Teraz jest 18 kwietnia 2024, o 02:04

Wiadomości z branży książkowej

O rynku wydawniczym i księgarskim, świecie redaktorów i tłumaczy oraz procesach towarzyszących literaturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 6798
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez mewa » 1 stycznia 1970, o 02:00

w sumie nie wiem czy to tu, no ale...:



William Wharton nie żyje





Zmarł William Wharton, jeden z najpopularniejszych pisarzy zagranicznych w Polsce, a także malarz. Miał 82 lata.





[img:x1uie76m]http://m.onet.pl/_m/a73ad281062759198ad5d9893a6c6203,24,1.jpg[/img:x1uie76m]





"Dzisiaj rano dotarła do nas bardzo smutna informacja. Wczoraj po południu zmarł w Kalifornii po długiej chorobie najpopularniejszy pisarz lat 90. w Polsce, William Wharton", napisał B. Tobiszewski z Domu Wydawniczego Rebis w oświadczeniu przekazanym mediom.



William Wharton, którego właściwe nazwisko brzmi Albert du Aime, urodził się 7 listopada 1925 roku w Filadelfii.

Podczas II wojny światowej walczył na froncie w Europie - we Francji, Belgii, Luksemburg i Niemczech. Później studiował w Los Angeles malarstwo i psychologię. Uzyskał doktorat z psychologii na uniwersytecie w Los Angeles. Od 1960 roku mieszkał wraz rodziną we Francji, w barce na Sekwanie. Zaczął pisać w 1965 roku, w dniu swoich 40 urodzin. W 1978 roku opublikował "Ptaśka".



W wywiadach Wharton podkreślał, że pisze dla zwykłych ludzi, a nie pod wyrafinowany gust krytyków literackich. "Chciałbym, żeby wszystkim, którzy sięgną po moje książki, pomogły one odnaleźć piękno i sens w życiu" - deklaruje.



W Polsce od pierwszego wydania "Ptaśka" w 1985 roku książki Whartona są na liście najlepiej sprzedawanych tłumaczeń obcej beletrystyki. Pisarz po raz pierwszy odwiedził nasz kraj w 1995 roku jako gość Międzynarodowych Targów Książki. Zarówno ten, jak i następne jego pobyty w Polsce cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem czytelników. Takiej popularności jak w Polsce Wharton nie zyskał ani we Francji, gdzie mieszkał, ani w Stanach Zjednoczonych, skąd pochodził.



Dom Wydawniczy Rebis opublikował 19 powieści Whartona i jeden album prezentujący jego malarstwo. Według "Rzeczpospolitej" i "Notesu Wydawniczego", w ciągu ostatnich kilkunastu lat książki Whartona 26 razy znalazły się wśród 10 najpoczytniejszych tytułów roku. Pod tym względem jest rekordzistą wśród pisarzy w Polsce. Łączny nakład wszystkich książek autora wydanych w Rebisie przekroczył już 1,5 mln egzemplarzy, a wraz z innymi wydawnictwami zbliża się do 2 mln egzemplarzy.

 

Wiadomości z branży książkowej

Post przez Gość » 26 czerwca 2007, o 11:56

W tym temacie zamieszczane są wszystkie newsy odnośnie książek, a w szczególności romansów.

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 21 lipca 2007, o 19:57

W USA 27 listopada wychodzi nowa trylogia "The Sign of Seven". Na stronie Nory http://www.noraroberts.com można zobaczyć reklamę książki, a także pobrać kawałek e-booka w języku angielskim.

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 21 lipca 2007, o 20:00


Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 21 lipca 2007, o 20:05

Po polsku kolejna część serii In Death prawdopodobnie pojawi się we wrześniu.

W USA ukażą się:

"Eternity in Death", Dead of Night Anthology ( pażdziernik 2007)

Creation in Death (listopad 2007)

Strangers in Death (rok 2008)



Ci Amerykanie mają dobrze :cry:

 

Post przez Gość » 23 lipca 2007, o 15:37

Witam, czy pisząc o kolejnej książce po polsku masz na myśli następną

po Wizjach Śmierci czy wznowienie tek jak ostatnio następnej po Czarnej Ceremoni?

Zresztą jaka by nie była to i tak kupię bo usiłuję zebrać całość :lol:

A Norę to uwielbiam

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 23 lipca 2007, o 15:39

ja też staram się zebrać całość. nie wiem, która to będzie część, tylko przeczytałam takie plotki.

ile już ich masz??

 

Post przez Gość » 23 lipca 2007, o 15:45

Mam pierwsze cztery a potem cztery ostatnie :lol: Teraz czekam na czarną Ceremonię,którą kupiłam i nie mogę sie doczekać kiedy otworzę książkę.I usiłuję sprawdzać na allegro ale tam ceny nie dla mnie :cry: za książki których nigdzie nie uświadczysz,nie przebiję licytacji :lol: Czytałam wszyskie z których sa eboki ale chcę mięć książkę w ręku.

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 23 lipca 2007, o 15:50

nie ma to, jak trzymanie książki w ręce i wąchanie jej zapachu. lubię zapach książek. ja mam cztery pierwsze, "Rozłączy ich śmierć" i ostatnio zakupione na allegro "Wizje śmierci" po niskiej cenie. poluje na Czarną ceremonię, ale na razie na allegro maja za wysokie ceny, nie mówiąc o tych starszych książkach; po 45 złotych. zgroza.

 

Post przez Gość » 23 lipca 2007, o 15:55

No właśnie te ceny!A ja uwielbiam położyć się z książką i czytać czytać -właśnie tak spędziłam dzisiejszą noc do piątej rano i oczywiście z Norą-Czytałam Cienie Nocy i musiałam wiedzieć od razu wszystko!

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 23 lipca 2007, o 15:57

fakt, jej książki wciągają. a czytałaś wyżej, że w Stanach ma wyjść nowa trylogia?? ciekawe, kiedy u nas i kto ją wyda. uwielbiam jej sagi i trylogie Obrazek

 

Post przez Gość » 23 lipca 2007, o 16:02

Czytałam i coraz bardziej żałuję że ja nie ta "strefa językowa"Nie znam angielskiego tylko francuski.Chyba pójdę uczyć się angieskiego aby móc czytać książki w oryginale i tak jak się należy (czytaj w kolejności serii) bo u nas to przeważnie rozwalają serię albo wydają nie w kolejności brr

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 23 lipca 2007, o 16:10

nie powinni tak robić. ja angielskiego perfekt nie znam, ale co nieco rozumiem. z amerykanskiej strony fanowskiej ściągam opka napisane przez nich. tytuł forum brzmi "Kiedy dwie książki rocznie to za mało" Obrazek . popieram.

 

Post przez Gość » 25 lipca 2007, o 18:14

jaki jest adres tej strony ?

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 25 lipca 2007, o 20:07

http://www.indeath.net - strona główna



http://www.indeath.net/indeathwiki/index.php?title=Main_Page - jak nazwa sama wskazuje wiadomości o serii zebrane w formie Wikipedii



http://www.indeath.net/fanfiction/ - opowiadania



Polecam. Najlepszy serwis o serii. Jako jedyny ma wpis w obu Wikipediach: polskiej i amerykańskiej Obrazek

 

Post przez Gość » 31 sierpnia 2007, o 11:43

a ja jeste happy Obrazek

kupiłam lekko używany komplet 7 pierwszych części In Death zaaaa ........ Obrazek<span style="font-size: 7px; line-height: normal"> 7 zł</span>



sa sa sa ObrazekObrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Nettetal

Post przez Kamila W. » 31 sierpnia 2007, o 13:06

A gdzie ty to kupilas Obrazek taki schnepschien mmm ja tez chce Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 31 sierpnia 2007, o 15:29

gdzie go kupiłaś ????????

 

Post przez Gość » 31 sierpnia 2007, o 17:30

w bibliotece swojej Obrazek

jest stojak z książkami za 1 zł .. Obrazek Obrazek



no i była tam ta paczuszka śliczna Obrazek



kiedyś też tam kupiłam 2 pierwsze części Sagi marzeń Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2254
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: From Dragonworld
Ulubiona autorka/autor: Linda Howard (niezmiennie)

Post przez Smoczyca » 31 sierpnia 2007, o 18:24

HAHAHAHA!!!! A jakby Biblioteka sprzedała na Allegro, to by zarobiła na 20 innych książek Obrazek. Nowych. Miałaś szczęśćie, nie ma co. U nas, jakby wystawili Norę na sprzedarz, jakąkolwiek, to bibliotekarki skończyłyby w sali tortur i to bynajmniej nie na zwiedzaniu...

 

Post przez Gość » 31 sierpnia 2007, o 22:38

he he he ObrazekObrazekObrazek



w kazdym razie jestem baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo zadowolona ObrazekObrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2254
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: From Dragonworld
Ulubiona autorka/autor: Linda Howard (niezmiennie)

Post przez Smoczyca » 1 września 2007, o 17:09

No nie dziwię się. Też bym była Obrazek Sprzedałabym za bibliotekę na allegro :twisted:

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 1 września 2007, o 18:38

allegro to czasem cholerne naduzycie jeśli chodzi o ksiązki- te ofiary z wydawnictw powinny popatrzeć na co jest zapotrzebowanie i zrobić dodruki a nie mcnaught za 100 zł myslałby kto że biblia guttenberga :roll: za tę stówkę to kupiłam sobie na ebayu 11 ksiązek mcnaught razem z przesyłką ze stanów. na zachodzie się jakoś robi dodruki jak coś schodzi a u nas to za duzy wysiłek???

Avatar użytkownika
 
Posty: 2254
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: From Dragonworld
Ulubiona autorka/autor: Linda Howard (niezmiennie)

Post przez Smoczyca » 1 września 2007, o 19:53

Pinks, popieram. Tylko niech nie zapomną wydawać przy tych dodrukach nowości Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 31458
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez pinksss » 1 września 2007, o 20:06

oni robią dodruki ale tego co jest i tak na pęczki, wot polityka :lol:

Następna strona

Powrót do Wiadomości i publicystyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość