyha na życie Cat ale i Griffina, a biorąc pod uwagę ile tajemnic skrywa bohatera z każdą stroną historia jest tylko co raz lepsza. Czytelnik nie ma chwili wytchnienia, bo akcja pędzi jak szalona, spisek goni spisek, napięcie narasta, również to pomiędzy Cat i Griffinem, a poczucie nadchodzącej katastrofy, sprawia że od razu sięgamy po kolejny tom.
"A Promise of Fire" to świetna lektura na zimowe dni i mam nadzieję, że kiedyś ta seria wyjdzie po polsku bo warto.

Autor postu otrzymał pochwałę

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Szara Eminencja

Pochwały: 127
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd
Czyli muszę się zakręcić wokół tego cyklu :hyhy:

Królewski Skryba

Spróbuj a nuż Ci podejdzie. Jestem w połowie drugiego tomu i jest fajnie ;)

Celtycka Harfa

Pochwały: 127
Ta książka była u mnie w top 2016 :hyhy:

Królewski Skryba

Ja się dość długo zabierałam za tę książkę, bo to nie moje rewiry. Generalnie miła niespodzianka ;)

Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ]