Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 21 września 2018, o 20:02

Regulamin działu

• Nowe tematy autorskie zakładają tylko moderatorki tego działu (duzzza22 i wiedzmaSol). Swoje propozycje proszę kierować do nich w prywatnej wiadomości (pw) lub poddziale Spis treści => Autorki - Pytania, sugestie, problemy.
  • Notki biograficzne, bibliografie i dodatkowe materiały znajdują się w pierwszym poście danej autorki/autora.

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Jennifer Blake 
Autor Wiadomość
Szamanka od Umarlaków

Pochwały: 127
Ulubiona autorka/autor: Andrews/SEP/Sparks i wiele, wiele innych.
chodziło mi o to że w blurbie wyczytałam że akcja jest w Luizjanie :niepewny: ale mogłam namieszać. Ważne że Dziki raj jest dobry na początek ;)

Rozpisana cesarzowa

Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa
Czytałam kilka, między innymi: "Dziki raj", "Bezwstydnica" i na ogół dobrze się czytało i z tego, co pamiętam, żadna nie wywoła u mnie specjalnej niechęci; niedawno zakupiłam "Zapach raju", którego jeszcze nie miałam okazji poczytać, może kiedyś.

"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Skryba

Pochwały: 29
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju
Cyrene Nolte, poirytowana nadopiekuńczością dwóch męźczyzn - braci Bretonów - którzy strzegą jej jak oka w głowie, podchodzi do sprawy metodycznie i postanawia pozbyć się przyczyny takiego traktowania - swego dziewictwa. Złociste włosy, piękna buzia i powabne ciało z pewnością nie utrudnią jej realizacji tego celu, zwłaszcza gdy na horyzoncie pojawi się znany ze swych podbojów miłosnych Rene.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Forumowa romantyczka

Ulubiona autorka/autor: Jo Putney,Kat Martin,Jude Deveraux,Sandra Brown
Trochę dziewczyny narzekają na Zapach raju a mnie się podobała ta książka, nie zachwyciła, ale czytałam się z przyjemnością. Jest może inna , bo brak tu takiej akcji na bieżąco, większość to taka relacja z tego co się wydarzyło, ale mnie to nie przeszkadzało. Są i rywale i pojedynek i wielka namiętność i trochę historii ( dopiero teraz dowiedziałam się, że Napoleon sprzedał Luizjanę Amerykanom :( ). Można spokojnie przeczytać, chociaż to raczej smutna lektura.

Rozpisana cesarzowa

Najważniejsze, aby historia miała ręce i nogi...

*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*

Królewski Skryba

Ulubiona autorka/autor: nie sposób wymienić wszystkich ;)
Przeczytałam sobie niedawno Dziki raj i szczerze mówiąc, rozczarowałam się :niepewny: Nastawiałam się na pełną emocji i przygód podróż, ale jakoś nie chwyciło i w konsekwencji jedynie się wynudziłam :( Bohaterowie mnie do siebie zupełnie nie przekonali i może w tym leżał problem :mysli: A może to nie był dobry czas dla tej książki? Sama nie wiem... Szukam przyczyn, bo nie lubię takich rozczarowań :ermm:

Całe życie jest jak oglądanie migawki, pomyślał. Tylko zawsze wygląda tak, jakby człowiek przyszedł o dziesięć minut spóźniony i nikt nie chce mu opowiedzieć, o co chodzi, więc musi sam się wszystkiego domyślać. I nigdy, ale to nigdy nie zdarza się okazja, żeby zostać na drugi pokaz.
Ruchome obrazki Terry Pratchett

Zobacz profil WWW
Rozgadana księżna

Pochwały: 32
Ulubiona autorka/autor: l.carlyle, a.quick, m. brook, j r. ward, SEP, Eco
tez miałam takie odczucia....wynudziłam się na tej książce.... :bezradny:

ObrazekJestem niewiastą, która fantazjuje o byciu przypadkowo zamkniętą na noc w bibliotece...

http://dlaschroniska.pl/ ...pomaganie zwierzakom jest fajne...

Rozpisana cesarzowa

Nawet mi się podobała, ale końcówka nie do końca do mnie przemówiła.

*
*

Rozgadana księżna

Pochwały: 32
Ulubiona autorka/autor: l.carlyle, a.quick, m. brook, j r. ward, SEP, Eco
ja brnęłam....nie moje klimaty.... :bezradny:

ObrazekJestem niewiastą, która fantazjuje o byciu przypadkowo zamkniętą na noc w bibliotece...

http://dlaschroniska.pl/ ...pomaganie zwierzakom jest fajne...

Rozpisana cesarzowa

Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych
Jennifer Blake "Walc o północy".

To moje pierwsze spotkanie z tą autorką więc biorąc do ręki "Walc o północy" zupełnie nie wiedziałam, czego się mogę spodziewać.

Akcja powieści rozgrywa się w Nowym Orleanie w XIX w., wśród właścicieli ziemskich. Młoda i piękna Amelia po utracie ukochanego, który zmarł na malarię wiedzie spokojne życie starej panny. Po latach żałoby, za namową ciotecznej babki decyduje się poślubić zupełnie obcego mężczyznę - Juliana. Mąż, choć przystojny i pełen ogłady, zupełnie nie wykazuje zainteresowania świeżo poślubioną żoną. Amelia, która czuje się ignorowana przez Juliana, powoli zaczyna tracić wiarę we własną wartość. Wtedy na plantacji pojawia się kuzyn męża - charyzmatyczny Robert.

Najpierw kilka słów o plusach.

Powieść liczy 447 stron. Akcja jest liniowa i rozwija się powoli, dając czytelnikowi możliwość dokładnego zapoznania się z klimatem Luizjany drugiej połowy XIX w., bohaterami i ich charakterem. Piękne i dokładne opisy pozwalają wczuć się w klimat. Mimo że całość jest nieco rozwleczona, to specyficzny nastrój powieści uważam za dużą zaletę. Plastyczność opisów i ich dokładność dodaje wartości tej książce. Realia epoki, według mnie, zostały dobrze oddane.

Bohaterowie są dobrze rozpisani, wielowymiarowi i ciekawi. Bez problemu można się z nimi utożsamić i polubić, choć nie zawsze się z nimi zgadzać. Emocje pomiędzy całą trójką głównych bohaterów aż kipią. Dużo jest ciekawych wątków i zwrotów akcji, choć niektórych rzeczy można się domyślić od początku. Dodatkową zaletą są dobre i nie przesadzone sceny erotyczne.

Niestety, są też minusy.

Główną wadą tej książki jest wątek zdrady, czego osobiście nie potrafię zaakceptować, choć przyznaję, że w tym przypadku zostało to zgrabnie wytłumaczone przez autorkę. Kolejny minus to rozwleczenie akcji. Można było nieco skrócić ilość stron i przez to skondensować akcję, ale z drugiej strony zachować klimat powieści. W książce wiele się dzieje, niekoniecznie interesujących rzeczy, liczne opisy działań bohaterów pobocznych i mało ważnych dla głównej trójki wydarzeń, sprawiają, że miejscami akcja się dłuży.

Podsumowując - całość składa się na dość interesującą książkę o miłości, zdradzie, zaufaniu i emocjach temu towarzyszących. Dla mnie było to ciekawe doświadczenie. Mam dość mieszane uczucia, bo z jednej strony książka pod względem warsztatu literackiego i fabuły mi się podobała, a z drugiej, są w niej elementy dla mnie nieakceptowalne. Ta powieść pozostawiła mnie w uczuciu lekkiego niedosytu, ale równocześnie nie przeszłam wobec niej obojętnie, a to spora zaleta. Myślę, że sprawiedliwą oceną ode mnie będzie 8/10.

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Zobacz profil WWW
Szara Eminencja

Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd
Poproszę do działu recenzji :thankyou:

Rozpisana cesarzowa

Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych
Zrobione Lilio.

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Zobacz profil WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4