Teraz jest 25 kwietnia 2024, o 21:09

Sandra Brown

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 9 stycznia 2017, o 01:10

Czytam "Okruchy zła" i od samego początku jestem książką zachwycona. Zostało mi jeszcze troszkę do końca i mam wielkie marzenie, żeby coś takiego tam jeszcze było, co mnie bardzo zaskoczy. Ale tak bardzo, bardzo. Chcę wyskoczyć z kapci.

Pierwsze wielkie zaskoczenie już przeżyłam, gdy na końcu rozdziału nr 23 okazało się, kto
Spoiler:

Bardzo mocno spoileruję, więc jeśli ktoś jeszcze nie czytał książki, to niech absolutnie tu nie zagląda:
Spoiler:
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 10 stycznia 2017, o 00:12

Przykro mi bardzo, bo się na książce "Okruchy zła" i na pani autorce strasznie zawiodłam.
Taka fajna książka! Tak mocno trzymała mnie w napięciu! Wszystko super świetne, a na końcu takie marne bęc.
Główni bohaterowie byli nieco za idealni, ale dobra, przymknęłam na to oko i ich polubiłam.
Większość bohaterów pobocznych też była trochę za idealna, no ale dobra, już trudno.
Wątek sensacyjny i wątek kryminalny wyglądały bardzo tajemniczo. Normalnie zżerała mnie ciekawość, jak będą rozwiązane i wytłumaczone.
Napięcie rosło i rosło, i się cieszyłam, że zbliża się koniec i się wreszcie wszystkiego dowiem. Przestałam spać i jeść, byle szybciej doczytać. A wtedy zamiast dostać jakąś nieoczekiwaną informacją po głowie, zamiast zbierać szczękę z podłogi, nic nie miałam, bo opowiadana historia zamieniła się w historyjkę. Wątek sensacyjny zamienił się w prawdziwą bajkę, a wątek kryminalny w harlequina.
A najgorszy był chyba motyw mordercy, którym było
Spoiler:
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 17382
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Jo Putney,Kat Martin,Jude Deveraux,Sandra Brown

Post przez basik » 19 stycznia 2017, o 23:29

Też skończyłam Okruchy zła.
Całkiem dobre połączenie powieści sensacyjnej i romansu.
Powieść ma jednak swoje plusy i minusy.
Na plus na pewno zasługuje szybka, dynamiczna akcja. Czytelnik początkowo gubi się w domysłach kto i dlaczego. Ciągłe zwroty akcji, nowe fakty, które zamiast przybliżać do rozwiązania zagadki , tylko nas od niej oddalają.
I jest to co bardzo lubię u pani Brown.....tajemnica, miłość, zdrada , ciekawa intryga i świetne zakończenie.
Minusem jak dla mnie jest postępowanie tajemniczego mężczyzny, który najpierw udzielił pomocy Emory a później ją więził.
Niezrozumiały i wręcz niepoważny był motyw, dla którego przez cztery lata się ukrywał, zacierał za sobą ślady, zmienił wygląd, żył w prymitywnych warunkach i był poszukiwany przez FBI jak przestępca.
A do tego jego siostra też mu w tym pomagała. Wyobrażałam sobie, że popełnił jakiś straszny czyn, a rozwiązanie okazało się tak banalne, że aż śmieszne.
Ale to jedyny minus, który bardzo nie pasował do tej książki. Przepraszam, jest jeszcze drugi minus o którym pisze Janka....motyw mordercy....tego chyba nie wymyśliła pani Brown.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 19 stycznia 2017, o 23:35

Basiku, zgadzam się z Twoją opinią w stu procentach.
A to, co piszesz o powodach postępowania głównego bohatera, dlaczego się ukrywał itd., itp., też wcześniej skrytykowałam tylko w wielkim skrócie, żeby za dużo nie zdradzać:
Janka napisał(a):Wątek sensacyjny zamienił się w prawdziwą bajkę
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 17382
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Jo Putney,Kat Martin,Jude Deveraux,Sandra Brown

Post przez basik » 19 stycznia 2017, o 23:53

Jak lubię i cenię autorkę, gdy doczytałam dlaczego to robił, to miałam ochotę rzucić książką o ścianę. Tak, to wyglądało jak bajka, do tego dla grzecznych dzieci.W ogóle nie mogłam zrozumieć dlaczego autorka wymyśliła takie rozwiązanie, to do niej nie podobne, tak zepsuć całą książkę :mur:

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 20 stycznia 2017, o 00:01

No właśnie! Taka dobra książka przez 95 % tekstu, a potem taka marna reszta. Strasznie mi było żal.
Nie żałuję, że przeczytałam, bo długo się bardzo dobrze przy niej bawiłam, ale rozwiązanie i wytłumaczenie wszystkich wątków było niewspółmiernie słabe.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 17382
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Jo Putney,Kat Martin,Jude Deveraux,Sandra Brown

Post przez basik » 25 stycznia 2017, o 22:26

Gdy chcę przeczytać dobrą, kobiecą powieść sensacyjną zawsze sięgam po książkę Sandry Brown. I najczęściej się nie zawodzę. Tym razem też nie, bo oprócz powieści sensacyjnej jest też romans i tajemnice rodzinne sprzed lat.
Tytułowe "Tornado" to powieść którą napisała Bellamy i w której opowiada o wielkiej wichurze która miała miejsce 18-cie lat temu i w której zginęła jej siostra Suzan, a w zasadzie została zamordowana.
Opowiada ze swojego punktu widzenia, o procesie, podejrzanych i niekompetencji prokuratora oraz policjantów prowadzących śledztwo.
Książka wywołuje różne reakcje, chociaż staje się bestselerem.
Niezadowolona jest jej rodzina a także brat skazanego za popełnienie morderstwa, który uważa , że jego brat był niewinny i że przez to został zamordowany w więzieniu.
I zaczyna mścić się na Bellamy a także na Dencie, byłym chłopaku Suzan, który teraz stara się pomóc Bellamy w dochodzeniu do prawdy, co się właściwie wtedy wydarzyło. Bo tylko jemu się zwierzyła, że sama dokładnie wszystkiego nie pamięta , bo ma zablokowana pamięć, ponieważ prawdopodobnie była świadkiem morderstwa.
Książka jest bardzo ciekawa, bo nic nie wiemy od razu. Każdy z uczestników tamtych tragicznych zdarzeń a także prokurator i policjanci po trochu opowiadają o tym wydarzeniu. I okazuje się, że Suzan była całkiem inną osobą niż ta która znała jej siostra. I kilka osób miało powód żeby ją zamordować.
Bardzo ciekawa powieść, subtelny, chociaż gorący romans i zaskakujące zakończenie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 25 stycznia 2017, o 23:11

Basiku, narobiłaś mi wielkiej ochoty. Muszę sprawdzić tytuły, bo chyba mam ją po niemiecku.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 17382
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Jo Putney,Kat Martin,Jude Deveraux,Sandra Brown

Post przez basik » 25 stycznia 2017, o 23:38

Aż się dziwię, że jeszcze jej nie czytałaś. Ale u mnie też dość długo leżała na półce i czekała na swoją kolej. To jedna z jej nowszych i zarazem lepszych powieści :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 25 stycznia 2017, o 23:53

No niestety poznawanie książek Sandry Brown u mnie bardzo kuleje.
"Tornado" chyba mam jako audiobook. Ostatnio mi się bardzo dobrze słucha książek, więc pewnie ją szybko przesłucham.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 6 sierpnia 2017, o 22:16

Obrazek
Twenty-five years ago, Major Franklin Trapper became a national icon when he lead a handful of survivors to safety after the bombing of a Dallas hotel. For years, he gave frequent speeches and interviews but then suddenly dropped out of the public eye, shunning all media. Now, ambitious TV journalist Kerra Bailey is determined to get an exclusive with the Major - even if she has to wrangle an introduction from his estranged son, former ATF agent John Trapper.

Trapper wants no association with the Major, but despite himself, he agrees to the meet. But when the interview goes catastrophically awry - with unknown assailants targeting his father and Kerra - Trapper starts a hunt to track down the gunmen . . . and finally discover who was responsible for the Dallas bombing.

Kerra is wary of a man so charming one moment and dangerous the next, and she knows Trapper is withholding evidence from his ATF investigation into the bombing. But having no one else to trust and enemies lurking closer than they know, Kerra and Trapper join forces to expose a sinuous network of lies and conspiracy - and uncover who would want a national hero dead.

August 24, 2017
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 20 sierpnia 2017, o 16:41

Wreszcie odkupiłam sobie "Witaj, mroku". Ale się cieszę. Szukałam jej w księgarniach co najmniej 6-7 lat.
Kiedyś miałam w twardej okładce, teraz mam w miękkiej, ale nie szkodzi, ważne że już mam i będę mogła powtórzyć.
Jeszcze tylko muszę zaczekać, aż zapomnę, kto był mordercą, bo mi to za bardzo utkwiło i ciągle pamiętam.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 22 sierpnia 2017, o 16:15

A ile to czasu potrwa, nim o tym zapomnisz?
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 22 sierpnia 2017, o 20:44

Trochę się boję, że tego wcale nie dożyję, bo o czymś z książki SEP, o czym chciałam zapomnić, do dziś nie zapomniałam.
To chyba działa na zasadzie "na złość".
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31291
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 23 sierpnia 2017, o 21:33

To całkiem możliwe, tym bardziej że zapominanie bywa skomplikowaną sprawą.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 241
Dołączył(a): 17 września 2017, o 16:19
Ulubiona autorka/autor: N.Roberts, A.Lingas-Łoniewska, A.Quick, N.Sparks

Post przez Willa » 24 września 2017, o 16:21

Jak na razie przeczytałam tylko "Śniadanie do łóżka" i "Piętno skandalu". Muszę się bardziej zapoznać z jej książkami, bo jej powieści całkowicie by mi odpowiadały.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 9 października 2017, o 16:37

W innym wątku zaczęła się rozmowa o pani Brown i tu ją teraz przenoszę:
Papaveryna napisał(a):Brown znam jedną w tym typie o facetce pracującej w radio. I co tam jakieś zboczone gnojki gdzieś się spotykały i seksowały na widoku i facet jedną porwał. Spoko to było. Czytałam dość dawno,a miałam z biblio.

"Witaj, mroku". Była moją pierwszą jej książką, jeszcze sprzed mojego zapisania się na forum. Bardzo ją lubię.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 9 października 2017, o 16:41

Ja oprócz tego czytałam jeszcze jej harlequina "Powrót Sunny", ale to bez elementów morderczych akurat było :P

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 9 października 2017, o 16:47

Czytałam trochę więcej, ale największe wrażenie zrobiła na mnie książka "Nieczysta gra" i bardzo mi się marzy, żebyś ją kiedyś przeczytała i powiedziała, co o niej myślisz.
Tak pokochałam tę książkę, że kupiłam ją po polsku, po niemiecku, po angielsku i jeszcze niemieckiego audiobooka.
Kurczę, żeby nie to, że czytam coś, co chcę czytać dalej, to bym teraz powtórzyła tę "Nieczystą grę".
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 9 października 2017, o 16:59

Dodałam do Chcę przeczytać. Postaram się niedługo zerknąć, choć ten opis tak mnie lekko zaniepokoił :P

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 9 października 2017, o 17:25

Bardzo słusznie, że Cię zaniepokoił, bo tam rzeczywiście są niestworzone rzeczy. Zaczyna się sytuacją raczej nieczęsto spotykaną w prawdziwym świecie. Chyba że spotykaną, tylko się o tym głośno nie mówi.
Facet chce, żeby jego żona zaszła w ciążę, przy czym nie jest to możliwe w naturalny sposób. Nie z nim. Więc postanawia opłacić żonie działkę plemników. Dotąd jest OK, ale tu się zaczynają schody, bo facet tę "garstkę" materiału genetycznego zamiast w próbówce, kupuje w żywym człowieku.
Very to nie jest książka z takich, o które teraz pytałaś. Tam nie ma mordulca, co chodzi i zabija i trzeba go wyczaić i zniechęcić do dalszej działalności. Tu są strzelaniny, pogonie, tajemnice i wszystkiego po trochu. Milion problemów i milion zwrotów akcji. Więc nastaw się na to, gdybyś ją rzeczywiście miała czytać.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 9 października 2017, o 17:29

Właśnie z opisu tak wydedukowałam, że raczej nie będzie tam grasował typowy psychol :P
Ale dzięki wielkie za wprowadzenie. Teraz przynajmniej w przybliżeniu wiem z czym się to je :P

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 9 października 2017, o 17:43

Polubiłam parę głównych bohaterów, nawet pokochałam. Możliwe, że wyszli pani Brown trochę za idealni na tle tego złego, ale już trudno.
Możliwe też, że to, co tam się działo, może się komuś wydać bardzo przesadzone, ale to mi nie przeszkadza, bo przynajmniej nie można się nudzić przy czytaniu.
To co w tej książce jest najlepsze, to jej układ, bo część scen nie występuje chronologicznie, przez co nowe informacje są dozowane, a autorka niesamowicie dobrze utrafiła z tym co, kiedy i dlaczego dodać. Napięcie jest przez to świetnie stopniowane. Według mnie książka jest doskonała warsztatowo.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 26 października 2017, o 05:01

Dobra, przeczytałam "Nieczystą grę" :-D
A nastawiłam się na to, że może być dla mnie niestrawna, a najprędzej wcale jej nie skończę. Sama z siebie bym po nią raczej nigdy nie sięgnęła, a podczas czytania zastanawiałam się co to właściwie jest :hahaha:
Spoiler:

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 26 października 2017, o 19:31

Gratuluję, Very, przeczytania do końca.
No a to, co w spoilerze, to już mnie naprawdę zadziwiło. Jestem bez słów.
Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do B

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość