Teraz jest 16 kwietnia 2024, o 19:27

Tatiana Polakowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Tatiana Polakowa

Post przez •Sol• » 26 października 2015, o 14:20

Tatiana Polakowa

Obrazek

O Autorce

Tatiana Polakowa, po 14 latach pracy w przedszkolu, postanowiła spróbować swoich sił jako pisarka - efektem tych prób stało się blisko czterdzieści kryminałów, zajmujących pierwsze miejsca na listach sprzedaży oraz kilka filmów nakręconych "na motywach". Dzielą się one wyraźnie na trzy grupy.

Pierwsza to „twarde” kryminały powiązane osobą głównej bohaterki, Olgi Riazancewej. Czytelnik znajdzie tu zagadkę kryminalną w połączeniu z „niewygodnymi” tematami, przejmującym realizmem szczegółów i całą brutalnością życia – a wszystko to podane w mistrzowskiej formie.

Druga to książki w stylu „wczesnej Chmielewskiej” – dwie bohaterki, przebojowa dziennikarka Żenia i jej przyjaciółka Anfisa rozwiązują kolejne zagadki kryminalne, przeżywając przy tym wiele zabawnych i mniej zabawnych przygód. Nie brak tu złośliwych dyskusji i cynicznych spostrzeżeń, komicznych sytuacji i dreszczyku emocji.

Trzecią grupę stanowią utwory samodzielne, nieposiadające wspólnego bohatera.

Tatiana Polakowa cieszy się w Rosji ogromną popularnością.



Twórczość

Wydane u nas:

    Kolekcjoner

Cykl "Olga Riazancewa"
  1. Wszystko w czekoladzie
  2. Smak lodowego pocałunku
  3. Ekskluzywny machodo książki
  4. Wielki seks w małym mieście
  5. Karaoke dla damy z pieskiem
  6. Hasta la vista, baby
  7. Lady Feniks
  8. Przytul mnie mocno

Cykl "Żenia i Anfisa"
  1. Pułapka na sponsora
  2. Mąż do zadań specjalnych
  3. Pogoń za duchami
  4. Niezidentyfikowany obiekt chodzący



Strona www:
http://www.polyakova.ru/

Avatar użytkownika
 
Posty: 7574
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 26 października 2015, o 17:00

Czytałam Pułapkę, uśmiałam się zdrowo, ciekawa jestem drugiej serii , czy w podobnym stylu jest napisana ? Najpierw chcę skończyć serię Żeni i Anfisy :smile:
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 6740
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 26 października 2015, o 19:10

ja przeczytałam całą serię o Żeni i Anfisie - rewelacja. Bawiłam się świetnie.
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Avatar użytkownika
 
Posty: 7574
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 26 października 2015, o 22:53

Ja na razie jedynkę, ale już niedługo sięgam po następną, ale bawiłam się tak dobrze ,że aż pacjent się obraził :evillaugh:
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 27 października 2015, o 19:19

gosiurka napisał(a):Czytałam Pułapkę, uśmiałam się zdrowo, ciekawa jestem drugiej serii , czy w podobnym stylu jest napisana ?

Nie, zupełnie inaczej, na poważnie i są uwzględnione realia rosyjskie.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 7574
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 27 października 2015, o 22:09

Ooo, muszę zobaczyć tylko wcześniej chcę skończyć Marininę serię Anastazji, też poważniejsza, realia rosyjskie i fajna :smile:
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 28 października 2015, o 00:20

Dla mnie to było zaskakujące, bo nie tego się spodziewałam, ale dobre.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 3 lutego 2016, o 12:35

Dziewczyny, czy u Polakowej występuje romans z HEA? ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 11 lutego 2016, o 18:37

Polecam kryminały Tatiany Polakowej z cyklu "Olga Riazancewa"
http://lubimyczytac.pl/cykl/9280/olga-riazancewa

Bohaterka jest dość skomplikowaną osobą. Nie mając 18 lat, związała się z przyjacielem ojca, którego można określić ojcem chrzestnym - ksywka DZIADEK. Po jakimś czasie zakochała się w swoim sąsiedzie i niby dostała pozwolenie na ślub, ale dziwnym trafem oblubieniec znikł -okazało się, że Dziadek kazał go zabić. Olga wybaczyła, ale zabiła bezpośredniego sprawce. Później zaczęła pracować dla dziadka jako ekspertka od mediów. Po cichu rozwiązywała niewygodna sprawy, właściwie to można porównać jej pracę do prywatnego detektywa. W każdej książce jest nowa sprawa, trup ściele się gęsto, a i Olga jest niejednokrotnie poturbowana. Jest romans, a do wyboru mamy trzech facetów. Z którym będzie na końcu? Warto przeczytać wszystkie części ,żeby mieć pełny obraz sytuacji. :smile:
Ostatnio edytowano 18 sierpnia 2020, o 19:05 przez Lucy, łącznie edytowano 2 razy
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 11 lutego 2016, o 18:56

Kojarzy mi się to z naszym mafiozo Dziadem :rotfl:
Jestem coraz bardziej tym zaciekawiona, ale u mnie w biblio niestety jest drugi cykl i to zdekompletowany :smarkam:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 12 lutego 2016, o 02:44

Tylko w tym cyklu jest na poważnie.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 15 lutego 2016, o 00:48

I to bardzo, choć bohaterka ma dość koślawe poczucie humoru. :hihi:
Ale na osłodę powiem, że w książce występuje bardzo mądry pies. Olga dostała go od swojego kochanka i wabi się Saszka. To jamnik, który jest bardzo rezolutny i lubi stroić fochy :hyhy:
Ostatnio edytowano 18 sierpnia 2020, o 19:04 przez Lucy, łącznie edytowano 1 raz
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 15 lutego 2016, o 11:34

mnie też ciągnie do autorki ;)
Kawo, seria cała jest na poważnie? Znaczy mało humoru?
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 15 lutego 2016, o 20:53

I o poważnych sprawach – pomiędzy oba cyklami jest ogromna różnica. W sumie czytałam tylko jeden tom, ale nie sądzę, aby później było lżej, raczej ciężej…
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 16 lutego 2016, o 14:07

czyli jak chcę na lekko i wesoło to Żenia i Anfisa?
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 16 lutego 2016, o 16:33

Też mam ochotę na tę śmieszną serię. Latem jej wszędzie szukałam w Polsce, niestety były tylko książki z tej drugiej serii.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 18 lutego 2016, o 01:00

Wydaje mi się, że teraz trzeba ich szukać w antykwariatach albo na Allegro.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 18 lutego 2016, o 01:31

Miałam nadzieję, że znajdę je jeszcze w tanich księgarniach i na kiermaszach.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 18 lutego 2016, o 05:19

No cóż, może jeszcze gdzieś się uchowała…
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 18 lutego 2016, o 11:33

na allegro jest, ale pierwszy tom kosztuje no... sporo ;) ostatniego nie ma a dwa środkowe są tanie
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 18 lutego 2016, o 15:27

Ostatni długo widywałam w antykwariacie :wink:
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 18 lutego 2016, o 22:05

Jak jej szukałam latem, to w pewnym momencie coś mi się popierniczkało i zamiast niej kupiłam książki pani Marininy. Potem zrobiłam sobie spis książek obu tych pań i bez niego więcej nie wychodziłam z hotelu.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 25 lutego 2016, o 01:12

Marininy czytałam dwie do tej pory. I niestety bez listy to czasem się nie da i tyle.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 29 kwietnia 2017, o 02:20

Jeszcze jedna seria mnie zachwyciła. Też kryminalna z delikatnym humorem. Tym razem rosyjska.
Tatiana Polakowa - Seria Żenia i Anfisa

1 - "Pułapka na sponsora" - Cudna była. Żenia pomaga Anfisie znaleźć sponsora, który wyda jej debiutancki kryminał. Informacje opisane w książce sprawiają, że niektóre osoby zaczynają się dziwnie zachowywać. Pojawiają się trupy, a dziewczyny prowadzą swoje śledztwo. Przy okazji poznają nowe osoby, a Anfisa się zakochuje. Rozwiązanie zagadki mnie zaskoczyło, a właściwie powinnam na nie łatwo wpaść.

2 - "Mąż do zadań specjalnych" - Jeszcze cudniejsza, już całkiem perełka. A to dzięki wątkom miłosnym. Natomiast w sferze kryminału jest podobnie jak w tomie pierwszym, bo znowu poznajemy całą galerię postaci, które nie zachowują się tak, jak można oczekiwać. Jest bardzo namotane. Są porwania, zdrady, szantaże, morderstwa i oszustwa.

3 - "Niezidentyfikowany obiekt chodzący" - No i stał się cud, bo książka okazała się jeszcze lepsza niż tom poprzedni, a mi zabrakło skali na określenie mojego zachwytu. Jejciu, jak ja się przy niej bałam. Nie mogłam czytać nocami, bo umierałam ze strachu. Było trochę sił nieczystych, zabobonów, dziwnych wierzeń, a do tego czarne msze, wilkołaki, człowiek bez głowy, stwory żyjące na zdradzieckich bagnach, wielka tajemnica (a nawet dwie) na niedostępnej wyspie i ponownie nietuzinkowi bohaterowie poboczni. Cudnie było.

4 - "Pogoń za duchami" - Na razie tylko ją zaczęłam, ale jest dobrze i rokowania są pomyślne.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 29 kwietnia 2017, o 11:36

Czytałam to, ale nic już nie pamiętam :krzyczy:
Ostatnio edytowano 18 sierpnia 2020, o 19:05 przez Lucy, łącznie edytowano 1 raz
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Następna strona

Powrót do P - Q

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości