Teraz jest 28 marca 2024, o 10:19

Tessa Dare

Avatar użytkownika
 
Posty: 2698
Dołączył(a): 19 kwietnia 2011, o 19:31
Ulubiona autorka/autor: .brak.

Post przez emily temple » 4 marca 2018, o 12:16

Mi np.romanryczny bardzo
Cały ten cykl "zamkowy,".. chyba tylko1 część i 3 co oś pamiętam ale spoko przyjemna ale łatwo zapomnieć
Obrazek

Perhaps I became a magic user so I can touch his heart

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 4 kwietnia 2018, o 20:02

Przeczytałam Ich obietnice, zmylił mnie opis na lubimy czytać, to nie jest druga część Zamków, tylko pierwsza innego cyklu Girl Meets Duke. Co mogę powiedzieć: podobała mi się bardziej od Romantycznego księcia, bo jest troszkę bardziej poważnie potraktowany motyw Pięknej i Bestii, fajnie się bohaterowie przekomarzają ze sobą, historie małżeństw z rozsądku też lubię, wiem, że Dare pisze "uwspółcześnione" wersje romansów historycznych, ale w tej książce to już przegięła: oprócz ubrań i "tła" nie ma nic historycznego, bohaterowie zachowują się bardzo nowocześnie, język, styl mówienia np książę myśli o zachowaniu Emmy i stwierdza, że pewnie ma napięcie przedmiesiączkowe, wydaje mi się, że w tamtych czasach (po Waterloo to chyba Regencja) nie znano słowa miesiączka, może to wina tłumacza, nie wiem, stwierdzenie Emmy do biegu, gotowi, start ... jakoś mi nie pasowało, więcej tam jeszcze różnych kwiatków, ale ogólnie przyjemnie i szybko się czyta :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 2254
Dołączył(a): 17 listopada 2015, o 13:02
Lokalizacja: mazowieckie
Ulubiona autorka/autor: Montgomery, Palmer, Roberts

Post przez montgomerry » 4 kwietnia 2018, o 20:15

giovanna napisał(a):Przeczytałam Ich obietnice, zmylił mnie opis na lubimy czytać, to nie jest druga część Zamków, tylko pierwsza innego cyklu Girl Meets Duke. Co mogę powiedzieć: podobała mi się bardziej od Romantycznego księcia, bo jest troszkę bardziej poważnie potraktowany motyw Pięknej i Bestii, fajnie się bohaterowie przekomarzają ze sobą, historie małżeństw z rozsądku też lubię, wiem, że Dare pisze "uwspółcześnione" wersje romansów historycznych, ale w tej książce to już przegięła: oprócz ubrań i "tła" nie ma nic historycznego, bohaterowie zachowują się bardzo nowocześnie, język, styl mówienia np książę myśli o zachowaniu Emmy i stwierdza, że pewnie ma napięcie przedmiesiączkowe, wydaje mi się, że w tamtych czasach (po Waterloo to chyba Regencja) nie znano słowa miesiączka, może to wina tłumacza, nie wiem, stwierdzenie Emmy do biegu, gotowi, start ... jakoś mi nie pasowało, więcej tam jeszcze różnych kwiatków, ale ogólnie przyjemnie i szybko się czyta :)



tak na lubimy czytać jest błąd, też przeczytałam :) kpiarski ton - ok, reszta jednak za bardzo współczesna

Avatar użytkownika
 
Posty: 3208
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 10 kwietnia 2018, o 07:58

Przeczytałam, świetnie się bawiłam (rzygi jednorożca na sukience bardzo mnie rozbawiły), było miło, lekko i przyjemnie, jak to zwykle u Dare, jeśli uda jej się książka. Dare jest dla mnie budyniowa. Budyń waniliowy z konfiturą malinową. Czyta się to fajnie, jest lekkostrawne, ale emocji nie zostawia. Sądzę, że za parę dni nie będę pamiętała, o czym to było. Poza rzygami jednorożca.
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 4 lipca 2018, o 18:33

Przeczytałam ostatnio "Ich noce" o dziwo podobało mi się. Nawet bardzo. Odstresowało mnie i jak zaczęłam tak skończyłam :P
Bardzo mi się podobał bohater, taki gburek, ale z miękkim środkiem, do tego to w sumie przymuszone małżeństwo i on jako ten brzydki-bestia :D I humor, nie zabrakło przekomarzanek i fajnych dialogów.
Ciekawi mnie czy autorka ma jeszcze podobne do tej książki?

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 4 lipca 2018, o 20:42

Duzzza, a to nie były "Ich obietnice"?? Też wielce lubię i musiałam kupić w oryginale (okładka też mnie skusiła :roll: )

Pod koniec sierpnia wychodzi druga część

Obrazek
He’s been a bad, bad rake—and it takes a governess to teach him a lesson

The accidental governess.

After her livelihood slips through her fingers, Alexandra Mountbatten takes on an impossible post: transforming a pair of wild orphans into proper young ladies. However, the girls don’t need discipline. They need a loving home. Try telling that to their guardian, Chase Reynaud: duke’s heir in the streets and devil in the sheets. The ladies of London have tried—and failed—to make him settle down. Somehow, Alexandra must reach his heart... without risking her own.

The infamous rake.

Like any self-respecting libertine, Chase lives by one rule: no attachments. When a stubborn little governess tries to reform him, he decides to give her an education—in pleasure. That should prove he can’t be tamed. But Alexandra is more than he bargained for: clever, perceptive, passionate. She refuses to see him as a lost cause. Soon the walls around Chase’s heart are crumbling... and he’s in danger of falling, hard.

Expected publication: August 28th 2018 by Avon
Girl Meets Duke #2
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 5 lipca 2018, o 09:40

Pewnie, że Ich obietnice, a nie Ich noce :zalamka:
Co ślepemu po oczach, patrzyłam na grzbiet i widziałam Ich noce :zalamka:

Pewnie przez te gorące noce :hihi: Ale naprawdę fajne było i na pewno skusze się na drugi tom :D Może sobie papierki kupię oryginalne, a co :P

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 5 lipca 2018, o 11:11

Też kupię jak u nas będzie :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 6738
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 10 sierpnia 2018, o 07:57

8 sierpnia
Obrazek
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 14 sierpnia 2018, o 18:11

To kolejny tom tego cyklu zamkowego? Jak w ogóle ten cykl wypada? Podoba wam się?

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 14 sierpnia 2018, o 19:27

Tak to drugi tom cyklu. Nie byłam zachwycona pierwszą, jak dla mnie za wspólczesna i wolę bardziej poważnie potraktowany motyw pięknej i bestii

Avatar użytkownika
 
Posty: 29631
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:17
Lokalizacja: Pozostanę tam, gdzie jestem.
Ulubiona autorka/autor: Margit Sandemo

Post przez LiaMort » 14 sierpnia 2018, o 20:20

jak już to pisałam.. trochę to dziwne.. ale zabawne. ;P
RM 

"But at the same time we still know the shit happens everytime, so I think c'est la vie, that's life. "

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 14 sierpnia 2018, o 21:43

"Zabawne" chyba mnie przekonało do sięgnięcia :P Potrzeba mi teraz czegoś lekkiego i zabawnego :)

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 14 sierpnia 2018, o 22:08

bardzo lubię ten cykl ;)
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 5 grudnia 2018, o 12:39

FREE Spindle Cove 1.5
Obrazek
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 21 maja 2019, o 21:08

W promocji:
Obrazek
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 23 maja 2019, o 19:32

Czytał już ktoś Wymarzonego narzeczonego? Ciekawa jestem jak wrażenia, bo nie bardzo za tym cyklem przepadam

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 30 czerwca 2019, o 22:13

Ostatnio nieźle mi się czyta Dare. W „Powiedz "tak" markizowi Tessa Dare” nawet niespecjalnie mi przeszkadzało, że namawiał do poślubienia innego; właściwie można to podpiąć pod wątek uciekająca panna młoda.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 1 lipca 2019, o 18:57

Jakoś nie mogę się do tej książki przekonać

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 2 lipca 2019, o 10:18

Do tego tytułu? W sumie to nic wielkiego, lecz dobrze to mi się czytało. Brzmiało składnie.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 2 lipca 2019, o 10:35

Tak, nie wiem czemu, ale nie mogę, parę stron przeczytałam i porzuciłam

Avatar użytkownika
 
Posty: 234
Dołączył(a): 26 listopada 2017, o 19:26
Lokalizacja: Mielec
Ulubiona autorka/autor: Lisa Kleypas/Sabrina Jeffries/Lucy Maud Montgomery

Post przez lucyferowa » 2 lipca 2019, o 13:47

giovanna napisał(a):Czytał już ktoś Wymarzonego narzeczonego? Ciekawa jestem jak wrażenia, bo nie bardzo za tym cyklem przepadam


Ja czytałam. W sumie pomysł na to, że laska wymyśliła sobie fikcyjnego narzeczonego do którego pisała listy, żeby rodzina dała jej spokój jest całkiem ciekawy. No i oczywiście koleś później się odnajduje żyw z krwi i kości i to całkiem wyględny, ale fabuła jest lekko nudnawa. Nie poruszył mego jestestwa i szczerze mówiąc, pomimo tego że czytałam z miesiąc temu połowy nie pamiętam. Dobre romansidła pamięta się latami :D
"Perwersji się nie lękaj, gdy klient płaci, klękaj!"

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 2 lipca 2019, o 15:12

Trzeba będzie za tym się rozejrzeć.

giovanna napisał(a):Tak, nie wiem czemu, ale nie mogę, parę stron przeczytałam i porzuciłam

Może to nie był właściwy czas. Może jeszcze będzie dobrze.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 5914
Dołączył(a): 18 listopada 2015, o 18:19
Ulubiona autorka/autor: Nie mam, czytam to co mi się spodoba;)

Post przez giovanna » 2 lipca 2019, o 20:34

lucyferowa napisał(a):
giovanna napisał(a):Czytał już ktoś Wymarzonego narzeczonego? Ciekawa jestem jak wrażenia, bo nie bardzo za tym cyklem przepadam


Ja czytałam. W sumie pomysł na to, że laska wymyśliła sobie fikcyjnego narzeczonego do którego pisała listy, żeby rodzina dała jej spokój jest całkiem ciekawy. No i oczywiście koleś później się odnajduje żyw z krwi i kości i to całkiem wyględny, ale fabuła jest lekko nudnawa. Nie poruszył mego jestestwa i szczerze mówiąc, pomimo tego że czytałam z miesiąc temu połowy nie pamiętam. Dobre romansidła pamięta się latami :D



Też przeczytałam w sumie wszystko sprowadza się do seksu, prześpią się ze soba czy nie i rzeczywiście miejscami nudnawo, i nie zostaje w pamięci

Avatar użytkownika
 
Posty: 6738
Dołączył(a): 13 lutego 2014, o 09:54
Ulubiona autorka/autor: Krentz

Post przez szuwarek » 16 września 2019, o 08:33

Przeczytałam "Powiedz tak markizowi" i nawet mi sie podobała. To była lekka lektura. Nie oczekiwałam fajerwerków, realiów historycznych - bo juz znam autorkę. Podobała mi sie i bohaterka i bohater. W sumie pomysł mi sie podobał - rany tyle lat czekania! Pasowała mi siostra ze szwagrem - to takie "rodzinne" dokuczać i wbijać szpile.

edit: doczytałam "Wymarzony narzeczony". No szału nie było,ale.. no własnie. Po pierwsze był humor, było i nostalgicznie (czas po wojnie), były wątpliwości i były zwierzątka (homary :-) ). Miła letnia historyjka. Było kilka momentów do śmiechu i kilka do wzruszenia.

W sumie lubię ta serię.
Ostatnio edytowano 17 września 2019, o 13:42 przez szuwarek, łącznie edytowano 1 raz
ale skarżysz się czy chwalisz - bo nie wiem jak reagować

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do D

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość