Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 19 listopada 2019, o 04:47

Regulamin działu

• Nowe tematy autorskie zakładają tylko moderatorki tego działu (duzzza22 i wiedzmaSol). Swoje propozycje proszę kierować do nich w prywatnej wiadomości (pw) lub poddziale Spis treści => Autorki - Pytania, sugestie, problemy.
  • Notki biograficzne, bibliografie i dodatkowe materiały znajdują się w pierwszym poście danej autorki/autora.

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 282 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Agnieszka Lingas-Łoniewska 
Autor Wiadomość
Miss postów

Pochwały: 127
Ulubiona autorka/autor: Heyer, Laurens, Austen, Deveraux, Jeffries, Quinn
Frin wiele recenzji blogowych powstaje na zasadzie kompilacji z innych blogów, co niestety widać. Po drugie nie wierzę w to, że osoba, która miesięcznie dostaje 50/100 książek do recenzji jest w stanie je przeczytać, zrecenzować i prowadzić życie prywatne - chyba, że nic nie robi poza czytaniem i recenzowaniem. Lata praktyki - nie da się, ale ja mam pracę, rodzinę, i dom na głowie. A nawet jak nie pracowałam to i tak nie potrafiłam się wyrabiać.

Zobacz profil WWW
Sprząta i układa

Pochwały: 18
A, rozumiem :) To się zgadzam oczywiście. Przykłady? :hyhy:

Bo sprawa, jak recenzować romanse znając się głównie np. na kryminałach lub obyczajówkach, trudna jest.

- Terry Pratchett, Piramidy

Namiętny wąchacz farby drukarskiej

Ulubiona autorka/autor: Tiffany Snow, Iwona Banach
Właśnie skończyłam Obrazek i w sumie jestem zadowolona.
Jagoda Borówko pracuje w agencji i zajmuje się kampaniami reklamowymi. W drodze na ślub przyjaciółki, wykłóca się z nieznajomym o taksówkę, a później spotyka go w restauracji hotelowej, gdzie wywija orła. Zastaje go też na ślubie, a po powrocie do pracy, okazuje się, że będzie on nowym dyrektorem. Mimo iż obydwoje czują do siebie miętę, to są bardzo ostrożni. Ona po rozstaniu z chłopakiem, a on po koszmarnym małżeństwie.
Wiadomo jak skończy się ta historia :-D Ktoś w recenzji porównał bohaterkę do Bridget Jones i coś w tym jest. Jest zabawnie, z humorem i można się zrelaksować.
4/6

Dobra książka jest jak dobre wino. Jej mądrość z wiekiem staje się coraz cenniejsza.

Ostatnio edytowano 9 marca 2019, o 09:16 przez Lucy, łącznie edytowano 1 raz

Miss postów

Frin lepiej bez przykładów :)

Lucy ja po Randce czytałam Szpilki od Manolo i są podobne i tak samo zabawne. Tyle tylko, że Randka pod względem redakcji i korekty stoi o parę poziomów wyżej :) Mnie też się dobrze czytało i mam autograf w tej książce :)

Zobacz profil WWW

Szpilki od Manolo też dobrze wspominam. :-D

Dobra książka jest jak dobre wino. Jej mądrość z wiekiem staje się coraz cenniejsza.

Diamentowa klawiatura

Pochwały: 49
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)
Ja wolę Szpilki od Randki z Hugo jakoś fajniejsze mi się wydają

Szamanka od Umarlaków

Ulubiona autorka/autor: Andrews/SEP/Sparks i wiele, wiele innych.
Obrazek

Czy Pani Agnieszka Lingas-Łoniewska to się zawsze tak spieszy w swoich książkach?
Czy może na 'Randkę z Hugo Bosym' miała deadline na za dwa dni i musiała pędzić, ucinając wszelkie sceny i dialogi w zarodku?

Ta historia mogła być naprawdę fajna. Faktycznie, polska Bridget Jones z humoru, może postury, a na pewno z pakowania się w kłopoty. Mająca większe powodzenie, mająca stabilniejszą karierę. Będąca jednak sobą, zabawną dającą się lubić sobą - Jagodą Borówko. I to imię jakby nie było pasuje do niej jak ulał ;)
Ale... Czasem to pisanie pamiętnika czy dziennika może naprawdę wyjść bokiem. Zapiski są lekkie, humorystyczne i czyta się to naprawdę błyskawicznie. Na plus jest fakt, że mamy nie tylko zapiski Jagody ale i Hugo wtrąca swoje trzy grosze dość często. Lubię tę formę prowadzenia narracji.
Ale nie lubię jak autorka ściga się z samą sobą.
Nie to, że od razu parka idzie do łóżka, mimo, że przez moment podejrzewałam ich o takie niecne zamiary. Ale nie, to nie w tym rzecz. Rzecz jest w tempie wydarzeń. Jagoda zrywa z chłopakiem, wyjeżdża na wesele, wraca do siebie i to na jakichś 20 stronach? Nie to, że jestem fanką przydługich i nużących opisów, ale tu mi ich wręcz brakowało! To taki trochę reportaż, skrót wydarzeń, jakby projekt książki a nie jej ostateczna wersja.

Sam romans rodem z klasycznego rom-komu, niekoniecznie polskiego. Wszelkie standardowe posunięcia i plot twisty mają miejsce, 'Randka z Hugo Bosym' nadaje się idealnie na scenariusz filmu. Zatorski kręciłby aż by się dymiło.
I oceniłabym znacznie niżej gdyby nie poczucie humoru obecne w calutkiej historii, oraz przyjaciele bohaterki oraz brat Hugo.
I tak, Jagoda ma kumpla geja, projektanta mody. Bardziej kliszowo się nie dało...
Maciej jest super, tylko straaaasznie zaciąga Sebastianem z serialu 'Magda M.'. Zresztą cała ta grupa znajomych i ich modus operandi polegający na przeżywaniu problemów panny Borówko, spychając kłopoty pozostałych na bok.
Cóż ;)

Jest słodko, lekko, nawet dramatozowe elementy nie są w stanie tego zakłócić. Jest też dość banalnie, ale na szczęście nie nudno. Pewnie też dlatego, że nie ma kiedy się nudzić, bo wszystko pędzi na łeb na szyję :P
Nie żałuję, że przeczytałam ale drugi raz nie zamierzam.

Lady Butterfly

Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata
Sol, podrzucisz opinię do działu z recenzjami?

“Women are not short. They’re petite. They also are never middle-aged. They’re mature.”
― Kristen Ashley, Soaring

“It’s never too late to reach for happiness and no matter what life has done to you, it’s never too late to find it.” ― Kristen Ashley, The Will

“Never give up. Never quit dreaming. Because dreams had a way of being. You just had to keep hold.” ― Kristen Ashley, Walk Through Fire

Szamanka od Umarlaków

Jasne Duz ;)
Jak tylko usiądę przy kompie bo z telefonu to nie takie proste :smile:

Miss postów

Obrazek

5 czerwca 2019, Burda Książki
Kastor. Bezlitosana siła, t. 1.

tetralogia

Bez litości, bez zasad, bez reguł. W tym świecie wygrywają najsilniejsi. Lub ci, co znajdą krystaliczną miłość.

Kolejna powieść Agnieszki Lingas-Łoniewskiej zapewniająca czytelnikom huśtawkę emocji – od smutku przez zwątpienie po żarliwą nadzieję. Seria "Bezlitosna siła" opowiada o mężczyznach uprawiających walki MMA – każdy z nich ma za sobą mroczną historię, która go prześladuje. A także o kobietach, które doświadczyły przemocy, a pomoc znajdują w fundacji FemiHelp, wspierającej ofiary agresji ze strony mężczyzn.

Jedyną, wspólną nadzieją na to, by się wyswobodzić z sideł przeszłości, jest miłość silniejsza od wyroków losu.On ma wszystko – pieniądze, władzę i wygrane na ringu. Ona wszystko straciła – dzieciństwo, marzenia i nadzieję. Żadne z nich nie wierzy w miłość i jej zbawczą siłę.

"Kastor", tom pierwszy, opowiada o Konstantym "Kastorze" Lombardzkim, który odnosi zwycięstwa zarówno w życiu zawodowym, jak i na ringu. Jest twardy i pozbawiony empatii. Pod tą maską kryje się jednak dramat z dawnych lat. Szczelina w twardym pancerzu pojawia się wtedy, gdy poznaje Anitę Sokół, skromną, lękliwą dziewczynę, która zatrudnia się do sprzątania jego biura. Okazuje się, że to nie jest jej jedyne zajęcie – pracuje także w klubie, by spłacić długi z przeszłości. Przekonują się, że w tym brutalnym świecie, gdzie każdego dnia walczą o przetrwanie, jest tylko jedna siła, która może pokonać zło. Czy sprawcza moc miłości ich ocali?

Zobacz profil WWW

Coś dla mnie :hyhy:

Miss postów

Autorka napisała, że te tatuaże były specjalnie projektowane, aby pasowały do opisów z książki :) W końcu okładka, ktora sie wyróżnia kolorem, a nie klatą

Zobacz profil WWW
Szamanka od Umarlaków

o chyba będę chciała czytać :hyhy:
Po tym Bosym Hugo to tak jako tako, ale ciekawią mnie te mroczniejsze książki autorki :hyhy:

Montgomerry, Ty będziesz na bank wiedziała. Które jej ksiażki nie mają HEA? Bo coś mi się obiło o oczy, że są takie.

Rozgadana księżna

Pochwały: 108
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick
Kusi mnie ta książka. :mysli:

Miss postów

•Sol• napisał(a):
Montgomerry, Ty będziesz na bank wiedziała. Które jej ksiażki nie mają HEA? Bo coś mi się obiło o oczy, że są takie.

tak,

"Skazani na ból"
https://slowemmalowane.blogspot.com/201 ... a-bol.html

"Piętno Midasa"
https://slowemmalowane.blogspot.com/201 ... idasa.html

pamięta się na długo, pierwszą czytałam z biblioteki, ale mam zamiar mieć, drugą mam i powiem, że ciężko pod względem etycznym, aby samemu się w tym nie zgubić

"W szponach szaleństwa"
https://slowemmalowane.blogspot.com/201 ... onach.html

Wiem też, że cała tetralogia jest dość mocna, a sama Autorka weszła oczywiście w środowisko MMA, aby poznać wszystko od podszewki.

joakar4 napisał(a):
Kusi mnie ta książka. :mysli:

przedsprzedaż na empiku się zaczęła

Kochana, nie pisz posta pod postem w tak krótkim odstępie czasu. Od tego jest opcja 'Edytuj'. ~~~Duz.

Zobacz profil WWW
Szamanka od Umarlaków

sporo tego :shock:
Gdzieś mi się obiło, że ten Brudny świat też jest bez HEA. Prawda to?

A którą byś poleciła jako najlepszą, najbardziej wartą czytania i z HEA? ;)
mogą być dramy, traumy, mopy, śfinie, byle było HEA :P

Miss postów

Mnie się osobiście podobała "Bez przebaczenia" - nawet po latach czytałam po raz kolejny przed spotkaniem z wypiekami na twarzy :) sentyment.
"Szósty" wbija.
I "W zapomnieniu" - w lipcu mam być nowa redakcja w Burdzie Książki, więc kupię sobie na nowo :)

trylogia Zakręty losu , dokupiłam tą czwartą część "Nowe pokolenie" , ale nie czytałam. Mam zamiar przeczytać te nowe Zakręty losu w nowej redakcji :)

Przeczytaj "Skazani na ból", jest bez HEA, ale jedna z najlepszych.

p.s. na Livro.pl Kastor jest za 23,49

Zobacz profil WWW
Szamanka od Umarlaków

oj sporo tego najlepszego :hyhy:

Mam dylemat z tymi Skazanymi. Nie wiem czy mi brak HEA nie zaważy, jednak przywiązana jestem do jego obecności :P

Dzięki ;)
I w ogóle widzę, że wszystkie co polecasz to te poważniejsze. Wszystko wina kota czy W szpilkach od Manolo się nie pojawiło :P

Miss postów

•Sol• napisał(a):
oj sporo tego najlepszego :hyhy:

Mam dylemat z tymi Skazanymi. Nie wiem czy mi brak HEA nie zaważy, jednak przywiązana jestem do jego obecności :P

Dzięki ;)
I w ogóle widzę, że wszystkie co polecasz to te poważniejsze. Wszystko wina kota czy W szpilkach od Manolo się nie pojawiło :P

bo to komedie romantyczne :) lżejsze jak Hugo, też lubię :) Łoniewska jednak powiedziała, że pisze je dla oderwania umysłu od negatywnych i ciężkich emocji; dla dobra psychicznego, ale jakby nastawiła się tylko na obyczajówki jej życie byłoby mdłe :-D :-D dobrze jej zresztą te komedie wychodzą :)
Hugo doczeka się filmu :)

Jeszcze mi się przypomniało o dylogii w stylu new adult - Kiedy zniknę, Kiedy wrócę - moim zdaniem bardzo dobra.

Zobacz profil WWW
Szamanka od Umarlaków

fajnie ;)
książkowy Hugo był taki... bez szału ale lekki i całkiem miły, w filmie jak zadbają ładne wnętrza i widoczki może wyjść coś przyjemnego ;)

Zarezerwowałam sobie w biblio Bez przebaczenia. Opis mi podpasował, a nic z tych wymienionych przez Ciebie nie trafiłam póki co.
Ale przeczytam też, tyle, że we własnym zakresie muszę nabyć ;)

Miss postów

•Sol• napisał(a):
fajnie ;)
książkowy Hugo był taki... bez szału ale lekki i całkiem miły, w filmie jak zadbają ładne wnętrza i widoczki może wyjść coś przyjemnego ;)

Zarezerwowałam sobie w biblio Bez przebaczenia. Opis mi podpasował, a nic z tych wymienionych przez Ciebie nie trafiłam póki co.
Ale przeczytam też, tyle, że we własnym zakresie muszę nabyć ;)

Pierwszy egzemplarz "Bez przebaczenia" - 10 lat temu, czytałam bez przerwy, aż stwierdziłam, że to chore i oddałam wbrew wszystkiemu do osiedlowej biblioteki. Kolejnym razem Pani mi dziękowała, bo w ten sposób odkryłam dla nich Łoniewską i zaczął być szał. Te pierwsze egzemplarze już się tam im rozlatują obecnie i miały kupować te nowe.
Mam kupione na nowo "bez przebaczenia", ale właśnie w tej pierwszej okładce, a nie w tym wznowieniu. Przez sentyment :) Kupię sobie potem jeszcze z Burdy Książki po nowej redakcji, bo potem będzie pasować do "Bez pożegnania" :)

Zobacz profil WWW
Szamanka od Umarlaków

no to trafiłam akurat :P
U mnie w biblio jest kilka pozycji tylko, jakaś taka bieda. Muszę im zostawić informację co mają kupić ;)

Ech cała autorka do nadrobienia :P

Rozpisana cesarzowa

Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa
montgomerry napisał(a):
p.s. Pani T. właśnie sprawiała takie moje wrażenie na targach w Sopocie, szkoda mi było ludzi stojących w kolejce po podpis jak zobaczyłam jak traktuje ich przy podpisywaniu, dla mnie to zmanierowana pani, "artystka", z motłochem się nie zadaje

Co to za pani? To tak na wszelki wypadek….

•Sol• napisał(a):
Gdzieś mi się obiło, że ten Brudny świat też jest bez HEA. Prawda to?

Tak, jest bez HEA; kiedyś pisałam na ten temat opinię.

„Nowe pokolenie” było w porządku.

„Randka z Hugo Bosym” wyszła nie najgorzej i mam wrażenie, że w niesubtelny sposób Agnieszka Lingas-Łoniewska dawała do zrozumienia, że widzi w tej historii scenariusz na komedię romantyczną. I zdaje się, że jej się udało.

A teraz co dopiero zaliczyłam „Zbrodnie pozamałżeńskie” pisane w duecie.

"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Diamentowa klawiatura

Pochwały: 49
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)
Kawo ta Pani to
Spoiler:

Sprząta i układa

Pochwały: 18
Ależ czemu nie po nazwisku?
W końcu anegdota z publicznego zdarzenia i opisująca wrażenia (przy czym chyba wszyscy potrafimy sobie w razie potrzeb dopowiedzieć "może miała gorszy dzień" etc.), a nie wydająca sąd ostateczny ;) ^_^

PS no chyba że masz kontrakt z autorką, Giovanno, na tylko dobry PR :hyhy:

- Terry Pratchett, Piramidy

Odpowiedz w wątku   [ Posty: 282 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona