Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 6 czerwca 2020, o 21:35

Regulamin działu

• Nowe tematy autorskie zakładają tylko moderatorki tego działu (duzzza22 i wiedzmaSol). Swoje propozycje proszę kierować do nich w prywatnej wiadomości (pw) lub poddziale Spis treści => Autorki - Pytania, sugestie, problemy.
  • Notki biograficzne, bibliografie i dodatkowe materiały znajdują się w pierwszym poście danej autorki/autora.

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Karyn Monk 
Autor Wiadomość
Rozpisana cesarzowa

Pochwały: 81
Upolowałam wczoraj Więźnia miłości,Ślubną ucieczkę Mój ukochany złodziej.więc pewnie za niedługo zapoznam się i wypowiem :-D

La Gata Noruega

Pochwały: 127
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych
Karyn Monk "Więzień miłości"

Lord Redmond został niesłusznie skazany za morderstwo. Pobity i chory czeka na egzekucję w więzieniu. Genevieve to 26-letnia stara panna. Za cel życia obrała sobie wyciąganie z więzienia drobnych, nieletnich złodziejaszków, których próbuje zresocjalizować. Zdjęta litością, pomaga uciec Redmondowi, po czym ukrywa go w swoim domu.

Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką, choć mam wrażenie, że już kiedyś czytałam podobną historię. To dość krótka książka. Fabuła nie skupia się tylko na wątku miłosnym ale raczej na losach dzieci i mieszkańców domu Genevieve. Pełno w tej powieści postaci, z których każda ma swoją historię. Motyw powoli rodzącej się i rozwijającej relacji między Gen a Haydonem został całkiem zgrabnie ujęty. Miłość nie wybucha między nimi, a rodzi się na gruncie przyjaźni, co jest miłą odmianą od romansowych schematów. Główna para jest dobrze pokazana. Ona, stara panna i idealistka, on mroczny, twardy facet z paskudną tajemnicą na sumieniu, próbujący dociec, kto chce jego śmierci. Fabuła może nie jest zbyt porywająca ale na tyle zgrabnie opisana, że trzyma w napięciu, mimo iż praktycznie od początku wiadomo kto jest czarnym charakterem i dlaczego chce się pozbyć głównego bohatera.

Chwilami miałam wrażenie, że autorka trochę za bardzo dała się ponieść fantazji (na przykład opis kradzieży klejnotów albo finałowa scena) i ogólnie przygody z dziećmi nie do końca do mnie przemówiły (wydały mi się mało prawdopodobne i przesadzone), ale to drobna uwaga, a nie jakiś wielki zarzut, bo całość w zasadzie była spójna i logiczna.

Trudno mi coś więcej napisać o tej książce, poza tym, że jest ona bardzo poprawna pod względem konstrukcji. Nie odczułam żadnych większych zgrzytów, czy niedociągnięć. Całość czytało się dość gładko i przyjemnie, a mała ilość stron (tylko 287), sprawiła że ta historia nie dłużyła się, mimo braku jakichś wielkich fajerwerków.

To całkiem zgrabny romans historyczny, z fabułą nieco odbiegającą od większości, co w moim odczuciu trzeba zaliczyć na plus autorce. Było niebanalnie, dość ciekawie i przyjemnie, choć nie jest to raczej historia, którą zapamiętam na lata. Ot, przyjemna i odprężająca lektura na wieczór lub dwa. Dla mnie 8/10.

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Zobacz profil WWW
Lady Butterfly

Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata
Kawko, podrzucisz do działu z recenzjami? :prosi:

“Women are not short. They’re petite. They also are never middle-aged. They’re mature.”
― Kristen Ashley, Soaring

“It’s never too late to reach for happiness and no matter what life has done to you, it’s never too late to find it.” ― Kristen Ashley, The Will

“Never give up. Never quit dreaming. Because dreams had a way of being. You just had to keep hold.” ― Kristen Ashley, Walk Through Fire

La Gata Noruega

Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych
Jasne, Duzz.

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Zobacz profil WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2