Teraz jest 21 września 2024, o 00:26

Jackie Collins

Avatar użytkownika
 
Posty: 5667
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Boulevard of Broken Dreams...
Ulubiona autorka/autor: nie sposób wymienić wszystkich ;)

Post przez Kasiag » 23 września 2013, o 10:37

Ja myślę, że to jest po prostu jej sposób na reklamę. Wiadomo, że jak coś budzi emocje, to szybciej się sprzeda :wink: A czy jest tam coś z prawdy, to pewnie już tylko sami zainteresowani wiedzą :hyhy:
Całe życie jest jak oglądanie migawki, pomyślał. Tylko zawsze wygląda tak, jakby człowiek przyszedł o dziesięć minut spóźniony i nikt nie chce mu opowiedzieć, o co chodzi, więc musi sam się wszystkiego domyślać. I nigdy, ale to nigdy nie zdarza się okazja, żeby zostać na drugi pokaz.
Ruchome obrazki Terry Pratchett

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 23 września 2013, o 10:42

Zapewne, szczególnie w takim przypadku przydaje się widmo procesu itp.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 23 września 2013, o 11:02

ewa.p napisał(a):wszystkie jej książki,które czytałąm to gwiazdy filmowe/piosenkarze/ludzie filmy/hollywoodzcy notable,którzy wywołują skandale,zdradzają się ze wszystkimi,piją i ćpają,wydają góry pieniędzy itp.To jest ich sposób na życie,seks,narkotyki,alkohol i kasa.Im większy skandal tym lepiej dla tych o których się pisze...


Właśnie dlatego lubię ją czytać. :wink: Tyle już książek napisała ,ale w dalszym ciągu potrafi stworzyć świetnych bohaterów.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 23 września 2013, o 12:02

pewnie podpatruje siostrę i jej towarzystwo :P
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 23 września 2013, o 12:33

Lilia napisał(a):pewnie podpatruje siostrę i jej towarzystwo :P

No tak, pomysłów szuka się wszędzie, gdzie się da.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 23 września 2013, o 12:36

Lilia napisał(a):pewnie podpatruje siostrę i jej towarzystwo :P


A tam akurat ma mnóstwo inspiracji :rotfl:
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

 
Posty: 31644
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16

Post przez aralk » 23 września 2013, o 17:19

a ja nadal mam wrażenie, że to cały czas o tym samym :]

Avatar użytkownika
 
Posty: 30751
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 23 września 2013, o 19:00

bo to jest cały czas o tym samym,tyle ,że bohaterowie inaczej się nazywają i paruja się w innej konfiguracji :hyhy: ale i tak lubię
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 23 września 2013, o 22:19

Tak jak ja :P
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 24 września 2013, o 13:50

A ja nie wiem, ale chyba coś jeszcze jej przeczytam.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 5667
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Boulevard of Broken Dreams...
Ulubiona autorka/autor: nie sposób wymienić wszystkich ;)

Post przez Kasiag » 25 września 2013, o 09:12

ewa.p napisał(a):bo to jest cały czas o tym samym,tyle ,że bohaterowie inaczej się nazywają i paruja się w innej konfiguracji :hyhy: ale i tak lubię


Lucy napisał(a):Tak jak ja :P


Ja też :mrgreen:
Całe życie jest jak oglądanie migawki, pomyślał. Tylko zawsze wygląda tak, jakby człowiek przyszedł o dziesięć minut spóźniony i nikt nie chce mu opowiedzieć, o co chodzi, więc musi sam się wszystkiego domyślać. I nigdy, ale to nigdy nie zdarza się okazja, żeby zostać na drugi pokaz.
Ruchome obrazki Terry Pratchett

Avatar użytkownika
 
Posty: 5667
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Boulevard of Broken Dreams...
Ulubiona autorka/autor: nie sposób wymienić wszystkich ;)

Mężowie z Hollywood

Post przez Kasiag » 2 lipca 2018, o 16:58

Hollywood lat 80-tych.
Miejsce, w którym akceptowane jest tylko to co piękne i nieskazitelne. Bogactwo i sława. To 'towary' najbardziej pożądane. Będąc sławnym i bogatym mozesz mieć wszystko, jesteś Kimś. Nawet jeśli tylko pozornie... Bo chociaż z zewnątrz widać tylko blask, wewnątrz kryje się wiele mrocznych cieni.
Uroda poprawiana jest poprzez makijaż czy operacje plastyczne. Natomiast wnętrzne to najczęściej efekt kreacji wizerunkowej. Nic nie jest tak piękne, jakim się wydaje na pierwszy rzut oka.
Jedyny towar deficytowy, to szczęście. I okazuje się, że nie można go kupić za pieniądze. Nawet w Hollywood.

Bohaterów "Mężów z Hollywood" poznajemy stopniowo. Jest ich kilku, jak to zazwyczaj bywa u Jackie Collins, a ich losy splatają się ze sobą.
Mannon, Jack i Howard, to trójka dość bliskich, niegdyś przyjaciół. Obecnie niewiele ich już łączy, choć jeszcze starają się utrzymywać pozory tamtej relacji.
Mannon Cable, to wzięty aktor, u szczytu sławy. Wciąż obsesyjnie zakochany w swojej byłej żonie Whitney. Aby udowodnić sobie i innym, że jest mu obojętna, znów staje na ślubnym kobiercu, z młodziutką i zapatrzoną w niego Melanie-Shanną.
Jack Python, również jest bardzo sławny, co zawdzięcza swojemu autorskiemu programowi "Twarzą w twarz z Pythonem", w którym wnikliwie i z wrodzonym sobie wdziękiem przepytuje sławnych tego świata. Prywatnie Jack jest związany z Clarissą Browning, bardzo utalentowaną aktorką.
Howard Solomon, świeżo mianowany dyrektor wytwórni "Orfeusz". Wraz z nową pozycją, zyskuje upragniony prestiż, ale co okazuje się dość szybko, również sporo dodatkowych problemów. Żeby wszystkiemu sprostać coraz bardziej uzależnia się od kokainy. Jego żona Poppy, to typowa żona Hollywoodu. Bez męża nie istnieje, natomiast jego sukces, stanowisko traktuje jako trampolinę do wybicia się i zaistnienia w kręgach sław i znakomitości.
Kolejną bohaterką jest Silver Anderson. Od lat przeżywająca wielkie wzloty i upadki. Aktualnie znów u szczytu sławy, za sprawą niezwykle popularnej opery mydlanej "Palm Springs", w której gra główną rolę.
Silver jest niemalże legendą, kiedy więc postanawia wyjść za mąż za dopiero co poznanego Wesa Moneya, młodszego, i dodatkowo nie posiadającego grosza przy duszy, nie wpływa to w żaden sposób na jej wizerunek. Mało kto wie, że Silver jest siostrą Jacka, a jeszcze mniej osób jest wtajemniczonych w to, że jest matką kilkunastoletniej Heaven. Z którą zresztą praktycznie nie utrzymuje kontaktu.
Jest jeszcze Jade Johnson, modelka. Nie w głowie jej kariera aktorska, nie szuka rozgłosu, ceni swoją prywatność i niezależność. Do Los Angeles przyjeżdża tuż po zakończeniu wieloletniego romansu z żonatym mężczyzną. Zmęczona kłamstwami Marka, zrywa z nim ostatecznie i korzystając z okazji, w ramach kontraktu promocyjnego, przeprowadza się do L.A.

Wśród nich jest ktoś, kto skrywa bardzo mroczny, niebezpieczny sekret. Ktoś, kto jest zdolny do wszystkiego. Ktoś, kto ukrywa swoje prawdziwe oblicze tak głęboko, że nie jest możliwym je dostrzec.

Jackie Collins po raz kolejny wciągnęła mnie w wykreowany przez siebie świat. Tym bardziej, że jak sama to niejednokrotnie powtarzała inspiracją były dla niej zawsze prawdziwe osobistości świata show-biznesu. Umiejętne połączenie ciekawej fabuły i masy barwnych postaci, sprawia, że zawsze czytam jej książki z prawdziwą przyjemnością.

Tak było i tym razem tja
Całe życie jest jak oglądanie migawki, pomyślał. Tylko zawsze wygląda tak, jakby człowiek przyszedł o dziesięć minut spóźniony i nikt nie chce mu opowiedzieć, o co chodzi, więc musi sam się wszystkiego domyślać. I nigdy, ale to nigdy nie zdarza się okazja, żeby zostać na drugi pokaz.
Ruchome obrazki Terry Pratchett

Avatar użytkownika
 
Posty: 13109
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 2 lipca 2018, o 17:13

Rok temu miałam na nią fazę i przeczytałam kilka jej powieści jedna za drugą. I podobały mi się. Ale potem miałam przesyt i póki co omijam ją szerokim łukiem. Ale trzeba przyznać, że dobrze pisze.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 2 lipca 2018, o 20:21

Od lat nie miałam okazji do niej powrócić. W zasadzie rzecz w tym, że nie pamiętam, co czytałam...
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 5667
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Boulevard of Broken Dreams...
Ulubiona autorka/autor: nie sposób wymienić wszystkich ;)

Post przez Kasiag » 3 lipca 2018, o 10:47

Ja lubię szczególnie te starsze, z lat 70-tych, 80-tych, ale generalnie dla mnie Collins oznacza zawsze dobrą rozrywkę tja
Całe życie jest jak oglądanie migawki, pomyślał. Tylko zawsze wygląda tak, jakby człowiek przyszedł o dziesięć minut spóźniony i nikt nie chce mu opowiedzieć, o co chodzi, więc musi sam się wszystkiego domyślać. I nigdy, ale to nigdy nie zdarza się okazja, żeby zostać na drugi pokaz.
Ruchome obrazki Terry Pratchett

Avatar użytkownika
 
Posty: 13109
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 3 lipca 2018, o 14:08

Od ponad dwóch lat mam na półce jej "Szanse", ale nie mogę sie za nie zabrać, bo przeraża mnie ich objętość - bo mają chyba z 1000 stron!!! :zalamka: Tego się nawet w rękach utrzymać nie da.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 5667
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Boulevard of Broken Dreams...
Ulubiona autorka/autor: nie sposób wymienić wszystkich ;)

Post przez Kasiag » 3 lipca 2018, o 17:17

Ale Szanse warte są uwagi, jedna z lepszych książek pani Collins tja
Całe życie jest jak oglądanie migawki, pomyślał. Tylko zawsze wygląda tak, jakby człowiek przyszedł o dziesięć minut spóźniony i nikt nie chce mu opowiedzieć, o co chodzi, więc musi sam się wszystkiego domyślać. I nigdy, ale to nigdy nie zdarza się okazja, żeby zostać na drugi pokaz.
Ruchome obrazki Terry Pratchett

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 3 lipca 2018, o 17:27

Kiedyś oglądałam serial według książki Jackie Collins. Bardzo mi się podobał.
Po guglowaniu znajduje mi się tytuł "Hollywood Wives", co mi pasuje, bo wiedziałam, że to było coś z "Hollywood" i z "żonami".
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 4 lipca 2018, o 12:20

Kasiu, podrzucisz opinię do działu z recenzjami? Z góry dziękuję :thankyou:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 5667
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Boulevard of Broken Dreams...
Ulubiona autorka/autor: nie sposób wymienić wszystkich ;)

Post przez Kasiag » 4 lipca 2018, o 16:30

Pewnie Duzzz, już się robi tja
Całe życie jest jak oglądanie migawki, pomyślał. Tylko zawsze wygląda tak, jakby człowiek przyszedł o dziesięć minut spóźniony i nikt nie chce mu opowiedzieć, o co chodzi, więc musi sam się wszystkiego domyślać. I nigdy, ale to nigdy nie zdarza się okazja, żeby zostać na drugi pokaz.
Ruchome obrazki Terry Pratchett

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 6 lipca 2018, o 19:23

Dawno temu to czytałam i mi się podobało.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Poprzednia strona

Powrót do C

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość