Teraz jest 29 marca 2024, o 06:33

Charlotte Link

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Charlotte Link

Post przez Duzzz » 17 czerwca 2016, o 02:31

Charlotte Link

Obrazek

O Autorce

Charlotte Link (ur. 5 października 1963 we Frankfurcie nad Menem) – niemiecka pisarka. Na podstawie kilku jej powieści nakręcono seriale telewizyjne. W 2007 roku została uhonorowana nagrodą Goldene Feder.

Charlotte Link, córka znanej niemieckiej pisarki Almuth Link, urodzona w 1963 roku we Frankfurcie nad Menem, należy od lat do najbardziej poczytnych autorek. Zasłynęła zarówno dzięki powieściom obyczajowym, jak i psychologicznym powieściom sensacyjnym w najlepszym brytyjskim stylu. Każda jej nowa książka miesiącami gości w czołówkach list bestsellerów, zaś jej sukcesy dowodzą, iż z młodej, utalentowanej i cenionej debiutantki już dawno przemieniła się w znamienitą powieściopisarkę.

Autorka mieszka z rodziną i swymi licznymi psami w Wiesbaden.



Twórczość

Wydane u nas:

    Ciernista róża
    Czas burz
    Dom sióstr
    Drugie dziecko
    Echo winy
    Gra cieni
    Grzech aniołów
    Lisia dolina
    Nieproszony gość
    Obserwator
    Ostatni ślad
    Oszukana
    Przerwane milczenie
    Sześć lat: Pożegnanie z siostrą
    Wielbiciel
    Złudzenie



Ciekawostki
Charlotte Link i Filmweb.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 21 czerwca 2016, o 17:41

Nikt? To może ja zacznę.

Przyznam się bez bicia ,że na początku autorka kompletnie mnie nie zainteresowała. Kolejne pozycje wychodziły i nic.
W transie wymian książkowych,nabyłam "Drugie dziecko" i coś piknęło. Później był "Wielbiciel" ,a ostatnio wróciłam na łono biblioteki i zaczęłam szukać kolejnych pozycji.

Nie przepadam za książkami w których akcja dzieje się powiedzmy w roku 1950 ,a później współcześnie. Jedynie u tej autorki,potrafię to strawić :hyhy: Niejednokrotnie historia z przeszłości była ciekawsza niż współczesna. Świetna jest np. ''Przerwane milczenie'' :bigeyes: Niby sielanka ,ale wszyscy skrywają sekrety ...

Książki Pani Link,to takie kryminały połączone z powieścią psychologiczną.Każdy znajdzie coś dla siebie i na pewno nie będzie się nudzić.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 21 czerwca 2016, o 21:55

Przeczytalam Przerwane milczenie, Dom siostr i Grzech aniolow ( najmniej mnie zainteresowala ), pozostale w planach

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 28 czerwca 2016, o 12:40

autorka raczej nieromansowa prawda? ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 28 czerwca 2016, o 12:44

Nie, bardziej kryminalna :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 28 czerwca 2016, o 12:47

musiałam się upewnić ;)
dzięki
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 17382
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Jo Putney,Kat Martin,Jude Deveraux,Sandra Brown

Post przez basik » 15 lipca 2016, o 20:51

Bardzo lubię powieści pani Link, za ciekawą intrygę . Nie wszystkie jej książki są świetne, ale większość tak.
Grzech aniołów to historia bliźniaków z których jeden jest chory psychicznie i jest zamknięty w zakładzie( za próbę zabójstwa młodej dziewczyny), natomiast drugi jest całkiem zdrowy , mieszka z rodzicami i nawet poznaje dziewczynę, z którą wyjeżdża na wakacje do Francji.
I tu zaczyna się dopiero dramat.
Autorka po mistrzowsku dawkuje napięcie, niby nic strasznego się nie dzieje, ale wyczuwa się atmosferę tajemnicy i wiszącą w powietrzu tragedię. Zaskakujące i niesamowite zakończenie. Jestem pod dużym wrażeniem i polecam miłośniczkom kryminałów takich trochę psychologicznych.

Avatar użytkownika
 
Posty: 3052
Dołączył(a): 7 kwietnia 2016, o 13:30
Lokalizacja: Genf
Ulubiona autorka/autor: Kristin Hannah,Paulina Simons,Elżbieta Cherezińska

Post przez tully » 22 maja 2017, o 12:36

W sumie kryminaly to nie moja bajka aczykolwiek czytajac Paule Hawkins zaczynam sie w ogole zastanawiac czy ja mam jakas dzialke ktora uwielbiam... bo byc moze po proastu lubie dobra literature i przelkne kazdy gatunek o ile bedzie napisany tak genialnie jak wspomniana Hawkins... ale wracajac do tematu poniewaz nasza audioteka piszczy cienko i trzeba czytac to co jest pojawila sie nowa Charlotte Link "Oszukana" , sprawdzilam i okazalo sie ze tej autorki jest zatrzesienie audiobookow... czy znajde jakas pozycje z duzymi emocjami i bolem albo chociaz napisana tak zeby bylo drugie dno nie tylko strach i niewiadoma? Najlepiej cos podobnego do Pauli bo Dziewczyna z pociagu tez mnie walnela na lopatki...
Je préfère aller doucement...
"the standout in this drama is, without a doubt, Emi Takei. Eyes are her asset, and her stare is from another world in this drama. You could feel her love towards Shuji, and that passion is so strong that you could feel it coming out from your screen." Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta J-2011
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shancai initiates the kiss: https://tenor.com/view/dont-say-anythin ... f-12266619
Tsukushi initiates the kiss: https://c.tenor.com/YC0oyiizgj8AAAAd/ha ... anadan.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 22 maja 2017, o 13:35

Spróbuj Ciernistej róży. :wink:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 26 września 2017, o 00:42

Wczoraj skończyłam Obserwatora. Zeszło mi na niego pewnie z 1,5 tygodnia, ale miał prawie 570 stron :P
Na mój gust troszkę wszystko było zbyt rozwleczone. I początkowo wystraszyła mnie ilość postaci i przeskakiwanie od jednej do drugiej. Myślałam, że się pogubię, ale udało mi się na szczęście wszystko ogarnąć.
Podobał mi się za to klimat. Lubię, kiedy akcja kryminałów dzieje się jesienią, albo zimą. A tutaj dodatkowo w okolicach Boże Narodzenia :P
Spróbuję na pewno coś jeszcze, by wyrobić sobie zdanie konkretniej :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 26 września 2017, o 11:21

Koniecznie wypróbuj kolejne tytuły :smile: np. ''Przerwane milczenie''
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 26 września 2017, o 11:54

Strasznie dużo mam zaległości w Link i jak do tej pory chęci nie mam.

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 26 września 2017, o 14:25

I Lisią dolinę :)

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 2 października 2017, o 11:22

ciotka kupiła tę Lisią dolinę, może uda mi sie ją przechwycić na trochę :hyhy:
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 2 października 2017, o 11:25

Mówicie, że dobra? Może też się wezmę, ja się zatrzymałam po Grzechu aniołów, tak, że duuuużo mam do nadrobienia.

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 2 października 2017, o 11:46

Tak. Całkiem niezła. Ciernistą różę też polecam.

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 2 października 2017, o 13:00

Lisia dolina też jest super :smile:
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.


Powrót do L

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość