Teraz jest 19 kwietnia 2024, o 20:08

Brenda Novak

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Brenda Novak

Post przez Lilia ❀ » 27 maja 2010, o 22:20

Brenda Novak

Obrazek

O Autorce

Brenda Novak to amerykańska pisarka, która wraz z mężem i pięciorgiem dzieci mieszka w Sacramento.

W wolnym czasie autorka organizuje zbiórkę funduszy na walkę z cukrzycą, na którą choruje jej najmłodszy syn.

"Kiedy postanowiłam zostać pisarką przez pięć lat uczyłam się rzemiosła. Dopiero po tym czasie powstała moja pierwsza książka. Nauczyłam się pisać, czytając, co napisali inni. Najlepsza rada dla każdego przyszłego pisarza: czytać, czytać, czytać … "

„Zaufaj mi” to pierwsza książka Brendy Novak, a kolejne dwie „Powstrzymaj mnie” i „Dopadnę cie” są kontynuacją tej historii.

Powieści autorki zostały wyróżnione w prestiżowych konkursach literackich takich jak National Reader's Choice, Bookseller's Best, Write Touch Award of Excellence, Beacon Award for Published Authors.



Twórczość

Wydane u nas:


    O czym marzy dziewczyna (w antologii Porozmawiajmy o miłości; HQ Special 2005)

Cykl "Last Stand"
  1. Zaufaj mi
  2. Powstrzymaj mnie
  3. Dopadnę Cię


W oryginale:

Series
Dundee, Idaho

  1. A Baby of Her Own (2002)
  2. A Husband of Her Own (2003)
  3. A Family of Her Own (2004)
  4. A Home of Her Own (2004)
  5. Stranger in Town (2005)
  6. Big Girls Don't Cry (2005)
  7. The Other Woman (2006)
  8. Coulda Been A Cowboy (2007)
    8.5 That Christmas Feeling (2010)

Stillwater Trilogy
  1. Dead Silence (2006)
  2. Dead Giveaway (2007)
  3. Dead Right (2007)

Last Stand
  1. Trust Me (2008)
  2. Stop Me (2008)
  3. Watch Me (2008)
  4. The Perfect Couple (2009)
  5. The Perfect Liar (2009)
  6. The Perfect Murder (2009)

Hired Gun
  1. White Heat (2010)
  2. Body Heat (2010)
  3. Killer Heat (2010)

Bulletproof
  1. Inside (2011)
  2. In Seconds (2011)
  3. In Close (2011)

Whiskey Creek
      0.5 When We Touch (2012)
  1. When Lightning Strikes (2012)
  2. When Snow Falls (2012)
  3. When Summer Comes (2013)
  4. Home to Whiskey Creek (2013)
  5. Take Me Home for Christmas (2013)
  6. Come Home to Me (2014)
  7. The Heart of Christmas (2014)
  8. This Heart of Mine (2015)
  9. A Winter Wedding (2015)
  10. Discovering You (2016)

Hanover House Chronicles
      0.5. Hanover House (2015)
  1. Whiteout (2016)

Fairham Island
  1. The Secret Sister (2015)
  2. The Secrets She Kept (2016)

The Evelyn Talbot Chronicles
  1. Her Darkest Nightmare (2016)
  2. Hello Again (2017)

Silver Springs
  1. Finding Our Forever (2017)
  2. No One But You (2017)
  3. Until You Loved Me (2017)
  4. Right Where We Belong (2017)

Novels
    Of Noble Birth (1999)
    We Saw Mummy Kissing Santa Claus (2001)
    Shooting the Moon (2002)
    Taking the Heat (2003)
    Sanctuary: The Birth Place (2003)
    Cold Feet (2004)
    Every Waking Moment (2005)
    The Bastard (2011) aka Honor Bound
    A Family by Christmas (2011)
    Through the Smoke (2013)
    A Matter of Grave Concern (2014)

Omnibus
    What a Girl Wants (2004) (in Mother, Please!)
    A Hot Pursuit (2005)
    Just Like the Ones We Used to Know (2006) (in Once Upon a Christmas)
    On a Snowy Christmas (2009) (in The Night Before Christmas)
    When Lightnings Strikes (2017) (in Home to You)

Series contributed to
Men: Made in America 2

    44. Baby Business (2000)

Nine Months Later
    Baby Business (2000)
    Expectations (2000)
    Snow Baby (2000)
    A Baby of Her Own (2002)

Men in Uniform
    Dear Maggie (2001)

Birth Place
    Sanctuary (2003)

More Than Words
    Small Packages (2004) (in More Than Words)

Non fiction
    Love That! Brenda Novak's Every Occasion Cookbook (2015) (with Jan Coad)



Strona www:
http://www.brendanovak.com/
http://brendanovakforthecure.org/

Avatar użytkownika
 
Posty: 15209
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez kasiek » 27 maja 2010, o 22:25

Podoba mi się jak pisze.

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 27 maja 2010, o 22:27

Mnie też Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 17382
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Jo Putney,Kat Martin,Jude Deveraux,Sandra Brown

Post przez basik » 27 maja 2010, o 23:44

mam nadzieję, że Mira dalej będzie wydawać Cykl "Last Stand" , bo dawno nie czytałam tak dobrych i wciągających książek

Avatar użytkownika
 
Posty: 5074
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:18
Lokalizacja: Tu wiatr zawraca:)

Post przez asiunia31 » 28 maja 2010, o 13:55

Na razie przywlokłam cały cykl i leży obok łóżka. Myślę, że zacznę w tym tygodniu jeszcze, bo same pochlebne opinie o niej czytuję.

Avatar użytkownika
 
Posty: 30707
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 28 maja 2010, o 13:56

ja przeczytalam całą trylogię,fajnie pisze,dobrze buduje napięcie...Podoba mi się.Mam nadzieję,że więcej jej książek zostanie wydanych

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 18 września 2010, o 16:34

Przeczytałam "Zaufaj mi" i niespieszno mi do trzeciej części - trzeciej bo drugiej nie mam. Książka nie była zła ,ale nic rewelacyjnego . Teraz po iluś miesiącach, które minęły od jej przeczytania, jedyne co mi pozostało w pamięci to rozterki Willisa ,który miotał się między obowiązkiem małżeńskim a miłością do Sky. Są książki, które na wiele miesięcy albo i dłużej zapadają w pamięć, ale nie ta.
Ostatnio edytowano 30 maja 2013, o 13:10 przez Lucy, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 18 marca 2013, o 00:01

Obrazek
Sometimes home is the refuge you need-and sometimes it isn't Adelaide Davies, who's been living in Sacramento, returns to Whiskey Creek, the place she once called home. She's there to take care of her aging grandmother and to help with Gran's restaurant, Just Like Mom's. But Adelaide isn't happy to be back.

There are too many people here she'd rather avoid, people who were involved in that terrible June night fifteen years ago. Ever since the graduation party that changed her life, she's wanted to go to the police and make sure the boys responsible-men now-are punished. But she can't, not without revealing an even darker secret. So it's better to pretend.... Noah Rackham, popular, attractive, successful, is shocked when Adelaide won't have anything to do with him. He has no idea that his very presence reminds her of something she'd rather forget. He only knows that he's finally met a woman he could love.

Premiera 30.07.2013

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Dołączył(a): 18 stycznia 2014, o 00:54
Ulubiona autorka/autor: Kossakowska, T. Williams

Post przez Ronin » 30 stycznia 2014, o 10:03

Wczoraj skończyłam czytać "Dopadnę Cię" i muszę wyznać, że się rozczarowałam. Nie dość, że bywały chwilę tak nielogicznie przedstawione to jeszcze bohaterowie byli totalnie bez polotu. Jedni popadali w skrajności w skrajność, drudzy tępotą nie grzeszyli, a cała książka mogłaby się skończyć mniej więcej w połowie, gdyby nie kolejny bezmyślny bohater. Najbardziej zirytowało mnie przedstawienie małomiasteczkowej społeczności. Rozumiem jeszcze niesmak gdy szesnastolatka, powszechnie uważana za chodzącą niewinność pakuje się do przyczepy z podrywaczem, i wychodzi to na jaw wkrótce...ale na Boga... nie rozumiem tego oburzenia po 12 lata. A już kompletnie nie rozumiem jej strachu przed rodzicami :V Jak dla mnie trochę mało wiarygodne i mocno naciągane, a może po prostu źle przedstawione?
Samo działanie posterunku policji to po prostu śmiech na sali. Czekałam aż główny bohater w końcu pójdzie po rozum do głowy i załatwi sobie jakiegoś adwokata, bo to przecież skandal tak jawnie ignorować i jednostronnie przeprowadzać śledztwo. No a grożenie już przez policjanta pistoletem... no szkoda gadać. Scena ucieczki w lesie... ech, ech- naprawdę trzeba to komentować? bohaterka wyłazi prosto w łapska mordercy?
Niekoniecznie sięgnę po poprzednie części. Jak dla mnie książka nie przekazuje czytelnikowi, żadnych emocji. Fabuła ciągnie się jak flaki z olejem a na dokładkę, od razu się wie kto jest tu za co odpowiedzialny.

Avatar użytkownika
 
Posty: 11234
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Śląsk
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn

Post przez sunshine » 30 stycznia 2014, o 17:25

Faktycznie można się do kilku rzeczy doczepić :P
ale mnie bardziej sie podobała ta częśc od poprzednich :P
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 7575
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 31 stycznia 2014, o 00:30

Dawno temu przeczytałam Zaufaj mi i podzielam zdanie Lucy, koleżanki mówią, że następne części są lepsze, zobaczymy ....kiedyś, bo jak na razie mi się nie spieszy.
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Dołączył(a): 18 stycznia 2014, o 00:54
Ulubiona autorka/autor: Kossakowska, T. Williams

Post przez Ronin » 31 stycznia 2014, o 11:01

Skoro ta jest lepsza od poprzednich to w takim razie aż boję sie na myśl o poprzednich.
Jeszcze taka jedna uwaga mi do głowy przyszła; nie wiem aka jest w pierwszej części Skye ale serio, nie chciałabym mieć takiej przyjaciółki :d

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 12 grudnia 2014, o 00:24

Obrazek

(Whiskey Creek #8)

First love. Second chance?

As the daughter of a hoarder, Phoenix Fuller had a tough childhood. So when the handsome, popular Riley Stinson became her boyfriend in high school, she finally felt as though she had something to be proud of. Phoenix was desperate not to lose him—especially once she found out she was pregnant. Yes, she might have acted a bit obsessive when he broke up with her. But she did not run down the girl he started dating next!

Unfortunately, there was no way to prove her innocence. Now, after serving her time in prison, Phoenix has been released. All she wants to do is return to Whiskey Creek and get to know her son. But Jacob's father isn't exactly welcoming.

Riley doesn't trust Phoenix, doesn't want her in Jacob's life. He is, however, ready to find someone to love. And he wants a good mother for his son. He has no idea that he's about to find both—if they can forgive the mistakes in their past…

Premiera: 31.03.2015

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise


Powrót do N

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość