Teraz jest 25 kwietnia 2024, o 21:08

Susan Mallery

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Susan Mallery

Post przez Duzzz » 23 kwietnia 2017, o 14:16

Susan Mallery

Obrazek

O Autorce

Susan Mallery (właśc. Susan Macias) jest autorką bestsellerowych powieści dla kobiet. Za swoją twórczość została już kilkakrotnie nagrodzona m in. prestiżową nagrodą National Readers 'Choice. Jej powieści regularnie trafiają na listy bestsellerów USA Today i New York Timesa oraz znalazły się w pierwszej dziesiątce na liście „Top 10 Romance Novels” przez trzy lata z rzędu.

Susan Mallery mieszka wraz z mężem w Pacific Northwest. W wolnych chwilach lubi spędzać czas na zabawach ze swym pudelkiem.



Twórczość

Wydane u nas:

    Kawaler z dzieckiem
    Modelka i szeryf, wydane również pt. Rozstania i powroty
    Najlepszy wybór
    Nie jesteś sam, kochanie
    Nigdy nie jest za późno
    Oświadczyny byłego męża (w antologii Wakacje w Kalifornii; HQ Orchidea 2004)
    Romans z księciem (w antologii Egzotyczni kochankowie)
    Uprowadzenie księżniczki
    Wymarzony dom (w antologii Wielka wygrana; HQ Special 2005)
    Wyśniony mąż
    Za głosem serca
    Zdumiewający uśmiech losu

Cykl "Men of Wolff Mountain"
  1. ---------------
  2. W pułapce (HQ GR Duo)

Cykl "Powrót do Whitehorn"
    6.5 Ślub (w antologii Święta w Whitehorn; HQ Orchidea 2000)

Cykl "Siostrzyczki"
  1. Słodkie słówka
  2. Słodka wolność
  3. Słodkie kłopoty

Cykl "Trzy siostry"
  1. Randka w ciemno
  2. Cudowne ocalenie
  3. Wbrew rozsądkowi

Cykl "Wyspa Blackberry"
  1. ---------------
  2. Trzy siostry
  3. Dosięgnąć gwiazd

Seria tematyczna "Sześciu wspaniałych"
    6. Słodka udręka


W oryginale:
TU



Strona www:
http://www.susanmallery.com

Avatar użytkownika
 
Posty: 3879
Dołączył(a): 28 grudnia 2015, o 10:41
Lokalizacja: Tarnów
Ulubiona autorka/autor: Gabriel Garcia Marquez

Post przez Szczypta_Kasi » 24 kwietnia 2017, o 08:01

Przeczytałam takiego króciutkiego Harlequina Susan Mallary "W pułapce". Ta autorka na prawdę zasługuje na uwagę. Pomimo tego, że intryga szyta jest nićmi wyciągniętymi ze Światowego Życia wszystko składa się na bardzo ciepłą i przyjemną historię.
Milioner potrzepuje ocieplić swój wizerunek bezwzględnego biznesmena. Wynajmuje więc siostrę swojego pracownika aby udawała jego dziewczynę. Annie jest przedszkolanką, a zgadza się na propozycję, aby uchronić brata przed więzieniem za zdefraudowanie firmowych pieniędzy.
Brzmi naiwnie? Ale Mallary napisała to tak fajnie. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i bohaterowie oprócz chodzenia na elegancje przyjęcia, wybierają choinkę, śpiewają świąteczne piosenki i obdarowują się prezentami. Jest na prawdę miło. Jest też trochę gorąco. Najpierw pocałunki na pokaz, potem pocałunki w samotności, wspólna noc - ale wszystko bez przesady.
Na prawdę mi się podobała ta książka.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9850
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 24 kwietnia 2017, o 11:29

zapisuje, dziękuje :D

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 2255
Dołączył(a): 17 listopada 2015, o 13:02
Lokalizacja: mazowieckie
Ulubiona autorka/autor: Montgomery, Palmer, Roberts

Post przez montgomerry » 24 kwietnia 2017, o 18:29

ja lubię w ogóle autorkę, ale tytułu nie znałam , też zapisałam :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 9850
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 24 kwietnia 2017, o 18:45

w zbiorach mam tylko Nie jesteś sam, kochanie, przeczytałam opis i co nieco pamiętam ale czy mi się podobało to nie wiem :wink:

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 3879
Dołączył(a): 28 grudnia 2015, o 10:41
Lokalizacja: Tarnów
Ulubiona autorka/autor: Gabriel Garcia Marquez

Post przez Szczypta_Kasi » 24 kwietnia 2017, o 20:49

Ja czytałam wcześniej jej cykl "Trzy siostry" wydany również jako "Za milion dolarów" - Harlequiny z naiwną fabułą, ale tak napisane, że chciałoby się wierzyć w nie na sto procent.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 26 kwietnia 2017, o 05:35

W Polsce są wydawane głównie (albo wyłącznie) harlequiny Susan Mallary, a ona ma na swoim koncie bardzo dużo powieści, nawet całe długie cykle. Np. cykl Fool's Gold ma już pewnie ze 20 albo i ze 30 tomów.
Ja się do nich przymierzam, bo od lat mnie kuszą, ale jednocześnie się przed nimi bronię, bo przy jej płodności potrzebowałabym całą nową szafę, gdybym postanowiła kupić jej wszystkie książki.
To, co dotąd czytałam, raczej mi się podobało, ale nie na tyle, by coś nazwać perełką.
Dla mnie pani Mallery reprezentuje solidny poziom (klasycznego, czyli amerykańskiego) romansu. Tak ją sobie dawno temu zaszufladkowałam, możliwe, że na wyrost.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 26 kwietnia 2017, o 12:25

Czytam od czasu do czasu Fool's Gold - bardzo przyjemne książki.
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 26 kwietnia 2017, o 13:31

O właśnie, "przyjemne", to słowo dokładnie oddaje, co ja też o nich myślę.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 3879
Dołączył(a): 28 grudnia 2015, o 10:41
Lokalizacja: Tarnów
Ulubiona autorka/autor: Gabriel Garcia Marquez

Post przez Szczypta_Kasi » 26 kwietnia 2017, o 14:12

Tego akurat nie znam. Ale "przyjemne" pasuje do wszystkiego autorki co do tej pory czytałam.

Ps. Może przydały się temat autorski dla niej. Widzę, że nie tak mało dziewczyn ją czyta.

Avatar użytkownika
 
Posty: 3879
Dołączył(a): 28 grudnia 2015, o 10:41
Lokalizacja: Tarnów
Ulubiona autorka/autor: Gabriel Garcia Marquez

Post przez Szczypta_Kasi » 29 kwietnia 2017, o 12:19

Z rozpędu kupiłam "Rozstania i powroty" tylko teraz muszę znaleźć czas, żeby przeczytać.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 1 maja 2017, o 11:11

Susan Mallery jest mi winna bardzo dużo kasy. Tylko że ona o tym jeszcze nie wie.
A to było tak: Jak zaczęłam w kioskach brać do rąk pierwsze w życiu harlequiny (całkiem na samiutkim początku, zaczęło się u mnie od starych wydań książeczek autorstwa Janet Evanovich, Jennifer Crusie i innych pań, które już dawno odeszły od pisania harlequinów i przeskoczyły do pisania powieści, ale parę miesiecy później zupełnie przypadkowo zainteresowałam się nowo wydawanymi harlequinami), to dość szybko wpadły mi w łapy harlequiny pani Mallery, które mi się spodobały ("Randka w ciemno" i "Wbrew rozsądkowi"), bo były miłe i przyjemne i fajnie pasowała mi forma zawartych w nich emocji. A że one wydawane były w serii Gorący Romans (a w Niemczech w jej odpowiedniku, Baccara), to rzuciłam się właśnie na masowe kupowanie tej serii Harlequina i niemieckiej Cory. Niestety inne Gorące Romanse wcale mi się tak nie podobały. Było o wiele gorzej niż średnio. Ale zanim do mnie dotarło, że prawie zawsze się przy nich nudzę, to zdążyłam nakupować duże stosy, których już wcale nie mam ochoty czytać.
Winę za ten stan rzeczy ponosi pani Mallery na spółę z Annette Broadrick (jej "Znowu razem" było dla mnie taką samą pułapką). Dodatkowo bardzo podobały mi się blurby, więc na nie też mogę zwalić trochę winy, jednak największą winowajczynią jest Susan Mallery i chyba będę musiała kiedyś wystawić jej na to fakturę.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 3879
Dołączył(a): 28 grudnia 2015, o 10:41
Lokalizacja: Tarnów
Ulubiona autorka/autor: Gabriel Garcia Marquez

Post przez Szczypta_Kasi » 4 maja 2017, o 10:33

Zawiodłam się na tych "Rozstaniach i powrotach". To jest to samo co "Modelka i szeryf". Początek to groteskowa scena napadu na bank. A dalej jest bardzo przegadane i przedumane. Motyw SPL nie jest moim ulubionym, ale nie dyskwalifikuje u mnie historii, ale tutaj urazy i motywy sprzed lat zdominowały całą fabułę.
Pierwsza książka Mallery, która mnie rozczarowała.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 31 maja 2017, o 23:57

Kiedyś mi się trafiła „Słodka udręka”, która okazała się przeciętna, ale cykl Trzy siostry był już przyjemny, o czym wspominałam.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 1 czerwca 2017, o 00:57

"Słodkiej udręki" nie przeczytałam, a mogłam, bo ją kupiłam.
Miałam wszystkie harlequiny z cyklu "Sześciu wspaniałych", bo wydawano je akurat w czasach, gdy harlequiny kupowałam hurtowo, Gorący Romans także.
Niestety nie przeczytałam wszystkich. Tom drugi podobał mi się tylko odrobinkę, tom trzeci wcale, więc dalej już nie szłam i dlatego nie poznałam "Słodkiej udręki".
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 1 czerwca 2017, o 23:21

Jeśli któryś tytuł Susan Mallery został wydany pod kilkoma tytułami, a nie jest to zaznaczone w PPA proszę dajcie znać to dopiszemy ;)

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 2 czerwca 2017, o 00:10

Mamy błąd w PPA.
Przy cyklu "Wyspa Blackberry" mamy adnotację, że "Trzy siostry" były wydane również pt. "Za milion dolarów". Ale one nie były. To te inne siostry, czyli cykl "Trzy siostry" (Randka w ciemno + Cudowne ocalenie + Wbrew rozsądkowi) wydano razem w jednym tomie pt. "Za milion dolarów". Tego jestem całkiem pewna.

Natomiast cykl "Siostrzyczki", który za pierwszym razem był wydany przez Harlequin w serii wydawniczej Kolekcja, był wznowiony przez Mirę, też w trzech tomach, bez zmiany tytułów.
Ale nie jestem pewna, czy on czasem nie był potem wznowiony jeszcze raz, możliwe że w jednym tomie i możliwe, że ze zmienionymi tytułami.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 2 czerwca 2017, o 00:48

Nie ma to jak zbieżność tytułów. :zalamka:
Poprawiłam, dziękuję :padam:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 2 czerwca 2017, o 01:03

Oj tak, Harlequin strasznie namącił z tytułami. Gorzej by się nie dało.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 8 czerwca 2017, o 13:33

Wczoraj dostałam zakładki od autorki :)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 26 lipca 2017, o 12:52

Lilio, gratuluję szczęścia, bardzo fajne.
Obrazek


Powrót do M

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość