Teraz jest 28 marca 2024, o 10:08

Kochaj mnie zawsze - Johanna Lindsey (wiedzmaSol)

Alfabetyczny spis recenzji ROMANSÓW HISTORYCZNYCH
Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Kochaj mnie zawsze - Johanna Lindsey (wiedzmaSol)

Post przez •Sol• » 8 listopada 2014, o 19:21

Kolejna recenzja na prośbę i życzenie ;)

Za tę książkę miałam się wziąć już chyba ze dwa czy trzy razy i zawsze coś mi stawało na przeszkodzie. Tym cosiem głownie był fakt że bohater ma obsesję, kocha się, wypatruje i w ogóle innej baby. Tak czytałam w wątkach i dyskusjach i podchodziłam jak pies do jeża. No bo gdzie?? Ja uwielbiam jak bohater za bohaterką gania mało mu buty nie pospadają a tu co? Ma być taki sznureczek? Baba za mężem, bohater za babą a bohaterka za bohaterem? A guzik! Myślałam, nie ma szans, rzucę, cisnę, trudno.
Jakże się myliłam ;) Ale o tym za chwilę.

Kolejne zarzuty – brałam książkę otwierałam na pierwszej stronie i widzę stylizowany język. Myślę – średniowiecze. O nie. Z miłości do tej epoki jestem Wam dość znana.
Na szczęście tu też się myliłam. Nie wiem czy to regencja czy czasy poprzedzające ją, ale ze średniowieczem na moje szczęście niewiele mają wspólnego ;) Jest targ małżeński w Londynie, bale i szycie sukien, więc na pewno późniejsze chwile. Zresztą zachowanie bohaterów tak świadczy.

A stylizacja? Szkoty tak mówią dziwnie i tyle, wiecie, dziewuszki, żem i tak dalej. Da się przyzwyczaić, zwłaszcza że bohater jest cywilizowanym Szkotem i umie mówić. Kształcony skubaniec. No w końcu syn lorda.
No dobrze ale o co w tym wszystkim chodzi? Ano o małżeństwo ;)

Ona ma ojca tyrana. Gbura, świnię i awanturnika. Ojciec chce się żenić, więc wypadałoby się pozbyć córki z domu. Na swoje szczęście u niego ma zaciągnięty dług książę St. James, no śmietanka towarzyska. Wiadomo arystokracja ma wejścia i inne możliwości a na dodatek może odwalić brudną robotę za uroczego tatulka. Ten więc wysyła swoją córkę Kimberly, do posiadłości księcia umywając ręce od sprawy, zastrzegając tylko żeby ta nie ważyła się wybrać Szkota bo ją wydziedziczy. Nie że tego konkretnego, tak ogólnie nie lubi tej narodowości, podobno dlatego że któryś mu wykradł ukochaną. Wątpię, tatuś jest tak uroczy że raczej miłości to się po nim spodziewać nie można, no chyba że do siebie samego. Ale dalej. W tym samym czasie do zamku przybywa Lachlan. Również w celu ożenku, ale on robi za łowcę posagów. Oficjalnie, nie kryje się z tym. Musi, ponieważ po śmierci ojca jego macocha spierniczyła z rodowych ziem wraz z całym majątkiem, łącznie z rodowymi klejnotami. Z tą panią się jeszcze spotkamy, ale w jakich okolicznościach – nie zdradzam ;)
A skąd tam ten Szkot? Ano mają z księciem wspólną krewną, ciotkę Margaret – żonę stryja Lachlana i zarazem cioteczną babkę Devlina.

Ale panowie mają też wspólną przeszłość, okazuje się że baba za którą MacGregor latał, kiedyś porwał i tak kocha to żona księcia.
I no uwierzcie mi ale nie jestem w stanie jej nie lubić. Jest cudowna. Megan się żre z mężem ale kocha go nieziemsko z wzajemnością zresztą. Oczywiście książka o której piszę to drugi tom, pierwszy był o parze książęcej, u nas wydać nie raczono. A podejrzewam że ta historia może być rewelacyjna. Ta parka jako drugoplanowa daje czadu.
Devlin nie znosi Szkota, ale no tak że się gotuje jak go widzi, to jest jeden z wątków humorystycznych. Raz też obija bohatera a potem musi przeprosić, kolejna scena na medal :P

A! No wracamy do książki. Megan od Szkota opędza się mało co kijem i za punkt honoru postawiła sobie skojarzyć parkę. Oczywiście nie można tak od razu i bezpośrednio, trzeba podstępem. Jest zorganizowany w Londynie bal, potem odpowiednie partie, męskie i żeńskie, zostają zaproszone do posiadłości, są polowania, pikniki i łyżwy (taaaak, potem jest cudna scena, o tym zaraz) aby w teorii dać możliwość poznania się młodym ludziom, a w praktyce spowodować aby Lachlan i Kimberly otworzyli oczy i ujrzeli że są dla siebie stworzeni.
Na początku Lachlan uznaje Kim za służącą, nie widzi nikogo poza Megan. Ale króciutko ;) potem oczu nie może oderwać od bohaterki.
Jest nawet takie zdanie, że on nie może doczekać się śniadania, bo zobaczy Megan i będzie miał okazję znów skrzyżować szable z Kimberly ;)

Uwielbianie Megan było prostszym rozwiązaniem, mężatka, więc wiedział podświadomie że nic z tego nie będzie, a Kim… Nooo ta słodkiego charakteru to nie ma. Uparta, awanturnica, mająca swoje zdanie, ale i złote serce ;) wiecie, potrafi zrobić awanturę w zajeździe bandzie rozhulanych Szkotów, zapukać w nocy do pokoju innego awanturnika i zjechać go od góry do dołu. A potem jeszcze się zemścić. Kim jest wyzwaniem, dlatego długo MacGregor nie chce się sam przed sobą przyznać do uczuć.
W ogóle jak oni się pięknie kłócą! Drą koty a chemia jest taka że się kartki tlą ;)
Szkoda tylko że to ona pierwsza go zechciała na męża. Nie lubię jak pułapka goni za myszą :P Ale na szczęście nie długo, punkt zwrotny jest też punktem którym nasz Szkot mnie tak wku…rzył, że głowa mała.
No bo. Przespał się z bohaterką. Nie że na siłę, ale ona do końca świadoma rozpoczęcia to nie była, wiecie, szampan, bal, wrażenia, bąbelki i te sprawy. No ale przespał się i po obudzeniu od razu poleciał z pyskiem i oczami, kłapać i wpatrywać się w Megan! Ta się opędzała, ale on pierniczył farmazony i miłość wyznawał a bohaterka to usłyszała.
Trafiło mnie nie ukrywam. Taki erotoman, ślepiec i guła. Na szczęście te jego zaloty do księżnej to była taka trochę parodia, pójście na łatwiznę i na skróty. Na ogół wychodziło to śmiesznie bo on taki cielok się robił. Na szczęście też szybko mu minęło i chwała mu za to zaczął latać za Kimber. Ale jak latać! Jak on to pięknie robił! A jak ona się pięknie opędzała! Wyszło to autorce ;)
No i w końcu nastąpiła scena po łyżwach, scena zazdrości tak piękna że aż mi się miło robi na wspomnienie. No bo Kim sroce spod ogona nie wypadła, jak ją trochę na salony uszykowano to wyszedł brylant, co oznacza że adoratorów miała. Szkota nie chciała więc mieli furtkę otwartą i latali aż miło. A z tego latania wychodziły też subtelne zaloty. Pan lord upatrzył sobie Kim i zechciał jej pomóc zejść z konia, a jak wiadomo do tego potrzeba kontaktu cielesnego. W tamtych czasach trzymanie łapsków na wiotkiej kibici niewiast było źle widziane gdy przedłużało się choćby o sekundę. Pan lord śmiał sobie tę rozkosz przedłużyć o sekund kilka za co zarobił od wkurzonego Lachlana w trąbę. Na co wkurzony Lachlan o jeszcze bardziej wściekłej Kim zarobił w czaszkę. Parasolką. Do chwili doszczętnego połamania tejże parasolki.
Z tej sytuacji, za obrazę majestatu pana lorda wyszła potem intryga, całkiem ciekawa i aby Wam nie psuć całości nie będę zdradzać szczegółów ;)

Może już w ogóle przestanę zdradzać całą fabułę i tylko powiem – czytać kto nie czytał :P

Jak lubiłam tylko westernowe Lindsey tak teraz polubiłam i tę. Bardzo. I polecam.
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 8 listopada 2014, o 19:34

Dziękować za cudną recenzję :padam:
A tak się opierałaś, babo :P

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 8 listopada 2014, o 19:38

jak książka pełna wrażeń to i recenzję pisać łatwo ;)

Opierałam się i napisałam czemu :P powody swoje miałam i to poważne :P
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 8 listopada 2014, o 19:43

Wiem,wiem :wink:
Ale powiem Ci,że też strasznie polubiłam Megan i to jak knuła i darła z mężem koty. Jej nie dało się nie lubić :)
A o tej akcji z parasolką pisałam gdzieś kiedyś. Cudna.

Jeszcze mi się podobało jak gdzieś w innym wątku napisałaś wcześniej,że Szkot był jak stara ślepa kura :rotfl: Jak Ty coś napiszesz to nie ma ch...a we wsi :padam: :padam: :padam:

Avatar użytkownika
 
Posty: 6738
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 8 listopada 2014, o 19:57

kurcze, mnie to jego latanie za Megan zniechęca... bo widzę, że lata i lata i nawet Sol trzepnęło...
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 8 listopada 2014, o 20:02

Trzeba przeczytać żeby stwierdzić. Sol całościowo zadowolona chyba :D
Ostatnio edytowano 8 listopada 2014, o 20:08 przez Papaveryna, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 8 listopada 2014, o 20:08

Very, no bo on był jak stara ślepa kura idąca na węch :P

Megan uwielbiam. Żałuję strasznie, że nie ma części o niej i Devlinie, coś czuję że to byłaby zabawa ;)
szuwarek napisał(a):mnie to jego latanie za Megan zniechęca

a lanie chcesz? :P
nie zniechęcaj się :P on lata trochę, potem robi to z rozpędu bo mu wygodnie, ale przekonujący w tym wcale nie jest. Uwagę ma skupioną na Kim, tylko że ta jest wolna i przez co trzeba by się postarać :P a potem to nawet nie spojrzy na nią. Zresztą Megan się nie da nie lubić. Nie jest to kochanka czy jakaś eks. I ona nie miesza. No dobra. Miesza :P ale tak jak lubimy.
Czytaj ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 30704
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 8 listopada 2014, o 22:10

stwierdzam,że jednak mam sklerozę.czytałam to ale szczegółów juz nie pomnę...Chyba sobie wyiągne do powtórki,bo mam na półce...
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 8 listopada 2014, o 22:15

Ewo, bardzo dobry pomysł ;)
książka warta powtórek i pamiętania. Z tej racji sobie ją nawet zanabyłam ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 8 listopada 2014, o 22:19

czytałam tę książkę kilka razy i nadal nie mam dość :mrgreen:
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 8 listopada 2014, o 22:20

Bo jest świetna :cheer: :cheer: :cheer:
Położyłam sobie na oczach żeby przekartkować po raz kolejny ^_^

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 8 listopada 2014, o 22:23

ha czyli wraca się, dobrze zrobiłam kupując :cheer:
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 4713
Dołączył(a): 15 października 2013, o 11:50
Ulubiona autorka/autor: krentz harkness howard robb Singh

Post przez fanka76 » 8 listopada 2014, o 23:18

Sol dawno dawno temu czytalam i nic nie pamiętam. Przez ciebie mam w planach :czeka:

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 8 listopada 2014, o 23:20

szuwarek napisał(a):kurcze, mnie to jego latanie za Megan zniechęca... bo widzę, że lata i lata i nawet Sol trzepnęło...

Tyle że tego nie da się traktować poważnie – nie w takim ujęciu :wink:
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 8 listopada 2014, o 23:20

ewa.p napisał(a):stwierdzam,że jednak mam sklerozę.czytałam to ale szczegółów juz nie pomnę...Chyba sobie wyiągne do powtórki,bo mam na półce...

Ja to nawet miałam jako polecankę, ale za diabła nie pamiętam :zalamka:

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 8 listopada 2014, o 23:24

Fanko :cheer: super ;)
Księżycowa Kawa napisał(a):
szuwarek napisał(a):kurcze, mnie to jego latanie za Megan zniechęca... bo widzę, że lata i lata i nawet Sol trzepnęło...

Tyle że tego nie da się traktować poważnie – nie w takim ujęciu :wink:

Właśnie! Ja też nie traktowałam tego poważnie ;) o:
wiedzmaSol napisał(a):Na szczęście te jego zaloty do księżnej to była taka trochę parodia
więc nie trafiło ;)

Aralku, to znak że czas na powtórkę :P
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 4713
Dołączył(a): 15 października 2013, o 11:50
Ulubiona autorka/autor: krentz harkness howard robb Singh

Post przez fanka76 » 9 listopada 2014, o 10:18

Przez was wziełam drabine sprawdzić ktorych Lindsey mi brakuje :zalamka:

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 9 listopada 2014, o 15:05

Sol, obawiam się że nie mam czasu na powtórki. No chyba, że tych wybranych jak Ilonka czy Łowczyni ;)

fanko, wielu ci pewnie nie brakuje :hyhy:

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 9 listopada 2014, o 15:50

fanka76 napisał(a):Przez was wziełam drabine sprawdzić ktorych Lindsey mi brakuje :zalamka:

Oj, biedna :lol: Może nie jest tak źle?
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 5667
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Boulevard of Broken Dreams...
Ulubiona autorka/autor: nie sposób wymienić wszystkich ;)

Post przez Kasiag » 15 listopada 2014, o 12:25

Nie czytałam, ale widzę, że chyba powinnam to nadrobić :mrgreen:
Całe życie jest jak oglądanie migawki, pomyślał. Tylko zawsze wygląda tak, jakby człowiek przyszedł o dziesięć minut spóźniony i nikt nie chce mu opowiedzieć, o co chodzi, więc musi sam się wszystkiego domyślać. I nigdy, ale to nigdy nie zdarza się okazja, żeby zostać na drugi pokaz.
Ruchome obrazki Terry Pratchett

Avatar użytkownika
 
Posty: 29631
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:17
Lokalizacja: Pozostanę tam, gdzie jestem.
Ulubiona autorka/autor: Margit Sandemo

Post przez LiaMort » 15 listopada 2014, o 15:12

ja czytałam.. :mysli: podobno..xD
RM 

"But at the same time we still know the shit happens everytime, so I think c'est la vie, that's life. "

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 15 listopada 2014, o 15:15

Lia, mam dokładnie tak samo :zalamka:

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 15 listopada 2014, o 17:08

może czytałyśmy inne książki :hyhy:
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 15 listopada 2014, o 17:16

Jakby nie było niektóre z nich mają podobne tytuły…
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 29631
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:17
Lokalizacja: Pozostanę tam, gdzie jestem.
Ulubiona autorka/autor: Margit Sandemo

Post przez LiaMort » 15 listopada 2014, o 17:21

hm.. ja tam czytałam na pewno to.. mam ocenione nawet. ;)
RM 

"But at the same time we still know the shit happens everytime, so I think c'est la vie, that's life. "

Następna strona

Powrót do Recenzje romansów historycznych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości