Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 6 czerwca 2020, o 01:55

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Walcząc z ciszą - Aly Martinez (•Sol•) 
Autor Wiadomość
Szamanka od Umarlaków

Pochwały: 127
Ulubiona autorka/autor: Andrews/SEP/Sparks i wiele, wiele innych.
Post Walcząc z ciszą - Aly Martinez (•Sol•)
25 stycznia 2019, o 18:57
Obrazek

Jestem zachwycona, oczarowana, zaczarowana i zakochana.
Nastawiłam się na Young lub New Adult, gdzie jakiś studencik będzie się prał po pyskach na ringu, gdzie dziewczyny będą za nim latać, a ta jedyna okaże się tą jedyną gdzieś w ¾ książki. Ale nie. Tu wszystko jest inaczej.

Elizę i Tilla poznajemy gdy mają lat 13. Dzieciaki. Ale dzieciaki zagubione, właściwie bez opieki i opoki. Czym właśnie stają się dla siebie niemal od pierwszego dnia znajomości.
I ich losy już na zawsze zostają splecione. Ich miłość jest z rodzaju tej przenoszącej góry, kruszącej skały i zmieniającej bieg rzeki. Miłość o jakiej czyta się z ogromną przyjemnością ale i zarazem pewnym spokojem. Bo siła tego uczucia jest niezachwiana, więc nie ma potrzeby obawiania się o rozstanie, zdradę czy brak szczęśliwego zakończenia. Czy słusznie i czy nie dzieją się jakieś dramy które bohaterów rozdzielą… To musicie sprawdzić sami ;)
Zwłaszcza, że bohaterowie łatwo w życiu nie mają i przeszkody stawiane im na drodze są bardzo trudne do pokonania.

Zakochałam się bardziej w Elizie niż w Tillu. Jego niechęć do życia na jawie i ciągłe ucieczki w fantazję trochę mi krwi napsuły. Ale też z drugiej strony, jeśli ma się taki start i żyje się w takich warunkach jak chłopcy Page… To nie ma co się dziwić. Właśnie. Chłopcy Page. Bo ich jest trzech. Następna część będzie o Flincie i ja już zacieram ręce. Uwielbiam tego chłopaka, niepozornego, nieśmiałego kujona, który za rodzinę odda wszystko. Querry jest takim chojrakiem, ale póki co za młody jest żeby wiedzieć co z niego będzie ;)

Ale wróćmy jeszcze na chwilę do Elizy. Artystyczna dusza zmuszona do egzystencji osoby skrajnie przyziemnej. Pełna sprzeczności, silna, odważna i kochająca. To ona jest siłą Tilla, zachwycała mnie w każdej scenie w której się pojawiła. Takie bohaterki lubię.

Autorka ma też ogrom mojego uznania za research. Najpierw Till potem też jego bracia zajmują się boksem. Nie jest to tylko ich profesja i fakt wspomniany w książce, ale faktycznie ich pasja. Dzięki nim dowiadujemy się też jak ten zawód wygląda ‘od kuchni’. Dobrze to świadczy o autorce, przyłożyła się do swojej roboty ;)

Jeśli macie ochotę na romans o niestandardowym przebiegu, bo próżno szukać tu pewnych utartych schematów, jeśli chcecie poczytać o sile miłości i woli walki o lepsze jutro to weźcie ‘Walcząc z ciszą’.
Jest erotycznie, czasem całkiem latają skowronki, ale jest też ludzko. Ta historia mimo, że niekiedy przygnębiająca, jest też pełna nadziei.
Dla wielbicielek sportowców i New Adult – pozycja wręcz obowiązkowa.
Polecam ;)

Rozpisana cesarzowa

Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa
„Walcząc z ciszą” okazało się przyjemnym zaskoczeniem, dobrze czytało, a historia była sensowna, w zasadzie bez dziwactw. Podobnie było w przypadku „Walcząc z cieniami”. Właśnie rozglądam się za trzecią częścią. Poza tym kusi mnie inny cykl tej autorki.

"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Łowczyni Sukcesów

Ulubiona autorka/autor: Margit Sandemo
Też to lubię. ;P

W młodości jesteśmy tym, kim jesteśmy, z konieczności - jesteśmy tacy, jak nas nauczono. Z czasem jednak zyskujemy wolność i możemy poszerzyć swoje horyzonty, bo opowiadamy tylko przed samym sobą.

Penelope Douglas Hideaway

Miss klawiatury

Ulubiona autorka/autor: Montgomery
ja też:) skończyłam, podobało mi się - mam drugą część, a trzeciej chyba jeszcze nie ma. W każdym bądź razie pozytywnie jestem zaskoczona.

Zobacz profil WWW
Rozpisana cesarzowa

Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej
Jedynka była nawet ok :) Dwójki nie miałam, więc pewnie nie przeczytam bo w bibliotekach brak :(

Pogromczyni klawiatury

Pochwały: 9
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh
no to zapiszę :P

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Hobbystka

Ulubiona autorka/autor: Julia Quinn, Mary Balogh, Lisa Kleypas
ja też zapiszę na kiedyś tam :mrgreen:

Rozpisana cesarzowa

Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa
klarek napisał(a):
Jedynka była nawet ok :) Dwójki nie miałam, więc pewnie nie przeczytam bo w bibliotekach brak :(

U mnie w bibliotekach również brak, a zatem musiałam pokombinować.

Ostatnio na Amazonie w promocyjnej cenie była dostępna inna książka tej autorki.

"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ]