Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 21 września 2020, o 03:35

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6487 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 256, 257, 258, 259, 260
 Jak mieszkamy?? 
Autor Wiadomość
Pastelowa Królewna

Pochwały: 127
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich
Wygląda super.

Namiętny wąchacz farby drukarskiej

Ulubiona autorka/autor: Tiffany Snow, Iwona Banach
Karina32 napisał(a):
Ale super, Lucy :bigeyes:

Na allegro jest tego pełno i muszę powiedzieć, że dobrze się sprawdza.
https://allegro.pl/oferta/nawilzacz-pow ... 8743358821

Życie jest zbyt krótkie, aby pić niedobre wino, nie jeść lodów i marnować czas na ludzi, którzy nie przeskoczyliby dla nas kałuży. Nie traćmy go na kiepski seks, nieszczęśliwe związki i wszystkie gówniane znajomości.

Pastelowa Królewna

Aż mi się żal zrobiło, że nie potrzebuję nawilżaczy.

Pogromczyni klawiatury

Pochwały: 122
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard
Lucy napisał(a):
Karina32 napisał(a):
Ale super, Lucy :bigeyes:

Na allegro jest tego pełno i muszę powiedzieć, że dobrze się sprawdza.
https://allegro.pl/oferta/nawilzacz-pow ... 8743358821

Dziękuję, Lucy. Chyba się skuszę na jakiś :)

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Pastelowa Królewna

Kilka miesięcy temu oglądałam filmik youtuberki z zakupami do nowego mieszkania i aż jęczałam z zazdrości, bo ona sobie kupiła prześlicznie zdobione talerze. Każdy był w inny wzór, ale najczęściej we flamingi. W następnym filmiku powiedziała, że dostała bardzo dużo komentarzy, w których zarzucano jej, że talerzy tak się nie kupuje, bo powinny być jednakowe i do kompletu. Musiała tłumaczyć, że mieszka sama, nie urządza przyjęć i nie potrzebuje pełnych serwisów. Dzięki temu otrzymałam nowe spojrzenie na ten temat i stwierdziłam, że ja też nie potrzebuję. Zamiast jej zazdrościć i się martwić, że nie mogę mieć każdego talerza innego, odkryłam, że przecież mogę je mieć. Kubki też mam każdy inny, to czemu nie talerze.
Nasz pierwszy serwis wyrzuciliśmy w trakcie remontu kuchni, ale jest jeszcze drugi, bardzo elegancki, biało-złoty, więc jeśli nagle zachce nam się wyprawić przyjęcie, bez problemu mamy na czym. Używaliśmy go bardzo rzadko, tylko na większe przyjęcia i w Święta, więc serwis wygląda prawie jak nowy. I jest jeszcze komplet po sześć talerzy codziennych.
Wystarczyło tylko przekonać mojego F. (albo przekupić), żeby się zgodził. Myślałam, że to nie będzie łatwe i że on też jest zafiksowany na serwisach jak ja, a on się od razu ucieszył i powiedział, że no pewnie, bo będę mieć dzięki temu trochę urozmaicenia dla oczków i zabawy.

No więc są. Wcale nie było łatwo je znaleźć. Nałaziliśmy się po wielu sklepach. Wszędzie były jakieś nudne, najczęściej tylko białe, lub biało-czarne.
Kupiłam osiem dużych płaskich i osiem małych płaskich. Głębokich do zupy nie kupiłam teraz żadnych, bo są jeszcze cztery kupione całkiem niedawno w Polsce, które miały nam tylko pomóc przejść przez remont, a bardzo je polubiliśmy i zostają.
Mam w planach dokupić jeszcze po cztery z każdego rodzaju, ale z tym nie ma pośpiechu, zostawiłam sobie otwartą furtkę na polskie sklepy. Szczególnie dużo obiecuję sobie po Home & You.
Używamy ich od lipca i jesteśmy bardzo zadowoleni. Ponieważ odkąd przestaliśmy grać w karty (bo doszliśmy do stu gier, a taki był plan, by wtedy skończyć), mieliśmy wolny stolik na balkonie, więc urządziliśmy tam teraz naszą jadalnię. Kolorowe talerze fantastycznie się wpisują w klimat.

Na pierwszym zdjęciu są małe, na drugim duże. Ósmego dużego brak na zdjęciu, ale on jest też rybny, bo takie kupiłam po dwa jednakowe.

Obrazek Obrazek

Kolorystycznie może jest słabo, ale to było najlepsze, co się dało znaleźć.

Skryba

Pochwały: 56
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)
Ładne są :)

Pogromczyni klawiatury

Pochwały: 122
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard
Bardzo ładne, szczególnie te ze zwierzęcymi motywami :-D

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Pastelowa Królewna

Ślicznie dziękuję.

Dla mnie te zwierzęce są odrobinę gorsze ze względu na kolorystykę brązowo-zieloną, która normalnie mi nie leży. Ale w tym przypadku jest to wynagrodzone możliwością zabawy, że jak się coś grzecznie zje, to zobaczy się zwierzaczka.
Lubię, gdy używamy ich razem, bo my nie zawsze jadamy posiłki w tym samym czasie, ale jak już jemy razem, to fajnie jak mamy np. dżunglowy komplecik. Z tego powodu często się zdarza, że układam w szafie talerze w takiej kolejności, żeby mój F. sięgając dwa pierwsze z góry, wziął je oba.

Nie wiem, czy to widać dobrze na zdjęciach, ale talerze nie mają idealnie tej samej średnicy. Wszystkie są stosunkowo duże, dobre nawet do pizzy, ale dżunglowe są z nich najmniejsze.
Dziś na obiad będzie ryba, do której najlepsze będą największe talerze, a najlepiej rybne.

Pastelowa Królewna

Byłam wczoraj na dużym polowaniu na żołędzie. Udało mi się zdobyć ich bardzo dużo. Większości z nich bardzo dobrze trzymały się czapeczki.
Niestety dzisiaj wszystkie wyrzuciłam. Oprócz żołędzi miałam jeszcze takie śmieszne owocki przypominające z wyglądu małe kwiatki, a na nich coś dziwnego siedziało. Pomyślałam, że z tego mogą wykluć się jakieś larwy i całkiem zrezygnowałam z dekoracji jesiennej przyniesionej z lasu.
Może do dekoracji jesiennej kupię jakieś ozdoby z porcelany lub filcu. Natura w domu jednak mi się nie sprawdza.

Hobbystka

Ulubiona autorka/autor: Julia Quinn, Mary Balogh, Lisa Kleypas
Janko bardzo ładne te talerze :-D

Diamentowe Pióro

Pochwały: 94
Fajny pomysł. W taki sposób każdy w rodzinie mógłby mieć swój ulubiony talerz. W mojej rodzinie od ponad 60 lat jest komplet talerzy dla dziecka z krasnoludkami i już kilka pokoleń się na nim wychowało.

Pastelowa Królewna

Też mam takie dziecięce talerzyki. Dwa są z misiami, a trzeci z choinką z bombkami. Niestety nie są z porcelany, a z porcelitu i trochę gorzej wyglądają niż reszta naszych naczyń. Talerzyk z choinką jest moim ulubieńcem i używam go często nawet latem.
kahahaha napisał(a):
Janko bardzo ładne te talerze :-D

Ślicznie dziękuję.

Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6487 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 256, 257, 258, 259, 260