Teraz jest 18 kwietnia 2024, o 02:04

Samantha James

Avatar użytkownika
 
Posty: 10210
Dołączył(a): 25 listopada 2014, o 21:14
Lokalizacja: biblioteka
Ulubiona autorka/autor: hm...

Post przez KatiaBlue » 6 marca 2017, o 23:52

Jeżeli jest to szafa to może zostać Ci to wybaczone...
Potwory albo pod łóżkiem, albo w szafie - pamiętaj!

O super, no to może więcej pogadamy, bo będzie więcej szczegółów

Avatar użytkownika
 
Posty: 6862
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:21

Post przez Alias » 7 marca 2017, o 19:59

Też mam w planach... tak krążę wokół tej James od kilku lat. Może teraz przyszedł odpowiedni czas ;)
“I always knew I would fall in love with you, but you were never supposed to love me back"

Avatar użytkownika
 
Posty: 10210
Dołączył(a): 25 listopada 2014, o 21:14
Lokalizacja: biblioteka
Ulubiona autorka/autor: hm...

Post przez KatiaBlue » 7 marca 2017, o 20:02

No proszę ;) Może rzeczywiście czas wylądować?

Avatar użytkownika
 
Posty: 3211
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 15 marca 2017, o 16:42

Spośród wszystkiego, co czytałam James, chyba najmniej podobała mi się Branka. Co oznacza po prostu, że ona bardzo dobrze pisze :)
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 6862
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:21

Post przez Alias » 15 marca 2017, o 18:27

Ja właśnie czytam Brankę :)
Rozwala mnie jak autorka uczepiła się jednego czy dwóch określeń :lol: , ale ogólnie to fajnie i szybko się czyta ;)
“I always knew I would fall in love with you, but you were never supposed to love me back"

Avatar użytkownika
 
Posty: 3211
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 15 marca 2017, o 19:05

Alias, jeśli Ci podchodzi, to koniecznie przeczytaj serię o Sterlingach: http://www.goodreads.com/series/43952-sterling-trilogy

tu moja recenzja
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 10210
Dołączył(a): 25 listopada 2014, o 21:14
Lokalizacja: biblioteka
Ulubiona autorka/autor: hm...

Post przez KatiaBlue » 15 marca 2017, o 20:09

Po polskiemu tego nie ma?

Avatar użytkownika
 
Posty: 3211
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 15 marca 2017, o 21:34

Nie, nie ma, po polsku wyszły tylko trzy książki Samanthy James.
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 20831
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 19 stycznia 2018, o 16:05

„Jankeska” to pierwsza powieść Samanthy James, którą miałam okazję przeczytać kilka tygodni temu.

Akcja dzieje się w 1815 r. Młody hrabia, dziedzic rodowego majątku, poznaje w karczmie piękną i rezolutną Cassie, posługaczkę, która wbrew swej pozycji społecznej, pełna jest dumy i ambicji. To połączenie cech wzbudza w Gabrielu zainteresowanie dziewczyną. Chcąc zrobić despotycznemu ojcu na złość wpada na szalony pomysł. Proponuje Cassie układ – małżeństwo z rozsądku. Nieoczekiwanie w nowym miejscu Cassie odnajduje się świetnie i zjednuje sobie ludzi, co nie do końca podoba się hrabiemu.

Historia jest barwna i pełna zwrotów akcji. Książka napisana jest na tyle dobrze, że praktycznie czyta się sama. Konstrukcja powieści jest dobra i przemyślana. Sceny szybsze i bardzo dynamiczne przeplatane są scenami wolniejszymi, które z kolei pozwalają lepiej się zagłębić w motywy postępowania bohaterów. Dzięki temu zabiegowi nie ma żadnych dłużyzn i przestojów w fabule, a opisy nie męczą i nie nudzą.

Kolejnym elementem są relacje pomiędzy główną parą bohaterów. Od samego początku między nimi iskrzy i napięcie nie spada aż do końca. Sceny erotyczne są dość szczegółowe i ciekawe ale nie przesadzone. Autorka umiejętnie dobrała ich ilość oraz intensywność.

Pomysł na historię jest tradycyjny, co nie oznacza, że jest ona nudna. Nie ma wielkich fajerwerków, ale też nie ma się do czego przyczepić. Ot, porządnie napisana pod względem warsztatu historia.

Bohaterowie są wyraziści i ciekawi. Gabriel jest irytujący i wkurzający ale mimo to da się go lubić. Cassie – impulsywna i trochę porywcza, a mimo to sympatyczna. Oboje stanowią mieszankę wybuchową, co dobrze robi tej książce.

Ogólnie rzecz biorąc – jest to sympatyczna i przyjemna lektura na zimowe wieczory. Dla mnie mocne 7/10.
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 25 lutego 2018, o 18:07

Kawko, podrzucisz opinię do działu recenzji? :prosi:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 20831
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 24 lutego 2020, o 13:38

Ael zaległosci mam. Masakra. :zalamka: Już nadrabiam.
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 246
Dołączył(a): 14 stycznia 2021, o 18:03
Ulubiona autorka/autor: Jane Austen

Post przez Irka1987 » 20 stycznia 2021, o 14:56

Uwielbiam styl Samanthy James. Przeczytałam z radością wszystkie trzy ksiazki jakie zostały u nas wydane i zaluje, że wiecej nie mogę.
Ma wspanialy styl. Jest duzo zwrotów akcji, fajnych bohaterów, trochę erotyki. Coś lekkiego i przyjemnego,
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 7574
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 19 lutego 2021, o 01:35

Również żałuję ,że nie ma polsku więcej tej autorki. Chciałabym w najbliższym czasie sobie powtórzyć jej książki.
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 246
Dołączył(a): 14 stycznia 2021, o 18:03
Ulubiona autorka/autor: Jane Austen

Post przez Irka1987 » 19 lutego 2021, o 09:35

Irka1987 napisał(a):Uwielbiam styl Samanthy James. Przeczytałam z radością wszystkie trzy ksiazki jakie zostały u nas wydane i zaluje, że wiecej nie mogę.
Ma wspanialy styl. Jest duzo zwrotów akcji, fajnych bohaterów, trochę erotyki. Coś lekkiego i przyjemnego,

Właśnie..wszystkiego jest po trochu. Książki wciągają. Mamy trochę walki bohaterów, ciekawe zwroty akcji. Niby mamy w nich utarty schemat, ale tego się nie odczuwa. I historię wciągają,że czuj3 się czytając,że jestem w środku ksiazki. Nie obok.
Obrazek

Poprzednia strona

Powrót do J

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość