Teraz jest 19 kwietnia 2024, o 04:43

Hannah Howell

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 28 listopada 2013, o 23:39

Desdemona napisał(a):moje drogie czytałyście może tej autorki Wzgórz Szkocji... hmmm


Ja tych początkowych,cienkich książeczek nie czytałam.Natomiast czytałam "Dumę" oraz "Zapomnianą miłość",a to również z tej serii.Wtedy nawet nie wiedziałam,że to jakaś seria jest :P A oprócz Wzgórz jeszcze "Hrabiankę".
Wspominam bardzo miło,zwłaszcza "Dumę",ale czytałam parę lat temu.Planuję więc sobie tę panią uzbierać i przypomnieć.Mam już "Dumę" i "Miód",z którym się jeszcze nie zapoznałam :wink:
Mnie jej książki troszkę Garwood przypominają :wink:

Avatar użytkownika
 
Posty: 39846
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 29 listopada 2013, o 09:24

Fajna autorka, fajna seria, fajni bohaterowie
chłopy :heat: kobity maja nabiał, jest akcja, humor , mogę polecić
ale proponuje czytać od początku, bo to historia rodu
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 29 listopada 2013, o 14:37

jak dla mnie tylko fatalne wydanie, jak ja się namęczyłaś ślepiąc w te literki :zalamka:

Avatar użytkownika
 
Posty: 39846
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 29 listopada 2013, o 15:41

popieram :zalamka:
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 21199
Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej

Post przez klarek » 29 listopada 2013, o 15:51

chyba od tego czasu mam uraz do wydań kieszonkowych :wryyy:

Avatar użytkownika
 
Posty: 39846
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 29 listopada 2013, o 15:56

to jest nas dwie, omijam jak tylko mkogę
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 340
Dołączył(a): 12 sierpnia 2013, o 13:31
Ulubiona autorka/autor: julie garwood

Post przez Taniec Wampirów » 17 lipca 2017, o 16:51

ktoś wie czy mają zamiar wydawać jej kolejne książki ?:)
Co mężczyzna przez rok obmyślił, kobieta w jednym dniu obali - Demostenes

Avatar użytkownika
 
Posty: 20831
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 22 maja 2018, o 12:24

Hannah Howell "Hrabianka"

Schyłek średniowiecza. Tytułowa hrabianka i zarazem główna bohaterka tej powieści - Tess, w której żyłach płynie gorąca mieszanka szkockiej i hiszpańskiej krwi, jest pełną dumy i mądrości, rezolutną młodą damą, obdarzoną również ciętym językiem. Oddana na wychowanie okrutnemu i chciwemu wujowi, nie zamierza się poddawać jego woli i robi wszystko w zgodzie z własnym rozumem i sumieniem. Gdy do lochów wujowego zamku trafia niewinny młody rycerz, Tess bez wahania uwalnia go, nie wiedząc, że właśnie uruchomiła lawinę zdarzeń, szalonych przygód i niebezpieczeństw, z którymi odtąd będzie się musiała zmierzyć wraz z pociągającym i nieco irytującym towarzyszem.

Książkę tę czyta się bardzo szybko. Wartka akcja, dość interesująca fabuła i kilka udanych zabiegów sprawia, że nie ma żadnych przestojów w fabule, czy nudniejszych fragmentów. Autorka sprawnie przeplata sceny ucieczki, walki, erotyczne, jak i te spokojniejsze, z których można się dowiedzieć więcej o cechach charakteru bohaterów. Tworzy to wybuchową mieszankę emocji i zdarzeń, które pchają fabułę do przodu w dość szybkim tempie. Nie ma czasu na większy oddech, bo wciąż coś się dzieje.

Język powieści jest żywy i plastyczny, bez trudu można sobie wszystko wyobrazić. Opisy są dość dokładne ale nie przesadzone. Można dostrzec subtelny humor, choć nie wybija się on na pierwszy plan książki. Sama historia jest dość prosta i banalna, jednak napisana z rozmachem i lekkością, co sprawia, że ta prostota fabuły nie stanowi problemu przy czytaniu. Dużo jest zwrotów akcji i przygód. Zazwyczaj nie lubię romansów osadzonych w średniowieczu, ale w tym przypadku nie odczułam tego jako minus.

Bohaterowie – głównie Revan i Tess byli sympatyczni i fajnie nakreśleni. Od początku można ich polubić i kibicować im aż do końca. Było między nimi trochę napięcia, ale to tylko dodało smaczku książce. Ich wspólne dokonania są na tyle ciekawe, że trudno skupić uwagę na reszcie bohaterów. W zasadzie poza wujami Tess i jej kuzynami, postacie poboczne się nie wyróżniają.

Sceny erotyczne to w zasadzie jedyny minus, który dostrzegłam. Tess – panna z dobrego domu, hrabianka, oraz Revan – rycerz bez skazy, uprawiają seks dość szybko. Wprawdzie autorka zgrabnie to wytłumaczyła chęcią zredukowania stresu po przeżytym niebezpieczeństwie, ale nie podobało mi się, że tak szybko ulegli chuci. Potem ich zbliżenia są częste i gorące i choć ich łóżkowe igraszki zostały opisane dość sprawnie, to mam wrażenie, że tego seksu było trochę za dużo, jak na realia epoki. Może się jednak czepiam. Nie jest to wierne odwzorowanie średniowiecza, a jedynie romans w konwencji tej epoki.

Podsumowując: jest to przyjemna książka, z lekką fabułą i wartką akcją, pełna przygód. W sam raz na przeczytanie i zapomnienie. Autorka ma dobry warsztat literacki i sprawnie posługuje się konwencją romansową ale jednak brakło odrobinę głębi. Dla mnie całość zasługuje na 8/10.
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 22 maja 2018, o 12:40

Kawko, poproszę do działu recenzji :thankyou:
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 20831
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 22 maja 2018, o 13:00

Już się robi Lilio.
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 21 maja 2019, o 21:27

W promocji:
Obrazek
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 3879
Dołączył(a): 28 grudnia 2015, o 10:41
Lokalizacja: Tarnów
Ulubiona autorka/autor: Gabriel Garcia Marquez

Post przez Szczypta_Kasi » 31 lipca 2019, o 07:27

"Hrabiankę" czytała bardzo dawno temu. I wysoko ją oceniłam, dlatego też zabrałam się za "Wzgórza Szkocji".
No ale nie grają mi w ogóle. Jakoś tak infantylnie napisane. Już drugi tom bardziej zmuszam się do czytania niż sprawia mi to przyjemność.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 2 sierpnia 2019, o 13:21

Czytałam i nie pamiętam. Ogólnie miałam tę autorkę uzupełnić o nieprzeczytane tytuły, ale na razie jest mi nie po drodze.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Poprzednia strona

Powrót do H

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość